Forum PCLab.pl: Format gruntowny... - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Format gruntowny... (głęboki - deep format) Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Gracjan87 Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 25 Luty 2008 - 16:12

Witam

Jak się robi głęboki/gruntowny format dysku ? i co to tak w ogole jest.. ? chciałbym zrobić format dysku bo zmieniam platformę i zastanawiam się czy głęboki format jest potrzebny.. ? czy zwykły format w zupełności wystarczy.. (dysk mi ostatnio coś dziwnie chodził i tak sobie pomyślałem że może ten głęboki format wytnie wszystko łącznie z błędami na dysku...)

Pozdr

#2 Gość_MalcolmX_*

• Grupa: Goście

Napisany 25 Luty 2008 - 16:22

Zobacz postGracjan87, o 25 Luty 2008, 16:12, napisał(a):

Witam

Jak się robi głęboki/gruntowny format dysku ? i co to tak w ogole jest.. ? chciałbym zrobić format dysku bo zmieniam platformę i zastanawiam się czy głęboki format jest potrzebny.. ? czy zwykły format w zupełności wystarczy.. (dysk mi ostatnio coś dziwnie chodził i tak sobie pomyślałem że może ten głęboki format wytnie wszystko łącznie z błędami na dysku...)

Pozdr

1. Są programy do tzw. niskopoziomowego formatowania dysku, uruchamiane z DOSu, ale to raczej nie jest Ci potrzebne.
2. Zwykły format wystarczy.
3. Co do działania dysku. Podaj jaki to model, ile ma ewentualnie lat, jeśli to już jakiś staruszek to nie dziwiłby się temu że tal się zachowuje, dyski twarde to 90% mechanika. Do usuwania bad sectorów możesz użyć płatnego HDD Regenerator lub po prostu sformatować dysk pod windowsem używając wolengo formatowania, ponoć naprawia niektóre błędy dysku, może poprawić jego kondycję. Ale jak pisałem, jeśli dysk ma już swoje lata to może by warto pomyśleć o nowym?

Strona 1 z 1