Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JMKS

SuperPi 16M PCLab.pl

Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle ani ładu, ani składu ten ranking. Powinno być podzielone na procesory. Wstawiać tylko 10 najlepszych wyników z każdego modelu procesora. Przecież jak ktoś ma najnowszego quada to wiadomo że jakiś 2180 go nie pokona. Więc miejsce w rankingu nie adekwatne do osiągnięcia. Wg mnie powinno to wyglądać tak:

 

Jakiś tam procesor 1

1.

2.

3.

...

10.

 

Jakiś tam procesor 2

1.

2.

3.

...

10.

 

Jakiś tam procesor 3

1.

2.

3.

...

10.

 

itp.

 

Wtedy ja wiem, że np mam 3 miejsce w podkręcaniu E8400 i już. Nie obchodzi mnie rywalizacja z innymi modelami procesorów. Dla mnie liczy się tylko grupa procesorów E8400!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tu było tak z 500 aktywnych uczestników [i mówię o aktywnych, tj. dodających wynik co jakieś 3 miesiące], to może i miałbyś problemy żeby z tych kilkuset wyników wyłapać same E84. Póki to jest architektura Core, to jest na szczycie listy i to tyle.

Podniecanie się, że ma się np. drugiego na trzy sklasyfikowane E84 na moje totalnie nie ma sensu...

W czasach mojej aktywnej działalności w tym rankingu walczyłem ze wszystkim co się trafiło, z przyzwoitym skutkiem na pewno, mimo że miałem "ledwie" E6400, a E6600 było zdecydowanie częstsze [w tym temacie w każdym razie].

 

Oczywiście dałoby radę to wszystko oskryptować [nawet sam bym się podjął załóżmy], wtedy "wyplucie" wyników posortowanych dowolnie by problemu nie stanowiło, tyle że wtedy są 2 możliwości: albo olać ranking w obecnej postaci i zacząć "zbierać" wyniki od nowa, albo wykonać sporą pracę żeby wszystko przerobić na jakieś identyczny format, czego mi się niezbyt chce akurat :P.

 

Przy okazji chcę pokazać wynik zrobiony dość dawno temu, ale taki który by jednak wypadało przebić mając te 4+GHz @ 45nm [m.in. 3x więcej cache'u macie!].

Tutaj nie widzę, ale zdaje się że w poprzednim temacie całkiem niedawno widziałem wyniki właśnie na takich ustawieniach jak mówię a znacznie odbiegające, heh...

 

16m5m33syc2.th.jpg

5m33s @ 4040MHz E6400 [a i to odbiegało nieco od mojej optymalnej optymalizacji]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtedy ja wiem, że np mam 3 miejsce w podkręcaniu E8400 i już. Nie obchodzi mnie rywalizacja z innymi modelami procesorów. Dla mnie liczy się tylko grupa procesorów E8400!

 

No to walcz z E8400 :thumbup:

spi16m%203%2051%20485.PNG

 

 

A moze z E8600?:

spi16m%203%2037%20563.png

 

 

Wg boskiej strony ripping.org, to jest 3 wynik na świecie w 16M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja się była nastąpiła, życzenia i zażalenia można składać w księdze życzeń i zażaleń, a onej jeszcze nie ma, w związku z czym reklamacji nie przewiduję :P.

A bardziej poważnie, z ogłoszeń duszpasterskich, to po prostu radzę formatować wyniki odpowiednio, bo jedna sprawa wrzucić wynik gdzie trzeba, ale zupełnie osobna za użytkownika formułki pisać - tego nie robiłem i nie zamierzam. Więc jeśli ktoś poprawnie sformatował wynik i coś jest źle - pisać; inaczej [przed zamieszczeniem poprawnego kodu] reklamacja nie będzie uznana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej JMKS co się czepiasz mojego wyniku :E

jak taki mądry to sam zobacz jak to na zrąbanych pamięciach jest. Zobacze jeszcze raz może uda się zrobić lepszy wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
johny_94 09m 53.781s

