Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hunt

fotoradary, czy łapią w nocy?

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie, ostatnio bylem na delegacji i jechalem trasa Wrocław-Gorzów Wielkopolski-Wrocław z czego drogę powrotną jechałem w nocy. Dopiero jak mijałem fotoradar to sie zastanawialem, czy mnie zlapal, czyteż nie.. tym bardziej, że poustawiane są zazwyczaj przy ograniczeniach 50km/h na prostej drodze, bo np. droga do szkoły. a o 4 rano gdzie zywgo ducha nie ma raczej nikt do szkoly isc nie bedzie, takze miałem grubo ponad 50 na liczniku.

Tak sobie myśle... czy odbierać polecone? ;] :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze

Czy błysnęło [czerwonym?] światłem? :E

 

Zdjęcia mogą być w nocy, bo fotoradary mają lampy, Ty masz podświetlenie tablic rejestracyjnych.

Myślisz, że aparat za 200 000 zł (?:E) nie miałby lampy błyskowej ?:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Błysnęło? Jak nie to zdjęcia nie ma ;)

uff...czyli z nocnej podróży nie ma ;)

 

Po pierwsze

Czy błysnęło [czerwonym?] światłem? :E

 

Zdjęcia mogą być w nocy, bo fotoradary mają lampy, Ty masz podświetlenie tablic rejestracyjnych.

Myślisz, że aparat za 200 000 zł (?:E) nie miałby lampy błyskowej ?:E

hm? dlaczego czerwonym?

 

na szczescie nic nie blyskalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten błysk jest mocny? Tzn czy da się go nie zauważyć nie zwracając uwagi w ogóle na fotoradar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opowieści wiem, że dośc mocny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, bo zwykle w nocy śmigałem zadowolony, że fotoraday mogą mnie pogilać :E

 

Ale tak właściwie to ten błysk może być w nocy "oślepiający", co wtedy? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zobaczysz blysk to stajesz, wyjmujesz brzeszczot z bagażnika i zaczynasz ciąć :D

btw jak mi mrygneło w niemczech na 60 a mialem kolo 100 to takim zółtym swiatłem, a mandatu do dzis nie ma <lol>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ten błysk jest mocny? Tzn czy da się go nie zauważyć nie zwracając uwagi w ogóle na fotoradar?

 

Ja miałem raz w życiu fotkę, w dzień, ale przy brzydkiej pogodzie. Błysnęło tak, że nie dało się nie zauważyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem raz w życiu fotkę, w dzień, ale przy brzydkiej pogodzie. Błysnęło tak, że nie dało się nie zauważyć :D

 

dokladnie, nie bylo blysku, nie ma foty ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej na jednośladach :P nie złapie cię no chyba, że to taki co od tyłu robi :E

Na to też ludzie maja patenty. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Błysnęło? Jak nie to zdjęcia nie ma ;)

 

nie musiało błysnąć, aby zrobić zdjęcie nawet jeśli jest ciemno lub pada (w końcu to sprzęt za 200 000, nie....), a dlaczego - nie powiem ;)

 

jak zobaczysz blysk to stajesz, wyjmujesz brzeszczot z bagażnika i zaczynasz ciąć smilies/bigsmile.gif

btw jak mi mrygneło w niemczech na 60 a mialem kolo 100 to takim zółtym swiatłem, a mandatu do dzis nie ma <lol>

 

z niemiec nic do nas nie przyjdzie (przynajmniej w tak błahej sprawie jak fotoradar), no chyba, że wreszcie zacznie sprawnie działać system SIS w ramach układu Shengen (osobiście nie chciałbym dostać mandatu z niemiec :o:thumbdown: )

 

poczekaj ze dwa miesiące, jak nie zapuka policjant do drzwi z wydrukiem i zdjęciem, to potem możesz spać spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poczekaj ze dwa miesiące, jak nie zapuka policjant do drzwi z wydrukiem i zdjęciem, to potem możesz spać spokojnie

Mandat może ci przyjść nawet po dłuższym czasie. Znam przypadek gdzie kolesiowi fotka przyszła dopiero po ok 9miesiącach- zdjęcie było zrobione na drugim końcu Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie musiało błysnąć, aby zrobić zdjęcie nawet jeśli jest ciemno lub pada (w końcu to sprzęt za 200 000, nie....), a dlaczego - nie powiem ;)

z niemiec nic do nas nie przyjdzie (przynajmniej w tak błahej sprawie jak fotoradar), no chyba, że wreszcie zacznie sprawnie działać system SIS w ramach układu Shengen (osobiście nie chciałbym dostać mandatu z niemiec :o:thumbdown: )

 

poczekaj ze dwa miesiące, jak nie zapuka policjant do drzwi z wydrukiem i zdjęciem, to potem możesz spać spokojnie

zrobili mi zdjecie 26 czerwca ubieglego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 2 razy flesz. Nie ma opcji żeby tego nie zauważyć, no chyba że się patrzy wtedy w inną stronę. Pierwszy raz nic nie przyszło, drugi raz przyszło mimo że w momencie fleszu byłem wyprzedzany (zauważyłem radar i dałem po hamulcach). Ograniczenie do 60, jechałem 120 i wyhamowałem do 90. Do zapłaty 200zł i nie pamiętam ile punktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi przedwczoraj błysło takim fajnym czerwonym światłem... :E Ciekawe jak wyszedłem... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym to robią zdjęcie tylko jak jedziemy w kierunku radaru, czy to nie ma znaczenia :hmm: bo sam się zastanawiałem, czy zrobi foto "w plecy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie miałes np. zapietych pasów to licz sie ze mandat moze byc większy bo takie aparaciki to dosyc dokładne zdjęcia robią :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tej predkosci co mialem, mandat za pasy to naprawdę pikuś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie musiało błysnąć, aby zrobić zdjęcie nawet jeśli jest ciemno lub pada (w końcu to sprzęt za 200 000, nie....), a dlaczego - nie powiem ;)

 

Uwielbiam takie posty - "wiem ale nie powiem".

Zresztą - to, że sprzęt za 200 tysięcy to potrafi oszukać fizykę? Kup sobie aparat za 200 tysięcy i zrób w nocy zdjęcie (bez flesza oczywiście!) samochodu pędzącego 200 km/h, tak żeby cokolwiek było widać.

 

poczekaj ze dwa miesiące, jak nie zapuka policjant do drzwi z wydrukiem i zdjęciem, to potem możesz spać spokojnie

 

Jeszcze nie słyszałem, żeby do kogokolwiek przyszedł policjant osobiście ze zdjęciem z fotoradaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to są wyspecjalizowane aparaty. Bo po co łożyć pieniądze na coś, co nie działa?

 

Nie wiem, jak u was, ale u mnie panowie w niebieskim muszą włożyć kartę pamięci do radaru i zazwyczaj wtedy stoją przy nich. Dlatego wiadomo, kiedy radar robi fotki :)

 

10 fotoradarów - pewnie z 2 karty pamięci :thumbup::E

 

Tak czy inaczej, stawiało się radar żeby zarobić [na nowej prostej drodze]. Teraz jest trochę inaczej. Zawsze na niebezpiecznym przejściu dla pieszych, w okolicach szkoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...