Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dobrego blacharza w Łodzi, który naprawdę zrobi swoją robotę jak należy i powiem wam, że totalna posucha :E. Nawet ogólnie bardzo polecane zakłady na google, szybko tracą swój blask jak ma się dojście do kogoś, kto faktycznie robił tam auto. Jest jeszcze Custom Factory, ale to trochę inna bajka.

Zapytaj w Transplantz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tu jacyś brodacze? Poszukuję jakiejś przyzwoitej maszynki do strzyżenia :) Pierwsze co googlowałem był to philips ale seria 5000 ma średnie oceny - coś o plastikowych zaczepach... tak wiec coś w podobnym przedziale cenowym ktoś coś podrzuci? Nosze taki dwudniowy zarost więc minimalna wysokość musi być bliska 0 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz, on goli brodę żeby utrzymać efekt 2dniowego zarostu. Jak ma równomierny zarost to wygląda to całkiem ok. Ja bym poszukał jakiegoś Babylissa. Na mojego phillipsa nie narzekam (ale strzygę brodę rzadziej), za to zasilanie ma dziwaczne rozwiązanie - jak się rozładuje, to prąd ładowania jest tak mały, że nie da rady jednocześnie ładować i strzyc/golić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj kiedyś z manualem dla porównania. IMO z manualem bardzo fajna kombinacja w mieście. Kultura pracy jak to 3 cylindry. No i faktycznie to auto trzeba stale trzymać przynajmniej na 2000rpm.

 

Rozwin proszę, bo w oczekiwaniu na fabie w kombi 1.0tsi bujam się ceed kombi 1.6 diesel. I jakoś średnio sobie wyobrażam przesiadke na skode pod kątem dynamiki :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mieście IMO to auto bardzo fajnie jeździ. Do czego trzeba się przyzwyczaić, to auto potrzebuje troszkę gazu żeby ruszyć. Inaczej go zmuli przy szybszym odpuszczeniu sprzęgła. No i uwaga na fabrycznie montowane nexeny. Te opony są tragiczne na mokrym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam Apollo zimowe, także :E

A trasa? Mam troszkę km do roboty, świętokrzyskie i łódzkie pod sobą

 

Co do zarostu to ja prawie w ogóle nie gole się na gładko i napitalam trymerem z maszynki Braun CoolTec. Innej mieć nie mogę, bo mam wrażliwa cenę ;) a ta nie drażni skóry.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wąski użyteczny zakres obrotowy - totalnie nie ma sensu go wysoko kręcić więc przygotuj się na wachlowanie biegami w górę w trakcie wyprzedzania. Na autostradzie jakoś dawał radę ale jechałem sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wąski użyteczny zakres obrotowy - totalnie nie ma sensu go wysoko kręcić więc przygotuj się na wachlowanie biegami w górę w trakcie wyprzedzania. Na autostradzie jakoś dawał radę ale jechałem sam.

He? No powyzej 100kmh ok, ale do 100kmh to bardzo fajnie sie zbiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się akceptowalnie. Do Łodzi nie mam gdzie za bardzo wyprzedzać, a i tam kolumny tirów, to nie ma sensu nawet ich łykać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na czujniki parkowania. To jest jakaś komedia, bo te czujniki reagują z takim opóźnieniem, że szybciej poczujesz przeszkodę niż one zareagują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jedno. Moja będzie miała 95KM, żeby się nie okazało, że Wy o wersji 110KM :E

Ale o 170km/h po autostradzie to raczej mogę zapomnieć :(

Az mi już teraz szkoda tej kijanki.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

philips ale seria 5000 ma średnie oceny - coś o plastikowych zaczepach...

 

Ja mam. Zaczepy są ok. Tyle, że same ostrza jakoś tępo golą i akumulator to jakiś żart, poza tym nie można golić się pod prądem. Porównania nie mam, ale średni jestem zadowolony więc nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropek na "SPA" w Częstochowie...

