Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Aston Martin

8 część Harrego Pottera już za... 10 lat :( | Opowieści Barda Beedle

Rekomendowane odpowiedzi

Time Magazine zamieścił wywiad z J. K. Rowling, w którym autorka nie wyklucza ósmej powieści, której akcja miałaby dziać się w Hogwarcie. Sama jednak studzi entuzjazm sugerując, że książka powstanie najwcześniej za 10 lat i jest mało prawdopodobne, aby jej bohaterem był Harry Potter.

Źródło: FilmWeb.pl

 

10 lat to kupa czasu, ale IMO nie dla książek ;)

 

16-12-2007

OPOWIEŚĆ BARDA BEEDLE'A J.K. ROWLING SPRZEDANO ZA PRAWIE 2 MLN FUNTÓW

 

 

Oprawiony w safjan, wysadzany półszlachetnymi kamieniami, tłoczony srebrem i wystawiony z ceną wywoławczą 50 tys. funtów ręcznie napisana i zilustrowana książka J.K. Rowling (jedna z siedmiu) została sprzedana w czwartek 13 grudnia na aukcji w Londynie za zawrotną sumę 1,95 mln funtów. Pozostałe sześć egzemplarzy autorka podarowała osobom, które najbardziej przyczyniły się do wydania książek o Potterze (rodzinie, przyjaciołom).

 

„The Tales of Beedle the Bard” („Opowieści barda Beedle'a”) to zbiór pięciu bajek o czarodziejach, które autorka przygód Harry'ego Pottera ręcznie napisała i ilustrowała.

 

Ostatni, siódmy tom bestsellerowej serii – „Harry Potter and the Deathly Hallows” („Harry Potter i Insygnia Śmierci”) – wspomina o pięciu opowieściach przekazanych przez dyrektora szkoły w Hogwarcie Albusa Dumbledore'a uczennicy Hermionie Granger. To właśnie one składają się na „Opowieści barda Beedle'a”.

 

Tylko jedna z tych historii („The Tale of the Three Brothers” – „Opowieść o trzech braciach”) jest znana, ponieważ została opowiedziana w tym tomie.

 

Przychód uzyskany ze sprzedaży manuskryptu J.K. Rowling przeznaczyła na wsparcie organizacji charytatywnej pomagającej dzieciom The Children's Voice. Założyła ją w 2005 roku wraz z deputowaną do Parlamentu Europejskiego Emmą Nicholson.

 

Nabywcą manuskryptu jest firma-sklep internetowy Amazon.com, który na swojej stronie przygotował specjalny pokaz książki (czytaj więcej)

 

Dyrektor działu manuskryptów i rzadkich książek Sotheby's Philip Errington powiedział, że po raz ostatni równie wielkie zainteresowanie wzbudził manuskrypt „Alicji w Krainie Czarów”. Został on sprzedany w imieniu Alice Liddell, która była pierwowzorem bohaterki książki Lewisa Carrolla, opublikowanej w 1865 r.

 

Na aukcji padł potrójny światowy rekord ceny - za manuskrypt żyjącego pisarza, książkę dla dzieci oraz książkę J.K. Rowling.

 

Możemy się zapewne spodziewać wydania "Opowieści barda Beedle", w najbliższym czasie przez amazon. Przeczytałem że Amazon wykupując rękopis nie wykupił zarazem praw autorskich do tej książki, ale zapewne jest jakiś sposób na wydanie jej bez zgody autorki, chociażby fakt że jest to rękopis

Nabywając rękopis, a tym samym jedyną wersję tej książki, firma Amazon nabyła tym samym pełne prawa do tego tytułu i zawartości książki, a więc może z nią robić co jej się żywnie podoba. Mogą ją spalić, podrzeć, wyrzucić na śmietnik, schować do sejfu lub wydać i moim zdaniem to byłoby dla nich najlepsze rozwiązanie, bo wszyscy fani, ślepo zapatrzeni w całą sagę Harrego Pottera pójdą ją kupić.

