Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Defuzer

Karta GeForce 8800GT GigaByte 512MB GV-NX88T512HP Zalman

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie nabyłem nową wersję 8800GT GigaByte 512MB GV-NX88T512HP z nowym chłodzeniem Zalmana (heatpipe) i pamięciami Samsunga.

Karta zamontowana na starszym kompie (czekam na nowego):

 

Mobo: Asus A8N-SLI Deluxe

CPU: AMD64 3500+

RAM: 1GB Kingston HyperX dual 3200

PSU: Chieftec 350W

 

i niestety zauważyłem problemy, mianowicie pojawiają się artefakty po około 1-2h grania w 3D oraz sporadyczne crashe z czarnym/niebieskim tłem, dodatkowo po crashu do windowsa dużo elementów pulpitu jest w "dziwnych" kolorach. Po restarcie kompa wszystko wraca do normy. Bezpośrednio podczas gry jak i po crashu temepratura na GPU nie przekracza 60C

 

PS. Mam jeszcze 8 dni żeby oddać kartę bez podania przyczyny, zastanawiam się ponieważ czytałem dużo bardzo negatywnych opinii o obsłudze technicznej Gigabyta jeśli chodzi o karty. Co myślicie?

 

 

Jesli mozesz to oddaj ja.Jak na zakup za te pieniadze nie ma sensu strzepic sobie nerwow.Na rynku masz inne modele z ktorymi nie ma problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo to jest okrojona wersja z 256mb :D

nie wprowadzaj ludzi w błąd tyle jej okroili ze ma 256Mb a nie 512Mb poza tym wszystko to samo ma

spawdzcie testy wydajności na EXPREVIEW

 

Ja właśnie nabyłem nową wersję 8800GT GigaByte 512MB GV-NX88T512HP z nowym chłodzeniem Zalmana (heatpipe) i pamięciami Samsunga.

Karta zamontowana na starszym kompie (czekam na nowego):

 

Mobo: Asus A8N-SLI Deluxe

CPU: AMD64 3500+

RAM: 1GB Kingston HyperX dual 3200

PSU: Chieftec 350W

 

i niestety zauważyłem problemy, mianowicie pojawiają się artefakty po około 1-2h grania w 3D oraz sporadyczne crashe z czarnym/niebieskim tłem, dodatkowo po crashu do windowsa dużo elementów pulpitu jest w "dziwnych" kolorach. Po restarcie kompa wszystko wraca do normy. Bezpośrednio podczas gry jak i po crashu temepratura na GPU nie przekracza 60C

 

PS. Mam jeszcze 8 dni żeby oddać kartę bez podania przyczyny, zastanawiam się ponieważ czytałem dużo bardzo negatywnych opinii o obsłudze technicznej Gigabyta jeśli chodzi o karty. Co myślicie?

byc moze masz zasilacz za słaby ta karta według producenta potrzebuje minimum 400W ,jest takie cos jak instrukcja;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem na newegg.com w opiniach ze ramy sie grzeją i to jest powód.

 

obniżcie Mhz na ramach nawet ponizej referencyjnych i dajcie znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytalem na newegg.com w opiniach ze ramy sie grzeją i to jest powód.

 

obniżcie Mhz na ramach nawet ponizej referencyjnych i dajcie znac.

 

Jeśli karta nie jest w stanie pracować z referencyjnymi zegarami to tylko gwarancja. Ja bym nie bawił się w zmniejszanie zegarów pamięci (spowalnianiu karty), tylko po to aby ona działała poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale z gwary wroci nowy taki sam model...

 

rada: 20zł na pentagramy i na ramy przykleić = problem rozwiazany (?)

wezcie zamontujcie i dajcie znac jak pomoglo :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiele to da bo ramy wcale nie sa takie gorace.Maja ok 40+ st w 2d(700Mhz) i ok 57 w 3d(900Mhz) a przynajmniej u mnie tak mialy.To malo zwazywszy ze w kartach z referencyjnym chlodzeniem ramy maja temp. gpu bo dotyka ich wspolny kawal blachy czyli ok 70st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie niereferencyjne collerki, jak na karcie z tematu są cichsze i wydajniejsze, niż orginalny z tej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa cichsze i wydajniejsze niz referencyjne chlodzenie na referencyjnych kartach nvidii z nalepka producenta.Karta z tematu to nie referencyjne pcb.

