Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Defuzer

Karta GeForce 8800GT GigaByte 512MB GV-NX88T512HP Zalman

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie po tygodniu użytkowania, 3 zwisy.

1 niebieski ekran, 1 wyłączenie monitora i freez kompa w trakcie gry, 1 wyłącznie monitora bez freezu w trakcie 3dmark06 (pozostałe 6 prób 3dmark06 przeszła bez problemu).

 

co gorsze w 2 pierwszych przypadkach po wciśnięciu resetu na kompie miałem długi i 3 krótkie bipy płyty(no VGA detected). Dopiero power off-power on pomogło.

 

Dokładnie mam identyczne objawy, tylko nie wiedziałem do tej pory jak je fachowo opisać ;) Przy każdym uruchomieniu gry NFS Most Wanted (w dowolnej rozdzielczości, na dowolnych ustawieniach) po ok. 1,5 min gry obraz na monitorze nagle znika (zupełnie jakby nie widział wogóle karty graficznej), a po wciśnięciu resetu na kompie słychać 1 długi i 3 krótkie "beep" (czyli jak kolega wyżej napisał "no VGA detected"). Dopiero wyłączenie komputera i ponowne włączenie przyciskiem power pomaga.

I dokładnie identycznie mi się dzieje w przypadku włączenia Far CRY'a z modem HDR. Do czasu aż wymienię grafikę na inną, już wogóle nie włączam Far Cry'a ani NFS Most Wanted. A to są moje 2 ulubione gry na kompa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NFSa akurat nie mam, w przeciwieństwie do Far Cry. Ale powiedz jeszzee jaka masz wersje i jak odpalasz modul HDR? Pach 1,4 ? i co dalej? Stestuje popoludniu i dam znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś z posiadających tą kartę oddawał juz ją do serwisu? ciekaw jestem czy dostał ją już z powrotem (lub też moze nową przeprojektowaną)

 

Ja oddawałem. W zamian dostałem Palita 8800gt SUPER+ 1gb . Brak problemów. Cudo!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja oddawałem. W zamian dostałem Palita 8800gt SUPER+ 1gb . Brak problemów. Cudo!!!

A mozna wiedziec gdzie kupiłes? No i jakie były kłopoty z karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NFSa akurat nie mam, w przeciwieństwie do Far Cry. Ale powiedz jeszzee jaka masz wersje i jak odpalasz modul HDR? Pach 1,4 ? i co dalej? Stestuje popoludniu i dam znac

 

Far Cry (z serii Kolekcja Klasyki za 24,99) PL (z patchem 1.33). Aby odpalić efekty HDR w tej grze, należy:

1) Otwierasz folder z zainstalowaną grą (domyślnie: C:\Program Files\Kolekcja Klasyki\Far Cry)

2) Szukasz pliku "system.cfg" i otwierasz go w Notatniku.

3) Wyszukujesz następującą linijkę tekstu: r_HDRRendering = "0"

4) Zamieniasz wartość "0" na "1".

5) Zapisujesz zmiany.

6) Zamykasz notatnik i folder z grą.

7) Odpalasz grę.

8) Grasz do późnych godzin wieczormych, He He :lol2:

 

PS. Dzisiaj oddałem 8800GT Gigabyte TurboForce - zamieniłem na 8800 GTS 512 MB Gigabyte (oczywiście dopłacając różnicę w cenie). I zero problemów!!! Wszystko łącznie z Far Cry+HDR i NFS Most Wanted - 100% stabilnie. Aha, moja karta również jest przetaktowana (700/1700/2000 MHz). Chłodzenie spisuje się super - przez cały czas bez mała niesłyszalne przy zamknietej obudowie, a temp. super: IDLE - 52 C, STRESS - 65 C. Polecam :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem kartę GV-NX88T512HP zanim przeczytałem te niepokojące doniesienia. Nic z tych rzeczy nie zaobserwowałem, o których tu piszecie (poza wyjącym Zalmanem). W testach 3DMark 2006, 2005 i kilku grach (Crysisa nie mam), które uruchamiałem oraz przy pracy z Windą, nie było takich złych objawów działania karty.