CPU: Pentium Dual Core E2180 @ 3.1Ghz ram 465.0mhz 5-5-5-15 2T dual

omG, gorzej się nie dało Core zhańbić...?

a screena nie ma, bo autor wyniku źle sformatował, ale to może i lepiej [patrz poprzednia linijka]- J

 

prosze updejtnac wynik :E

od tamtego czasu zmieniłem płyte na BFG nForce 680i SLi i ram na Corsair Dominator + AirFlow czy to dużo dało? zobaczmy.

 

johny_94 09m 08.141s

CPU: Pentium Dual Core E2180 @ 3000mhz ram 550mhz 5-5-5-15 2t Dual http://img105.imageshack.us/my.php?image=beztytuuuuic2.png

 

Ponad 30sekund szybciej! :D

 

jak robić odnośnik bo zapomniałem :hmm: ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pazura ??

cpu:CD2 e4700 2,6Ghz S.775 @3250MHz ram:833Mhz 6-6-6-18 Dual Channel screen

 

 

A ten super Pi Mi sie zamykał jak dawałem na 16m :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość evelan

evelan 8m 52.563s

CPU:E2180 3400MHz RAM:510MHz6-6-6-18screen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie powinien być ład z tymi prockami zrób coś z tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - to pytanie ogólne: gdyby "zresetować" wszystkie dotychczasowe wyniki [powiedzmy, jeszcze kilka razy zaktualizować całą tabelkę, ale ogólnie przejść na nową, gdzie będą tylko wyniki dodane załóżmy w 2009 i dalej] - bardzo by to wszystkim przeszkadzało?

 

Myślę nad tym żeby napisać coś w C++ które by odpowiednio sformatowane [tym razem - absolutnie obligatoryjnie, mało dowolności; przynajmniej w pierwszych wersjach] wyniki samo układało, sortowało wg proców itp itd - coś jak HWB właściwie :P.

Aczkolwiek ogólnie temat ma tak wielką aktywność :E, że niezbyt wiem czy jest szczególne zapotrzebowanie na to, niemniej jednak jestem skłonny spróbować to napisać, bo dawno nic ciekawego i pożytecznego nie naprogramowałem ;).

 

@pazura: na czas liczenia wyłącz Windows Audio [start => uruchom => service.msc] to pójdzie [powinno :P], zVista tak ma że się nieco z SPi nie lubi ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo do tego jeszcze napisać jakie chłodzenie jaka pasta :) i Może temperatury procka w stresie i idlu te "service.msc" nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie jeszcze kiedyś update super pi16m? bo mam jeszcze lepszy wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla "całych" 5 wyników nie widzę jakiegoś wielkiego sensu aktualizować.

 

Ale kiedyś będzie, owszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże szanse są, ze ranking będzie aktywowany tutaj http://utpoland.pl/ - superpi.zenfist.pl padło, tutaj jest za mało użytkowników, na purepc zresztą tez bieda straszna. To będzie polski ranking, bo nie ma sensu tego rozdrabniać na poszczególne fora, a na hwbocie 16M nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o to chodzi w gruncie rzeczy - rankingi "od zawsze" były oddzielne [chociaż niekoniecznie były to zbiory rozłączne ;)] i nie było mowy o jakimś wspólnym rankingu. I też "od zawsze" na Labie była garstka, na pjur nieco więcej [chwilami więcej, chwilami mniej] aktywnych

A jeśli liczysz na to, że z kilku forów gdzie się nic specjalnego nie dzieje powstanie jedno na którym będzie aż kipiało od chęci, pomysłów i działań, to obawiam się że niestety się mylisz - z tego też powodu aktualnie nie ma(m) pewności że cała strona UTP "wypali".

