Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

opalen

Czy kupujemy własny serwer?

Serwer PClab clan  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Potrzebny nam serwer?

    • tak, publiczny, rankingowy
      51
    • tak, zamknięty na hasło bez statów
      15
    • nie
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj gogel poruszył ten temat i myślę we warto to przedyskutować, jeśli byśmy brali to napewno nie pozwolilibyśmy goglowi samemu płacić byśmy sie zrzucili.... (jestem pewien ze dzieki temu częśc osob napewno częściej by sie pojawiała :P

 

..ale najpierw zastanówmy sie czy nam to potrzebne, gdzie go zakładać, itp.

 

tu jest cennik z shooters.pl , przypuszczam ze bralibyśmy coś na 12 - 16 slotów.

 

Wynajem serwera* na okres 1 miesiąca.

Slot Prywatny 4zł/slot

Slot Publiczny 9.50zł/slot

Slot Prywatny + Slot serwera komunikacji głosowej 6zł/slot

Slot Publiczny + Slot serwera komunikacji głosowej 12zł/slot

 

Wynajem serwera* na okres 3 miesięcy.

Slot Prywatny 3.75zł/slot

Slot Publiczny 9zł/slot

Slot Prywatny + Slot serwera komunikacji głosowej 5.50zł/slot

Slot Publiczny + Slot serwera komunikacji głosowej 11.50zł/slot

 

Wynajem serwera* na okres 6 miesięcy.

Slot Prywatny 3.50zł/slot

Slot Publiczny 8.75zł/slot

Slot Prywatny + Slot serwera komunikacji głosowej 5zł/slot

Slot Publiczny + Slot serwera komunikacji głosowej 12zł/slot

 

Wynajem serwera* na okres 12 miesięcy.

Slot Prywatny 3.25zł/slot

Slot Publiczny 8zł/slot

Slot Prywatny + Slot serwera komunikacji głosowej 4zł/slot

Slot Publiczny + Slot serwera komunikacji głosowej 9zł/slot

 

 

Gdybyśmy wzięli publiczny mielibyśmy pewność ze zawsze będzie na nim mięso a moglibyśmy z niego wywalać ludzi żeby sobie zrobić miejsce,

-problem z czekaniem odszedł by w zapomnienie,

-klan stał by sie popularniejszy i co jakiś czas dochodził by ktoś nowy, było by w czym wybierać a nie przyjmować wszystkich jak leci, ..można by stawiać wymagania...

-mielibyśmy miejsce na walki z innymi klanami

-nikt by nas nie wywalał bo "opalena pisilab ..."

 

 

..tak wiec parę plusów jest... rzecz w tym ze trzeba by za niego płacić jakieś 18zl miesięcznie od osoby.

 

 

 

 

no dobra to juz mniej więcej wiemy.. koszty podzielimy na:

 

mnie

Hansa

Stefka

Alfa

Montrey'a

Andrzeja

Gogla

bluebart'a

Speedstar'a

PeceandLove

 

...kto jeszcze sie dokłada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że serwer publiczny=rankingowy? Jeśli tak to byłbym za opcją 3-miesięcznego wynajmu serwa publicznego. Wtedy koszt na 14 osób wychodzi 30 zł za 3 miesiące. Aha, a co chodzi z tym slotem na komunikację głosową? Czy to jest potrzebne do obsługi VOIPA-a czy jak :hmm: Bo cena trochę wysoka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy dobrze rozumiem, że serwer publiczny=rankingowy? Jeśli tak to byłbym za opcją 3-miesięcznego wynajmu serwa publicznego. Wtedy koszt na 14 osób wychodzi 30 zł za 3 miesiące. Aha, a co chodzi z tym slotem na komunikację głosową? Czy to jest potrzebne do obsługi VOIPA-a czy jak :hmm: Bo cena trochę wysoka...

 

 

komunikacja głosowa nas nie interesuje.. polega to na tym ze ma sie tez serwer TS na iles tam slotów.. ale my juz mamy :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze tak sie spytam po co nam publiczny rankingowy jak jest ich multum na swiecie i tak pewnei nie bedzie zbyt popularny ewentualnie wsrod polakow tylko ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ze tak sie spytam po co nam publiczny rankingowy jak jest ich multum na swiecie i tak pewnei nie bedzie zbyt popularny ewentualnie wsrod polakow tylko ...

 

 

..są dwa popularne rankingowe polskie serwery.. ..i nigdy nie można sie do nich dopchać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej jakiś niemiecki rankingowy gdzie przynajmniej nie ma lagów Lokalizacja ATMAN (Polska)

cennik z pifpafa

Serwer prywatny 5.00 zł

Serwer publiczny 12.00 zł

Lokalizacja DE (Niemcy)

Serwer prywatny 4.00 zł

Serwer publiczny 9.00 zł

Serwery głosowe

Serwer Team Speak 2 2.00 zł

Zniżki Nie dotyczą

Bouncer IRC

Bouncer 3.00 zł

Zniżki -10% za każdą sesję > 1, max. -40%

Zniżki za okres płatności dla serwerów standard oraz BNC

1 miesiąc - 0 %

3 miesiące - 10 %

6 miesięcy - 15 %

12 miesięcy - 25 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie rankingowy.

