Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hunt

fotoradary, czy łapią w nocy?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nie słyszałem, żeby do kogokolwiek przyszedł policjant osobiście ze zdjęciem z fotoradaru.

Do mnie do pracy. Nie o mnie chodziło ale przyszli ze zdjęciami do kierownika na których było widać samochód firmowy i wręczyli mandat :E. Ps a zdjęcie było o dziwo wyraźne że bez problemu można było rozpoznać sylwetkę kierującego :o;)

 

Przecież widać, że dostawczak wpadł w poślizg, nawet jeszcze przed zdjęciem.

Flesz nic do tego nie ma.

Dokładnie jedzie w poślizgu przed błyskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do mnie do pracy. Nie o mnie chodziło ale przyszli ze zdjęciami do kierownika na których było widać samochód firmowy i wręczyli mandat :E. Ps a zdjęcie było o dziwo wyraźne że bez problemu można było rozpoznać sylwetkę kierującego :o;)

 

Jakieś biedne macie komendy, nie stać ich nawet na pocztę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież widać, że dostawczak wpadł w poślizg, nawet jeszcze przed zdjęciem.

Flesz nic do tego nie ma.

 

 

Dokładnie jedzie w poślizgu przed błyskiem.

A czytali w ogóle tytuł filmiku?

 

Ja tam nie widzę, żeby było napisane "Błysk fotoradaru spowodował wypadek"..

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy trudno jest otworzyć tą skrzynkę w razie jakby błysnęło? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czytali w ogóle tytuł filmiku?

 

Ja tam nie widzę, żeby było napisane "Błysk fotoradaru spowodował wypadek"..

 

:)

widac ze za szybko lecial i wynioslo mu tyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie widac ze to wina fotoradaru a raczej kierujacego. Na widok fotoradaru zaczal gwaltownie hamowac a ze byl to akurat zakret to tak sie stalo jak sie stalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten filmik występuje w internecie bez obróbki Video czyli sztucznego błysku.....ma na celu pokazanie ze pasy się zapina.... bo widać jak kierowca wypada przez otworzone drzwi,tam nie bylo zadnego błysku,zreszta widac ze samochod był w poślizgu już podczas sztucznego błysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwielbiam takie posty - "wiem ale nie powiem".

Zresztą - to, że sprzęt za 200 tysięcy to potrafi oszukać fizykę? Kup sobie aparat za 200 tysięcy i zrób w nocy zdjęcie (bez flesza oczywiście!) samochodu pędzącego 200 km/h, tak żeby cokolwiek było widać.

A w podczerwieni, to nie mogą robić? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KGP

Wlasnie, nie chce siac paniki, ale mysle, ze w nocy wala podczerwienia i blysku nie widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='7 Styczeń 2008, 14:38' post='4657106']

A w podczerwieni, to nie mogą robić? :Up_to_s:

 

Widziałem nocne zdjęcia z fotoradarów. Zresztą po co byłyby lampy błyskowe?

 

Poza tym przy podczerwieni nie byłoby "błysku" w kolorze czerwonym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo kiedyś używali lamp błyskowych. Przypomnij sobie jak było z fotoblokerami i co na ich temat mówiła policja.

Według mnie to podczerwień jest niewidoczna dla ludzkiego wzroku.

Popatrz sobie w pilota od TV - nic nie widać. A poświeć sobie nim w aparat cyfrowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='7 Styczeń 2008, 22:25' post='4660297']

Według mnie to podczerwień jest niewidoczna dla ludzkiego wzroku.

Popatrz sobie w pilota od TV - nic nie widać. A poświeć sobie nim w aparat cyfrowy.

 

Ale zobacz na wszelkie kamerki nagrywające w nocy - tam zdecydowanie widać czerwone "diody" (?).

 

Podobnie robią cyfrówki - ostatnio znajomi robili zdjęcia w ciemności i faktycznie były bez flesza - ale aparat "oświetlał" fotografowane miejsce właśnie jakąś czerwoną "diodą".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że to są wyspecjalizowane aparaty. Bo po co łożyć pieniądze na coś, co nie działa?

 

Nie wiem, jak u was, ale u mnie panowie w niebieskim muszą włożyć kartę pamięci do radaru i zazwyczaj wtedy stoją przy nich. Dlatego wiadomo, kiedy radar robi fotki :)

 

10 fotoradarów - pewnie z 2 karty pamięci :thumbup::E

 

Tak czy inaczej, stawiało się radar żeby zarobić [na nowej prostej drodze]. Teraz jest trochę inaczej. Zawsze na niebezpiecznym przejściu dla pieszych, w okolicach szkoły.

 

To chyba nie jest kwestia karty pamięci ;) tylko całego aparatu. Skrzynki stoją puste i policja przewozi między nimi cały aparat, a nie kartę pamięci. Gdyby to była kwestia karty pamięci dowożonej do radarów to mielibyśmy aparat na każdej ulicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale zobacz na wszelkie kamerki nagrywające w nocy - tam zdecydowanie widać czerwone "diody" (?).

