Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kolunio

Jak sprawdzic adres DNS-a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pyrtanko odnosnie odczytania wartosci DNS-a...

Pracuje w firmie gdzie jest pare komputerow ale tylko jeden ma dostep do neta. Dawniej radzilismy sobie w ten sposob ze szlismy do komputera z internetem i we wlasciwosciach polaczenia sieciowego spisywalismy adres DNS-a a nastepnie wpisywalismy do tych komputerow ktore nie mialy neta i wszystko chulalo... ;D

Ale po pewnym czasie admin i inni zorientowali sie ze cos nie gra i zablokowali mozliwosc spisania DNS-a, tzn nie ma mozliwosci kliknieciaq na pasek z wlasciwosciami bo jest zablokowany!!! czy moze ktos z Was orientuje sie jak go odblokowac albo w jaki inny sposb uzyskac te dane???

Dodam tylko ze stare adresy DNS-a m nic nie daja i dalej nie mamy neta ;)

Za pomoc z gory dzieki i pozdr

Kolunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Muszę przyznać, że się nieźle ubawiłem tą metodą zabezpieczenia komputerów przed Internetem :)

Adres IP serwera dns możesz odczytać z wiersza poleceń komendą:

ipconfig /all

Pewnie Ci to nie pomoże bo zabronić dostępu do neta można w kilku miejscach (acl w dnsie, routerze lub firewalu). Powodzenia.

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam takie pyrtanko odnosnie odczytania wartosci DNS-a...

Pracuje w firmie gdzie jest pare komputerow ale tylko jeden ma dostep do neta. Dawniej radzilismy sobie w ten sposob ze szlismy do komputera z internetem i we wlasciwosciach polaczenia sieciowego spisywalismy adres DNS-a a nastepnie wpisywalismy do tych komputerow ktore nie mialy neta i wszystko chulalo... ;D

Ale po pewnym czasie admin i inni zorientowali sie ze cos nie gra i zablokowali mozliwosc spisania DNS-a, tzn nie ma mozliwosci kliknieciaq na pasek z wlasciwosciami bo jest zablokowany!!! czy moze ktos z Was orientuje sie jak go odblokowac albo w jaki inny sposb uzyskac te dane???

Dodam tylko ze stare adresy DNS-a m nic nie daja i dalej nie mamy neta ;)

Za pomoc z gory dzieki i pozdr

Kolunio

Pogratulować głupoty osobie która wydała decyzję zakazu dostępu do internetu dla pracowników. Zamiast pracować zajmują się oni myśleniem nad obejściem tego zakazu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze u mnie robie tak ze wpisuje Mac-a kompa ktory moze miec ktory nie do regul firewall-a i juz ... DNS-y to szczerze mowiac nieumiejetne zabezpieczanie ( jak juz sie okazało ) ...hihi ciekawe co was informatyk wymysli jak to obejdziecie ....

 

Swoja droga mozna tez wyjac kabel ale pewnie macie jakies programy sieciowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...