Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Defuzer

Karta GeForce 8800GT GigaByte 512MB GV-NX88T512HP Zalman

Rekomendowane odpowiedzi

No i niestety.

 

Było ok, ale i mnie w tej karcie dopadły problemy. Standard jak u wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz mniej informacji na temat tych GB, czyżby poprawiła sie znacznie ich jakość wraz z poprawioną kartą? Ja jak na razie czekam już 15 dzień (11 roboczy) na moją serwisowaną i nic. Może ktoś oddawał do serwisu pierwszą wersję i może mógłby udzielić informacji ile czekał, i czy dostał z powrotem tą samą kartę czy też może tą w nowej wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakich sterach jedziecie?? wszyscy wskazują na problem hardwearowy a prawdopodobnie to nie to.

 

Czytałem na forum guru3d o tych problemach i znalazłem następujące rozwiązania:

 

1. Stery z serii 170, najlepiej 174.31

lub

2. Szyna PCIE podkręcona do 105 Mhz

lub

3. Shader clock obniżony do 1770 Mhz

lub

4. Instalacja DX Nov2007

 

 

 

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=243239

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?p=2820071

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źródełko, można prosić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że problemy w tej karcie występują dlatego że układ odpowiedzialny za zmiane zegarów nie działa do końca prawidłowo :kwasny: . Tego typu rozwiązanie znajduje się tylko na kartach Gigabyte mało być na + bo dzięki temu karta miała pobierać mniej prądu ale wyszło na duży - bo są problemy ze stabilnością, czy myślicie że jak się ustawi na stałe zegary to znaczy wyłączy Auto-Optimized na Disable w programie VGA Gamer HUD to coś pomoże :question:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że problemy w tej karcie występują dlatego że układ odpowiedzialny za zmiane zegarów nie działa do końca prawidłowo :kwasny: . Tego typu rozwiązanie znajduje się tylko na kartach Gigabyte mało być na + bo dzięki temu karta miała pobierać mniej prądu ale wyszło na duży - bo są problemy ze stabilnością, czy myślicie że jak się ustawi na stałe zegary to znaczy wyłączy Auto-Optimized na Disable w programie VGA Gamer HUD to coś pomoże :question:.

 

Te problemy występują nie tylko na karcie Gigabyte. Poczytaj na forach, że goście mają te same problemy z XFX, Palitem... Fakt, że w Polsce piszą głównie użytkownicy Gigabyte'a, może świadczyć o ich największej liczbie na rynku, Vobis ze swoją ceną pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wróciła do mnie karta z serwisu - tyle że juz wróciła z powrotem ponownie do serwisu. Wróciła z opisem że nie zawiera żadnych usterek, na moje oburzenie sprzedawca firmy komputronik zaproponował że przetestuje sam tą kartę i jak sie okazało usterka jest dalej, występują objawy identyczne jak u mnie. Więc w tym serwisie Gigabyte -a jest to chyba jakaś firma w Warszawie sobie chyba jakieś jaja robią. Zaczyna mi sie to nie podobać. Na domiar złego sprzedawca mimo iż widzi że karta jest do bani, ma wątpliwości czy ją wysyłać czy mi ją oddać mimo iż jest niesprawna. Jednym słowem kupiłeś "kliencie" sobie bubla i martw sie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sztuka z nowym Zalmanem jak narazie chodzi bez żadnych problemow - jeszcze ja pomecze bo mam ja od niedawana takze ciezko cos konkretnego powiedziec. A do tego Zalman Fan mate2 i nie wiem co to halas na tej karcie skrecony na 5V i mimo tego max temp to 66-70 st. Atitool 30 min. idle tylko 40-44 st.

Dodam ze ostatnio grałem dosyć długo w Quake Wars - 2 h, Ghost Recon (GRAW) tez z włączonym Gamer Hud i zero zwisów czy też przycinek.

 

Prosba jak piszecie o problemach z tymi kartami to piszcie czy to problem z kartami z tym starym Zalmanem i z kościmi Quimonda czy tez z tym nowym Zalmanem z kościmi Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i wróciła do mnie karta z serwisu - tyle że juz wróciła z powrotem ponownie do serwisu. Wróciła z opisem że nie zawiera żadnych usterek, na moje oburzenie sprzedawca firmy komputronik zaproponował że przetestuje sam tą kartę i jak sie okazało usterka jest dalej, występują objawy identyczne jak u mnie. Więc w tym serwisie Gigabyte -a jest to chyba jakaś firma w Warszawie sobie chyba jakieś jaja robią. Zaczyna mi sie to nie podobać. Na domiar złego sprzedawca mimo iż widzi że karta jest do bani, ma wątpliwości czy ją wysyłać czy mi ją oddać mimo iż jest niesprawna. Jednym słowem kupiłeś "kliencie" sobie bubla i martw sie sam.

a podpisałes dokumnt potwierdzający odbiór sprawnej karty ? Jeśli nie, a karta jest kaputt, to mozesz wypowiediec umowe (firma niewywiazala sie z um. gwarancyjnej) i żądać wymiany na nówkę lub zwrotu kasy (z faktury) !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a podpisałes dokumnt potwierdzający odbiór sprawnej karty ? Jeśli nie, a karta jest kaputt, to mozesz wypowiediec umowe (firma niewywiazala sie z um. gwarancyjnej) i żądać wymiany na nówkę lub zwrotu kasy (z faktury) !