 

Podobnie robią cyfrówki - ostatnio znajomi robili zdjęcia w ciemności i faktycznie były bez flesza - ale aparat "oświetlał" fotografowane miejsce właśnie jakąś czerwoną "diodą".

Takiego sprzętu nie miałem okazji oglądać, więc ciężko mi powiedzieć.

Jak masz taką kamerkę/aparat to sprawdź czy ta czerwona "diodka" oświetla czy tylko sygnalizuje.

Poza tym jak silne było to czerwone światło? Może po prostu nie widać tego w fotoradarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='8 Styczeń 2008, 22:20' post='4664997']

Takiego sprzętu nie miałem okazji oglądać, więc ciężko mi powiedzieć.

Jak masz taką kamerkę/aparat to sprawdź czy ta czerwona "diodka" oświetla czy tylko sygnalizuje.

Poza tym jak silne było to czerwone światło? Może po prostu nie widać tego w fotoradarze.

 

W aparacie było to zdecydowanie silne światło, na pewno nie służyło tylko do sygnalizowania - "oświetlone" miejsce było dość dobrze widoczne - pozostałe prawie w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to obecne nowe radary robią fotki w podczerwieni - czerwone światło służy do pomiaru ustawienia aparatu odległość ostrość itp

 

Jak ktoś chce sprawdzić jak to działa to niech weźmie kamerę aparat cyfrowy + pilota od telewizora itp i zgasi światło i wyceluje pilotem w obiektyw i popatrzy sobie co zobaczy - mrugające światełko

 

Dla chętnych diody do emitujące podczerwień i + bateria mamy latarkę świecącą w podczerwieni, gołym okiem w ciemności nic nie widać a przez cyfrówkę i kamerę można zobaczyć podświetlony obraz POLECAM :thumbup:

 

 

Jak ktoś często spotyka fotoradary starego typu (rzadkość) z lampą błyskową - to niech kupi SPRAY od Gulczasa nieźle przeginali z lakier bezbarwny z połyskiem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobił Ci! Policjanci sobie później te ciemne zdjęcia rozjaśniają w Irfanie.

 

:murzyn:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to obecne nowe radary robią fotki w podczerwieni - czerwone światło służy do pomiaru ustawienia aparatu odległość ostrość itp

 

Tak czy siak - coś się zobaczy - czy to biały błysk czy czerwone światło mierzące odległość, ostrość itp. ;)

 

Z moich doświadczeń na drogach stacjonarne fotoradary działają naprawdę rzadko. Albo są wyłączone, albo mają przepełnione dyski/karty/pamięć, albo po prostu skrzynki są puste. Najgorsze są przenośne fotoradary - w zasadzie wszystkie fotki które mieli znajomi, mój brat, czy ja były z takich przenośnych fotoradarów. No i mi błysnęło ostro ;) (całe szczęście, że to była Straż Gminna i mandat, którego i tak nie zapłaciłem okazał się nielegalny ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...."Z moich doświadczeń na drogach stacjonarne fotoradary działają naprawdę rzadko"...

 

- Kolega z Gdańska - słynny fotoradar na ul Elbląskiej przy GKS - tego to nawet już nie czyszczą z brudu

 

 

...."całe szczęście, że to była Straż Gminna i mandat, którego i tak nie zapłaciłem okazał się nielegalny ;))"...

 

- to już sie zmieniło poprawili przepisy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...."Z moich doświadczeń na drogach stacjonarne fotoradary działają naprawdę rzadko"...

 

- Kolega z Gdańska - słynny fotoradar na ul Elbląskiej przy GKS - tego to nawet już nie czyszczą z brudu

 

Radar na Słowackiego - przede mną jechało Seicento 120 km/h! (tam nawet wyświetla się prędkość). Nic nie było, a jeszcze rok wcześniej widziałem tam błyski ;)

 

...."całe szczęście, że to była Straż Gminna i mandat, którego i tak nie zapłaciłem okazał się nielegalny ;))"...

 

- to już sie zmieniło poprawili przepisy

 

Ja wiem, ale ten mandat dostałem 1,5 roku temu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radar na Słowackiego - przede mną jechało Seicento 120 km/h! (tam nawet wyświetla się prędkość). Nic nie było, a jeszcze rok wcześniej widziałem tam błyski ;)

Bo lampa musiała działać jak stroboskop i nie wytrzymała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='9 Styczeń 2008, 12:32' post='4666546']

Bo lampa musiała działać jak stroboskop i nie wytrzymała ;)

 

Tam każdy zwalnia, ale widać ten koleś wiedział, że fotoradar nie działa i pruł jak szalony.

 

BTW - na Słowackiego, na odcinku leśnym planowane są jeszcze 3 (!) fotoradary...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ten błysk jest mocny? Tzn czy da się go nie zauważyć nie zwracając uwagi w ogóle na fotoradar?

 

Imo jak z aparatu foto, nawet mocniejszy. Mało zawału nie dostałem jak kolesia przede mną zdjęło. W sumie to były dwa błyski, a ja jechałem prawidłowo i do tej pory nic nie przyszło :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...