Tjet to faktycznie trwały silnik - wolę nie szacować ile Mama nabiła nim kilometrów z przepaloną uszczelką głowicy na 2 i 3 cylindrze :lol2:

 

Nie, nie kopcił na biało - i nie, nie wymagał ciągłych dolewek płynu;

Nawet katalogowy vmax osiągał... ekhm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do brody ja polecam oneblade. Sam w sobie idealnie na gładko nie goli, a jak założysz nasadke, to możesz długość regulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kogo stoi?

TRS R / Jadwigi 20;

 

@resistance:

99% tjet'ów z turbiną IHI / kolektorem starszej wersji pod EURO 4 będzie miało to pęknięte;

Uszczelka? Kwestia zaniedbania auta jak i parametrów na jakich te silniki pracują.

 

Podejrzewam że odpowiednio wcześniej zweryfikowany stan auta, może modyfikacja mapy fabrycznej i do UPG by nie doszło;

Tak czy siak tylko na plus, bo auto finalnie wyjedzie mając więcej niż wyhamowane w 2016.04 roku 132KM / 220NM :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi! Już nie chce mi się każdemu po kolei odpowiadać - Babylissa jak najbardziej biorę pod uwagę, nawet gdzieś widziałem model z ruchomą główką. Ale w sumie jak tak czytam - to czy to babyliss, czy braun, czy cokolwiek innego to zawsze się pojawiają opinie, że żeby wszystko elegancko zgolić to trzeba czasem nawet kilkukrotnie jakiś kawałek przejechać, żeby wszystko zebrało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy w świecie brodaczy. Nikt nie powiedział, że utrzymanie brody to łatwizna.

Podstawowy problem jest taki, że włosy nie muszą rosnąć idealnie prostopadle do skóry, więc jadąc maszynką pod "złym" kątem włos się położy, a nie zostanie przystrzyżony. Na to praktycznie nie ma rozwiązania jak jeździć po gębie z różnych stron..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi! Już nie chce mi się każdemu po kolei odpowiadać - Babylissa jak najbardziej biorę pod uwagę, nawet gdzieś widziałem model z ruchomą główką. Ale w sumie jak tak czytam - to czy to babyliss, czy braun, czy cokolwiek innego to zawsze się pojawiają opinie, że żeby wszystko elegancko zgolić to trzeba czasem nawet kilkukrotnie jakiś kawałek przejechać, żeby wszystko zebrało...

 

A to ktoś twierdzi, że jednym pociągnięciem da się ogolić pyska czy też docelowo włos ukrócić? :E

 

Oczywiście w obszarze pociagniecia.

 

Ja brodacz nie jestem, bo mam kedzierzawy zarost i rudawy. Ale znów nie chodzę gładko ogolony. I wiem jedno. Co pysk to inna maszynka potrzebna. Ja mam tą, którą mam i mieć ją muszę po prostu. I jej trymer mi w zupełności wystarczy

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od stycznia Philips Multigroom 7730, genialne urządzenie, zarost tne na 6-7mm średnio co tydzień, wąsa jadę do zera, są też nasadki do ciał i głowy oraz nosa. Póki co ładowałem ją 2 razy, tak dobrze trzyma akumulator. Jako jedno uniwersalne urządzenie jest świetne.

 

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/bielany/smiertelny-wypadek-na-bielanach-nie-zyje-mezczyzna-1326027

 

Kierowcy E36/46 powinni płacić 100% większe OC niż cała reszta. Chciałbym widzieć statystyki, ile wieśniaków w tych autach spowodowało wypadki śmiertelne przez ostatnie 10 lat.

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/bielany/smiertelny-wypadek-na-bielanach-nie-zyje-mezczyzna-1326027

 

Kierowcy E36/46 powinni płacić 100% większe OC niż cała reszta. Chciałbym widzieć statystyki, ile wieśniaków w tych autach spowodowało wypadki śmiertelne przez ostatnie 10 lat.

 

Szkoda szczempić ryja na tych podludzi w beemkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałby Audi byłoby to samo. Czy tez honde. Czy inne auto. Człowiek zawinił, nie marka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej podludzi jeździ starymi markami premium. I zabijają bo brak im mózgu, ważne że bmw jest. Ojciec był rok starszy ode mnie, dziecko jest rok młodsze od mojego syna. Kara śmierci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...