i nikt nie skopiuje go w takiej formie w jakiej znajduje się rękopis. Poza tym prawa autorskie to zapewne kwestia paru milionów funtów, które zwrócą sie z nawiązką po paru godzniach od premiery. Ostatecznie zawsze pozostaje internet i zaufanie do wszystkich torrentów, nie takie cuda sie już działy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 lat...chyba ją pogięło. A wszystko przez ten ostatni rozdział w książce "Harry Potter i Insygnia Śmierci" - "Dziewiętnaście lat później". To całkowicie uniemożliwia moim zdaniem kontynuację historii. Mogłaby zamiast tego wydać jakąś krótką książkę opisującą co stało się potem, jak potoczyły się losy bohaterów w nowych czasach, to mogłoby być ciekawe :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 lat...chyba ją pogięło. A wszystko przez ten ostatni rozdział w książce "Harry Potter i Insygnia Śmierci" - "Dziewiętnaście lat później". To całkowicie uniemożliwia moim zdaniem kontynuację historii. Mogłaby zamiast tego wydać jakąś krótką książkę opisującą co stało się potem, jak potoczyły się losy bohaterów w nowych czasach, to mogłoby być ciekawe :(

Pfi, a po co ma robić cokolwiek skoro ma 1 500 000 000 funtów. Do końca życia nie musi nic robić ;) . Przecież podała że nie będzie dot. Harrego, tylko będzie związana z tym światem. Fajnie by było jakby napisała o Dumbledorze, np. sage życia dumbiego z punktu widze innych ;) itp.

 

EDIT: W sumie to może ktoś innych pociągnie ten temat, Rowling nie jest jakąś super pisarką (42 w UK - wg. jakiegoś tam rankingu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pfi, a po co ma robić cokolwiek skoro ma 1 500 000 000 funtów. Do końca życia nie musi nic robić ;) . Przecież podała że nie będzie dot. Harrego, tylko będzie związana z tym światem. Fajnie by było jakby napisała o Dumbledorze, np. sage życia dumbiego z punktu widze innych ;) itp.

 

EDIT: W sumie to może ktoś innych pociągnie ten temat, Rowling nie jest jakąś super pisarką (42 w UK - wg. jakiegoś tam rankingu)

Ja tam nic do niej nie mam, seria o Harrym Potterze była bombowa xD Dobry pomysł z tym Dumbledorem. Jednak wpadł mi na myśl trochę inny temat, fajnie by było jakby opisała magię, czarodziejstwo, od samego zalążka, do powstania współczesnego(w Harrym Potterze) świata, opisała życię założycieli szkół magii, Hogwartu, jakieś tajniki, pierwszych magów, początków rządu czarodziei itd. Myślę o czymś trochę w stylu Silmarinion od Tolkiena(chyba to było o tym :E). Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest wiele ksiazek - nie, nie Rowling - opisujący postacie z ksiazek, swiat, Hogwart itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież jest wiele ksiazek - nie, nie Rowling - opisujący postacie z ksiazek, swiat, Hogwart itd...

No właśnie, ale to przecież Rowling wymyśliła ten świat, więc chętnie przeczytał bym coś od niej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam nic do niej nie mam, seria o Harrym Potterze była bombowa xD Dobry pomysł z tym Dumbledorem. Jednak wpadł mi na myśl trochę inny temat, fajnie by było jakby opisała magię, czarodziejstwo, od samego zalążka, do powstania współczesnego(w Harrym Potterze) świata, opisała życię założycieli szkół magii, Hogwartu, jakieś tajniki, pierwszych magów, początków rządu czarodziei itd. Myślę o czymś trochę w stylu Silmarinion od Tolkiena(chyba to było o tym :E). Co myślicie?

myślę, że ciekawe by było, gdyby te początki magii wplotła w 8 część właśnie, która opowiadał by o dalszych losach Harry'ego lub o tym co było po peirwszych 7 tomach :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś wspomniał ostatni rozdział psuje wszystko... przeciez po śmierci Sami Wiecie Kogo ( :lol2: ) można by jeszcze sporo napisać,: procesy śmierciożerców, Harry w blasku chwały, pokazać dalej wątki miłosne Ginny+Harry i Ron+Hermiona... Dużo można by jeszcze napisać... tylko że czy to nie byłaby już przesadna komercha... :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak już ktoś wspomniał ostatni rozdział psuje wszystko... przeciez po śmierci Sami Wiecie Kogo ( :lol2: ) można by jeszcze sporo napisać,: procesy śmierciożerców, Harry w blasku chwały, pokazać dalej wątki miłosne Ginny+Harry i Ron+Hermiona... Dużo można by jeszcze napisać... tylko że czy to nie byłaby już przesadna komercha... :hmm:

