Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

^NeO

OdświeŻanie 100 Hz na LCD?

Rekomendowane odpowiedzi

1. Filmy robione są pod Telewizory a nie monitory ok 25 klatek z przeplotem co daje 50 klatek na 1 sekundę obrazu

2. Zastanów jak np. 120 fps wpłynie na płynność grania jak i tak zobaczysz z tego 60 fps -no chyba że pozostałe 60 jesteś w stanie sobie wyobrazić bo ich i tak nie zobaczysz :Up_to_s:

1. :hmm: wiesz w ogole na czym polega przeplot ?

2. bo widzisz co 2 klatke jaaa.... to daje efekt wiekszej plynnosci. wlacz sobie GTASA ktory jest totalnym bublem od strony techniczno-graficznej a bedziesz wiedzial o czym mowie. jest tam opcja ktora ogranicza plynnosc rozgrywki do 60fps. po jej wylaczeniu(o ile grafa wyciagnie) zaobserwowac mozna wieksza plynnosc... zdarza sie nawet ze gra az za szybko momentami chodzi (a przeciez monitor ciagle chodzi na 60Hz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nastepny fps-o-fil???

ktory ma nadzwyczejne oko i widzi roznice miedzy 75 a 100 klatek

 

 

Uwierz mi na słowo widać różnice ;) albo może nie widać ale czuć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy macie narąbane ostro pod czachami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. :hmm: wiesz w ogole na czym polega przeplot ?

 

1. Wiem ale chętnie posłucham twojej wersji

2. Nie mówimy tu o skopanych programach - grach tylko o realnym zagadnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Wiem ale chętnie posłucham twojej wersji

2. Nie mówimy tu o skopanych programach - grach tylko o realnym zagadnieniu.

1. 50klatek z przeplotem to w rzeczywistosci 25klatek, wiec na tv ma sie w rzeczywistosci 25fps a nie 50 jak twierdzisz

2. skopany nie skopany ale dosadnie pokazuje sedno problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. 50klatek z przeplotem to w rzeczywistosci 25klatek, wiec na tv ma sie w rzeczywistości 25fps a nie 50 jak twierdzisz

2. skopany nie skopany ale dosadnie pokazuje sedno problemu.

 

1 No nie do końca w przeplocie chodzi że każda klatka wyświetlana jest jakby 2 razy tylko przesunięciem co drugą linie więc jest ich w sumie 50 - obrazek poniżej

 

2 I tak nie zobaczysz więcej klatek niż technologia wykonania monitora ci pozwoli np: 60 Hz to 60 klatek a każda następna nie ma żadnego znaczenia na płynność animacji. -

post-108365-1204324744_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 No nie do końca w przeplocie chodzi że każda klatka wyświetlana jest jakby 2 razy tylko przesunięciem co drugą linie więc jest ich w sumie 50 - obrazek poniżej

 

2 I tak nie zobaczysz więcej klatek niż technologia wykonania monitora ci pozwoli np: 60 Hz to 60 klatek a każda następna nie ma żadnego znaczenia na płynność animacji. -

 

:kwasny: eeee widac ze wszyscy skumali tylko nie ty no trudno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:kwasny: eeee widac ze wszyscy skumali tylko nie ty no trudno

 

eeee albo każdy dał spokój że ja tłumacze ci na daremnie

 

Wiesz takie stwierdzenie zazwyczaj pojawia się w tedy gdy jednaj stronie kończą się argumenty i musi coś napisać żeby tylko napisać :)

 

Po za tym temat powraca przynajmniej raz w miesiącu :Up_to_s:

 

Narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eeee albo każdy dał spokój że ja tłumacze ci na daremnie

 

Wiesz takie stwierdzenie zazwyczaj pojawia się w tedy gdy jednaj stronie kończą się argumenty i musi coś napisać żeby tylko napisać :)

 

Po za tym temat powraca przynajmniej raz w miesiącu :Up_to_s:

 

Narka

Bo ja nie mam pomyslu jak ci to wytlumaczyc juz. Bardziej jasniej sie nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nastepny fps-o-fil???