 

Póki co nic nie podpisywałem, po za zleceniem naprawy gwarancyjnej dam im 14 dni roboczych, a jak to nie poskutkuje może zasięgnę pomocy UKOiK albo inspekcji handlowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie tez wrocila karta z serwisu. Oddawalem Zalmana 830 z Samsungami, a po trzech tygodniach przyslali mi 700-tke z Qimondami :) Dowcipnisie. I znowu ze 3 tygodnie bez karty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coraz mniej informacji na temat tych GB, czyżby poprawiła sie znacznie ich jakość wraz z poprawioną kartą? Ja jak na razie czekam już 15 dzień (11 roboczy) na moją serwisowaną i nic. Może ktoś oddawał do serwisu pierwszą wersję i może mógłby udzielić informacji ile czekał, i czy dostał z powrotem tą samą kartę czy też może tą w nowej wersji?

Czekałem 3 tygodnie. Dostałem z powrotem tą samą kartę tyle, że ponoć naprawioną.

 

Jak na razie trochę ja pograłem, trochę brat i wszystko ok. Jutro ściągnę demko NFS:MW gdzie się zawsze sypała i sprawdzę czy jest wszystko ok z nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekałem 3 tygodnie. Dostałem z powrotem tą samą kartę tyle, że ponoć naprawioną.

 

Jak na razie trochę ja pograłem, trochę brat i wszystko ok. Jutro ściągnę demko NFS:MW gdzie się zawsze sypała i sprawdzę czy jest wszystko ok z nią.

Jakies konkretny moment w tym NFS?

Moje wydaje sie działac ok, ale zawsze to lepiej sprawdzic. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja też wróciła w końcu z naprawy i też wszystko wskazuje na to że działa poprawnie. Przynajmniej jak na razie (karta z pamięciami Quimonda, jedna z pierwszych wersji tej karty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakies konkretny moment w tym NFS?

Moje wydaje sie działac ok, ale zawsze to lepiej sprawdzic. :)

Nie ma konkretnego momentu. Czasami po 5 minutach, czasami od razu, a czasami o dwudziestu,ale zawsze się sypała. Teraz ok. Ani jednego niepożądanego zagrania ze strony karty. Ciekaw jestem w jaki sposób ja naprawili :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MikeL

Z jakimi obrotami pracuje ten Zalman na tym GT?

 

Umiałby mi ktoś odpowiedzieć na takie pytanie: przy ilu RPM referencyjnej karty 8800 GTS 640 MB poziom hałasu podobny jest do tego, który generuje Gigabyte 8800 GT z Zalmanem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z tą kartą w niektórych grach ciągle się wiesza jeszcze dobrze nie rozpocznę gry i się wiesza mam wersję kupioną w Vobisie z poprawionym chłodzeniem na pamięciach samsunga bios F10 wymieniłem nawet pastę na GPU na AS5 ale to niewiele pomogło :( chyba pozostaje mi oddać kartę na gwarę. Czy ktoś oddawał już w Vobisie coś na gwarancję, chyba nie powinni się czepiać że pasta pod coolerem została zmieniona z resztą ten AS5 ma prawie identyczny kolor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Ja tez mam z tą karta problemy :/

 

Call of duty 4 (MP) wcale mi nie "biega" na FULL na tek karcie jak to wszędzie piszą.

 

Wszystko na FULL przy 125 fps - idzie pograć jakiś czas, ale później zawiecha. Natomiast gdy daje 250 fps zawiesza się od razu. [do tego artefakty]

 

Teraz gram na ustawieniach prawie LOW (125 fps), ale jak tylko dam 250 fps w konsoli to znowu się wiesza :/

 

Najlepsze jest to, że The Sims 3 na LOW ustawieniach zawiesza się po minucie grania :o Dlaczego tak jest?

 

Nie wiem juz gdzie rece wsadzic.

W sklepie wymienili mi chłodzenie na karcie na wydajniejsze, ale coś mi się wydaje że to na dłuższa metę nic nie da.

 

Mój konfig:

Proc: Intel Core 2 Quad 2.4GHz

Płyta: GiGabyte GA-P35-DS3 Intel P35

Pamięć: DDR2 2x1GB Patriot CL4

HDD 250GB Seagate 16MB SATA 2

Zasilacz 600W Chieftec CFT-600-14CS

Karta NVIDIA GeForce 8800GT 512MB ( GV-NX88T512HP Typ B)

 

Proszę o jakieś sugestie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przeczytałeś w ogóle ten temat, a między innymi moje posty? Karta nadaje sie do serwisu Gigabyte'a, zmiana chlodzenia kompletnie nic nie da. Dodam, że moją kartę kupił ode mnie kolega i działa do dzisiaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak proszę Pana ;)

 

W przyszłym tygodniu spróbuję załatwić reklamacje.

 

Czy sensowne by było wymienienie GiGaByta na ASUSA czy lepiej odpuścić sobie te kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...