Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Defuzer

Karta GeForce 8800GT GigaByte 512MB GV-NX88T512HP Zalman

Rekomendowane odpowiedzi

Za godznę postaram się wrzucić opinię dot. Palita 8800gt 1 gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jednak nie. Za wcześnie się dołowałem. Tej karty po prostu wcale nie wolno kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra.

W 3dmarku 2006 - 10504 punkty (bez rewelacji). Przeleciałem kartę w Bioshocku w zamkniętej obudownie , z zamkniętą klapą od szafki (brak cyrkulacji powietrza - extremalne warunki - max 88 st celciusza.) Jeśli ktoś ma dodatkowy wiatrak w obudowe (i obudowę z wyżeszj półki - temperatura będzie spokojnie niższa o 10-15 stopni) KArta w porównaniu z Gigabytem cichsza . Brak zaciachów/ artefaktów. Jak narazie pozytywne wrażenia... Ale jeszcze się przekonam. Zainstaluję Obliviona i zobaczymy ;) za 8800gt Gigabyte ultra dostałem 8800 GT Palit 1 gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra.

W 3dmarku 2006 - 10504 punkty (bez rewelacji). Przeleciałem kartę w Bioshocku w zamkniętej obudownie , z zamkniętą klapą od szafki (brak cyrkulacji powietrza - extremalne warunki - max 88 st celciusza.) Jeśli ktoś ma dodatkowy wiatrak w obudowe (i obudowę z wyżeszj półki - temperatura będzie spokojnie niższa o 10-15 stopni) KArta w porównaniu z Gigabytem cichsza . Brak zaciachów/ artefaktów. Jak narazie pozytywne wrażenia... Ale jeszcze się przekonam. Zainstaluję Obliviona i zobaczymy ;) za 8800gt Gigabyte ultra dostałem 8800 GT Palit 1 gb

 

Ten palit co opisujesz to jest wersja sonic ze zmienionym chłodzeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, jednak nie. Za wcześnie się dołowałem. Tej karty po prostu wcale nie wolno kręcić.

Dobrze, ze mam Viste. :E

 

Karte dzisiaj do mnie przyszła. Na poczatku kilka razy straciłem obraz, o dziwno ani razu w grze - za kazdym razem na pulpicie. btw; juz 4h siedze i zadnej zwiechy. :o

Takty mam takie same jak @PiotrC. Producent chyba nie wie co produkuje. :E

Taki wyniczek wyszedł mi na E4400@3.33GHz

Nowy-obraz-8--th.jpg

 

Jutro sprobuje cos wycisnac z tej karty, ale chyba nie ma co nastawiac sie na duzo. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)

Taki wyniczek wyszedł mi na E4400@3.33GHz

(...)

 

a że tak odbiję od tematu, jaki masz wentyl na procku? jesli moglbys dodaj kilka wrazen ad glosnosci, temp w stresie etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki wyniczek wyszedł mi na E4400@3.33GHz

Nowy-obraz-8--th.jpg

Dziwnie niski wynik procesora.. Mam tak samo taktowanego e6420 i 500 pkt wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a że tak odbiję od tematu, jaki masz wentyl na procku? jesli moglbys dodaj kilka wrazen ad glosnosci, temp w stresie etc.

Na procku mam Scythe Mugen + S-FLEX skrecony do 600rpm. Jakbym chciał go usłyszecie to musiałbym kupic dysk SSD. :E

Temp? To w zaleznosci od stopnia podkrecenia. Na stocku nie wiem jak, bo to miałem okazje sprawdzic tylko pierwszego dnia i to tylko kilka min. :E Za to na @3GHz 1.32V temp waha sie w granicach 50-52*C, zas przy @3.33GHz 1.45V dochodzi juz do 65, czasme 70*C.

Warto zaznaczyc, ze wentylator przykrecony jest do gornej scianki w obudowie, tuz ponad radiatorem. Dorobiłem tunel z papieru i voila - wentylator zassysa powietrze przez radiator i wydmuchuje je na zewnatrz. :)

 

Dziwnie niski wynik procesora.. Mam tak samo taktowanego e6420 i 500 pkt wiecej...

