Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mlody_tarnow

PSP + Wi-Fi jak to zrobic :P

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wyglada tak: posidam PSP i chcialbym korzystac z internetu w domu i jestem kompletnym laikiem w dziedzinie neta bezprzewodowego itp bo sie tym w zyciu nie interesowalem, posiadam internet ZETO 100 Mb/s - podlaczany do sieciowki za pomoca kabla rj-45 i teraz pare pytan:

 

1. co trzeba zrobic zeby miec wi-fi w domu ??

a) potrzeba chyba jakis router z AP i do tego wpinam ten kabelek z zeto i rozdzielam tak net-a, ze z tego routera wychodzi sygnal wi-fi oraz kablem idzie net do sieciowki w PC ??

b) istnieja jakies chyba karty wi-fi przez USB ?? to podpinam tylko pod usb i mam wi-fi w domu ??

c )sa jakies dodatkowe koszta czy tylko koszt zakupu sprzetu ??

 

2. mozecie podac jakies linki do urzadzen :) ( mile widziane z allegro ) o ile wygooglowalem to router z AP daje mi taka mozliwosc, ze jak wylacze PC to dalej mam neta przez wi-fi, a jesli karte USB to tylko jak PC jest wlaczony ??

 

dodam ze interesuje mnie jak najtansza/stabliniejsza opcja :) w sumie zasieg nie musi byc wielki bo tylko mi ten net potrzebny w mieszkaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawa wyglada tak: posidam PSP i chcialbym korzystac z internetu w domu i jestem kompletnym laikiem w dziedzinie neta bezprzewodowego itp bo sie tym w zyciu nie interesowalem, posiadam internet ZETO 100 Mb/s - podlaczany do sieciowki za pomoca kabla rj-45 i teraz pare pytan:

 

1. co trzeba zrobic zeby miec wi-fi w domu ??

a) potrzeba chyba jakis router z AP i do tego wpinam ten kabelek z zeto i rozdzielam tak net-a, ze z tego routera wychodzi sygnal wi-fi oraz kablem idzie net do sieciowki w PC ??

b) istnieja jakies chyba karty wi-fi przez USB ?? to podpinam tylko pod usb i mam wi-fi w domu ??

c )sa jakies dodatkowe koszta czy tylko koszt zakupu sprzetu ??

 

2. mozecie podac jakies linki do urzadzen :) ( mile widziane z allegro ) o ile wygooglowalem to router z AP daje mi taka mozliwosc, ze jak wylacze PC to dalej mam neta przez wi-fi, a jesli karte USB to tylko jak PC jest wlaczony ??

 

dodam ze interesuje mnie jak najtansza/stabliniejsza opcja :) w sumie zasieg nie musi byc wielki bo tylko mi ten net potrzebny w mieszkaniu :)

 

linksys wrt54gl + dd-wrt

 

wiecej info znajdziesz tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sory, ale cena to kosmos 200zl to przesada przynajmniej dla mnie

 

innymi slowy potrzebuje tylko router z AP ( ten Acces Point to wyczytalem, ze musi byc, ale nie wiem czy rzeczywisci - nie znam sie na tych rzeczach), ktory rozdzieli sygnal na Wi-Fi i przewodem do kompa ?? jestem cienituki w sprawach sieci itp

 

wiec jakbym kupil taki router to robie taki myk, ze ten kabel co mam akutalnie podpiety do PC podpinam do routera i z tego idzie mi sygnal Wi-Fi oraz wychodzi kabel rj-45, ktory wpinam do PC do sieciowki :) dobrze ja to rozumiem ??

 

mam na mysli to (schemat):

 

schemacikcs6.jpg

 

tak to ma byc zrobione ??

 

edit: na tej aukcji http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=305702767 jest obrazek ze schematem i wnioskuje ze to jest to o co mi chodzi :) ( jedyne co mnie irytuje to ten kabel, ktory dochodzi do router-a od modemu DSL/cable ---> chyba ze cable mam rozumiec jako wlasnie taki kabel jaki ja mam od neta rj-45 czy nie ?)