ktory ma nadzwyczejne oko i widzi roznice miedzy 75 a 100 klatek

Nie kur*a, grałeś kiedyś na 10-40 fps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jężeli masz słabą karte i masz 10 fps to nic nie ma odswieząnie monitora, jeżeli jest wystarczająca to włanczasz v-sync i odświeżanie monitora na 75hz i powinieneś mieć nonstop 75klatek albo i mniej czasami ,ale obraz jest lepszy przy włonczonym v-sync

gdy go wyłączysz to klatek możesz mieć i 120 ale jakośc czasami jest gorsza ,występuje falowanie obrazu itp najlepiej jak jest synchronizowane 75 klatek wystarcza w zupełnosci :lol2: gram w AA przy takiej i jest git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dreki

Jeżeli dla kogoś 30Hz to płynny obraz to szczerze mu współczuje. Osobiście mi 60Hz wystarczy, bo czasem to trochę za mało a wynika to z tego, że oko ludzkie, a dokładniej neurony wysyłają impulsy określoną liczbę razy na sekundę, czyli też mają w sumie odświerzanie i tak samo jest ono zmienne. Zależy od kilku rzeczy: od naszej podświadomosci (bo podświadomie dostosowujemy ilość odbieranych impulsów świetlnych do ilości wyswietlanych obrazów; przykładowo małe dzieci nie posiadają takiej umiejętności i nie patrzą na obraz telewizora, tylko słuchaja dźwięków bo widzą tylko że coś "miga"), od możliwości oczu (tu wchodzi genetyka i wiek).

W sytuacjach stresowych adrenalina pobudza cały organizm i "przyśpiesza" go i w takich sytuacjach oko jest w stanie wychwycić powyżej 200fps'ów, w ekstremalnych przypadkach (szczytowo) 420fps, ale trwa to krótką chwilę ponieważ naczynia krwionośne (które doprowadzaja zawierającą substancje odżywcze i tlen krew, mają ograniczoną przepustowość) nie są w stanie utrzymać takiego stanu przez dłuższą chwilę i w momencie gdy oko jest niedotlenione spada ilość wysyłanych impulsów. Czasami prowadzi to do trwałego uszkodzenia wzroku, ale ciężko zmotywować organizm do takiego wysiłku.

Organizmy niektórych graczy potrafią przez wiele godzin wychwytywać do 120fps'ów, więc jeżeli ktoś mówi, że widzi różnicę między 60, a 100fps to mu wierzę, chociaż osobiście dosyć rzadko zdarza mi się to wychwycić, ale się zdarza. Natomiast co do płynności oglądania filmów przy 30Hz to jest ona wysoce wątpliwa ponieważ płynność (złudna) ta występuje podczas momentów kiedy kamera jest statyczna. Gdy zaczyna się poruszać i jest to faktycznie 30fps'ów to mam ochotę zabić kamerzystę i producenta za chłam jaki wyprodukował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze oko roznicy nie zobaczy miedzy 25 klatkami a 50 jednak grajac z 50 fpsami gra sie o niebo lepiej bo płynniej generowany jest obraz, mozna przewracac kamera na lewo i prawo itp co przekłada sie na wiekszy komfort gry przynajmniej ja sobie to tak tłumacze :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 No nie do końca w przeplocie chodzi że każda klatka wyświetlana jest jakby 2 razy tylko przesunięciem co drugą linie więc jest ich w sumie 50 - obrazek poniżej

 

2 I tak nie zobaczysz więcej klatek niż technologia wykonania monitora ci pozwoli np: 60 Hz to 60 klatek a każda następna nie ma żadnego znaczenia na płynność animacji. -

 

a mi sie wydawało, że przeplot to naprzemienne wyświetlanie parzystych i nieparzystych linii obrazu :Up_to_s: . Czyli mając 50 klatek z przeplotem w rzeczywistości jest ich 25.

 

Mi sie wydaje ze oko roznicy nie zobaczy miedzy 25 klatkami a 50 jednak grajac z 50 fpsami gra sie o niebo lepiej bo płynniej generowany jest obraz, mozna przewracac kamera na lewo i prawo itp co przekłada sie na wiekszy komfort gry przynajmniej ja sobie to tak tłumacze :hmm:

 

Oczywiście wizualnie nie odczujesz ale Twój mózg odczuje i szybciej podejmiesz decyjzje gdzie kursorem kliknąc lub kiedy skręcic.