Często zastanawiam się dlaczego ludzie ciągle mówią o przesadności w komercji... Oglądasz tv, choćby to nawet leciał jakiś super inteligentny film z przesłaniem, np. Dzień Świra, albo Forest Gump, i tak zarobiono na nim kupę forsy - komercha. W czasie filmu lecą reklamy, na których zarobiono kupę forsy - komercha. Idziesz po ulicy, widzisz billboard - komercha. Kupujesz książkę, kolejny tom serii, którą po prostu uwielbiasz. Czekałeś na niego kupę czasu i po jego przeczytaniu czujesz satysfakcję i wiesz że dobrze wydałeś pieniądze. Niestety obrzydliwie bogata autorka zarobiła na nim furę pieniędzy - komercha. To nie jest żadna komercha, to jest zwykła histeria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze byloby suuuuuuuuuper. Kocham Hogwart i cala historie.. Co z tego ze autorka napisalaby tylko dla kasy kiedy ksiazka moze byc bombowa ? albo co z tego ze autorka napisze dla kasy skoro ucieszyla by miliony fanow ? Ogolnie uwazam ze tak jak my Rowling kocha Harrego jako swoje dzielo... Dzielo dlugiej pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co jakieś Harry Pottery, jak są tysiące lepszych ksionżków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co jakieś Harry Pottery, jak są tysiące lepszych ksionżków?

o gustach się nie dyskutuje.

 

Co do HP to przecież wiadomo było że bd tylko 7 części.

A przez te 10 lat to i tak pewnie jeszcze coś napiszę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Precz z Harrym !

I to zasadniczo jest bardzo słuszna koncepcja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to zasadniczo jest bardzo słuszna koncepcja :)

 

Cicho, o gustach się nie dyskutuje.

 

PS. Ciekawe, czy pedofilów też to dotyczy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 lat... no jeszcze troche czasu, ale jakos nie zamierzam czekac wpatrujac sie w ta date i wole przez ten czas czytac inne rzeczy, na przyklad Nika Pierumowa, ktory powinien przypasc do gustu fanom pottera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawne że pierwszy tom leżał długo na półkach księgarń przez nikogo nie niepokojony, wśród innych bajek dla dzieci.

Dopiero gdy ruszyła machina marketingowa książka stała się kultowa, a autorka zaczęła zarabiać grubą kasę i pisać kolejne tomiszcza, skwapliwie filmowane. Podziwiam tych którzy odważyli się zainwestować ciężkie pieniądze w promocję mało znanej autorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dopiero gdy ruszyła machina marketingowa książka stała się kultowa"

Reklama dzwignia handlu... w tym wypadku na szczescie wypromowano w miare dobra powiesc, chociaz istnieje wiele znacznie lepszych, ktore nie sa tak znane - vide "Tułacze" Diaczneków albo Umierajaca ziemia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jak tylko pojawi się coś na półkach sklepowych to kupuje bez zastanowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Chcą kontynuować? Błech. Pamiętam, że ostatnie 3 części już mi się fajnie nie czytało, bo "za niski poziom". Generalnie to ja bym wolał poznać historię sprzed pierwszej części, zanim gł. bohater się urodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcą kontynuować? Błech. Pamiętam, że ostatnie 3 części już mi się fajnie nie czytało, bo "za niski poziom". Generalnie to ja bym wolał poznać historię sprzed pierwszej części, zanim gł. bohater się urodził.

Ja bym najchętniej widział coś osadzonego w tym świecie ale napisanego już jakimś dorosłym językiem a nie kolejny tom, w którym bohaterowie są już dorośli a Rowling nadal pisze językiem pod dzieci. Ja osobiście widziałbym lepiej co było po a nie przed. To już wszystko wiemy z wcześniejszych części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to mogła by napisać tom w którym jest opisane dzieciństwo Lili i Jamesa Potterów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 10 lat już 6 do książki a 8 do filmu to nie pitolcie ona liczy od roku 2007 ;] a harry jest pr0 a kto tak nie sądzi to łajza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...