 

poprawcie mnie jesli sie myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi byc fizyczne polaczenie (kabel w tym wypadku) miedzy modemem a routerem. ale kabel moze miec 20cm dlugosci i nie bedzie ci przeszkadzal

 

reszte dobrze kombinujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale,że nie właśnie że się da podłączyć przez sieć bezprzewodową ale pod inną,bo WIFI się do tego nienadaje :pistols:

I nawet chyba nie trzeba PSP podłączać do internetu żeby grać Multiplayer itp., a to dlatego bo PSP ma jakąś własną darmową sieć,nic nie trzeba podłączać.

Jeśli chcecie dokładną instrukcję w skonfigurowaniu czegoś takiego, to dajcie znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcale,że nie właśnie że się da podłączyć przez sieć bezprzewodową ale pod inną,bo WIFI się do tego nienadaje :pistols:

I nawet chyba nie trzeba PSP podłączać do internetu żeby grać Multiplayer itp., a to dlatego bo PSP ma jakąś własną darmową sieć,nic nie trzeba podłączać.

Jeśli chcecie dokładną instrukcję w skonfigurowaniu czegoś takiego, to dajcie znać.

 

Ta jasne, mozna wszystko na tym robić.

 

Ta sieć to tylko połączenie dwóch konsol znajdujacych sie obok siebie... zeby korzystać z przeglądarki internetowej potrzebny jest AP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze,żeby mieć wi-fi:

 

1.Musisz mieć modem z dostępem do internetu

2.Musisz mieć włączoną możliwość WI-FI sieci bezprzewodowych w modemie

3.Musisz mieć specialny kod na swoją sieć WI-FI który dostaniesz z modem,jeśli modem posiada opcję WI-FI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty pierdzielisz?

 

Ty wiesz w ogóle co to jest ruter? Mój modem nie posiada opcji Wi-Fi, a podłączyłem go do rutera bez żadnych problemów (no, z jednym małym problemem, na który pomogło zresetowanie modemu), i wklepałem tylko klucz WEP rutera do PSP, i mogę korzystać z internetu na PSP w całym domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem co to jest WEP itp i wiem ze do PSP wystarczy podac ten wep jesli polaczenie jest nim chronione :) bo kotrzystalem juz z darmowych hot-spotow czy tez szyfrowanych polaczen :)

 

ok, cos piszecie o modemie ?? po co mi modem bo nie bardzo rozumiem :P posiadam lacze o szybkosci 100 mbit :) - taka wiedze na temat neta posiadam :D naprawde jestem zielony w "tych" sprawach bo nigdy mnie to nie interesowalo

 

o ile to wazne to jak zakladali mi telefon to dostalem tez fast ethernet swich lan, zeby mi rozdzielalo sygnal do PC i do telefonu ( nie wiem jak to dokladnie dziala ) do tego tez doszlo internet phone cos tam od lyniks-a :)

 

czy to nie bedzie kolidowac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi wstyd jak jasny gwint :P ale ktore to modem :P ( o ile posiadam )

 

bo ja myslalem ze tylko podlacze kabel - ten co siedzi teraz w sieciowce - do touter-a z AP ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ze sciany "wychodzi" ci od razu ethernet, to mozesz nie miec modemu u siebie. takim wypadku podlaczysz go do routera, a z niego reszte swoich urzadzen

 

co do kamstszu, to nie sluchaj typa, bo gada od rzeczy... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może ja napisze już jasno co masz zrobić...

1. Musisz kupić router z AP... czyli jest to każdy router z WI-FI np. D-LINK

2. Przeczytaj instrukcję załączoną z AP... i wszystko będziesz wiedział, a tak dla wiedzy teoretycznej to kabel z 'internetem' niezależnie czy on jest z modemu w twoim domu czy ci po prostu wystaje ze ściany musisz go podpiąć pod router... wtedy router dzieli łącze... a więc masz gniazdo lan czyli połączenie przewodowe i dodatkowo router z AP udostępnia to samo łącze bezprzewodowo.

