Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gracjan87

Format gruntowny...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak się robi głęboki/gruntowny format dysku ? i co to tak w ogole jest.. ? chciałbym zrobić format dysku bo zmieniam platformę i zastanawiam się czy głęboki format jest potrzebny.. ? czy zwykły format w zupełności wystarczy.. (dysk mi ostatnio coś dziwnie chodził i tak sobie pomyślałem że może ten głęboki format wytnie wszystko łącznie z błędami na dysku...)

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MalcolmX
Witam

 

Jak się robi głęboki/gruntowny format dysku ? i co to tak w ogole jest.. ? chciałbym zrobić format dysku bo zmieniam platformę i zastanawiam się czy głęboki format jest potrzebny.. ? czy zwykły format w zupełności wystarczy.. (dysk mi ostatnio coś dziwnie chodził i tak sobie pomyślałem że może ten głęboki format wytnie wszystko łącznie z błędami na dysku...)

 

Pozdr

 

 

1. Są programy do tzw. niskopoziomowego formatowania dysku, uruchamiane z DOSu, ale to raczej nie jest Ci potrzebne.

2. Zwykły format wystarczy.

3. Co do działania dysku. Podaj jaki to model, ile ma ewentualnie lat, jeśli to już jakiś staruszek to nie dziwiłby się temu że tal się zachowuje, dyski twarde to 90% mechanika. Do usuwania bad sectorów możesz użyć płatnego HDD Regenerator lub po prostu sformatować dysk pod windowsem używając wolengo formatowania, ponoć naprawia niektóre błędy dysku, może poprawić jego kondycję. Ale jak pisałem, jeśli dysk ma już swoje lata to może by warto pomyśleć o nowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...