 

Wiecie, że człowiek grając w tenisa nie jest w stanie wyliczyć (a właściwie jego mózg) toru lotu piłki? Nasze odruchy są podświadome. Już ktoś wyżej o tym pisał i tak jest i w tym przypadku. Dlatego im więcej klatek tym lepiej nam się gra bez większych różnic wizualnych w obrazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli dla kogoś 30Hz to płynny obraz to szczerze mu współczuje. Osobiście mi 60Hz wystarczy, bo czasem to trochę za mało a wynika to z tego, że oko ludzkie, a dokładniej neurony wysyłają impulsy określoną liczbę razy na sekundę, czyli też mają w sumie odświerzanie i tak samo jest ono zmienne. Zależy od kilku rzeczy: od naszej podświadomosci (bo podświadomie dostosowujemy ilość odbieranych impulsów świetlnych do ilości wyswietlanych obrazów; przykładowo małe dzieci nie posiadają takiej umiejętności i nie patrzą na obraz telewizora, tylko słuchaja dźwięków bo widzą tylko że coś "miga"), od możliwości oczu (tu wchodzi genetyka i wiek).

W sytuacjach stresowych adrenalina pobudza cały organizm i "przyśpiesza" go i w takich sytuacjach oko jest w stanie wychwycić powyżej 200fps'ów, w ekstremalnych przypadkach (szczytowo) 420fps, ale trwa to krótką chwilę ponieważ naczynia krwionośne (które doprowadzaja zawierającą substancje odżywcze i tlen krew, mają ograniczoną przepustowość) nie są w stanie utrzymać takiego stanu przez dłuższą chwilę i w momencie gdy oko jest niedotlenione spada ilość wysyłanych impulsów. Czasami prowadzi to do trwałego uszkodzenia wzroku, ale ciężko zmotywować organizm do takiego wysiłku.

Organizmy niektórych graczy potrafią przez wiele godzin wychwytywać do 120fps'ów, więc jeżeli ktoś mówi, że widzi różnicę między 60, a 100fps to mu wierzę, chociaż osobiście dosyć rzadko zdarza mi się to wychwycić, ale się zdarza. Natomiast co do płynności oglądania filmów przy 30Hz to jest ona wysoce wątpliwa ponieważ płynność (złudna) ta występuje podczas momentów kiedy kamera jest statyczna. Gdy zaczyna się poruszać i jest to faktycznie 30fps'ów to mam ochotę zabić kamerzystę i producenta za chłam jaki wyprodukował.

 

Ty w ogóle wiesz o czym piszesz :lol2: :lol2: :lol2: - bo niektóre stwierdzenia to bzdury albo brak zrozumienia tematu zagadnienia

 

Gdy zaczyna się poruszać i jest to faktycznie 30fps'ów to mam ochotę zabić kamerzystę i producenta za chłam jaki wyprodukował.

 

To to stwierdzenie to w ogóle mnie zabiło śmiechem - Akademia Filmowa z pewnością otwarta jest na twoje sugestie :E :E :E

 

 

a mi sie wydawało, że przeplot to naprzemienne wyświetlanie parzystych i nieparzystych linii obrazu :Up_to_s: . Czyli mając 50 klatek z przeplotem w rzeczywistości jest ich 25.

 

Przecież cały czas o tym pisze :Up_to_s:

 

Oczywiście wizualnie nie odczujesz ale Twój mózg odczuje i szybciej podejmiesz decyjzje gdzie kursorem kliknąc lub kiedy skręcic.

 

Wiecie, że człowiek grając w tenisa nie jest w stanie wyliczyć (a właściwie jego mózg) toru lotu piłki? Nasze odruchy są podświadome. Już ktoś wyżej o tym pisał i tak jest i w tym przypadku. Dlatego im więcej klatek tym lepiej nam się gra bez większych różnic wizualnych w obrazie.

 

Jeszcze raz pisze technologia monitorów, matryc, kineskopów nie pozwala wyświetlić więcej klatek niż szybkość odświeżania monitora np:

60Hz = 60 FPS

 

a jak ktoś chce płynniejsze ruchy myszką to niech kupi sobie bardziej czułą a nie narzeka bo ma za 20 zł od chińczyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz pisze technologia monitorów, matryc, kineskopów nie pozwala wyświetlić więcej klatek niż szybkość odświeżania monitora np:

60Hz = 60 FPS

 

co wcale nie oznacza ze obraz nie moze byc plynniejszy przy wiekszej ilosci fps :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co wcale nie oznacza ze obraz nie moze byc plynniejszy przy wiekszej ilosci fps :cool:

 

dokladnie

 

kazdy gracz sieciowych strzelanek gra z wyłączoną synchronizacja wlasnie po to zeby miec wiecej niz te 60 , 75 , czy 100 fpsow, dla oka roznica jest minimalna , ale dla ruchow jakie wykonuje sie myszką ogromna ( sterowanie kamerą w grze )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na przyklad widze szarpanie w kłejkach na nowym monitorze a na crt przy 100hz tego nie bylo. W innych grach to nie przeszkadza ale tamte gry naogladalem sie juz przez ostatnie pare lat i widze ze cos jest nie tak...