UWAGA! zabezpieczaj zawsze łącze jakimś algorytmem... czy to WEP czy WPA2 czy WPA... każdy z nich gwarantuję Ci ochronę przed niechcianymi połączeniami przez średnio-zaawansowanych użytkowników... co innego jak masz za ścianą sąsiada haxiora... to wtedy wybierz WPA2 :) i przede wszystkim musisz zwrócić uwagę przy wyborze AP na to czy ma dodatkowo port LAN żeby także komputery stacjonarne mogły mieć dostęp do internetu przez kabel.. nie przez wi-fi :P

 

Pozdrawiam KoD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jemu wychodzi od zeto sam kabel ethernet ze sciany ! Wiec nie ma modemu ! Mieszkam kolo tarnowa to wiem jak tam maja ludzie neta ! pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jemu wychodzi od zeto sam kabel ethernet ze sciany ! Wiec nie ma modemu ! Mieszkam kolo tarnowa to wiem jak tam maja ludzie neta ! pozdr

 

no to krok z modemem pomijamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom dokladnie wychodzi mi sam kabel :P myslalem, ze jasno to napisalem dlatego pytalem tak glupokowato o modem :P czyli router z AP i jazda

 

wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. co trzeba zrobic zeby miec wi-fi w domu ??

a) potrzeba chyba jakis router z AP i do tego wpinam ten kabelek z zeto i rozdzielam tak net-a, ze z tego routera wychodzi sygnal wi-fi oraz kablem idzie net do sieciowki w PC ??

b) istnieja jakies chyba karty wi-fi przez USB ?? to podpinam tylko pod usb i mam wi-fi w domu ??

c )sa jakies dodatkowe koszta czy tylko koszt zakupu sprzetu ??

 

1. Router, LiveBox lub karta pod USB (ale wtedy musi być włączony PC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cześć,  Składałem wczoraj znajomemu komputer. Z ważniejszych części: Mobo msi pro z790-p wifi Cpu i5 12600kf Gpu Gigabyte GeForce RTX 4060 Eagle OC 8GB GDDR6 Zasilacz Gigabyte P750GM Reszta chyba mało istotna. Po złożeniu wszystko śmigało. Windows się zainstalował, sterowniki do płyty głównej też. Niestety w trakcie instalacji sterowników do karty graficznej komputer się resetuje i już nie chce się włączyć. Wyskakuje naprawa systemu, która nic nie daje, ewentualnie można przywrócić system, to się włącza. I tak w kółko. Zrobiłem update biosu płyty głównej, bez zmian. Sprawdzałem CPU i ram jakimiś programami do sprawdzania, temperatury są super, nie wywala żadnych błędów. Ale gdy tylko instaluję sterowniki do GPU, następuje śmierć  Mam już zero pomysłów o co może chodzić. Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem?   
    • Ostatni duży patch był jeszcze w styczniu, od tamtego czasu cisza, a jak pojawił się jakiś patch z pierdołami. Ta gra jest martwa.
    • Już jak tak się bawimy to skoro jesteś tylko pilotem, to Twoim zadaniem jest wyłącznie latanie, sprawy techniczne, rejestracja lotu itd. realizuje ktoś inny. Natomiast operator drona to osoba, która odpowiada również za całą techniczno-organizacyjną otoczkę lotu dronem   Dlatego napisałem, żebyś przeczytał ze zrozumieniem, bo wszystkie przywołane przepisy i to co wielokrotnie pisałem o tym właśnie mówią, że latać możesz, ale równie dobrze może się to wiązać z konsekwencjami od osób, których prywatność możesz naruszyć wykonywaniem swoich czynności... A czy kręcąc z chodnika kamerą mieliby podgląd na to jak wyglądają działania na całej posesji?
    • Kiedyś jak zacząłem chodzić na siłownię w wieku 17 lat to jak widziałem typów co mieli po 30 lat to od razu myślałem, Jezu co za stary dziad, że to się jeszcze rusza.
    • Ale kim przeprowadzą tę ofensywe? Nie spotkałem się z opiniami analityków żeby mieli jakieś wolne niezagospodarowane wojska w tym momencie. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...