Ano racja. Cos jest nie tak :hmm: Tutaj jak testowalem X1900XT było wszystko OK.

Obrazek2-th.jpg

 

Trzyba bedzie pomyslec co jest nie tak. Zaraz sprobuje jeszcze raz zapuscic smarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GPU-Z 0.1.5 - pokazuje u mnie takie takty

rdzeń - 700

shadery 1700

pamięć 950 (1900)

i jak na razie jest dobrze z kartą

 

czytalem bodaj na guru3d o tych przypalach z rzeczonym gigabajtem, i sprawa ma sie tak, ze pierwotnie pamieci[bo za wszystko odpowiadaja dupne pamieci jakiejs firemki na Q] w wersji turbo force byly taktowane na 950(1900), jednak od razu okazalo sie[vide komentarze na neweggu], ze prawie kazda karta przy tych ustawieniach zdycha na wiekszym niz srednie obciazeniu. w zwiazku z tym nastepne partie rzeczonych gigabajtow juz mialy zegarek skrecony przez tajwanskich niewolnikow do 920(1840), co faktycznie uczynilo karte stabilniejsza. ja zakupilem juz te ze skreconym zegarem pamieci, i wszystko hulalo[cod4, bajoszok, world in conflict, ut3, 3dmark]. wczoraj odpalilem swat'a 4. i monitor zgasl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytalem bodaj na guru3d o tych przypalach z rzeczonym gigabajtem, i sprawa ma sie tak, ze pierwotnie pamieci[bo za wszystko odpowiadaja dupne pamieci jakiejs firemki na Q] w wersji turbo force byly taktowane na 950(1900), jednak od razu okazalo sie[vide komentarze na neweggu], ze prawie kazda karta przy tych ustawieniach zdycha na wiekszym niz srednie obciazeniu. w zwiazku z tym nastepne partie rzeczonych gigabajtow juz mialy zegarek skrecony przez tajwanskich niewolnikow do 920(1840), co faktycznie uczynilo karte stabilniejsza. ja zakupilem juz te ze skreconym zegarem pamieci, i wszystko hulalo[cod4, bajoszok, world in conflict, ut3, 3dmark]. wczoraj odpalilem swat'a 4. i monitor zgasl.

Vista chyba za mocno obicaza grafe, bo dzisiaj chyba z 5 razy zgasl mi monitor. :E Pamieci mam standardowo ustawione na 920. Moze gdbym mogł to bym je troche skrecil, a tak ze mam Viste to nie moge. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mnie to ten swat 4 zdycha nawet po skreceniu do 900 po 3 minutach. strasznie dupna jest to karta. nieudana transakcja. nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie jakim programikiem obniżyliście taktowanie pamięci na karcie graficznej. To taki post dla niewtajemniczonych ;) Wielu osobom, które kupiły omawianą kartę i ma z nią problemy - przydałby się taki krótki opis krok po kroku jak obniżyć taktowania w trybie 3D. Krótko, zwięźle i na temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napiszcie jakim programikiem obniżyliście taktowanie pamięci na karcie graficznej. To taki post dla niewtajemniczonych ;) Wielu osobom, które kupiły omawianą kartę i ma z nią problemy - przydałby się taki krótki opis krok po kroku jak obniżyć taktowania w trybie 3D. Krótko, zwięźle i na temat.

Ja dopiero rozkminiam co i jak. To moj pierwszy GF. W koncu udało mi sie Rive uruchomic na Viscie x64. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytalem bodaj na guru3d o tych przypalach z rzeczonym gigabajtem, i sprawa ma sie tak, ze pierwotnie pamieci[bo za wszystko odpowiadaja dupne pamieci jakiejs firemki na Q] w wersji turbo force byly taktowane na 950(1900), jednak od razu okazalo sie[vide komentarze na neweggu], ze prawie kazda karta przy tych ustawieniach zdycha na wiekszym niz srednie obciazeniu. w zwiazku z tym nastepne partie rzeczonych gigabajtow juz mialy zegarek skrecony przez tajwanskich niewolnikow do 920(1840), co faktycznie uczynilo karte stabilniejsza. ja zakupilem juz te ze skreconym zegarem pamieci, i wszystko hulalo[cod4, bajoszok, world in conflict, ut3, 3dmark]. wczoraj odpalilem swat'a 4. i monitor zgasl.