Ale da sie przyzwyczaic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nastepny fps-o-fil???

ktory ma nadzwyczejne oko i widzi roznice miedzy 75 a 100 klatek

 

nie rozumiesz , badz nigdy nie grales w gry fpp , taka roznice odczujesz poprzez plyniniesze ruchy kamerą (czytaj celownikiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiesz , badz nigdy nie grales w gry fpp , taka roznice odczujesz poprzez plyniniesze ruchy kamerą (czytaj celownikiem)

 

A może to problem mało czułej myszki albo kiepskiego łącza albo tak jak w pewnym przysłowiu:

 

"złej baletnicy to i rąbek przeszkadza u spódnicy" albo "to nie pływak (sportowiec) beznadziejny tylko woda zbyt rzadka" :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde tyle madrych glow sie wypowiada, ale chyba tylko wiedze maja z opowiadan/lektur.. panowie siedzice sobie 8 godzin na crt z odswierzaniem 85Hz.. nawet taka zwykla 15calowka.. i pozniej posiedzcie godzine przed LCD powiedzmy 21 cali przy odswierzaniu 60Hz , rozdzialke dajcie sobie nie wiem 1280 albo 1600 - jako ze monitor wiekszy znacznie to wiadomo dalej sie siedzi, ale nie wazne.. no i po tej godzinie zmiencie sobie w tym LCDku na 75Hz... jesli roznic nie odczujecie to proponuje isc do okulisty... jelsi wzrok jest "swierzy" po snie czy cos i siadizemy na LCD przy 60Hz to faktycznie nie odczujemy tego, ale siedzcie sobie tak jak mowie po 12 godizn i wiecej to przy zmianie z 60 na 75 Hz poczujecie ulge, jakbyscie zalozyli sobie okulary z filtrem ( tez takowe posiadam do pracy w biurze..). To tak jak ktos powie ze czas reakcji nie ma znaczenia czy 5 czy 8 czy 12.. a roznica jest tez kolosalna.. zreszta LCD to dla mnei nei jest monitor tylko zabawka, a jedyna korzyscia jaka posiada to male wymiary,ciezar i mniej pradu zuzywa.. a jelsi chodzi o odwzorowanie kolorow i jakosc obrazu to do crt sie nie umywa.

 

a co do klatek w grach.. sa roznice tylko ze widze ze to sie zmienia z roku na rok.. kiedys na forach czytac mozna bylo ze za granice grywalnosci uwaza sie 17 klatek a pelny komfort gry jest przy 21-22 a teraz mowa jest ze jak jest ponizej 30 to juz masakra.. o tym dyskutowal nie bede, swoje wiem (reklama dzwignia handlu..;) )ale jedna wazna rzecz bo ktos tutaj pisal ze jak masz malo klatek to w strzelanki sie zle gra bo opoznienia sa np w wystrzeleniu pocisku... no i kolejna bzdura.. przy mniejszej ilosci frapsow caly obraz wolniej chodzi a nie ze wystrzelenie pocisku ma inny czas reakcji.. dopoki gra sie nie przytnie przy wystrzale to wystrzal nie bedize opozniony w stsunku do obrazu, - calosc i obraz i wystrzal beda odpowiednio wolniejsze przy mniejszej ilosci klatek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
qrde tyle madrych glow sie wypowiada, ale chyba tylko wiedze maja z opowiadan/lektur.. panowie siedzice sobie 8 godzin na crt z odswierzaniem 85Hz.. nawet taka zwykla 15calowka.. i pozniej posiedzcie godzine przed LCD powiedzmy 21 cali przy odswierzaniu 60Hz , rozdzialke dajcie sobie nie wiem 1280 albo 1600 - jako ze monitor wiekszy znacznie to wiadomo dalej sie siedzi, ale nie wazne.. no i po tej godzinie zmiencie sobie w tym LCDku na 75Hz... jesli roznic nie odczujecie to proponuje isc do okulisty... jelsi wzrok jest "swierzy" po snie czy cos i siadizemy na LCD przy 60Hz to faktycznie nie odczujemy tego, ale siedzcie sobie tak jak mowie po 12 godizn i wiecej to przy zmianie z 60 na 75 Hz poczujecie ulge, jakbyscie zalozyli sobie okulary z filtrem ( tez takowe posiadam do pracy w biurze..). To tak jak ktos powie ze czas reakcji nie ma znaczenia czy 5 czy 8 czy 12.. a roznica jest tez kolosalna.. zreszta LCD to dla mnei nei jest monitor tylko zabawka, a jedyna korzyscia jaka posiada to male wymiary,ciezar i mniej pradu zuzywa.. a jelsi chodzi o odwzorowanie kolorow i jakosc obrazu to do crt sie nie umywa.