 

Konfiguracja:

Płyta Abit AN8 Ultra (nForce 4 Ultra)

Athlon X2 4200+ @ 2875 MHz (Socket 939)

FSB - 261 MHz

HT - 1045 MHz

DDR 400 CL 2.3.2.5 - 205 MHz

Zasilacz 460W AKASA PaxPower

 

GeForce 8800 GT GV-NX88T512HP F3

BIOS 62.92.1f.00.08

ForceWare 169.21 (tylko te od Nvidia)

Core - 700 MHz

Shader - 1715 MHz

Memory - 920 Mhz

 

WinXP SP2 + wszystkie krytyczne poprawki

3DMark06 v110 oct07 (z jakąś poprawką)

 

Temperatura:

GV-NX88T512HP – od 43 C do 65 C

Chipset płyty podobnie.

 

Hałas wyeliminowałem regulatorem obrotów, który można kupić za parę złotych. Wtyk wentyla z karty i gniazdo regulatora różnią się trochę ale da się to spiąć. Należy chyba zachować zgodność kolorów (czerwony z czerwonym, czarny z czarnym). Drugi koniec regulatora podłączyłem do płyty.

Przy skręconym regulatorze o jakieś 2/3 hałas znikną a temperatura waha się od 44 C do 74 C – czyli akceptowalnie.

 

Kiedyś w innej konfiguracji sprzętowej grzał mi się chipset płyty głównej co powodowało pojawianie się czarnych ekranów, dodatkowy strumień powietrza na chipset wyeliminował problem – sprawdźcie to u siebie.

Natomiast komunikat o małej dostawie mocy zasilającej wyskoczył wtedy gdy zapomniałem podłączyć wtyczkę od zasilacza do karty.

 

Do przestawiania parametrów karty używam najnowszej wersji RivaTuner v2.06. Podkręciłem pamięć na karcie dla sprawdzenia jedynie o 10 MHz i zapuściłem 3DMark 2006 oraz LostPlanet – wszystko działało bez problemu na skręconym Zalmanie, czyli przy wyższej temperaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Far Cry (z serii Kolekcja Klasyki za 24,99) PL (z patchem 1.33). Aby odpalić efekty HDR w tej grze, należy:

1) Otwierasz folder z zainstalowaną grą (domyślnie: C:\Program Files\Kolekcja Klasyki\Far Cry)

2) Szukasz pliku "system.cfg" i otwierasz go w Notatniku.

3) Wyszukujesz następującą linijkę tekstu: r_HDRRendering = "0"

4) Zamieniasz wartość "0" na "1".

5) Zapisujesz zmiany.

6) Zamykasz notatnik i folder z grą.

7) Odpalasz grę.

8) Grasz do późnych godzin wieczormych, He He :lol2:

 

PS. Dzisiaj oddałem 8800GT Gigabyte TurboForce - zamieniłem na 8800 GTS 512 MB Gigabyte (oczywiście dopłacając różnicę w cenie). I zero problemów!!! Wszystko łącznie z Far Cry+HDR i NFS Most Wanted - 100% stabilnie. Aha, moja karta również jest przetaktowana (700/1700/2000 MHz). Chłodzenie spisuje się super - przez cały czas bez mała niesłyszalne przy zamknietej obudowie, a temp. super: IDLE - 52 C, STRESS - 65 C. Polecam :thumbup:

 

hehe no to stestuje sobie tak przez week na spokojnie :) nawiasem mowiac mam taka sama karte jak Ty :) ale i tak looknę :D Imho sprawdz sobie demo MOH Airborne, tam mi się raz wykrzaczyła. Ale coraz bardziej zastanawiam się nad sterownikami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M.K. -> jaką masz rozdziałkę w monitorze? spróbuj ustawić pod windą 1600x1200 i w grach też - wtedy się częściej wykrzacza. Przynajmniej u mnie.

 

 

Wysłałem zapytanie do gigabyte polskiego i azjackiego :) zobaczymy co odpiszą.

Może wystarczające będzie zaktualizowanie BIOSu. Sterowniki to raczej nie są problemem, skoro karta po zwisie i resecie nie jest znajdowana przez płytę.

Dam znać jak odpiszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...).

Wysłałem zapytanie do gigabyte polskiego i azjackiego :) zobaczymy co odpiszą.

Może wystarczające będzie zaktualizowanie BIOSu. Sterowniki to raczej nie są problemem, skoro karta po zwisie i resecie nie jest znajdowana przez płytę.