Wg mnie trzeba się zastanowić jak ogólnie "lud poderwać", a nie "przerzucać z kąta w kąt" garstkę ludzi którym zależy. Nie twierdzę że inicjatywa jest zła, tylko po prostu widzę że aktualnie jest posucha straszna i ciężko liczyć na spektakularne efekty bez zaangażowania większej liczby osób.

 

Myślę że jeśli naprawdę chcemy żeby było śmiesznie [fajnie] to lepiej spróbować przepchać na HWBocie "głównym" ranking 16M, bez punktów raczej ale jednak "ogólny"; nawet się kiedyś prawie udało z tego co pamiętam ale jakoś pomysł padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16M na HWbocie nie jest optymalnym rozwiązaniem. Dziś 32M trwa tyle czasu co rok temu 16M; zresztą dodanie nowej dyscypliny na bocie zrobiłoby spore zamieszanie w punktach i rankingach. Ludzie, którzy mają setki wyników z 16M wskoczyli by nagle na dużo wyższe miejsca.

Najbradziej optymalny byłby jakiś konkurs, który by przyciągnął ludzi do tej pory nie benchujących - czyli musiałby być low clock i z nagrodami, choćby drobnymi, za odległe miejsca, np. aż do 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, po pierwsze team zmień (sugestia, nie żądanie rzecz jasna, ale myślę że dość sensowna), bo sponsoring masz Labowy a nie XS.

Proponowałem bez punktów - oczywiste jest że jeśli to nie przeszło jakiś czas temu (jakaśtam dyskusja na forum HWB była) to punktów nie będzie, ale np. PCMark V itd bez punktów są - nie jest to nic niemożliwego do zrobienia, a problemów technicznych właściwie by w ogóle nie sprawiło, ot przekleić kawałek kodu z Pi32 i to tyle.

Low Clock hmm, powiedz jakiego rodzaju konkurs widzisz, bo osobiście nie wiem jak by to miało wyglądać żeby zainteresować szerszą publikę. Niektórzy mają odpowiedni sprzęt, a reszta nie ma - albo zrobi się bardzo dużo podkategorii, żeby "wszyscy" mieli szanse, albo to jednak będzie dla okrojonego i to dość znacznie grona osób.

Jak już to wg mnie konkurs typu "kto zrobi większy skok punktowy w xx dni", takie bezpośrednie ale myślę skuteczniejsze ;); można by nawet pierwszą dziesiątkę z obecnego rankingu wykluczyć, w ramach "wyrównywania szans" (w końcu chodzi o zainteresowanie nowych!), chociaż niekoniecznie. Wtedy by się aż tak nie liczyło kto ma i7 + 295GTX itd, tylko kto się trochę w to pobawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teamu nie zmienię, bo wszystkiego, co wiem nauczyło mnie XtremeSystems, a nie PCLab, PurePC, czy co tam jeszcze wchodzi w skład United Team of Poland.

 

Low clock challenge w 16M: brali by udział ludzie z E8x00, gdyby się znalazło wystarczająco dużo ludzi z innym rdzeniem/wielkością cache to dodawało by się odpowiednie kategorie.

Konkurs na skok punktowy tez jest dobry, ale tak samo ludzie z lepszym sprzetem będą mieli lepszy start, bo przeciętny wynik np. w 3dm06 z topowych grafik już jest warty kilkanaście punktów. To jest niestety dość drogie hobby, nic się na to nie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teamu nie zmienię, bo wszystkiego, co wiem nauczyło mnie XtremeSystems, a nie PCLab, PurePC, czy co tam jeszcze wchodzi w skład United Team of Poland.
Nie przyjmuję argumentacji, ale Tobą nie jestem i zmusić Cię nie mogę ani nie zamierzam.