Pozatym referencyjne chlodzenie to pomylka.Bo co z tego ze gpu i pamieci moga chodzic z takimi temperaturami jezeli np za pol roku spadnie wydajnosc karty,zacznie sie przycinac itp.Moj kumpel z referencyjnym chlodzeniem na swoim gtx'ie po 3 miesiacach zauwazyl ze karta tak jak wczesniej chodzila normalnie przy wysokich temperaturach tak teraz zaczela po paru godzinach grania przy 70st spowalniac.Np taki asus poszedl po rozum do glowy i teraz produkuje karty z wlasnym chlodzeniem(Glaciator).Jeszcze pare dni temu cala seria gf8800gt zniknela ze stron asusa w zwiazku z updatem tych kart z chlodzenia stock'owego na firmowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) . Kupiłem GF 8800GT Gigabyte Zalman Rev.1. Chciałbym zmniejszyć obroty wiatraka (np. za pomocą V-Tuner) bo jest głośny ale boje się, że strace gwarancje. Co robić ?? Dodam że nie mam zamiaru podkręcać karty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Riva Tuner Pablo-PZ9 jak nie zadziala to zostaje Ci cos od Gigabyte moze tam bedzie cos do kontrolowania obrotow :) gwarancji nie stracisz tracisz ja w tedy kiedy Zmienisz bios chlodzenie nic wiecej mozesz ja krecic itp i tego nie da sie wykryc :)

-Arty wywala na wiekszosci 8800GT teraz to wszyscy poprawiaja :)

-Obnizanie MHz na pamieciach nie spowalnia karty a czasem pomaga pamieci grzeja sie i to czasem niezle :) zawsze mozna probowac :)rituel skad wiesz o tych 57 stopniach ? lukales termometrem ?(nie czujnikiem)

-Nowy model Gigabyte GV-NX88T512HP ma Regulator napiecia(i kilka innych pierdolow) wiec sie rozni i to dosc sporo :)

-Nagashimo moze to byc wina zasilacza bo to High End nie jest i te 350W to za malo raczej sprawdz u jakiegos kumpla o ile mozesz na mocniejszym zasilaczu(oc Markowym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...-Obnizanie MHz na pamieciach nie spowalnia karty a czasem pomaga pamieci grzeja sie i to czasem niezle :) zawsze mozna probowac :)rituel skad wiesz o tych 57 stopniach ? lukales termometrem ?(nie czujnikiem)

 

Tak,sprawdzałem termometrem termowizyjnym (Fluke 570).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm tak sobie czytam to co piszecie i sie zastanawiam czy nie bede miał problemów z Gigabytem ale z tym nowym, z memkami Samsunga i Zalmanem V830 (piekny złoty kolor ) czyli ta nowa rewizja,

jak ktos ja ma ta nowa wersje niech napisze jak sie sprawuje, ja swoja zamowilem cena przystepna 649 zl Vobis - ciekawe rozwiazanie z GamerHuD'em (jakos tak chyba to sie zowie) troszke mniej pradu bierze w 2D. Odbiore na dniach i mam nadzieje ze nie bedzie z nia problemow. z glosnym chlodzeniem sobie poradze to nie problem zmontuje sie jakis pprzelacznik 7/12V i bedzie git.

http://www.firingsquad.com/hardware/nvidia...undup/page5.asp

w wg tego testu karta jest cicha http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=1233&pageID=4481 zaliczyla plusa

 

Widze ze temat jest zdublowany http://forum.pclab.pl/t333931.html MOZE by Go w JEDNA CAŁOŚĆ WRZUCIC - PROŚBA do Moderatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i masz babo placek....

Po 2 m-cach karta zaczęła sie spisywać ta jak niektórym od razu, znikający obraz, czerwony kolor ekranu na monitorze i zwis, zwisy praktycznie w każdej grze po kilku minutach, a czasami nawet sekundach, dobrze że w 2D jeszcze działa bo jeszcze kilka dni będzie musiała zanim pójdzie do reklamacji :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i masz babo placek....

Po 2 m-cach karta zaczęła sie spisywać ta jak niektórym od razu, znikający obraz, czerwony kolor ekranu na monitorze i zwis, zwisy praktycznie w każdej grze po kilku minutach, a czasami nawet sekundach, dobrze że w 2D jeszcze działa bo jeszcze kilka dni będzie musiała zanim pójdzie do reklamacji :(

 

Ale czy to jest ta wersja juz z tym nowym chlodzeniem Zalman V830i z pamieciami Samsunga ???? czy ta z pamieciami Quimonda ????

Na jakich taktach pracuje u Ciebie ta karta ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale czy to jest ta wersja juz z tym nowym chlodzeniem Zalman V830i z pamieciami Samsunga ???? czy ta z pamieciami Quimonda ????

Na jakich taktach pracuje u Ciebie ta karta ????