 

To by wyjaśniło dlaczego ja mam takie takty. No i niestety ja mam tą wcześniejszą partię mniej stabilną :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To by wyjaśniło dlaczego ja mam takie takty. No i niestety ja mam tą wcześniejszą partię mniej stabilną :(

wymien firmware i moze bedzie lepiej. Ja naprawde zdjeciu bocznej scianki z budy, mimo ze na procku w stresie mam ok 65 st (ale to box), to i tak nie ma zwiech. Warto zauwazyc ze mam gtsa i tutaj tez raz czy 2 zgasl mi monitor :) ale od poprawienia temp jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymien firmware i moze bedzie lepiej. Ja naprawde zdjeciu bocznej scianki z budy, mimo ze na procku w stresie mam ok 65 st (ale to box), to i tak nie ma zwiech. Warto zauwazyc ze mam gtsa i tutaj tez raz czy 2 zgasl mi monitor :) ale od poprawienia temp jest ok.

 

Ale u mnie takich strasznych problemów nie ma, owszem 3dMark06 zwiecha choć raz sie udało zrobić test, Crysis zwiecha, ale po wyłączeniu fulscreena juz ok po 2 godzinach gry wszystko ok, temp procka 61C w stresie, także może faktycznie to wina firmware karty, tylko jak go wymienić i jak to sie ma do gwarancji? w razie gdyby nie zadziałała po tych operacja wogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten palit co opisujesz to jest wersja sonic ze zmienionym chłodzeniem?

on ma chyba firmowe. Temperatury są średnie - 60 spokój 80 rozpierducha . Ale to kwestia tego, że mam tanią obudowę , która stoi w zabudowie szafy ...

 

Ale u mnie takich strasznych problemów nie ma, owszem 3dMark06 zwiecha choć raz sie udało zrobić test, Crysis zwiecha, ale po wyłączeniu fulscreena juz ok po 2 godzinach gry wszystko ok, temp procka 61C w stresie, także może faktycznie to wina firmware karty, tylko jak go wymienić i jak to sie ma do gwarancji? w razie gdyby nie zadziałała po tych operacja wogóle?

 

Jeśli osobiście skoczysz do sklepu (polecam) możesz powalczyć - jeśli nie uszkodziłeś karty podczas montowania (etc. etc.) to masz prawo do odbioru kasy - płacisz pełną sumę - musisz otrzymać sprawny produkt. Jeśli wysyłka to zależy u kogo . Komputroniki etc. nie stanowią problemu. Jeśl kupiłeś w małym sklepiku w Wsi Małej , to możesz po 2 tyg otrzymać swoją kartę spowrotem z karteczką - "Karta u nas działa- gwarancja nie uznana " :E

Ale nie martw się - będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest tak ze grac moge w co chcem i ile chcem, ale wywala na pulpicie. Moze to dlatego ze Vista - ten system przeciez korzysta z GPU. :E

Zauwazyłem tez jedna dziwna rzecz. Otoz, monitor gasnie(tj. traci sygnał z karty) zaraz po załadowaniu windy, zwłaszcza rano, kiedy komputer stał długa nie właczany. Jak juz karta sie rozgrzeje to mozna siedziec na kompie godzinami. :E

 

Jeszcze jedno:

http://en.expreview.com/?p=215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
on ma chyba firmowe. Temperatury są średnie - 60 spokój 80 rozpierducha . Ale to kwestia tego, że mam tanią obudowę , która stoi w zabudowie szafy ...

