Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Darkeners

HP Pavilon W2408h

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie dodam, że osoby, które mają do napisania tylko to, że są tematy o Widescreenie, czy coś, są proszone o nienabijanie postów. Bo po tamtych tematach nic się nie dowiem.

 

Ostatnio zastanawiam się nad kupnem monitora LCD, i poważnie myślę nad tym modelem. Więc mam takie pytania odnośnie tego modelu. Generalnie monitor ma być do gier, filmów, Internetu i Office.

 

Jak to jest z odpalaniem go na niższych rozdzielczościach, czy są czarne paski po bokach, czy rozszerza się na cały monitor? Chodzi mi tutaj o gry w rozdzielczościach Wide, jak i te, które tego nie obsługują i będę musiał odpalić np. 1280x1024.

 

Czy monitor jest produkowany na różnych matrycach, tak jak ktoś wspomniał w którymś temacie, że HP W2207h jest produkowany na matrycach 3 producentów i najlepiej dorwać od LG – produkowane w Czechach. Jeśli tak, to czego szukać, jak się tego dowiedzieć np. w sklepie internetowym?

 

Może ktoś umieścić zdjęcie monitora, kiedy wyświetla całkowitą czerń. Wyświetla, a nie jak jest wyłączony. I generalnie inne fotki?

 

Co jest w zestawie z monitorem?

 

Na koniec jakie są wasze odczucia na temat tego monitora? Chodzi generalnie mi o negatywne. Poza tym, że nie ma wyjścia cyfrowego DVI-D i jedno HDMI.

 

 

----

 

W tym sklepie, jest podany jakiś dokładniejszy model [ HP Pavilion W2408H GM712AA 24" ] i właśnie zastanawiam się, czy nie jest to rodzaj matrycy, czy cuś.

 

http://www.kontrast.pl/item.asp?itemStr=10...mCurrentId=6673

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przeciągu 2-3 dni pewnie będę miał ten monitor, wtedy mogę odpowiedzieć na część pytań - podam wszystkie s/n i p/n jakie na nim znajdę, może dowiem się kto jest producentem matrycy, powiem jak z podświetleniem i czernią... ba, nawet odpalę WolfET ktry trybu Wide nie ma, i powiem czy sie rozjedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w przeciągu 2-3 dni pewnie będę miał ten monitor, wtedy mogę odpowiedzieć na część pytań - podam wszystkie s/n i p/n jakie na nim znajdę, może dowiem się kto jest producentem matrycy, powiem jak z podświetleniem i czernią... ba, nawet odpalę WolfET ktry trybu Wide nie ma, i powiem czy sie rozjedzie :)

 

No to pozostaje mi tylko czekać :P

 

Chce przesiąść się z CRT i trochę nieufnie podchodzę do kupna monitora :P

 

Możesz też ocenić stopień smużenia, choć i tak pewnie jest dobrze.

 

Tutaj monitor został oceniony pozytywnie: http://www.prad.de/en/monitore/review/2007...-hp-w2408h.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny model, z tym że wersja 22''. IMO, jest to obecnie najlepszy wybór wśród monitorów na matrycy TN. Odwzorowanie kolorów o niebo lepsze od polecanych wszędzie Samsungów - jeśli masz możliwość, pójdź do jakiegoś MM, czy Saturna i porównaj. Więcej czerni w czarnym niż w Samsungu... :E Fantastycznie ogląda się na nim filmy. Możliwość regulacji ustawienia i dodatkowo 2 porty USB to fajna sprawa. Co do negatywnych odczuć... przy bardzo mocnych źródłach światła może się ono odbijać na matrycy, ale jakoś mi to nie przeszkadza zbytnio. Dodatkowo radzę uważać przy przekręcaniu ekranu do pozycji pionowej - producent zadbał o "korytka" dla kabli od monitora, ale potrafią się zaklinować i może - jak mi - wypaść kabel zasilający z gniazdka monitora... :mad2:

 

Ogólnie polecam! :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W natywnej bez 8800GT 512mb ani rusz ;)

 

A jeśli chodzi o gre w nienatywnej to hmm.. Sam mam takiego pavilona ale 22" i różnica w jakości tekstur w rozdzielczości 1280x1024 (z pasami po bokach) a ta sama rozdzielczość rozciągnięta na cały ekran jest w moim przekonaniu bardzo mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż teraz super kompa nie mam...

 

P4 3,5, 1gb ramu i GF 7800GT, ale ten komputer ma ponad 3 lata o ile dobrze licze, bo był kupiony po premierze kart gdzieś tak w wakacje.

 

Generalnie gram w EVE Online i Neverwinter Nights 2 czy inne RPG, wiec z grafiką jeszcze wytrzymam, jak wejdzie GF9 coś rozsądnego ala 8800GT no i procki intela, bo chciałbym przejść odrazu na 4 rdzenie, o ile cena nie będzie zaporowa. Własnie te 2 gry spowodowały, że chce zamienić mojego 17" CRT samsunga na coś większego, bo dla tych gier 17 cali to już ciut za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze ktoś opisać jakt o jest z odbijaniem światła przez ta szybe?

