Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Defuzer

Karta GeForce 8800GT GigaByte 512MB GV-NX88T512HP Zalman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem omawianą kartę 8800GT 512 MB Gigabyte TurboForce Edition z chłodzeniem Zalmana 3 dni temu. Otóż rzeczywiste taktowania tej karty przynajmniej u mnie (wg aplikacji GPU-Z 0.1.5) to: 700 MHz dla rdzenia, 1715 MHz dla Shaderów i 1840 MHz dla pamięci. Do tej pory przez 3 dni katowania w przeróżnych gierkach nie pojawiły mi się ani razu artefakty, ale mam z tą kartą trochę inny problem. Mianowicie 3 razy zdarzyło mi się podczas grania, że obraz na monitorze nagle zniknął - monitor zrobił się czarny, a komputer zaczął piszczeć. Po czym komputer samoczynnie się restartował. Pomagało dopiero wyłączenie komputera i monitora i powtórne włączenie. Dwa razy zdarzyło mi się tak przy testowaniu gry FAR CRY w 1680x1050 AAx8 + HDR i raz przy testowaniu wersji Demo NFS Most Wanted przy ustawieniu opcji 1280x1024 AAx16 (oczywiście w obu grach wszystkie opcje graficzne na maxa). Na pewno nie jest to wina przegrzania karty, bo w spoczynku na rdzeniu karty graficznej mam ok. 45 C, w stersie 54-56 C. Zasilacz też nie jest przyczyną owych restartów. Mam jeden z mocniejszych zasilaczy firmy SEASONIC dostępnych na rynku. Dodam tylko, że podczas testowanie wersji Demo CRYSIS w przeróżnych ustawieniach graficznych, karta cały czas pracowała 100% stabilnie. Owe 'zwisy' nastąpiły tylko i wyłacznie przy włączeniu FAR CRY z AAx8 + HDR i przy NFS MOST Wanted przy aktywowaniu AAx16. Czy ktoś ma podobne objawy z tą kartą?

PS. Jak tylko ściągnie się 3Dmark2006 to sprawdzę kartę pod kątem ewentualnego występowania krzaczków w tym benchamrku, na co skarży się sądząc po komentarzach sporo osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mi tez pare razy arty wyskoczyly (tak kolo 3 razy) - pamieci nie maja radiatorów na sobie , dlatego, bo na rdzeniu fajna temperatura ;)

odkrecilem pamieci o pare MHz i jest git (na 1850 czy cos takiego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm mi tez pare razy arty wyskoczyly (tak kolo 3 razy) - pamieci nie maja radiatorów na sobie , dlatego, bo na rdzeniu fajna temperatura ;)

odkrecilem pamieci o pare MHz i jest git (na 1850 czy cos takiego)

 

 

boyfromblackhole

Jakim programem zmniejszałeś takty na tej karcie? Riva Tuner ? - bo ja w nim nie bardzo mogłem znaleźć taką opcję. A przy okazji program wywala komunikat na początku iż nie jest w pełni kompatybilny z tym procesorem graficznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokładnie to takie objawy,żadnych artów ale zawieszka podczas 3dmark 06 ewentualnie restart lub czarny ekran,różowy cały ekran,wyskakujący komunikat ze za mało dostarczanego prądu do karty.....,gdzie zasilacz wczesniej ciągnął prądożernego radeona 1950xtx,ale sobie myśle może faktycznie zasilacz wiec zmiana na mocniejszy i też to samo temp w idle to ok 50c a w 3d to 76c ,próbowałem wszystkiego zmiany biosu na płycie postawiłem nowy system itd i to samo ostatni raz kupiłem karte firmy gigasyf gigashit po raz 2 mam podobne problemy z tymi kartami ,zmylił mnie brak artów na karcie i cały czas szukałem przyczyny gdzie indziej ,ale od wczoraj po kilku dniach testów dochodzeniu wiem że na 100% to karta firmy gigabyte ze zmienionym pcb trójfazowym zasilaniem ble ble ble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wislak23

a te problemy z artefaktami wychodza tylko w GF88GT podkreconymi>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a te problemy z artefaktami wychodza tylko w GF88GT podkreconymi>?

 

 

Ta karta jest fabrycznie podkręcona rdzeń 700/ pamięć 1900 - więc w większości przypadków chyba tak - dobrze by było obniżyć takty do referencyjnych 600/1800 i wtedy sprawdzić - tylko czym to zrobić, ale u mnie ziwechy są tylko na fullscreenie na okienkach jest przynajmniej narazie dobrze - za wyjątkiem 3DMarka -ale to tylko dlatego że w wersji trial i tak nie ma możliwości wyłączenia w nim fullscreena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z poprzednikiem. Zauważcie że chłodzenie w wersjach z Zalmanem o taktach 600/1800 i 700/1900 jest takie same. Dlatego ja zdecydowałem się na ta teoretycznie słabszą wersję ponieważ w testach była niewiele gorsza. Zastanawiam sie czy w Waszych przypadkach nie jest to być może wina płyty główniej ponieważ 8800gt od gigabyte posiada technologie Ultra Durable 2 która występuje tylko w płytach Gigabyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem, się do zakupu tego gigabyta z zalmanem. Dobrze, że natrafiłem na ten temat.