Dam znać jak odpiszą.

proste rozwiazania są najlepszę :thumbup: za pomysłowość. Czekamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
M.K. -> jaką masz rozdziałkę w monitorze? spróbuj ustawić pod windą 1600x1200 i w grach też - wtedy się częściej wykrzacza. Przynajmniej u mnie.

Tej jednej rzeczy nie zrobię bo mam 19" i 1280x1024.

Jeśli problem występuje przy wyższych rozdzielczościach to ja tego nie zobaczę.

 

Do poprzedniej mojej wypowiedzi dodam, że jest jeszcze jedno źródło hałasu generowane jak mi się wydaje przez tą kartę - elektronika. Podczas zaniku lub pojawiania się obrazu (takie przejście od jasnego do ciemnego lub odwrotnie np. pomiędzy testami w 3DMark2006) pojawia się delikatny pisk i potem zaraz znika. W sumie nie jest to jakiś specjalny problem ale ja to słyszę.

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi karta odmawia posłuszenstwa jedynie przy właczeniu komputera - jak jest zimna. O ile na Viscie monitor gasnie to na XPku obraz robi sie rozowy albo błekitny. Pomaga jedynie restart, ale juz po restarcie wszystko jest cacy - mozna grac cały dzien i karta nie zawiesza sie.

Brat ma taka sama karte(razem zamawialismy) i u niego nie zaobserwowałem takich cyrków. No moze poza jednym - nie dało sie zainstalowac windy, musiałem 7100GS wlozyc zeby zainstalowac system.

No i co najgorsze - ta karta to padaka. Rdzen o 20MHz nie da sie podkrecic, bo w ATiTool-u kropki sie pojawiaja. Pamieci max 970MHz - czyli o 50MHz wiecej... Sprobuje sprawdzic jak u brata. Najwyzej w nocy po cichaczu podmienie karty. xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.. Sprobuje sprawdzic jak u brata. Najwyzej w nocy po cichaczu podmienie karty. xD

dont worry :) wszytsko pozostanie w rodzinie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na crysisie na najwyższych ustawieniach gra chodzi pięknie, co pare minut jakieś jedno małe przycięcie, chyba trafiła mi się grafika w pełni sprawna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa wszystko, poza NFS Most Wanted. Kart sprawnych w tym względzie nie ma, będzie można oddać na gwarę i żądać zwrotu kasy. Chyba, że ktoś wie, jak to naprawić?

 

 

Virus, Most Wanted i kilka wyścigów ; ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe no to stestuje sobie tak przez week na spokojnie :) nawiasem mowiac mam taka sama karte jak Ty :) ale i tak looknę :D Imho sprawdz sobie demo MOH Airborne, tam mi się raz wykrzaczyła. Ale coraz bardziej zastanawiam się nad sterownikami...

 

Teraz w nic nie gram i niczego nie testuję - w tym tygodniu sesja :)

Ale jak tylko się skończy to testów nie będzie końca ... ;)

Tak z ciekawości, Bulsky - jaki masz monitor?

Ja właśnie sprzedałem panoramę 20" Samsunga (na razie jadę na starym, poczciwym 17" CRT) i chyba się przesiądę na jakąś "porządną" 19" LCD (1280x1024).

Jak macie jakieś propozycje to zapraszam na http://forum.pclab.pl/t332221.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak z ciekawości, Bulsky - jaki masz monitor?

 

hehe mialem samusunga 913N ale spredałem jakies pol roku temu (razem z całym kompem) i siedze teraz na 17 CRT 763MB tez samsunga i na...nowym kompie :)

 

Ja właśnie sprzedałem panoramę 20" Samsunga (na razie jadę na starym, poczciwym 17" CRT) i chyba się przesiądę na jakąś "porządną" 19" LCD (1280x1024).

 

wiesz, jesli miałbym kupować to chyba tylko 19 LCD (4:3), wczoraj ogladałem 22 ale nie jako zainteresoawny kupnem, a jako oberwator, i jakoś mnie nie przekonała. Wysoka rozdzielczość, poza tym wszytsko strasznie małe. 19 LCD (albo OLED ;-) ) by mi osobiscie wystarczyła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz, jesli miałbym kupować to chyba tylko 19 LCD (4:3), wczoraj ogladałem 22 ale nie jako zainteresoawny kupnem, a jako oberwator, i jakoś mnie nie przekonała. Wysoka rozdzielczość, poza tym wszytsko strasznie małe. 19 LCD (albo OLED ;-) ) by mi osobiscie wystarczyła :)

Zawsze mozna powiekszyc. :) Ogladanie filmów na 22" wide - miodzio. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze mozna powiekszyc. :) Ogladanie filmów na 22" wide - miodzio. :)

 

hehe no jest tak, ze tracisz na ostrości wówczas, co do filmów to pewnie tak, ale jak np siedzisz w akademiku czy coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte odpowiedział:

"Witam

Proszę, jeśli to możliwe, o przetestowanie tej karty na innej płycie głównej."

