Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mafiusz

Najlepszy program do obróbki wideo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Temat pewnie znany i wiele razy umieszczany na tym forum, lecz odważę się ponownie go zamieścić i spytać się o to samo. A mianowicie, który z tych 3 programów jest najlepszy: (jeżeli chodzi o półprofesjonalną obróbkę wideo; wypisze zalety i wady) :hmm:

 

-Ulead Video Studio 10 (coś powolno mi chodzi, przycina się, a czasami nawet zawiesza, a mój komputer spokojnie spełnia jego wymagania systemowe, gdyż mam Core 2 Duo, wadą jest jeszcze to że nie można przycinać filmu w wybranym momencie, plusy to funkcje)

 

-Pinnacle Studio 10 (plusem jest dużo funkcji, super przejścia, przycinanie obrazu w wybranym momencie, lecz poważną wadą jest brak animacji tekstu)

 

-Adobe Premiere 2.0 (nie testowałem jeszcze, a sądze że plusy to przede wszystkim funkcje. Minus- podobno jest ich tak dużo, że, aż tego wszystkiego nie obłapie)

 

Nie obcykałem jeszcze wszystkich programów i ich funkcji. Lecz zależy mi bardzo na dobrych przejściach, animacjach tekstowych i przycinaniu scen. Który wg. jest najlepszy. :hmm: Możecie też podać własne programy, ale to co tu są przypadły mi do gustu. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows movie maker, a jak ma kaprys i nie działa to nero vision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adobe Premiere CS3

Canopus Edius 4.51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(nie testowałem jeszcze)

No to wystarczy go już tylko kupić(ok. 2000zł wg allegro) i już możesz potestować.

A że w UVS nie można przycinać w dowolnym momencie - mylisz się. Sam mam ver. 7(którą dostałem jak kupowałem kabel FW), spokojnie mogę ciąć tam gdzie chce. Trzeba tylko chcieć - to jest w 100% wykonalne w tym programie i to bez większego kombinowania. Najlepszy program to będzie ten który Tobie pasuje. Swoją drogą albo masz sporo kasy że chcesz każdy z nich testować albo niezły tupet aby każdy jeden kraść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000zł wg allegro

 

holy shiet o_O

zastanawia mnie co ten program ma czego taki pospolity WMM nie ma ; O

 

 

słyszałem ze vegas studio tez dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat WMM jest dość okrojonym programem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh kolejny genialny post, więc dodam kolejną genialną odpowiedź:

 

Najlepszym programem do edycji wideo jest ten, którego obsługuje najlepszy i inteligentny operator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet w WMM da sie zrobić teledysk który wywiera wrażenie - sprawdzone na mojej narzeczonej ;)

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiere i Edius maja triale z czego edek dziala przez 30 dni full opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WMM nie jest taki zły

dobry topic dla mnie - zastanawiam sie nad jakimś poważniejszym programem niż wbudowany maker, dlatego że jestem w kl. teatralno-filmowej i często kręcimy własne "filmy" i dłuższe i krótsze, musimy oczywiście to później dobrze zmontować, dodać muze itp, (tu nie ma miejsca na amatorskie filmiki pt "tutaj kompilacja z fify enjoy, jakość 240x240" czy mój parkur na ogródku)

i nie wiem czy te wszystkie programy są na jedno kopyto? czy ktoś tutaj definitywnie poleci jakiś najlepszy, wyróżniający sie program (nie tylko zajmowanymi Gbajtami.. -_- ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WMM nie jest taki zły

dobry topic dla mnie - zastanawiam sie nad jakimś poważniejszym programem niż wbudowany maker, dlatego że jestem w kl. teatralno-filmowej i często kręcimy własne "filmy" i dłuższe i krótsze, musimy oczywiście to później dobrze zmontować, dodać muze itp, (tu nie ma miejsca na amatorskie filmiki pt "tutaj kompilacja z fify enjoy, jakość 240x240" czy mój parkur na ogródku)

i nie wiem czy te wszystkie programy są na jedno kopyto? czy ktoś tutaj definitywnie poleci jakiś najlepszy, wyróżniający sie program (nie tylko zajmowanymi Gbajtami.. -_- ) ?