 

To jest pierwsza wersja tej karty z pamięciami Quimonda i z tym starym chłodzeniem, a jeszcze żeby było śmieszniej to ma takty 700/950/1700 (rdzeń/pamięci/shadery) - podobno pierwsze partie miały takie takty kolejne obniżyli takty ale ja sie w obniżanie taktów nie mam zamiaru bawić karta miała działać po zakupie za taką kasę jak żyleta a nie jak bubel. Mam nadzieje że jak wróci to w nowej wersji z pamiątkami samsunga i zmienionym chłodzeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dzisiaj w Vobisie ta oto karte:

 

http://image.gigabyte.ru/images/products/v...rev_1_0_big.jpg

 

Czytalem wiele niepochlebnych opini o niej i pewnie gdybym mial kupowac przez neta to bym sie niezdecydowal. Jednak u siebie w miescie, 3 lata gwarancji, cena 649zl... kupilem

Coz moge powiedziec. Za ta cene rewelacja. Narazie wszystko dziala jak nalezy, kazda gra sie odpala, zadnych zwiech czy blue screenow. Karta jest stosunkowo cicha (nie jestem cichofilem). Fabrycznie jest podkrecona do 700/1700/1840.

Na moim sprzecie:

 

Athlon x2 6400+

2x 1gb kingston 800

modecom mc400

 

W 3dmarku wyszlo mi bez niczego 11650.

Zastanawiam sie teraz czy jest sens zakladac radiatory na pamieci i przykrecic troche?

 

Anyway, zauwazylem, ze na allegro sprzedaja takie:

 

http://www.newegg.com/Product/ShowImage.as...12HP+Video+Card

 

Ktora jest lepsza? ta co ja mam czy ta z drugiego linka?

 

W kazdym razie zachecam do kupienia tego Gigabyte bo stosunek cena/jakosc jest rewelacyjny.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh już jestem kompletnie zakręcony.. W przyszłym tygodniu chce kupic karte ..., ale cena i 3 letnia gwarancje chyba mnie przekona do gigabata ... btw czyje pamięci ten gugus ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie rozebralem kompa aby sprawdzic i Ci powiedziec ;)

Melduje, ze pamieci samsuna. Jako bonusik dodam, ze od 14 mecze ta karte roznymi grami. Kupilem dzisiaj tez Razor DeathAdder (najlepsza myszka jak mialem w dloni) i gram, gram i jeszcze raz gram.

Karta jest w stresie od 14 jak mowie. Przed sekunda rozkrecalem kompa i ja wyjmowalem aby sprawdzic jakie pamieci i... nie parzy:D

Nie mierze temp zadnymi programami, czytajac o tych temp 90 stopni celcjusza myslalem ze pewnie mnie zaboli a tu prosze wszystko super. Zadna gra jej nie zagiela.

Bioshock w 1920x1080 na full smiga w 40-80 fps'ach co prawda jeszcze nie wymuszalem 2xAA. Crysis w 1920x1080 z 2xAA i wszystko na medium (shadery na high) smiga 20-30 fpsow i o dziwo IMO da sie grac zupelnie komfortow i Crysis moze nie ma duzo fpsow ale za to stale trzyma okolo 24 fpsy - da sie grac:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupilem dzisiaj w Vobisie ta oto karte:

 

http://image.gigabyte.ru/images/products/v...rev_1_0_big.jpg

 

Czytalem wiele niepochlebnych opini o niej i pewnie gdybym mial kupowac przez neta to bym sie niezdecydowal. Jednak u siebie w miescie, 3 lata gwarancji, cena 649zl... kupilem

Coz moge powiedziec. Za ta cene rewelacja. Narazie wszystko dziala jak nalezy, kazda gra sie odpala, zadnych zwiech czy blue screenow. Karta jest stosunkowo cicha (nie jestem cichofilem). Fabrycznie jest podkrecona do 700/1700/1840.

Na moim sprzecie:

 

Athlon x2 6400+

2x 1gb kingston 800

modecom mc400

 

W 3dmarku wyszlo mi bez niczego 11650.

Zastanawiam sie teraz czy jest sens zakladac radiatory na pamieci i przykrecic troche?

 

Anyway, zauwazylem, ze na allegro sprzedaja takie:

 

http://www.newegg.com/Product/ShowImage.as...12HP+Video+Card

 

Ktora jest lepsza? ta co ja mam czy ta z drugiego linka?

 

W kazdym razie zachecam do kupienia tego Gigabyte bo stosunek cena/jakosc jest rewelacyjny.

 

Pozdrawiam

 

 

Żadna nie jest "dobra" - bo trudno tak nazwać coś co nie działa zgodnie z założeniami.Z dwojga złego ta która masz (rev 1.0) z pamięciami K4J523240E-BJ1A samsunga jest "poprawionym" modelem głównie o chłodzenie,pamięci i zegary.To nie zmienia jednak faktu ze karta sie prędzej czy później wysypie.Poza tym jestem zdania ze o stabilności karty można mówić min po 2 tyg. ciągłego katowania nie ograniczając sie tylko do jednego tytułu. Mój GV przeżył calego crysis'a , pół kampanii CoH a wysypał sie już po 10 min w supreme commander:forged alliance - swietna gra do testów btw ,nawet w crysisie nie miałem takich temperatur:) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz nie brzmi to optymistycznie co mowisz. Sprawdzalem z 6 grami.