 

ech spychologia, sami by potestowali.... ktoś testował na innej płycie? Ja nie mam możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gigabyte odpowiedział:

"Witam

Proszę, jeśli to możliwe, o przetestowanie tej karty na innej płycie głównej."

 

ech spychologia, sami by potestowali.... ktoś testował na innej płycie? Ja nie mam możliwości.

Ja testowałem. Znaczy wczoraj podmieniłem karte dla brata. :E I... i u brata non-stop gasnie monitor. Gry nawet nie musi właczac. U mnie jescze jeszcze działała. Tzn restart przy pierwszym właczeniu(z rana), a pozniej huała przez caly dzien.

Brat ma Abita IP35-E.

Karte mam dopiero 10 dni* i zastanawiam sie czy nie lepiej oddac ja bez podania przyczyny anizeli bawic sie w gwarancje...

A ta ktora ukradłem działa, i u mnie, i u brata jak trza. :)

 

*towar zakpiony przez intenet podlega zwrotowi w ciagu 15 dni od daty zakupu, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gigabyte odpowiedział:

"Witam

Proszę, jeśli to możliwe, o przetestowanie tej karty na innej płycie głównej."

 

ech spychologia, sami by potestowali.... ktoś testował na innej płycie? Ja nie mam możliwości.

 

 

Domyslam sie , ze to odpowiedz od supportu technicznego. Olej to , sam serwis jest jednym z lepszych jakie sa w Europie. Oddaj do sklepu , powiedz ocb i na gware.

 

Z tym ,ze mala uwaga - jesli to sklep u Henia w piwnicy to zapewne zastosuja zasade : panie u nas dziala , nie wysylamy , nie widzimy usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gigabyte odpowiedział:

"Witam

Proszę, jeśli to możliwe, o przetestowanie tej karty na innej płycie głównej."

 

ech spychologia, sami by potestowali.... ktoś testował na innej płycie? Ja nie mam możliwości.

 

odpowiadasz, niestety nie stać mnie na testowanie Państwa sprzętu - ten zakres czynnościowy należy do producenta przed wprowadzeniem do obrotu detalicznego, zatem na mocy umowy gwarancyjnej, proszę u usunięcie opisanej wady :D

:cool::E

 

szok, co za koles / laska ma tupet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie ma sensu testowac tej karty na innej plycie.Wszystkie karty gv-nx88t512hp (stara wersja z chlodzeniem VF700-ALCU ) z pamieciami quimonda sa wlasciwie do zwrotu.Zreszta gigabyte juz sie zajal wycofywaniem swoich wadliwych kart z rynku.

na newegg juz widnieja jako deactivated- http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16814125081

 

Jedakze pojawily sie nowe rev. oznaczone o dziwo rev.1.0 (to nie wiem w takim razie jaki rev mialy poprzednie karty) z chlodzeniem zalmana (heatpipe) :

hxxp://gigabyte.pl/products/vga/specs/gv-nx88t512hp_10.html

z nowymi pamieciami samsunga: K4J523240E-BJ1A

 

 

I tu nowy problem bo okazjonalnie w niektorych tytulach w scisle okreslonych sytuacjach wyskakuje czarny ekran.

Problem ten jest wynikiem zbyt wysoko podkreconych fabrycznie shaderow.

Downclock na 1500Mhz do referencyjnych wartosci zalatwia sprawe.

Polecam mod i flash biosa. Co do zmainy wartosci shaderow na poziomie sterownikow to nie probowalem i nie wiem czy to cos da.

 

Nie bede wyrazal swojej opinii na temat kontroli jakosci w gigabyte ale cala seria tych kart nie jest pozbawiona wad.I o ile mozna sie ich pozbyc

w poprawionej wersji karty, to nie wiadomo czy problem sie nie odezwie za pare dni/tygodni/miesiecy i wtedy jedynym lekarstwem bedzie kolejny downclock albo serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nabyłem nową wersję 8800GT GigaByte 512MB GV-NX88T512HP z nowym chłodzeniem Zalmana (heatpipe) i pamięciami Samsunga.

