Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lord Andre

Odwołanie za brak biletu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj dostałem drugi raz mandat w ciągu 2 dni :mad2: , dzisiaj biletu nie kupiłem bo musiałem wybrać pieniądze na niego bo mnie kanary jedne wczoraj oskubali tak doimentnie że musiałem się zadłużyć u koleżanki nawet :mad2:

Chciałem napisać odwołanie, bo w sumie nie mam z czego zapłacić już tego biletu, jestem studentem a nie jakimś prezesem :E

Co napisać w odwołaniu żeby było skuteczne?

Powiem tylko że jak spytałem się o legitymacje to kanar udał że tego nie słyszał, ale był prawdziwy bo widziałem za kurtką legitymacje :/

Macie jakieś wzory skutecznych odwołać albo coś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz sie odwolac z powodu zbiegu nieszczesliwych dla ciebie wypadkow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwolanie mozesz napisac ale nic ci to nie da. Brak biletu to brak biletu a okolicznosci nikogo nie obchodza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czego chcesz sie odwolywac :hmm: jechales bez biletu i dostales kare zgodna z taryfikatorem

 

A to ze nie masz kasy to nikogo nie obchodzi bylo kupic bilet :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co napisać w odwołaniu żeby było skuteczne?

Napisz, że jechałeś bez opiekuna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo w sumie nie mam z czego zapłacić już tego biletu, jestem studentem a nie jakimś prezesem :E
Akurat to dla nich żaden argument - wiedzą, że jak nie masz kasy to weźmiesz/pożyczysz ją od rodziców. Żadna bajeczka nie przejdzie.
pozycz od kogos bilet miesieczny i pokaz ze masz tylko wtedy zapomniale,s zaplacisz okolo 8zl
W Wawie płaci się za taką usługę 6,20. Warunek - karta miejska musi być imienna. Panie w punktach ZTM nauczyły się wykrywać zmazywane karty, gapowicze szukają teraz już tylko niepodpisanych kart. W Krakowie pewnie bilet na okaziciela też nie przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a jak mam takie pytanie. Jak cię złapią a nie masz żadnej legitymacji itp. to mandat wypisują na dane które ty im podajesz? - choć to takie nielogiczne, ale z drugiej strony będą ze mną jechać aż do chaty po dokument tożsamości? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzywają policję w celu ustalenia tożsamości gapowicza. Zdarza się, że darują człowiekowi, zwłaszcza jeśli to jakiś menel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wal to i nie płać. Przysyłają upomnienia tylko do 3 na 100 osób ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Dzisiaj dostałem drugi raz mandat w ciągu 2 dni :mad2: , dzisiaj biletu nie kupiłem bo musiałem wybrać pieniądze na niego bo mnie kanary jedne wczoraj oskubali tak doimentnie że musiałem się zadłużyć u koleżanki nawet :mad2:

Chciałem napisać odwołanie, bo w sumie nie mam z czego zapłacić już tego biletu, jestem studentem a nie jakimś prezesem :E

Co napisać w odwołaniu żeby było skuteczne?

Powiem tylko że jak spytałem się o legitymacje to kanar udał że tego nie słyszał, ale był prawdziwy bo widziałem za kurtką legitymacje :/

Macie jakieś wzory skutecznych odwołać albo coś??

 

Jest taki jeden wzór: zamiast przepijać pieniądze na bilet należy go kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ja wykupuje bilety zawsze, wczoraj zapomniałem skasować, a dzisiaj miałem pecha bo dopiero po kase do bankomatu jechałem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm a jak mam takie pytanie. Jak cię złapią a nie masz żadnej legitymacji itp. to mandat wypisują na dane które ty im podajesz? - choć to takie nielogiczne, ale z drugiej strony będą ze mną jechać aż do chaty po dokument tożsamości? :)

Jak nie masz legitki dowodu czy innego dokumentu ze zdjęciem to wzywają organ który może potwierdzić dane, najczęściej policję.

 

Wal to i nie płać. Przysyłają upomnienia tylko do 3 na 100 osób ;)

Tiaaa. Wszyscy dostają upomnienia wcześniej czy później. Chyba że u Was jest inaczej w co wątpię. Teraz juz nie ma czegoś takiego że pani w mpk zapomni wysłać. Po upomnieniu sprawa idzie do skarbówki, oraz delikwent zostaje wpisany do rejestru dłużników. Więc o żadnym kredycie/ratach może zapomnieć.

 

Odwołanie szkoda pisać. Zapłać od razu najlepiej, jak wpłacisz w ciągu 7 dni bodajże to jest tylko 60 czy 70zł. Potem 100.

BTW: przypadkiem nie była to linia nr. 14/4 :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tylko ja wykupuje bilety zawsze, wczoraj zapomniałem skasować, a dzisiaj miałem pecha bo dopiero po kase do bankomatu jechałem :/

 

to nie rozumiem skad ten topik

odpowiedz moja masz juz wyzej

co lepsze teraz to juz recydywa :D heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na 10 mnie skubneli skubańce jedne, no nic jeżeli nie da się pomniejszyć kwoty tego mandatu, to przynajmniej na kanara złoże skarge :P, nich on też ma przerąbane :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość myszGT
Nie na 10 mnie skubneli skubańce jedne, no nic jeżeli nie da się pomniejszyć kwoty tego mandatu, to przynajmniej na kanara złoże skarge :P, nich on też ma przerąbane :E

troche dziwny masz tok myslenia ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
troche dziwny masz tok myslenia ;p

No cóż, to jest Polska - jeśli ja mam źle to niech inni też mają :buka:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci zycze jak najgorzej.

