Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lopcio

Jak wyglądają królowe u owadów (mrówek, pszczół itp.)?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj zainteresował mnie wygląd królowych w społeczeństwach owadów. Szukałem trochę, ale nie mogłem znaleźć nic ciekawego. Chciałbym się dowiedzieć, jaki mają rozmiar, wygląd. Najchętniej zobaczyłbym jakieś zdjęcia.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że Google zamknęli...

Wystarczy wpisać choćby Ant Queen i masz trochę zdjęć.

Szukaj angielskich materiałów - znajdziesz najwięcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dzisiaj zainteresował mnie wygląd królowych w społeczeństwach owadów. Szukałem trochę, ale nie mogłem znaleźć nic ciekawego. Chciałbym się dowiedzieć, jaki mają rozmiar, wygląd. Najchętniej zobaczyłbym jakieś zdjęcia.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Królowe i królowce, łatwo odróznić. To te, które wcinaja kitkaty. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

giez, Dylu, dzięki za pomoc. Muszę się przyznać - nie pomyślałem o tym, by wpisać hasło po angielsku :]

 

Swoją drogą ciekawie to wygląda:

NeiOpa6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mrowek charakteryzuja sie przede wszystkim wiekszym rozmiarem. Jednak w przypadku kilku gatunkow gabarytami nie odbiegaja od robotnic, wtedy charakterystycznym elementem jest "garb" pomiedzy glowa a odwlokiem, do ktorego w czasie roju przyczepione sa skrzydla.

 

Dla porownania krolowa i robotnica Camponotus herculeanus:

http://antmania.pl/index.php?go=2&aid=17&typ=gatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku mrowek charakteryzuja sie przede wszystkim wiekszym rozmiarem.

A jak duże są to różnice? I czy to zdjęcie z postu 5 jest prawdziwe (oddaje rzeczywiste różnice)? Jeżeli tak, to ten kloc musiał mieć z 5 cm :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie bez watpienia prawdziwe, ale przy fotkach z takim zblizeniem trudno okreslic rzeczywisty rozmiar obiektu, ze wzgledu na brak odniesienia, ale do 5cm na pewno nie dobila. Jedne z wiekszych mrowek to te, co podalem w linku powyzej i tam krolowa osiaga niecale 2cm.

 

Tutaj fotka samicy innego gatunku w otoczeniu robotnic, wiec roznice widac chyba na pierwszy rzut oka ;)

t_lspk3m_8fc6d3c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fuj! Jak byłem mały, to lubiałem je zabijać :P

co to znaczy lubialem?

 

a ja bedac dzieckiem hodowalem mrowki :) niestety nigdy nie udalo mi sie 'schwytac' krolowej I moje 'mrowisko' szybko wymieralo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to znaczy lubialem?

Chodzi o to, iż z kolegą baliśmy się, że ta królowa będzie na nas polować za to, że do mrowiska żeśmy kija wsadzali :P Do tego miała skrzydełka, więc ją musieliśmy zabić. Trzeba było ją przeprosić, ale jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość NicramG

Czesto w sierpniu w czasie upalow mozna spotkac fruwajace mrowki. Te mniejsze to zwykle samce poszukujace krolowej.

Krolowe zwykle szybko traca skyrzdla i szukaja "samotnie" miejsca na nowe mrowisko.

 

Ciezko znalezc krolowa w mrowisku, bo zwykle jest w bezpiecznym miejscu a w czasie ataku na mrowicho, to robotnice ja zabieraja zwykle w glab ziemi.

 

A wystarczy poczekac do lata, kiedy te bestie same wyfruwaja z mrowisk :D

 

Warto tez dodac ze napewno wszyscy widzieliscie krolowa mrowek, ale pomyliliscie ja z osa, czy jakas smieszna mucha :)

 

Czasami zdarza sie ze taka na nas wfrunie, ale jest tyle wieksza od robotnic, z jest mylona (skrzydelka ma dosc duze, wiec nikt nie pomysli ze to mrowka).

 

Tutaj przyklad: http://images.google.pl/imgres?imgurl=http...ficial%26sa%3DN

 

Bardzo latwo je pomylic z muszkami jakimis... (akurat to jest chyba samiec, samice maja wiekszy i ciezszy odwlok, zwykle, w kwestii naszych rodzimych mrowek :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak sie rodzi krolowa? :)

Po kilku latach, kiedy kolonia osiagnie odpowiednie rozmiary, krolowa zaczyna znosic jaja z ktorych wylegaja sie dorosle osobniki (samce i samice) zdolne do kopulacji.

[...]

A wystarczy poczekac do lata, kiedy te bestie same wyfruwaja z mrowisk :D

 

Warto tez dodac ze napewno wszyscy widzieliscie krolowa mrowek, ale pomyliliscie ja z osa, czy jakas smieszna mucha :)

 

Czasami zdarza sie ze taka na nas wfrunie, ale jest tyle wieksza od robotnic, z jest mylona (skrzydelka ma dosc duze, wiec nikt nie pomysli ze to mrowka).

[...]

Tutaj mozna zobaczyc uskrzydlone mrowy w troche wiekszej skali: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Formi...oadoras_007.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to królowa aliena też miała większe rozmiary, niż pozostałe osobniki - więc to chyba reguła w przyrodzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamiętam, to królowa aliena też miała większe rozmiary, niż pozostałe osobniki - więc to chyba reguła w przyrodzie :P

Chyba we wszechświecie, no bo obcy był z innej planety. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba we wszechświecie, no bo obcy był z innej planety. ;)

A we wszechświecie to inna przyroda jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz zlapalem krolowa czterokropka jak mnie uzadlila to myslalem ze sie zesram :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po kilku latach, kiedy kolonia osiagnie odpowiednie rozmiary, krolowa zaczyna znosic jaja z ktorych wylegaja sie dorosle osobniki (samce i samice) zdolne do kopulacji.

No właśnie, ale jak ona osiąga te rozmiary i w jaki sposób zostaje wybierana? W ogóle to co ona sobie gdzieś tak siedzi (na tronie? :E)?

Kiedyś już nad tym rozmyślałem, to bardzo ciekawe. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A we wszechświecie to inna przyroda jest?

Nie wiem. Niestety nigdy nie miałem okazji zwiedzić innej planety na której jest jakieś życie, poza Ziemią. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem. Niestety nigdy nie miałem okazji zwiedzić innej planety na której jest jakieś życie, poza Ziemią. ;)

Ja ciągle mam nadzieję, że mnie UFO porwie jak pana Sawidzkiego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...