 

Przy okazji: jak ma sie głośność palita 8800 GT 512 MB sonic do referencyjnego chłodzenia 8800 GTS nowej rewizji. Które z tych rozwiązań będzie lepsze. W wynikach szybkości podkręcony GT jest tylko trochę gorszy od GTS. Palit będzie cichszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Zakupiłem omawianą kartę 8800GT 512 MB Gigabyte TurboForce Edition z chłodzeniem Zalmana 3 dni temu. Otóż rzeczywiste taktowania tej karty przynajmniej u mnie (wg aplikacji GPU-Z 0.1.5) to: 700 MHz dla rdzenia, 1715 MHz dla Shaderów i 1840 MHz dla pamięci. Do tej pory przez 3 dni katowania w przeróżnych gierkach nie pojawiły mi się ani razu artefakty, ale mam z tą kartą trochę inny problem. Mianowicie 3 razy zdarzyło mi się podczas grania, że obraz na monitorze nagle zniknął - monitor zrobił się czarny, a komputer zaczął piszczeć. Po czym komputer samoczynnie się restartował. Pomagało dopiero wyłączenie komputera i monitora i powtórne włączenie. Dwa razy zdarzyło mi się tak przy testowaniu gry FAR CRY w 1680x1050 AAx8 + HDR i raz przy testowaniu wersji Demo NFS Most Wanted przy ustawieniu opcji 1280x1024 AAx16 (oczywiście w obu grach wszystkie opcje graficzne na maxa). Na pewno nie jest to wina przegrzania karty, bo w spoczynku na rdzeniu karty graficznej mam ok. 45 C, w stersie 54-56 C. Zasilacz też nie jest przyczyną owych restartów. Mam jeden z mocniejszych zasilaczy firmy SEASONIC dostępnych na rynku. Dodam tylko, że podczas testowanie wersji Demo CRYSIS w przeróżnych ustawieniach graficznych, karta cały czas pracowała 100% stabilnie. Owe 'zwisy' nastąpiły tylko i wyłacznie przy włączeniu FAR CRY z AAx8 + HDR i przy NFS MOST Wanted przy aktywowaniu AAx16. Czy ktoś ma podobne objawy z tą kartą?

PS. Jak tylko ściągnie się 3Dmark2006 to sprawdzę kartę pod kątem ewentualnego występowania krzaczków w tym benchamrku, na co skarży się sądząc po komentarzach sporo osób.

Smutne. http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=327709 Polecam czytanie innych tematów. Niektórzy nawet, kiedy wiedzą, że się syf będzie dział kupują :) Upór godny polecenia. P.S. Sprawdź pcprobe nvidia monitorem temperaturę podczas pracy :) Powodzenia z reklamacją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko żal z 1840MHz na RAM. Ale chociaż mam podstawę do oddania na gwarę. Poza tym działa dobrze, ale padaka, do OC. Odpada na 720MHz.

 

Jakie ta karta ma napięcie na rdzeniu? 1.1V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Smutne. http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=327709 Polecam czytanie innych tematów. Niektórzy nawet, kiedy wiedzą, że się syf będzie dział kupują :) Upór godny polecenia. P.S. Sprawdź pcprobe nvidia monitorem temperaturę podczas pracy :) Powodzenia z reklamacją :)

Po pierwsze tego swojego 8800GT 512 MB Gigabyte Turboforce Zalman miałem już zamówionego, zanim powstał temat na forum o tej karcie. Po drugie wcale nie "upór godny polecenia" :mad: Za swoją kartę z went. Zalmana płaciłem równo 799 zł, w czasie gdy najtańsze modele 8800GT z referencyjnym chłodzeniem chodziły w Komputroniku za 999 zł. Po trzecie kupiłem tą kartę nie na jakiejś lichej licytacji na Allegro, tylko w jednym z najlepszych i najpożądniejszych sklepów komputerowych w mieście.

