Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

awsed

Instrukcja montażu, nałożenia procesora Intel Core 2 Duo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, którzy czytają ten temat!

 

Chciałbym się dowiedzieć jak zamontować procesor Intel Core 2 Duo na płytę główną. :E Chodzi mi głównie o to ile i jak nałożyć pasty, jak to wszystko zaczepić itd. Czy ktoś mógłby wykonać albo podać adres do jakieś strony z instrukcją prawidłowego zamontowania procesora do płyty głównej? Proszę także o podanie nazwy pasty, :E gdyż chciałbym później kręcić mój procesora, a wolałbym, aby wszystko było dobrze zrobione(tzn. aby ta pasta przewodziła te całe ciepło - właściwie to pasta ma jakiś wpływ na kręcenie, czy niewielki:question: ).

 

Z góry dzięki za wszelką uwagę i pomoc dla mnie (i dla wielu innych)! :P

 

P.S. Nie mogłem znaleźć w internecie tematu podobnego do tego, wszystko jest chaotycznie napisane, nie po kolei :hmm: Jak jest już jakiś temat, stronka podobna do tego tematu, sorki.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linkow podawac nie wolno, a gogiel wywali ci pelno stron jak nakladac paste ile itd... a zamontowanie procesora i radatiora na niego to bajecznie proste...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka grubość pasty i jakiej najlepiej firmy(jakaś tańsza)...

Aha, jeszcze jedno. Jak ją rozsmarować, położyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz chlodzenie? Bo jesli box to na starcie masz firmowo zaaplikowana odpowiednia ilosc.

Ceramique, AS5 - to te "tansze" ktore dosc latwo sie naklada. Druga troche gorzej sie czysci ale i tak lepiej niz coollaboratory czy zalmana...

Nakladanie - ja ostatnio uwielbiam uzywac starej karty klubu Nokia do rownomiernego rozprowadzenia spoiwa xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nakładania, to albo jak przedmówca napisał, rozprowadzasz cienką warstwę równoemiernie po całym heatspread'erze procesora, albo dajesz małą kropę pasty na środek i po założeniu chłodzenia ("wygrzaniu" jej) pod wpływem temperatury zostanie rozprowadzona po powierzchni procka. Co do boxowego chłodzenia w przypadku procesorów na LGA 775 to jego montaż jest b.prosty. Masz 4 kołki montujące, które się wciska w otwory na płycie głównej (są rozstawione wookoło socketu). Najtańsza i dobra pasta to Arctic Ceramique (posiadam takową i naprawdę nie można narzekać na jej jakość).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja użyłem zalmana STG - łatwo się aplikuje (ma pędzelek w nakrętce, jak lakier do pazurów), łatwo usuwa, wystarczy "pomalować" procka z wierzchu i tyle (tak żeby nie spływała :E ), u mnie e4500@~2,8ghz w idle ma 32*C, a w stresie 43*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. na tej blaszce procesora wystarczy ta kuleczka pasty i będzie można kręcić?

 

Też właśnie mam e4500 i także box chłodzenie (w testach egielda dochodziły do 3 ghz! O.O)i chcę dokręcić do 2.8 ghz na abit p35-e - da radę?

 

jeszcze jedno, mógłby ktoś umieścić zdjęcie procka i wielkości tej kuleczki, żebym nie spierdzielił z dużą dawką :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) Bo jesli box to na starcie masz firmowo zaaplikowana odpowiednia ilosc. (...)

 

 

to ta pasta musi być w takie paski czy nie?

 

 

Celowo walisz takie posty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG kolego chyba masz 10 lat i tata ci kupil procesor

 

wszedzie masz instrukcje obsługi płyty i proca

 

 

a paste rozdus kropelke na srodek proca i docisnij radiatorem w twoim przypadku zabawa w rozsmarowanie moze skonczyc sie zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było tak od razu, a nie jakieś wywody, a lat to mam 24 i moge się nie znać na komputerach, a chciałbym się czegoś nauczyć i dowiedzieć...metodą prób i błędów, więc jako zaawansowani użytkownicy powinniście mnie zrozumieć...

 

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...