 

a co do klatek w grach.. sa roznice tylko ze widze ze to sie zmienia z roku na rok.. kiedys na forach czytac mozna bylo ze za granice grywalnosci uwaza sie 17 klatek a pelny komfort gry jest przy 21-22 a teraz mowa jest ze jak jest ponizej 30 to juz masakra.. o tym dyskutowal nie bede, swoje wiem (reklama dzwignia handlu..;) )ale jedna wazna rzecz bo ktos tutaj pisal ze jak masz malo klatek to w strzelanki sie zle gra bo opoznienia sa np w wystrzeleniu pocisku... no i kolejna bzdura.. przy mniejszej ilosci frapsow caly obraz wolniej chodzi a nie ze wystrzelenie pocisku ma inny czas reakcji.. dopoki gra sie nie przytnie przy wystrzale to wystrzal nie bedize opozniony w stsunku do obrazu, - calosc i obraz i wystrzal beda odpowiednio wolniejsze przy mniejszej ilosci klatek..

 

Dwa razy przeczytalem i nie skumalem :hmm: poruszasz inne kwestie, nie o tym jest rozmowa, pozatym sorkii ale nie masz zielonego pojecia jak dziala LCD i piszesz kompletne bzdury.

 

to czy gra jest grywalna czy nie zalezy od gry samej, jak bedziesz grał w szachy to te 17fps moze starczyc do plynnej rozgrywki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz pisze technologia monitorów, matryc, kineskopów nie pozwala wyświetlić więcej klatek niż szybkość odświeżania monitora np:

60Hz = 60 FPS

Czy chcesz powiedzieć że jeżeli w grze mamy 10FPS to odświeżanie na monitorze wynosi 10Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o grywalnosci w gry to sie zgodze ze w kazda inaczje sie gra.

 

a generaleni chdozilo mi o watek odswierzania i tego czy to widac... bo rozmowa wyszla od tego czy 100Hz jest bezpieczne, a pozniej zeszlo na to ze po co skoro nie ma roznic przy 60 a 75.. wiec napisalem ze roznice sa a jak nie widzi ktos to ma cos ze wzrokiem najwidoczniej, ale nie che sie klucic, wiem ze polowa spoleczenstwa ma drewniane uszy i nie slyszy roznicy miedzy mp3 128k a 192 czy 256, wiec i tutaj nie mam do nikogo prentensji.. a z czego sie sklada LCD albo jak dziala to wiesz mam to gdzies, bo dla mnie tam moga byc szare myszki ktore generuja obraz, dla mnie liczy sie to co widze na oczy, a dokladniej co czuja moje oczy.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o grywalnosci w gry to sie zgodze ze w kazda inaczje sie gra.

 

a generaleni chdozilo mi o watek odswierzania i tego czy to widac... bo rozmowa wyszla od tego czy 100Hz jest bezpieczne, a pozniej zeszlo na to ze po co skoro nie ma roznic przy 60 a 75.. wiec napisalem ze roznice sa a jak nie widzi ktos to ma cos ze wzrokiem najwidoczniej, ale nie che sie klucic, wiem ze polowa spoleczenstwa ma drewniane uszy i nie slyszy roznicy miedzy mp3 128k a 192 czy 256, wiec i tutaj nie mam do nikogo prentensji.. a z czego sie sklada LCD albo jak dziala to wiesz mam to gdzies, bo dla mnie tam moga byc szare myszki ktore generuja obraz, dla mnie liczy sie to co widze na oczy, a dokladniej co czuja moje oczy.. :)

tu masz racje.

 

ale w poprzednim poscie doszedles to blednych wnioskow dlatego zwrocilem na to uwage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...