Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bayuer

Oglądanie Polsatu Cyfrowego na kompie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie zależy mi na poradach jak złamać kodowanie itp.

Płacę za Polsat Cyfrowy już od jakiegoś czasu i nie narzekam. Ostatnio sporo pracuję przy komputerze i tak się zastanawiam w jaki sposób przenieść sygnał z tunera cyfrowego do komputera? Co muszę zrobić i jak to zrobić? I czy sygnał będzie wtedy odbierany oddzielnie. Tzn. czy jak ktoś dla przykładu ustawi na tunerze sobie TV4 to czy ja mógłbym w tym czasie oglądać u siebie, np.: Discovery itp.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz doprowadzić sygnał z tunera Polsatu do komputera o ile masz przez co go "wpuścić", ale zawsze będzie to ten kanał, który masz ustawiony na tunerze. Jeżeli masz w komputerze analogową kartę telewizyjną (do telewizji naziemnej/kablówki) to najprościej będzie wyprowadzić sygnał przez modulator tunera (gniazdo antenowe out) a jeśli tuner tego nie ma, to skorzystać z pośrednictwa magnetowidu. Ewentualnie jeśli twoja karta graficzna ma dwukierunkowe gniazdo s-video in/out, to możesz kupić przejściówkę euro/s-video do tunera, nie wiem tylko czy znajdziesz odpowiednio długi kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tzn. czy jak ktoś dla przykładu ustawi na tunerze sobie TV4 to czy ja mógłbym w tym czasie oglądać u siebie, np.: Discovery itp.

Jaki masz tuner z polsatu? Czy moze masz modul dostepu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm. Nie chce zakladac nowego tematu wiec napsize tu ;) Od jakiegos czasu posiadam Cyfrowy Polsat i czy istnieje mozliwosc, aby ten Cyfrowy poslat byl u mnie w pokoju, w telewizorze i u moich rodzicow? Ale tak, ze oni ogladaja cos innego i ja? I co do tego jest potrzebne? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja jest a jest nią splitter, który dzieli sygnał.Niezbędne jest posiadanie 2 tunerów. Podobnie w przypadku dzielenia SAT na Tv i Monitorze. Potrzebujemy splittera i tuner sat do PC.Dodatkowo do tunera SAT PC należy dokupić czytnik kart abonenckich.

TAKI

 

Zaznaczam, że nie mam pojęcia, czy jest to legalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze oglądanie przez splitter jest nie legalne , a po drugie splittery nie działają z Polsatem bo w Polsacie karta jest przypisana do jednego dekodera , a na przykład w C+ trik ze splitterem działa bo kodowanie jest z Seca , a w Polasie z Nagry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze oglądanie przez splitter jest nie legalne , a po drugie splittery nie działają z Polsatem bo w Polsacie karta jest przypisana do jednego dekodera , a na przykład w C+ trik ze splitterem działa bo kodowanie jest z Seca , a w Polasie z Nagry

Słusznie z C+ działa z Nagra nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skystar 2

i wszystko jasne :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakup tunera z 2 glowicami plus modul dostepu z polsatu cyfrowego.

Na tv ogladamy obraz z jednej glowicy, na komputerze po lanie z drugiej glowicy (teoretycznie).

Zapytaj sprzedawce, odpowie czy w praktyce jest to mozliwe.

Linki do dekodera

http://www.sklep-tvsat.com/product_info.ph...;products_id=78

próbowałem splittera wraz z modułem, który działa z każdym tunerem, ale coś nie chce za bardzo, jest jednak szansa, że da się, ale musiałem oddać moduł i nie wystarczyło czasu, aby sprawdzić to do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuner to Thompson DSI30PO...

 

Cena tego dwugłowicego tunera jest dość spora. 899zł... Jeżeli nie ma innego sposobu to raczej to kiepski interes...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na stronie CP to akurat nie ma nic pożytecznego dla abonentów. :thumbdown:

Ale o tym jest.

 

A jakie kanały ma SkyStar 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
próbowałem splittera wraz z modułem, który działa z każdym tunerem, ale coś nie chce za bardzo, jest jednak szansa, że da się, ale musiałem oddać moduł i nie wystarczyło czasu, aby sprawdzić to do końca.

W tym wypadku spliterem nic nie osiagniesz. Jedyna mozliwosc to wykorzystac wspomniany tuner dreambox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio podlaczylem cyfrowy polsat z laptopem i dzialalo pieknie. potrzebowalem kabel z dwoch stron zakonczony 3 chinchami(1 video i 2 audio) oraz przejsciowke ktora z jednej strony miala euro a z drugiej wlasnie wejscie na te 3 chinche i svideo. euro podlaczylem do dekodera, kablem polaczylem dekoder z karta telewizyjna w laptopie i zadzialalo. w twoim przypadku mysle ze powinienes kupic przejsiowke wczesniej przeze mnie wspomniana oraz przejsciowke ktora wlozysz do tvout w karcie graficznej. polacz te 2 elementy kablem i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :P myśle, ze to dobry temat na moj problem i że mi ktos pomoze, jak nie prosze o przeniesienie

 

mam zestaw cyfrowego polsatu hd (dekoder samsunga + antena) i próbuje go podłączyć do kompa

co najlepsze w tv mi działa, a w kompie nie bardzo... oto, co zrobiłem:

kabelek scart -> jack + x-video, podpiąłem oba do karty tv (aver tv go 007 fm plus)

i w aplikacji tv przełączam się na x-video, co widze? skaczące nikłe zielonkawe paski w okienku tv, (takie jakby była niedostrojona częstotliwość w telewizorze)

czy jest coś, co mogłem zrobić źle?

dodam, że sterownik aver mam najnowszy dostępny... może potrzebna jakaś inna aplikacja? będę wdzięczny za jakąś poradę

pzdr IvoX :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, poradziłem sobie.

dla tych co mają podobny problem:

kabelek sprzedany mi w sklepie pod nazwą scart -> svhs był w rzeczywistości kablem w drugą strone (s, czy tam x - video -> scart) ale dowiedziałem sie o tym dopiero po sprawdzeniu kilku schematów przejściówek na roznych forach i rozłożeniu kabelka na czynniki pierwsze. tak więc wyposażyłem się w uniwersalną przejściówkę in, out scart<-> s-video, 3x rca (composite + 2x cinch audio) oraz przedłużkę s-video i kabelek cinch - jack. oczywiście po załączeniu obraz czarno-biały potrzeba przestawić w ustawieniu dekodera standard wideo na odpowiedni, kolor łapie i jest wszystko OK, śmiga świetnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...