 

Monitor jest prostopadle do okna, a przez co rano pada mi w tą strone dużo swiatła, a wieczorem tylko przy oglądaniu filmów wyłaczam światło w pokoju, nie chcialbym czegoś z czego nie będe wstanie przeczytac tekstu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W natywnej bez 8800GT 512mb ani rusz ;)

A jeśli chodzi o gre w nienatywnej to hmm.. Sam mam takiego pavilona ale 22" i różnica w jakości tekstur w rozdzielczości 1280x1024 (z pasami po bokach) a ta sama rozdzielczość rozciągnięta na cały ekran jest w moim przekonaniu bardzo mała.

 

ani rusz bez 8800GT? mam u siebie 8600GT z 256MB pamięci. bardzo leciutko podkręcony Sonic+... nie gram może w same Crysisy, ale GW działa aż za dobrze, to samo UT3 (max ustawienia), ETQW na średnich działa też doskonale (raczej nie spada poniżej 35-40FPS). jedyne co mi się tnie to wizualizacja Milkdrop w Winampie w trybie desktop :D mowa oczywiście o W2408h, ktry wczoraj odebrałem.

 

Może jeszcze ktoś opisać jakt o jest z odbijaniem światła przez ta szybe?

Monitor jest prostopadle do okna, a przez co rano pada mi w tą strone dużo swiatła, a wieczorem tylko przy oglądaniu filmów wyłaczam światło w pokoju, nie chcialbym czegoś z czego nie będe wstanie przeczytac tekstu.

nad monitorem mam lampę, po prawej okno... żadnych odbic nie widzę (ale swiatło nie jest mocne). wydaje mi się że odbicie może przeszkadzać tylko jeśli źródło światła jest bardzo blisko matrycy - np lampka biurkowa.

 

smużenia? na tym monitorze czegoś takiego nie ma.

doskonałe odwzorowanie kolorów (potrafi wyświetlać sRGB).

podświetlenie...? leciutko przy krawędziach widać, ale nawet jak oglądamy ciemny film/jesteśmy w grze w ciemnym pomieszczeniu, zauważyć to można tylko jak się na tym skupicie ;]

przyciski do nastawiania (OSD) są niezbyt wygodne... ale to się ustawia raz, przynajmniej w moim przypadku ;]

 

chętnie odpowiem na pytania o ten ekran, więc nie krępujcie się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to prób zdjęcia, jeśli masz skrzynke na google umieść je w Picasa, czy cos.

 

Odpowiedz na moje pytania z góry...

 

Kurde, jak tylko skończy się sesja to chyba sobie go kupie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dodam, że osoby, które mają do napisania tylko to, że są tematy o Widescreenie, czy coś, są proszone o nienabijanie postów. Bo po tamtych tematach nic się nie dowiem.

Ostatnio zastanawiam się nad kupnem monitora LCD, i poważnie myślę nad tym modelem. Więc mam takie pytania odnośnie tego modelu. Generalnie monitor ma być do gier, filmów, Internetu i Office.

Jak to jest z odpalaniem go na niższych rozdzielczościach, czy są czarne paski po bokach, czy rozszerza się na cały monitor? Chodzi mi tutaj o gry w rozdzielczościach Wide, jak i te, które tego nie obsługują i będę musiał odpalić np. 1280x1024.

Z aplikacji nie obsługujących rozdzielczości Wide odpalałem tylko WolfET - rozszeża się na cały ekran... ale w większości starszych gier FPS nie powinno to być problemem - można zmienić FOV, i jest ok :)

 

Czy monitor jest produkowany na różnych matrycach, tak jak ktoś wspomniał w którymś temacie, że HP W2207h jest produkowany na matrycach 3 producentów i najlepiej dorwać od LG – produkowane w Czechach. Jeśli tak, to czego szukać, jak się tego dowiedzieć np. w sklepie internetowym?

Niestety nie wiem jak to sprawdzić przy moim ekranie, nie widzę nigdzie info o producencie matrycy.

Może ktoś umieścić zdjęcie monitora, kiedy wyświetla całkowitą czerń. Wyświetla, a nie jak jest wyłączony. I generalnie inne fotki?

Niestety ciężko mi taką fotkę zrobić, aparat wariuje przy podświetleniu matrycy :)

Mogę tylko powiedzieć, że CZERNI to on nie wyświetla, ale ważne że matryca jest równo podświetlona.

 

Co jest w zestawie z monitorem?

W zestawie z monitorem są: kabel zasilający, kabel D-Sub->D-Sub, kabel HDMI->HDMI, kabel USB, kabel audio, instrukcja obsługi i płyta ze sterownikami, i oczywiście gwarancja producenta dwuletnia.