Jeśli osobiście skoczysz do sklepu (polecam) możesz powalczyć - jeśli nie uszkodziłeś karty podczas montowania (etc. etc.) to masz prawo do odbioru kasy - płacisz pełną sumę - musisz otrzymać sprawny produkt. Jeśli wysyłka to zależy u kogo . Komputroniki etc. nie stanowią problemu. Jeśl kupiłeś w małym sklepiku w Wsi Małej , to możesz po 2 tyg otrzymać swoją kartę spowrotem z karteczką - "Karta u nas działa- gwarancja nie uznana " :E

Ale nie martw się - będzie dobrze

 

 

Karta kupiona w komputroniku ale na miejscu w salonie firmowym, więc w każdej chwili w ramach gwarancji mógłbym odnieść. Karta nie jest uszkodzona przy montażu bo działa. Właśnie boje sie problemu z tym "u nas działa" u mnie też działa, ale w specyficznych warunkach tzn na fulscreenie w grach 3D są zwisy. Na razie poczekam na rozwój wydarzeń ja ja mam dopiero 2 tyg inni mają po miesiąc czasu i dopiero wychodzą im inne problemy może u mnie też sie pojawią i nie będzie wyjścia jak zanieść do serwisu.

 

Może ktoś z posiadających tą kartę oddawał juz ją do serwisu? ciekaw jestem czy dostał ją już z powrotem (lub też moze nową przeprojektowaną)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam, ja bym na Twoim miejscu podjechał i zapytał, przynajmniej hipotetycznie, jak rozpatrywane są gwarancje w takiej sprawie. Tak czy inaczej ciężko powiedzieć, że program jest wolny od wad, wiec sprzedawca / producent powinien ten defekt usunąć lub dostarczyc towar wolny od wad :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

kartę zakupiłem w niedzielę, wczoraj dopiero ja włożyłem i ma od początku jakieś jazdy, na pulpicie obraz gaśnie co jakieś 5 minut. Dziś potestuję ją na grach i zobaczymy. Ewentualnie jaką grafikę proponujecie z tej półki cenowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wracając do tematu, dziś znowu miałem dokładnie identyczne objawy podczas grania w demko NFS Most Wanted w 1280x1024 + AAx16. Mniej więcej po 1,5 min grania, monitor nagle się robi czarny, obraz znika i następuje samoczynny restart komputera. Dzisiaj tak miałem 3 razy pod rząd i za każdym razem dokładnie w tym samym miejscu na planszy, mniej więcej po przejechaniu ok. 73% trzeciej trasy dostępnej w demie.

 

Miałem podobny problem z pożyczonym 8800GT na sprzęcie z siga, problem tkwił w rozgrzanym do czerwoności chipsecie na mobo, miałem niebieski radiator zalmana, który przysłonięty długą grafą nie dawał rady, robił się piecyk i komp co chwila się wieszał. Dorzuciłem wentyl na radiator i dalej było już si.

 

Może ktoś z Was n

ma właśnie z tym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po tygodniu użytkowania, 3 zwisy.

1 niebieski ekran, 1 wyłączenie monitora i freez kompa w trakcie gry, 1 wyłącznie monitora bez freezu w trakcie 3dmark06 (pozostałe 6 prób 3dmark06 przeszła bez problemu).

 

co gorsze w 2 pierwszych przypadkach po wciśnięciu resetu na kompie miałem długi i 3 krótkie bipy płyty(no VGA detected). Dopiero power off-power on pomogło.

 

Dodatkowa sprawa - w UFO Afterlight przy ustawieniu wszystkiego na max gubi grafikę w trakcie misji (czarna sceneria z outline'ami). Ale to pewnie wina gry.

 

Czy ktoś z was wysyłał zapytanie do gigabyte, co może być przyczyną takich zwiasów?

Czy znacie zachodniojęzyczne fora/strony gdzie jest poruszany ten temat?-jak tak wrzućcie linki

 

 

P.S. pytanie laika. Artefakty to przelatujące śmieci na ekranie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś z posiadających tą kartę oddawał juz ją do serwisu? ciekaw jestem czy dostał ją już z powrotem (lub też moze nową przeprojektowaną)

Ale oni tylko dodali wiekszy radiator. Nic poza tym. Nic nie przeprojektowywali.

 

 

Also Gigabyte will launch 8800GT 512MB and 256MB with new coolers. The new cooler is Zalman’s VF830. The card itself is unchanged. The new card will be called NX88T512HP 1.0 and NX88T256H 1.0.

 

Źródło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale oni tylko dodali wiekszy radiator. Nic poza tym. Nic nie przeprojektowywali.

Źródło

 

 

To chyba nie tylko to, gdzieś czytałem że przeprojektowana jest też sekcja zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...