 

Low clock challenge w 16M: brali by udział ludzie z E8x00, gdyby się znalazło wystarczająco dużo ludzi z innym rdzeniem/wielkością cache to dodawało by się odpowiednie kategorie.
E8x to jest spoooore zawężenie - zauważ że ani to najnowsze, ani tanie. Realnie patrząc jest to bardzo trudne do zorganizowania aby spora część osób "miała po co startować"; tj. zrobić na tyle dużo kategorii żeby się dużo osób załapało, ale jednocześnie na tyle mało nagród żeby zupełnie "efektywność" tego przedsięwzięcia w łeb nie wzięła.
Konkurs na skok punktowy tez jest dobry, ale tak samo ludzie z lepszym sprzetem będą mieli lepszy start, bo przeciętny wynik np. w 3dm06 z topowych grafik już jest warty kilkanaście punktów. To jest niestety dość drogie hobby, nic się na to nie poradzi.
O tym proponuję porozmawiać z użytkownikiem RemiKo, 240pkt [sporo więcej niż mamy Ty i ja wspólnie] nabił w dość krótkim czasie, na powietrzu, w przeważającej większości na sprzęcie ze złączem Slot1 ;). To też odnośnie do argumentu że skok można samym faktem posiadania drogiego sprzętu zrobić - można, ale jeśli powiedzmy 50pkt za ten sprzęt będzie [za same globale; nie wiem czy dużo więcej się da bez specjalnego wysiłku czymś nie-kosmicznie-drogim bez problemu nabić], to tak czy inaczej jest to spokojnie do przebicia.

 

Aha, sprostowanie - gdyby "odkreślać" jakąś czołówkę, to by jednak trzeba sporo więcej niż 10 najlepszych od takiego konkursu odsunąć [spojrzałem na tabelę dopiero], powiedzmy 20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie przyjmuję argumentacji, ale Tobą nie jestem i zmusić Cię nie mogę ani nie zamierzam.

A ja chętnie posłucham Twojej argumentacji - czemu powinienem zmienić team?

 

Faktycznie lepszy wydaje się konkurs na skok punktowy. Ja byłbym chętny do pomocy w organizacji takiego konkursu tu na PCLabie.

 

Jest jeszcze inna możliwość, co prawda może nie tak przystepna dla mas - konkurs w 3dm01 i/lub 3dm03 z ograniczeniem do jednej bardzo taniej karty graficznej. Na przykład HD3450 - kosztuje ~100 zł i można go potem odsprzedać za ~75 zł. Ktoś kto nie ma takiej karty będzie gotów wydać te 25 zł, a słaby procek nie będzie go ograniczał. Potrzebne były by dwie kategorie: chłodzenie powietrzem oraz chłodzenie czym-kto-chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja chętnie posłucham Twojej argumentacji - czemu powinienem zmienić team?
Skoro istnieje team związany z Labem, a z Laba dostajesz sprzęt na którym robisz niektóre wyniki - dla mnie jest zupełnie oczywiste że punkty za to powinny iść do UToP. Jeśli masz swój prywatny sprzęt, to możesz z nim robić niewątpliwie co zechcesz, co do tego obiekcji nie mam żadnych.
Jest jeszcze inna możliwość, co prawda może nie tak przystepna dla mas - konkurs w 3dm01 i/lub 3dm03 z ograniczeniem do jednej bardzo taniej karty graficznej. Na przykład HD3450 - kosztuje ~100 zł i można go potem odsprzedać za ~75 zł. Ktoś kto nie ma takiej karty będzie gotów wydać te 25 zł, a słaby procek nie będzie go ograniczał. Potrzebne były by dwie kategorie: chłodzenie powietrzem oraz chłodzenie czym-kto-chce.
3D03 tylko i wyłącznie, wiesz przecież że 3D01 jest BARDZO od proca {w szczególności cache} zależny [na choćby głupim {w sensie - na pewno mniej wydajnym od Radeona z serii 3000} 76GS którego ostatnio męczyłem]. To wg mnie jest sporo lepszy pomysł [niż Low Clock na Wolfdale'u; bo "skok punktowy" jako oddzielna kategoria konkursu też nie jest zły].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...