Czemu?

Bo dzisiaj deszcz u mnie padal!

 

Szczerze nie rozumiem, z jakiego powodu chcesz pisac odwolanie albo skarge - napisz nam, za co? :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak cię złapią a nie masz żadnej legitymacji itp. to mandat wypisują na dane które ty im podajesz?

 

No niestety nie jest tak łatwo. Miałem taką sytuację już kilka razy w Warszawie. Oczywiście zawsze próbowałem cwaniakować, że nie mam dokumentów. 2 razy wysadzili mnie z autobusu i trzymali tak długo aż się przyznałem, że jednak mam dokumenty. Innym razem kazali mi pojechać z nimi na końcowy - autobus dojechał do pętli, zatrzymał się, poprosili kierowcę o zamknięcie drzwi i tak sobie siedzieliśmy 25 minut aż przyjedzie Policja. Tamtym wyciągnięcie dokumentów zajęło 30 sekund. :) Za czwartym razem znowu mnie wysadzili i jeden z nich, wyciągając telefon komórkowy, powiedział "to teraz sobie zaczekamy na Policję". Wiedząc, że znowu nie mam szans, od razu się poddałem. Oczywiście za każdym razem odmawiałem też podpisania tego świstka, co skutkowało adnotacją "odmowa popisu".

 

Wal to i nie płać. Przysyłają upomnienia tylko do 3 na 100 osób ;)

 

Jak wspomniałem wyżej - złapali mnie już tak 4 razy na przestrzeni kilku lat i z pełną stanowczością mogę stwierdzić, że nie masz racji. Mi nie darowali ani razu. Zawsze najpierw dostawałem pocztą "wezwanie do zapłaty". Pół roku później przychodziło "przedsądowe wezwanie do zapłaty", w którym straszyli sądem i odsetkami za zwłokę. Oczywiście nadal olewałem temat. Kilka miesięcy później (2-3) przychodziło pismo z sądu zatytułowane jakoś tak "Wyrok zaoczny w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej". W środku znajdowało się kilkanaście kartek A4 skrzętnie wypełnionych, opisujących całe zdarzenie z najdrobniejszymi szczegółami (szok) oraz decyzja nakazująca natychmiastowe zapłacenie kary z odsetkami i kosztami postępowania sądowego. Łącznie wychodziło z tego ok. 180-220 zł i zależało głównie od odsetek (czyli czasu zwłoki), bo koszty postępowania sądowego były zawsze takie same (25 zł). W każdym wyroku było pouczenie, że na dokonanie wpłaty mam ileś tam dni (30?) a w przypadku nieuiszczenia grozi mi kara pozbawienia wolności. Dalej nie testowałem już tego mechanizmu i grzecznie wpłacałem pieniążki. ;)

 

Co ciekawsze - ja zawsze grzecznie kasowałem bileciki, a w opisanych przypadkach miałem głupi niefart i zostałem złapany wtedy gdy próbowałem podjechać 1 przystanek w centrum, albo zwyczajnie zapomniałem skasować biletu. Ot i tyle. Od tamtej pory pilnuję się jak mogę i praktycznie zawsze mam zapas biletów w portfelu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce napisać skarge nie za to że mandat dostałem, a za to że nie okazali mi nalerzycie legitymacji, okazali w sposum uniemożliwiający rozczytanie tego świstka :E i pod tym wględem chce skarge złożyć, a nie to że ja mandat dostałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość myszGT
Ja chce napisać skarge nie za to że mandat dostałem, a za to że nie okazali mi nalerzycie legitymacji, okazali w sposum uniemożliwiający rozczytanie tego świstka :E i pod tym wględem chce skarge złożyć, a nie to że ja mandat dostałem.

i na co ci to czlowieku? pomysl :poke:

sam mówiłeś że niedosłyszał, mogłeś powtórzyć jak wiedziałeś że nie usłyszał..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On udawał że nie dosłyszał, musiał by być głuchy żeby tego nie usłyszeć ;) Naprawde mało kiedy mówie tak głośno i wyraźniejak wtedy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze koniecznie napisz skargę na kierowcę, bo trzęsło... nie będzie, burak jeden, bezkarnie po świecie chodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idziesz do kiosku kupujesz bilet tygodniowy za 10zł prosisz babke zeby wypisala na kilka dni wczesniej idziesz pokazujesz i placisz 10zł w sumie 20zł a to lepsze niż 150zł mandatu (tak jest u mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Active.GTS wreszcie jakaś rozsądna odpowiedz, dzięki, teraz ino się musze do kraka przejechać i to zrobić, ciekawe czy da tak rady zrobć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...