Osobiście widziałem parę różnych programów w akcji i nie napiszę nic nowego(zwłaszcza że już w tym wątku zostało to 2 razy zauważone) - każdy z tym programów będzie dobry(poza WMM ;) ) jeżeli nauczysz się go dobrze obsługiwać. Nie powiedziałbym że jakiś się specjalnie wyróżnia - jeżeli w ogóle to chyba wymaganiami, bo niektóre programy potrzebują lepszego kompa niż niejedna nowa gra(oczywiście to soft bardziej profesjonalny i raczej głupotą jest używanie go do robienia amatorskich projektów). Osobiście korzystam z Ulead Video Studio - intuicyjny interfejs, dużo ciekawych efektów, wszystko łatwo, gładko i przyjemnie, a do tego przystępna, niska cena(http://www.allegro.pl/item294494620_ulead_video_studio_11_box_pl_f_vat.html). Uważam że do robienia wszelkich amatorskich filmów w zupełności wystarczy, uwierz mi że nie potrzeba żadnych ekstremalnych 'wyróżniających' funkcji których najprawdopodobniej i tak nie wykorzystasz. Większość przejść to i tak będą crossfade'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam - masz pytanie czy chcesz w nim Składać teledysk? :E

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepszy i bzekonkurencyjny - Sony Vegas.

Opcja niewskazana dla początkujących.

Ja montuje w nim wszelkiej maśi filmy od roku i się nie zawiodłem. Ma tak rozbudowane funkcje, że nie poznałem ani 1/10 z nich jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja znam - masz pytanie czy chcesz w nim Składać teledysk? :E

Pozdrawiam.

 

Moze nagramy coś razem jakiesR&B?

 

maly_szczy nie grzebie w trawie

bierze pixy i ma zabawe

 

bez urazy

ale jestem bez skazy

 

 

Tak naprawdę nigdy nie bawilem sie w robienie filmów, jedyne co robiłem kiedys to virtualdub składalem film ktory nagrywał aparatem cyfrowym na resztkach bateri :P chyba 10 filmików po 4 sekundy :thumbup:

 

Jestem niecierpliwy a wiem ze nawet na najlepszym sprzecie trzeba długo czekać.

2 godziny żeby zapisać plik dodać, jakis efekt, przekonwertować or whatev3r.

Słyszałem też że wy idziecie na drugiego kompa w garażu jak robi sie coś na na pierwszym :P/

 

Mnie szlak(g?) trafia jak nagrywam płytę (8min) a co dopiero czekać na coś 2 godziny zobaczyć efekt i stwierdzić ze sie nie nadaje =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez urazy

ale jestem bez skazy

To się dało zauważyć w postaci spamu jaki zaserwowałeś. mam nadzieję że gdy wrócisz (o ile wrócisz) spamować nie będziesz, bo będzie dłuższa przerwa.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoja droga typowy przyklad polskiego gangsta z ksywa "small mike" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w pełnej wersji Pinnacle Studio 10 można dodawać animowane napisy? Bo w wersji trial nie ma takiej funkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chesz animoac napisy to kup plugin Heroglyph, tam jest wszystko

 

 

jak chesz animoac napisy to kup plugin Heroglyph, tam jest wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dopiero zaczynam prace z sony vegas.otóż przerabiam filmy powstałe z nagrań z kamery.tylko mam pewien problem film który trwa 45 minut po kompilacji na avi waży 9 gb.czy mozna coś zrobić żeby mógł zmieścić sie na płycie dvd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalka, musisz go skompresowac, jesli to ma byc plyta dvd to do mpega 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tworzę na Pinnacle studio - zaplecze narzędziowe jest bardzo fajne, obsługa intuicyjna - jedyny minus to grywalność tego programu... oraz filtry są dość obciążające i trudne w zamontowaniu w określonym miejscu. No i przyznam mam problem z włożeniem menu do filmu - próbuję ale narazie mam problem. Zawsze materiał utworzony zapisuję w AVI na HDD i potem otwieram np: NeroVisionExpress i tam menu buduję...

 

Może ktoś napisze jak w Pinnacle menu się buduje????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canopus edius 4.6 i nie ma lepszego programu do NLE

na stronce www.canopus.com możesz sciągnac 30 dniową pełna wersję tego programu.

a jezeli chcesz kupi top zapraszam na www.beiks.pl

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Canopus edius 4.6 i nie ma lepszego programu do NLE "

 

1. taaak ? a mozna w nim animowac layery z pliku PSD ? albo wczytac bezposrednio cala kompozycje z After Fxa (nie mowiac o filtrach)?

 

2. przy eksporcie przez Procoder Xpresa nie dziala na 4 rdzeniach

 

3. aaa a poza tym nie dziala na WinXP 64 bit ( nie wiem jak na Vista 64-bit ale sadzac po komunikacie to pewno tez )

 

rzeczywiscie .......... najlepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...