W kazdym razie czas pokaze co sie stanie. Narazie wszystko smiga jak zloto. W razie czego gwaranacja jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak śmiga to bardzo dobrze.Ja,podobnie jak dużo innych użytkowników takiego szczęścia niestety nie miałem.Nie chce nikomu tutaj wytykać ze jak ma ten model to źle i powinien natychmiast wymienić.Mi osobiście sie ta karta podobała na pierwszy rzut oka ze względu na ogólną jakość wykonania.Nawet zatyczki na wyjścia dali:).Niestety w praniu wygląda to wszystko inaczej i płacąc te np.700zl oczekuje ze karta ma działać nie w 76 czy 90 tylko w 100%.Nie mam czasu ani zdrowia potem na takie pierdoły jak serwis-bo jak ten z kolei działa to chyba nie muszę nikomu tłumaczyć.Chce tylko nadmienić ze wyżej opisane problemy są realne i nie występują tylko u garstki osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak śmiga to bardzo dobrze.Ja,podobnie jak dużo innych użytkowników takiego szczęścia niestety nie miałem.Nie chce nikomu tutaj wytykać ze jak ma ten model to źle i powinien natychmiast wymienić.Mi osobiście sie ta karta podobała na pierwszy rzut oka ze względu na ogólną jakość wykonania.Nawet zatyczki na wyjścia dali:).Niestety w praniu wygląda to wszystko inaczej i płacąc te np.700zl oczekuje ze karta ma działać nie w 76 czy 90 tylko w 100%.Nie mam czasu ani zdrowia potem na takie pierdoły jak serwis-bo jak ten z kolei działa to chyba nie muszę nikomu tłumaczyć.Chce tylko nadmienić ze wyżej opisane problemy są realne i nie występują tylko u garstki osób.

 

mówisz o starszej rewizji tej karty ? Czy ktoś z odświeżonym modelem miał podobne problemy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowie o starej i nowej.Nowa to gv-nx88t512hp rev.1.0 na pcb plus nowe pamięci samsunga(K4J523240E-BJ1A) i chłodzenie Zalmana VF830.Gdy kupowałem nowy model to stary byl juz wycofywany.Ostały sie tylko jego zdjęcia w niektórych sklepach internetowych a co niektórzy mieli "szczęście" je kupić bo zalegały jeszcze w magazynach.Stary model tej karty na pamięciach quimonda nie byl w stanie przejsc nawet 3dmarka06 bo od razu wywalał wszystkie kolory tęczy na ekran.Nowy działa różnie ,u jednych dobrze,u innych czytaj wyżej.Moj wydawał sie w porządku do czasu.Tym których nowy model uraczył juz czarnym ekranem,zwisem i pipaniem moge pomoc.Wystarczy obnizyc taktowania shaderow do 1500 Mhz przez wgranie zmodowanego biosa i powinno byc dobrze.Pisze to bo mi pomogło tj . w momencie w którym karta mi sie sypała za każdym razem,przestała sie sypać.Ja zwrocilem swoj model bo moglem go jeszcze zwrocic.Wgralem starego biosa i odnioslem do sklepu.Zdazylem ja przetestowac jeden dzien przed zwrotem po modyfikacji i dzialala stabilnie ale czy ten stan by sie utrzymał nie dam głowy i nie chce wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moja (stara wersja) właśnie dziś wylądowała w serwisie - niestety zapowiedziano mi że nawet 3 tyg może potrwać - ciekaw jest co wróci z powrotem. Jak tylko wróci od razu poinformuje co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadałem starą i nową wersję tej karty graficznej. W obu przypadkach problem był podobny (czarny ekran, zmniejszenie wydajności o ok. 60%, przycinanie dźwięku). Jeśli chodzi o częstotliwość.. czarny ekran po każdym pierwszym uruchomieniu komputera po ok 10min pracy. Z resztą jest różnie. Próbowałem coś poradzić na ten temat, oczywiście bez ingerencji w taktowanie, bo nie mam zamiaru czegoś kupować i zaraz zmieniać specyfikacji, lecz żadnych skutków. Jeszcze w nowej wersji pojawia się błąd sterownika przy obciążeniu karty - nvlddmkm. Nie mam już sił, więc kolejny raz wymieniam kartę, ale w tym wypadku na wyższy model czyli GTS. Mam nadzieję, że już nie będzie takich problemów, a system będzie stabilny. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...