Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kamilpod

Technikum-ile punktów?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Kończe powoli gimnazjum i chciałbym się wybrac do technikum ..kierunek Informatyka?? ile trzeba mieć punktów zeby sie dostac do takiego tech?? z jakich przed biora punkty z ocen na informatyke?? z góry dzieki za odp! Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cypis_01

To raczej zależy od szkoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od miasta, szkoły , rocznika. np. w Sopocie w roku 2005 trzeba było mieć punktów około 60 żeby się tam dostać , do chłodniczaka w Gdyni w roku 2005 110 punktów ,

nieco ponad sto trzeba było mieć też na ten kierunek do technikum łączności w Gdańsku.

 

najlepiej będzie jak się po prostu popytasz starszych znajomych jaki był próg w zeszłym roku , ilość punktów do poszczególnych szkół się zmienia przeważnie minimalnie , chociaż nie jest to regułą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko zależy od miasta, szkoły , rocznika. np. w Sopocie w roku 2005 trzeba było mieć punktów około 60 żeby się tam dostać , do chłodniczaka w Gdyni w roku 2005 110 punktów ,

nieco ponad sto trzeba było mieć też na ten kierunek do technikum łączności w Gdańsku.

 

najlepiej będzie jak się po prostu popytasz starszych znajomych jaki był próg w zeszłym roku , ilość punktów do poszczególnych szkół się zmienia przeważnie minimalnie , chociaż nie jest to regułą.

 

Chciałem iść na ekonoma, pytałem się gorączkowo kumpli ze starszym rocznikiem ile trzeba było mieć punktów. Byłem nawet u specjalisty, który się zajmuje rekrutacją do szkół średnich od ponad 20 lat. Wszyscy mówili mi że 80 punktów bez problemu się dostanę. Okazało się, że ostatni na liście miał 96 punktów (3 klasy po 32 osoby). Nigdy dokładnie nie ustalisz ile musisz mieć punktów, aby się dostać.

 

Moja rada: miej tych punktów jak najwięcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najwięcej. U mnie w mieście na kierunek Technik-Informatyk było 240 chętnych na 36 miejsc :P Dostali się Ci co mieli najwięcej punktów :) Kumpel który miał 140, dostał się do klasy Technik-Elektronik :) Także postaraj się dobrze wyjść na koniec z ocenami i postaraj się na egzaminie jeśli naprawdę Ci zależy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja wybieramlem bude to sralem ze sie nie dostane a okazalo sie ze mialem lekki zapasik, bo trzeba bylo miec 115(rok wczesniej 125) a ja mialem 136:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od poziomu szkoły, bo może być przykładowo technikum informatyczne słabe, gdzie przyjmą Cię od 60pkt, a może być lepsze w mieście technikum, i potrzeba będzie pow. 100pkt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na stronie szkoły. Nie ma granicy od ilu punktow, jest okreslona liczba miejsc i kandydatow i wchodza Ci co maja punktow najwiecej, tak jest chyba w kazdej szkole, a z czego punkty itp to zalezy od konkretnego technikum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jak bedziesz mial odrobine mniej to nie wymiekaj...szkoly uporzadkuj poziomami wedlug hierarchii i wszystko rob z glowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyjasni mi ktos za co ile dostaje tych punktow? Ja tez sie teraz wybieram do dobrego liceum na profil mat-inf, mysle, ze sie raczej dostane. Oceny mam ze scislych takie: matma 5, fiza 5+(moze bedzie i to 6 na koniec), infa 6, chemia 5, no i z fizy i matmy bylem na rejonowych konkursach przedmiotowych (a za to sie tez cos tam, tych punktow dostaje - laureatem nie zostalem, choc z fizy sie otarlem o wlos ;( z testu tez licze na to min. 80, na probnych tyle mialem- bez przygotowania. Ale wiem, ze sa i lepsi, a to liceum to chyba najlepsze publiczne, wiec sie troche obawiam ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od poziomu rocznika i ilości chętnych do danej szkoły :)

 

U mnie było tak:

 

Na profil liczyło się chyba 4 przedmioty.

 

za ocene: 6 - 16pkt

5 - 13pkt

4 - 10pkt

3 - 8 pkt

2 - 4 pkt

Za dodatkowe 2 osiągnięcia po 2 pkt za jedno

Za świadectwo z paskiem chyba 8 pkt

No i pkt za egzamin

 

Nie pamiętam dokładnie jak to było ale chyba tak...

 

a wam chyba w tym roku wchodzi jeszcze egzamin z angielskiego? Przynajmniej tak słyszałem. To od razu zmienia ilość pkt za dostanie się.

 

Edit: Pomyłka w ilości pkt za pasek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IceTeam teraz punktacja jest calkiem inna ;)

 

Za oceny (zalezy od klasy), dost 8, dobry 12, bdb 16, cel 20

 

za osiagniecia powiatowe chyba 10 i wojewodzkie 20

czerwony pasek chyba tez 10

 

+ za testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było na Informatyka 64 ale zapewne będzie do 90pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...