A wracając do tematu, dziś znowu miałem dokładnie identyczne objawy podczas grania w demko NFS Most Wanted w 1280x1024 + AAx16. Mniej więcej po 1,5 min grania, monitor nagle się robi czarny, obraz znika i następuje samoczynny restart komputera. Dzisiaj tak miałem 3 razy pod rząd i za każdym razem dokładnie w tym samym miejscu na planszy, mniej więcej po przejechaniu ok. 73% trzeciej trasy dostępnej w demie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj ją do sklepu niech ci wymienią na innego producenta albo żądaj zwrotu kasy,ja dokladam troche kasy i biore 8800gts 512 evga ko za 1170zl,choć gigabyte mogłem mieć taniej ale tej firmie już dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze tego swojego 8800GT 512 MB Gigabyte Turboforce Zalman miałem już zamówionego, zanim powstał temat na forum o tej karcie. Po drugie wcale nie "upór godny polecenia" :mad: Za swoją kartę z went. Zalmana płaciłem równo 799 zł, w czasie gdy najtańsze modele 8800GT z referencyjnym chłodzeniem chodziły w Komputroniku za 999 zł. Po trzecie kupiłem tą kartę nie na jakiejś lichej licytacji na Allegro, tylko w jednym z najlepszych i najpożądniejszych sklepów komputerowych w mieście.

A wracając do tematu, dziś znowu miałem dokładnie identyczne objawy podczas grania w demko NFS Most Wanted w 1280x1024 + AAx16. Mniej więcej po 1,5 min grania, monitor nagle się robi czarny, obraz znika i następuje samoczynny restart komputera. Dzisiaj tak miałem 3 razy pod rząd i za każdym razem dokładnie w tym samym miejscu na planszy, mniej więcej po przejechaniu ok. 73% trzeciej trasy dostępnej w demie.

 

 

PiotrC - tego NFS MW włączałeś na pełnym ekranie czy w okienku, jeśli nie to spróbuj go włączyć w rozdziałce 1024x768 tyle że nie w fulscreenie a w okienku i zobacz czy sąte efekty, bo ja mam dokładnie to samo co ty ale tylko na pełnym ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji: jak ma sie głośność palita 8800 GT 512 MB sonic do referencyjnego chłodzenia 8800 GTS nowej rewizji. Które z tych rozwiązań będzie lepsze. W wynikach szybkości podkręcony GT jest tylko trochę gorszy od GTS. Palit będzie cichszy?

 

Ponawiam pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PiotrC - tego NFS MW włączałeś na pełnym ekranie czy w okienku, jeśli nie to spróbuj go włączyć w rozdziałce 1024x768 tyle że nie w fulscreenie a w okienku i zobacz czy sąte efekty, bo ja mam dokładnie to samo co ty ale tylko na pełnym ekranie.

NFS MW odpalełem normalnie w fullscreen na 1280x1024. Na 1024x768 jeszcze nie próbowałem. Za to właśnie skończyłem testować kartę w 3Dmarku 2006 i karta niestety się krzaczy w teście z takimi dwoma kolorowymi świetlikami latającymi nocą po lesie. Teścik, nie powiem, całkiem, całkiem, ale nie mogę obejrzeć całego bo przed końcem testu karta się wysypuje i mam restart kompa. :) A w NFS:MW w okienku również wiesza się jak po***ane :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś chce kupic dorbry produkt to 90 procent 8800gt odpada przez szajsowate chlodzenie. A jak jeszcze komus zalezy na ciszy tak jak np mnie to juz wogule przechlapane

Zostaje majsterkowanie z Acclero s1. Chociaz na horyzoncie widac karty z lepszym chlodzeniem. ELSA ma wrócic na rynek z 8800gt z porządnm chlodzeniem

 

co do tego modelu gigabyta to na wielu zagranicznych forach ludzie fakują na tą karte, a to artefakty, a to zwisy, a ponadto chodzi jak suszarka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze czemu wszyscy podają błędne taktowania tej karty (700/1900 MHz)?

Przecież 8800 GT 512 MB Gigabyte TurboForce Edition (chłodzenie Zalman) ma standardowo zegary ustawione na:

700 MHz - rdzeń

1715 MHz - shadery

1840 MHz - pamięci

Aha, kumpel ma identyczny model i niego wszystko w porządku. Szczęściarz... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać na forum to ten Gigabyte jest najgorszym 8800GT z całej serii...

I to z Zalmanem? Mam nadzieję, że mój Palit będzie OK....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze czemu wszyscy podają błędne taktowania tej karty (700/1900 MHz)?

Przecież 8800 GT 512 MB Gigabyte TurboForce Edition (chłodzenie Zalman) ma standardowo zegary ustawione na:

700 MHz - rdzeń

1715 MHz - shadery

1840 MHz - pamięci

Aha, kumpel ma identyczny model i niego wszystko w porządku. Szczęściarz... ;)

 

 

GPU-Z 0.1.5 - pokazuje u mnie takie takty

rdzeń - 700

shadery 1700

pamięć 950 (1900)

i jak na razie jest dobrze z kartą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuje ja od soboty i stwierdzam ze to super karta cicha, wydajna i sie nie grzeje. Z czystym sumieniem polecam ja kazdemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benchmark Crysis, 3 pętla. Padła. Chyba leci na gwarę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Benchmark Crysis, 3 pętla. Padła. Chyba leci na gwarę.

 

ale ze co, w ogole się sypła??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was ma Palita 1gb lub Galaxy podkręcaną ? Muszę dokonać wyboru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...