 

Na koniec jakie są wasze odczucia na temat tego monitora? Chodzi generalnie mi o negatywne. Poza tym, że nie ma wyjścia cyfrowego DVI-D i jedno HDMI.

Negatywne odczucia...? Jeśli spojrzeć na wyświetlany na matrycy obraz od dołu, to porażka. Ale z tym spotkałem się w każdym LCD na matrycach TN. Od góry i z boków wydaje się że jest to więcej niż podawane przez HP 160 stopni. Od dołu zdecydowanie mniej.

Co do braku DVI - co to za problem? I tak nie dołączyli by kabla DVI pewnie, a HDMI działa w yen sam sposób, tylko inna wtyczka :) kup za 20zł kabel DVI->HDMI i po kłopocie (ja tak zrobiłem). A że HDMI jedno... mnie to nie przeszkadza, nie mam nic innego co bym do tego LCD miał podpinać ;]

HUB USB -> nie testowałem jeszcze, ale nie zdziwiłbym się gdyby było jak przy innych tkaich bajerach... nie można do niego podpinać prądożernych urządzeń (dyski przenośne, skaner, drukarka).

 

hmm... coś jeszcze? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mogłbyś i tak i tak zrobić jakieś zdjęcia.

 

W trybie wyłączonym także, chodzi mi o dokładniejsze przedstawienie ramki, odbijania swiatła czy cos.... jak robisz pod kontem, to z drugiej strony powinno byc jakies zrodlo swiatła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz, monitor ma powłoke szklaną, czy szklanopodobną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W natywnej bez 8800GT 512mb ani rusz ;)

 

A jeśli chodzi o gre w nienatywnej to hmm.. Sam mam takiego pavilona ale 22" i różnica w jakości tekstur w rozdzielczości 1280x1024 (z pasami po bokach) a ta sama rozdzielczość rozciągnięta na cały ekran jest w moim przekonaniu bardzo mała.

Chyba chciales powiedziec bez 8800GTX/Ultra, bo G92 ma czasem troszke waska szyne na 1920.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedna rzecz, monitor ma powłoke szklaną, czy szklanopodobną.
szklaną... na taką wygląda. nie chcę jej dotykać, ani tymbardziej opukiwać :D

 

ps. ze zdjęciami trzeba trochę poczekać, może pod koniec tygodnia jakieś udostępnię, jeśli ci się nie spieszy ;]

 

Chyba chciales powiedziec bez 8800GTX/Ultra, bo G92 ma czasem troszke waska szyne na 1920.
jak pisałem, GF8600GT 256MB sobie radzi wystarczająco dobrze, jeśli się nie gra w BARDZO wymagające gry na max detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go od wczoraj i już gorąco polecam! Za tę cenę (1150zł) nie da się w tej chwili kupić nic lepszego.

 

Z tego o czym chyba nikt to tej pory nie tutaj nie pisał, to NIE TRZEBA grać natywnej rozdzielczości. Ten monitor ma najlepszy downscaling jaki do tej pory widziałem. W przypadku zdecydowanej większości gier rozmycia... po prostu nie ma! A przy 1200x720 jeszcze nie ma pikselowacizny i spokojnie da się grać. A czerń? Nie wiem jak oni to zrobili, ale w zdecydowanej większości przypadków jest tak czarna jak wtedy, gdy monitor jest wyłączony. Przy filmach i grach- bezcenne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego o czym chyba nikt to tej pory nie tutaj nie pisał, to NIE TRZEBA grać natywnej rozdzielczości. Ten monitor ma najlepszy downscaling jaki do tej pory widziałem.

ja o tym pisałem wiele razy, mam zbliżony monitor FHD 2400 (TN 24' samsunga z szybą) i też ma przepiękny "downscaling", gram w 1440x900 i nie widzę różnicy między natywną (uprzedzając siedzę ~50cm od monitora), dobre skalowanie przy mojej grafice jest BEZCENNE ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak w Polsce od kilku dni dostępny jest LG W2452V to właśnie to jest najlepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz jak w Polsce od kilku dni dostępny jest LG W2452V to właśnie to jest najlepszy wybór.

możliwe ale:

-nie ma regulacji wysokości, pivot jak w HP (i wejść wideo, PIP, tak doskonałego wykonania jak np moj gatek FHD2400 którego teraz można wyrwać za 1299zł)

-LG ma powłokę MATOWĄ a nie szybę

-nie ma też automatycznej reg jasności jak HPek :)

-LG nie wiem jakie ma świetlówki ale HP i GATEWAY mają nowego typu WCG co zwiększa nasycenie kolorów

-brak hub USB

 

dlatego z tych trzech LG HP GATEWAY brałbym ... samsunga 2493HM którego widziałem i jest OK ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...