Karta zamontowana na starszym kompie (czekam na nowego):

 

Mobo: Asus A8N-SLI Deluxe

CPU: AMD64 3500+

RAM: 1GB Kingston HyperX dual 3200

PSU: Chieftec 350W

 

i niestety zauważyłem problemy, mianowicie pojawiają się artefakty po około 1-2h grania w 3D oraz sporadyczne crashe z czarnym/niebieskim tłem, dodatkowo po crashu do windowsa dużo elementów pulpitu jest w "dziwnych" kolorach. Po restarcie kompa wszystko wraca do normy. Bezpośrednio podczas gry jak i po crashu temepratura na GPU nie przekracza 60C

 

PS. Mam jeszcze 8 dni żeby oddać kartę bez podania przyczyny, zastanawiam się ponieważ czytałem dużo bardzo negatywnych opinii o obsłudze technicznej Gigabyta jeśli chodzi o karty. Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jeśli chodzi o obraz to moim zdaniem granie na konsoli wymaga trochę innego podejścia. Skoro na konsoli ilość detali w obrazie jest niższa ze względu na niższą rozdzielczość to powinniśmy do tego dostosować ustawienia takiego obrazu. Przede wszystkim ostrość obrazu ustawić na "0" i nie próbować wyostrzać detali których i tak nie ma pogarszając przy okazji percepcje aliasingu. Stety lub niestety większość dzisiejszych ekranów nawet na ustawieniu "0" ma nadal bardzo ostry obraz co nie ułatwia zadania. Tutaj ogólnie konsole same w sobie niedomagają i jakich byśmy sztuczek nie stosowali to niestety im będzie większy ekran i mniejsza do niego odległość tym bardziej będzie to widać. Jak czytam ze w co nowych grach dynamiczna rozdziałka potrafi spadać do 720p aby utrzymać ledwo 30 fps to jak to ma wyglądać na ekranach powyżej 32" jak nie kupka. I próby wyostrzenia tej kupki na za dużo się nie zdadzą a wręcz pogorszą sprawę. Tutaj by musiały zadziałać jakie "inteligentne" skalary znacznie lepsze od DLSS żeby z takiej niskiej rozdzielczości czarować coś porządnego. Konsole nie mają tego ani mocy. Może wersje Pro coś zmienia w tej kwestii. Skoro PC'ety ledwo dają rady to jak konsole maja dawać.
    • Najlepsze jest to, że bogaty chce być później obsługiwany przez biedaka w sklepie, restauracji, kinie wszędzie. I dla każdego ma ta samą radę, trzeba było zostać programista i iść na studia XD 
    • Rozruch imponujący. Najszybszy start ze wszystkich wtedy testowanych ale płyta nie ma za dużo rzeczy więc nie ma co ładować. Sekcja na pewno wystarczająca skoro katowanie na 7950x przez 1h w cinebench i tylko 80 stopni. 7800x3d bierze 60-80W podczas grania. W teście 7950x bierze 350W więc jest mała różnica w poborze między prockami.
    • Poczytajcie jak wyglądają cele dotyczące odejścia od węgla. Plan UE zakłada do 2050 roku neutralność klimatyczną (zrównoważenie emisji do działań jej zapobiegających lub odnawiających zużyte surowce, piszę, bo chyba też nie wszyscy rozumieją o co chodzi) w tym jest odejście od węgla w celach energetycznych i ciepłowniczych, bo to trudno zrekompensować innymi działaniami. Niemcy założyły na początku realizację tego planu do 2038 roku, w 2021 roku zadeklarowali że zrobią to do 2030 roku. Teraz muszą zmienić cel, ale dalej mają czas do 2050 roku.  Jeżeli dany kraj już teraz wyprzedza plan ogólnoeuropejski, to jak najbardziej może ten plan spowolnić. Tak właśnie mają m.in. Niemcy, którzy plany celowe na poszczególne okresy wyprzedzali, więc teraz jak trzeba zrobić krok w tył to i tak spełniają założenia planu ogólnego. Zatem znów argumenty wynikające z nieznajomości zagadnienia na który niektórzy tu próbują dyskutować.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...