Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

A tam marki premium, w piątek odbierałem auto od mechanika. Czekając patrzyłem sobie na opony u ludzi. Była usportowiona octavia, koła 17tki, a DOT opon 07 i widoczne sparcienia na bokach opon.. Inne auto DOT 11, parę innych podobnie.

Zwyczajnie sporo ludzi bierze sobie droższe w utrzymaniu auta niż ich stać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jak grzebałem przy samochodzie ktoś do mnie podchodzi i mówi dzień dobry, odwracam głowę - jakaś kobieta. Odpowiadam dzień dobry i dalej dłubię, myślę sobie może potrzebuje pomocy przy samochodzie albo o drogę chce zapytać czy coś. Po chwili mówi do mnie, że to od niej kupiłem samochód a ja normalnie tak

 

tenor.gif

 

i się jej przyglądam i o kurde faktycznie :E Chwilę pogadaliśmy, popytała jak się jeździ itp :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@resistance:

99% tjet'ów z turbiną IHI / kolektorem starszej wersji pod EURO 4 będzie miało to pęknięte;

Uszczelka? Kwestia zaniedbania auta jak i parametrów na jakich te silniki pracują.

 

Podejrzewam że odpowiednio wcześniej zweryfikowany stan auta, może modyfikacja mapy fabrycznej i do UPG by nie doszło;

Tak czy siak tylko na plus, bo auto finalnie wyjedzie mając więcej niż wyhamowane w 2016.04 roku 132KM / 220NM :E

 

Te tjety na tym forum nie mają wielkich przebiegów, a są raczej dość problematyczne. Kolektory, turbiny, dwumasy, upg itd. U mnie na 250 tys. rozszczelniła się pompa wody, wymieniłem raz rozrząd i świece kilka razy. Teraz pojawiło się zapocenie na łączeniu silnika ze skrzynią i "na" skrzyni. Nie myślałem, że Oplowskie 1.0 stawia tak wysoko poprzeczkę jeśli chodzi o trwałość :E

 

A tam marki premium, w piątek odbierałem auto od mechanika. Czekając patrzyłem sobie na opony u ludzi. Była usportowiona octavia, koła 17tki, a DOT opon 07 i widoczne sparcienia na bokach opon.. Inne auto DOT 11, parę innych podobnie.

Zwyczajnie sporo ludzi bierze sobie droższe w utrzymaniu auta niż ich stać..

 

Ignorancja ma też spore znaczenie jak nie większe.

Edytowane przez resistance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy w świecie brodaczy. Nikt nie powiedział, że utrzymanie brody to łatwizna.

Podstawowy problem jest taki, że włosy nie muszą rosnąć idealnie prostopadle do skóry, więc jadąc maszynką pod "złym" kątem włos się położy, a nie zostanie przystrzyżony. Na to praktycznie nie ma rozwiązania jak jeździć po gębie z różnych stron..

O tym nie pomyślałem :E W ogóle jakoś ostatnio ciężko mi się myśli...

 

Co do wypadku - mieszkam niedaleko i już od dłuższego czasu mieszkańcy podnoszą larum, że trzeba tam sygnalizację założyć co jest prawdą, kilka razy przez sokratesa przechodziłem i jest ciężko, trzeba się mocno pilnować... Szkoda gościa...

Edytowane przez lesiu155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierowcy E36/46 powinni płacić 100% większe OC niż cała reszta. Chciałbym widzieć statystyki, ile wieśniaków w tych autach spowodowało wypadki śmiertelne przez ostatnie 10 lat.

Kierowcy BMW powodują najmniej wypadków spośród wszystkich, najwięcej za to Toyota, Mazda i Nissan: https://wrc.net.pl/kierowcy-bmw-powoduja-najmniej-wypadkow-na-polskich-drogach

 

Szkoda szczempić ryja na tych podludzi w beemkach.

Licz sie ze słowami.

 

EDIT:

- dobre :D Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, ale zjechałem już sporo Polski i jadąc krajówką 90-100 i widząc w tyle E46/A3/A4 jestem pewny, że mnie wyprzedzi i to tylko kwestia czasu bez względu czy przede mną zakręt, górka czy ktoś jedzie z naprzeciwka. Próbuje nie być uprzedzony ale na każdym prawie kroku kierowcy w/w marek nie dają mi powód aby uprzedzonym nie być 8:E Tutaj chyba problemem po prostu jest, że te marki przyciągają młodych gniewnych i jest jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłystki z bmw i kałdi pewnie kłamią bo czują się bezkarni i tyle. Tak samo jak na drogach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłystki z bmw i kałdi pewnie kłamią bo czują się bezkarni i tyle. Tak samo jak na drogach.

:lol2:

 

czyli biorąc pod uwagę, że mam A3 to muszę chodzić w dresach, ciąć włosy na zapałkę i spuszczać wpierdziel lamusom w bramach bo tak? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co generalizowac ze kazdy kierwoca niemieckich marek prestizowych to idiota, ale tez nie ma co ukrywac ze nadreprezentacja idiotow wsrod tych marek jest stosunkowo duza :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda szczempić ryja na tych podludzi w beemkach.

