Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mafiusz

Najlepszy program do obróbki wideo

Rekomendowane odpowiedzi

A co sądzicie o Adobe Premiere Pro CS3?

Podobno jest tam nieograniczona masa funkcji. Z jednej strony bardziej mi zależy na funkcjach programu niż na przejrzystości.

Do każdego programu zawsze można kiedyś się przyzwyczaić. :hmm:

 

Donośnie tego programosa:

-można tu przycinać? dodawać efektowne napisy z animacjami? dodawać efektowne przejścia? spowalniać, przyspieszać, odwracać? zapisywać w tym samym formacie co pliki (tak jak w Ulead Video Studio)? itd.

 

Pewnie wszystko tam jest, ale chce na wszelki wypadek upewnić się, aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest wszystko to co napisales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto wie jak ustawić i jaki program (może Pinnacle też ale tak bardzo zaawansowanych funkcji nie znam) potrafi nałożyć 2 obrazy na siebie - już tłumaczę o co mi chodzi:

Często w reklamy TV są w ten sposób robione, że kręcą ludzi na jakimś intensywnym kolorze (jednolitym) tła i potem w programie zamiast tła (tego koloru) nakłada się jakiś inny obraz a ludzie zostają... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz obrabiać.

Jeżeli chcesz robic jakies efekty itp to After Effect

Jak chcesz przerabiać filmy aby wypalić na DVD to Adobre Premiere Elemets

Co do pinnacle to uznaje za dość słaby program nie nadaje się do profesionalnej obróbki chociaz kilka opcji może sie przydać.

A jeżeli chcesz tylko dodać napisy itp to wystarczy ci Movie Marker.

Aaa zapomniałem o Sony Vegas jest to Dobry program do obróbki ,,domowych filmów" można w nim dać dość dużo efektów ale After Effect pod tym wzgledem jest lepszy ale nie stety trudniejszy w obsłudze. Dlatego dla amatroa polecał bym Sony Vegas.

 

Wszystko zależy co dokładnie będziesz robić.

 

 

EDIT:

bartheezzzz

After Effect i z tego co pamiętam Sony Vegas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pinnacle to uznaje za dość słaby program nie nadaje się do profesionalnej obróbki chociaz kilka opcji może sie przydać.

 

bzdura - od pomyslowosci montazysty zalezy tylko co sie da zrobic na danym programie, tak na prawde to kwestia przyzwyczajenia, lubienia lub nielubienia firmy, na adobie, pinnaclu, vegasie, ediusie i avidzie - zrobi sie dokladnie to samo

 

after fx to program do kompozycji a nie montazu, bardzo zasadnicza roznica, dla montazysty typowego nie uzyteczny bo:

 

1. drogi

2. duze wymagania

3. trudny w obsludze

4. polowe jego funkcji mozna zastapic odpowiednikami pluginow i filtrow w programach montazowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T_G

Może dla ciebie to dobry program ale nie dla mnie wolę programy firmy Adobe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez pracuje na photoshopie i premierze co nie zmienia faktu ze jestem obiektywny i nie mowie ze sa najlepsze, dobry montazysta to i movie makerem zmontuje film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nikt w dalszym ciągu nie opisał nazwy funkcji oraz jak to się robi (w jakimś programie, który taką funkcję posiada)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony Vegas jest super , ale trzeba się nauczyć jak z nim obchodzić !!

 

Natomiast NIE POLECAM Ulead Video Studio 11

 

- testowany na laptopie Pentium M 740 ,

- testowany na AMD 64 3000+ @2700 MHz

- testowany na Intel C2D E6400 @3200 MHz

 

"... program wykonał nieprawidłową operację ..."

 

Szkoda kasy !!

 

 

PS. Edycja plików HDV zgrane z kamery Canon HV20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale mi nikt w dalszym ciągu nie opisał nazwy funkcji oraz jak to się robi (w jakimś programie, który taką funkcję posiada)

 

Z tego co słyszałem, aby coś takiego dało się zrobić w pełni automatycznie (bluescreen albo greenscreen) konieczne jest dobre oświetlenie, ekran bez fałd itp. W przeciwnym wypadku nie obejdzie się bez mozolnych ręcznych poprawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

media studio pro od wersji 6.0 ma doskonaly modul do kluczowania, kluczuje range kolorow caly a nie jeden kolor, ponadto w klatkach kluczowych jesli sie zmienia swiatlo mozna tak samo zmieniac ten range, do tege wszystkie pozostale opcje typu cut off antialiasing itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do ludzi, którzy proponowali Sony Vegas. Bardzo rozbudowany, jednak na otarcie łezjest wiele dobrych tutoriali. Niestety w języku Szekspira. Według mnie jedyną alternatywą do Sony Vegasa jest produkt od Adobe. Aha, Sony Vegas można pobrać w formie triala. 30 dni wspólnego przekonywania się do siebie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejdzie się bez złotej łopaty.

 

Muszę dobrać program do obróbki video. Będą to raczej pół profesjonale nagrania, na zasadzie:

urząd gminy będzie nagrywał jakieś filmiki promujące, reklamowe itp następnie będzie je obrabiał. I do tego potrzebny jest mi program.

Zastanawiałem się właśnie nad Sony Vegas oraz Adobe Premiere Pro. Czy są jakieś inne godne uwagi?

Dodatkowo, czy takie programy wymagają mocnych profesjonalnych kart graficznych czy raczej nacisk kładziemy na procka i RAM?

 

edit:

aha, jest jeszcze Pinnacle Studio HD Ultimate. Coś mi się wydaje, że będzie chyba wystarczający?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym bedzie nagrywane, w jakim formacie i do czego potem eksportowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego nie wie nikt... po prostu ma być to program do obróbki wideo, które to powstanie przy pomocy urzędników gminnych nagrywających "normalną" kamerą filmy promocyjne miasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie na wmm jak ustawic hd 1080przy zapisie pliku a bralem pierwotny film w takiej rodzialce a tu widze zapis maks 720 pikseli na szerokosci

 

i wogule jakos masaktyczna a chce miec idealna i niewidze jak zapisac to lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego nie wie nikt... po prostu ma być to program do obróbki wideo, które to powstanie przy pomocy urzędników gminnych nagrywających "normalną" kamerą filmy promocyjne miasta.

 

 

Sciagnij sobie program Edius 6.5, dziala w trialu przez 30 dni full opcja, ma wszystko co potrzeba i najmniejsze z powaznych programow wymagania co do sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki polecacie program zeby byla idealna jakosc video program ma miec funkcjie podstawiania muzyki oraz efekty zwalniania tempa poniewaz to kamerka sportowa to natym zalezy najlepiej jakby byla jakas funkcja poprawiajaca nagranie ze stoku czyli biel oraz wtrzasy :)sa jakies takie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

go pro czy cos innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Go pro Hero2

 

robie na tym wmm ale no jakosc sporo niszczy tego a chcialem obslugiwac sony no ale troche skaplikowane i dozo opcji nie potrzebnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edius sobie bardzo dobrze radzi z materialami z go pro, w czasie rzeczywistym odgrywa w przod,tyl, ze zwolnieniami i przyspieszeniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a da sie ustawic jakos wmm jakas ta rodzialke i jakos lepsza? bo jak daje zapis no nic niema ciekawego do wyboru tylko jakos lipna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...