Forum PCLab.pl: Wymiana klawiszy w laptopie - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Wymiana klawiszy w laptopie Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Cloudy Ikona

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 28 Luty 2008 - 13:09

Ech... Przejdę od razu do rzeczy. Od kilku lat mam laptopa Acer, niedawno chciałem wyczyścić trochę klawiaturę. Lecz z jednego klawisza połamał mi się ten stojaczek, cypelek (nazwijcie to jak chcecie) który podtrzymuje klawisz. Teraz moje pytanie, czy jest możliwość wymiany klawiszy w laptopie (gdyż jeśli jest taka możliwość wymieniłbym). Na allegro szukałem, ale chyba źle sformułowałem frazę, gdyż nie znalazłem nic co by mi pomogło.

#2 Użytkownik jest niedostępny   Chichotek Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Luty 2008 - 16:29

wymiana klawiatury, poszukaj na allegro

#3 Użytkownik jest niedostępny   maciek-s7 Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Luty 2008 - 16:35

Jeżeli to mało używany klawisz, to możesz go przykleić na Kropelkę czy coś podobnego.
Mi złamał się funkcyjny, a że go używam tylko czasami do ściemniania/rozjaśniania matrycy, to go przykleiłem i działa dobrze, ale jest niestabilny i trzeba go nacisnąć idealnie z góry, żeby zadziałał. ;) Oczywiście jeżeli to klawisz z literą, czy inny potrzebny, to nie wchodzi klejenie w grę.
Aha, ja wywaliłem cały ten złamany mechanizm i przykleiłem klawisz na samej gumce.

Ten post był edytowany przez maciek-s7 dnia: 28 Luty 2008 - 16:35

#4 Użytkownik jest niedostępny   Cloudy Ikona

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 28 Luty 2008 - 17:56

No jest to klawisz 'Z', w dodatku gdzieś zawieruszyłem ten kwadracik (co nie znaczy że go nie znajdę ;) ) i chyba nici z klejenia...
Co do wymiany klawiatury, niestety, na Allegro nic nie ma :/ Jako że znalazłem ten klawisz, to zastanawiam się nad przełożeniem klawisza "Fn", którego używam jedynie do tego, by wyciszyć laptopa, co i tak robię rzadko. Klawisz "Z" po prostu nakleję na miejsce "Fn" i po sprawie. W dodatku przeczytałem że nie da się zmienić pojedyńczego klawisza, w grę wchodzi jedynie całkowita wymiana klawiatury... Zastanawia mnie jeszcze czy można po prostu kupić np. taką klawiaturę numeryczną [ http://aukcja.onet.p...?item=318983510 ] i po prostu stamtąd wyciągnąć klawisz (miałbym zapasowe :D ), pal licho że będzie inny znak.

Ten post był edytowany przez Cloudy dnia: 28 Luty 2008 - 18:18

Strona 1 z 1