 

Wiesniaku, uwazaj co piszesz :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesniaku, uwazaj co piszesz :mad2:

Wyszło coś w stylu Uderz w stół a nożyce się odezwą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Licz sie ze słowami.

 

 

Wiesniaku, uwazaj co piszesz :mad2:

 

Podziękujcie podludziom co się wożą bmw za taki a nie inny stereotyp kierowcy bmw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesniaku, uwazaj co piszesz :mad2:

 

Rozumiem, że utożsamiasz się z podludźmi z BMW?

 

Bo jeśli nie, to nie rozumiem czemu się denerwujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękujcie podludziom co się wożą bmw za taki a nie inny stereotyp kierowcy bmw.

Raczej przestań kierować sie stereotypami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierowcy E36/46 powinni płacić 100% większe OC niż cała reszta. Chciałbym widzieć statystyki, ile wieśniaków w tych autach spowodowało wypadki śmiertelne przez ostatnie 10 lat.

Tak co do E36, dziś na przeglądzie była jedna z 93 roku...podłogi brak, progów brak, podłużnice ze sporymi ubytkami, hebli brak, jakichkolwiek elementów gumowych zawiasu można powiedzieć też brak, przy badaniu na szarpakach zaczęły odpadać płaty rdzy z miejsc mocowań zawiasu (przestałem sprawdzać bojąc się że wyrwę wszytko i mi na głowę toto spadnie 8:E ). Gość zdziwiony, że nie podbiję przeglądu... przecież to mało jeździ, żona tylko dzieci do szkoły wozi, a w ogóle to on niedawno włożył w zawias i heble 2k, więc kłamię. Zawołałem pod auto, pokazuję te zużyte tarcze, nie ruszane od lat śruby w zawiasie i pytam gdzie te 2k, to obrażony :E Po wszystkim pyta mnie czy polecam jakieś miejsce, gdzie mu ogarną to auto. Dałem mu wizytówkę stacji demontażu...pojechał zagotowanylol2.giflol2.giflol2.giflol2.giflol2.giflol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z przeglądem - kilka miesięcy temu podjechał do nas znajomy mechanik w granatowym Golfie 4. Robił w nim progi ponieważ - właściciel samochodu (20-kilkulatek) pojechał na przegląd, którego nie przeszedł ze względu na korozję w tychże progach. Właściciel auta kupił czarny lakier w sprayu oraz piankę wysokoprężną. Po wciśnięciu pianki lakieru już nie było na czym użyć bo progi przestały istnieć szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jak grzebałem przy samochodzie ktoś do mnie podchodzi i mówi dzień dobry, odwracam głowę - jakaś kobieta. Odpowiadam dzień dobry i dalej dłubię, myślę sobie może potrzebuje pomocy przy samochodzie albo o drogę chce zapytać czy coś. Po chwili mówi do mnie, że to od niej kupiłem samochód a ja normalnie tak

 

tenor.gif

 

i się jej przyglądam i o kurde faktycznie :E Chwilę pogadaliśmy, popytała jak się jeździ itp :D

 

Ja zrobiłem podobnie nowej właścicielce zielonego pyzia. Wtedy była malolatką, teraz chetnie bym się z nią umówił. Ze trzy spotkania mieliśmy już przypadkowe. ;)

Czwarte będzie przeznaczeniem :E

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z obecną właścicielką Corsy się widzę codziennie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem podobnie nowej właścicielce zielonego pyzia. Wtedy była malolatką, teraz chetnie bym się z nią umówił. Ze trzy spotkania mieliśmy już przypadkowe. ;)

Czwarte będzie przeznaczeniem :E

i cyk podpierdolka do żony :lol2:

 

 

co do widzenia się z poprzednimi właścicielami aut - ja się widzę regularnie od święta, w końcu teść :E

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do widzenia się z poprzednimi właścicielami aut - ja się widzę regularnie od święta, w końcu teść :E

Corsa poszła blok obok, więc nie da się nie widzieć z obecną właścicielką, zwłaszcza jeśli zakupy się robi w tym samym sklepie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poprzednich właścicieli samochodów spotykam często. Nawet przez telefon czasem gadamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z obecnym właścicielem 407 ciągle mam kontakt przez messengera, nawet dziś coś tam pisaliśmy...za daleko mieszka żeby na żywo się spotkać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa jest prostsza. Octavia kupiona od siostry, Golf od brata :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od rodziny z zasady  nie kupuję (raz tylko kupiłem i była to astra) i jej nie sprzedaję :E Nie kupuję, bo raczej jak zmieniam to celuję w nowsze niż ewentualnie mają do sprzedania, nie sprzedaję bo po co mi ktoś ma coś mówić jeśli coś padnie, a w używanym aucie prędzej czy później padnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...