 

no jeśli się wypowiadają w tej ankecie z poza klanu to jaki ma to sens

 

sry za 2 posty myślałem że się dołączy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest mnostwo rankingowych serwerow niekoniecznie z polakami trzeba grac

chodzi mi o to czy naprawde warto placic te kilkanascie zl wiecej zeby miec publika kiedy jest ich w 3 i troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest mnostwo rankingowych serwerow niekoniecznie z polakami trzeba grac

chodzi mi o to czy naprawde warto placic te kilkanascie zl wiecej zeby miec publika kiedy jest ich w 3 i troche

 

nie martw sie, nikt Cie do placenia nie zmusza, zreszta i tak z nami nie grywasz od miesiąca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie kupowanie serwa to trochę zły pomysł. Czemu? W necie jest pełno rankingowych serwów, które są puste. Jeżeli my dołączymy i ktoś się wepchnie, to my głosujemy na kicka. Jak dla mnie nie opłaca się rankingowego stawiać po to by grać po 18 do 22-23 max, czyli 4-5h dziennie (1/8 kupionego czasu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

publiczny ranginowy z shooters.pl na 16 slotów, na 3 miesiące - 432zl

publiczny nierankingowy na gamepad 16 slotów, 3 miesiące - 384zl

 

 

sytuacja ma sie tak:

 

wczoraj Danek uruchomił swój komp jako serwer i wszytsko działało .. wiekszosc z nas miala bardzo niski ping.

Tak więc kupowanie serwera nierankingowego z hasłem straciło sens bo juz taki mamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
publiczny ranginowy z shooters.pl na 16 slotów, na 3 miesiące - 432zl

publiczny nierankingowy na gamepad 16 slotów, 3 miesiące - 384zl

 

 

sytuacja ma sie tak:

 

wczoraj Danek uruchomił swój komp jako serwer i wszytsko działało .. wiekszosc z nas miala bardzo niski ping.

Tak więc kupowanie serwera nierankingowego z hasłem straciło sens bo juz taki mamy.

W sumie to i masz racje,ale ja i tak bym nie chcial miec rankingowego serwa bo szkoda mi na to kasy szczerze powiem co innego na prywatny ale tutaj sprawa jest juz zalatwiona danek stawia i sa dobre pingi:P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie martw sie, nikt Cie do placenia nie zmusza, zreszta i tak z nami nie grywasz od miesiąca..

 

nie grywalem bo mnie publik znudzil moze dzis wpadne... (i hope jak nic nie wypadnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
publiczny ranginowy z shooters.pl na 16 slotów, na 3 miesiące - 432zl

publiczny nierankingowy na gamepad 16 slotów, 3 miesiące - 384zl

 

sytuacja ma sie tak:

 

wczoraj Danek uruchomił swój komp jako serwer i wszytsko działało .. wiekszosc z nas miala bardzo niski ping.

Tak więc kupowanie serwera nierankingowego z hasłem straciło sens bo juz taki mamy.

 

coś musiałeś żle przeliczyć

rankingowy kosztuje tam np jak byśmy brali z kolina to wychodiz na 3 miechy 336 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś musiałeś żle przeliczyć

rankingowy kosztuje tam np jak byśmy brali z kolina to wychodiz na 3 miechy 336 zł

 

 

...nie będziemy brali nierankingowego bo to bez sensu, nierankingowy juz mamy! ...wiec nie ma znacznia czy z kolina czy z gdańska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez sensu ta ankieta.. glosują jakieś debile których nikt o to nie prosił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez sensu ta ankieta.. glosują jakieś debile których nikt o to nie prosił...

to w pierwszym poscie napisz zeby glosowali tylko ci co sa w klanie i ewentualnie dopisz jakie sa faktyczne wyniki, bo cos mi sie wydaje ze ludzie mysla ze my wykupimy serwer a oni z racji posiadania konta na forum beda mogli sobie na nim grac kiedy zechca i jeszcze miec pretensje ze ich sie wywalilo mimo ze sa z PClab bo to w koncu serwer klanu PClab.pl i kazdy kto ma konto ma prawo uzywac serwera.

 

(ale mi dlugie zdanie wyszlo :E )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...wczoraj Danek uruchomił swój komp jako serwer i wszytsko działało .. wiekszosc z nas miala bardzo niski ping.

Tak więc kupowanie serwera nierankingowego z hasłem straciło sens bo juz taki mamy.

Ale pytanie nie brzmi, czy kupujemy, tylko czy potrzeba :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale pytanie nie brzmi, czy kupujemy, tylko czy potrzeba :]

moim zdanie to raczej przydaloby sie miec taki serwer z paru powodow. czesto jest tak ze jak chce sie zagrac z innymi z klanu to zazwyczaj albo brak miejsca, albo nie mozna dolaczyc do tej samej rasy. jak juz sie uda to istnieje ryzyko ze ktos z klanu ktory jest wlascicielem serwera zachce grac i wywala kogos zeby zrobic miejsce. oprocz tego kilka razy (jesli nie wiecej) bylo tak ze jak za dobrze nam szlo (grajac wszyscy w tym samym teamie) to wywalali nas wszystkich (zwlaszcza jak juz bylo 2:0 dla nas albo wygralismy cala kampanie :Up_to_s: ).

majac swoj serwer takich zeczy by nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tzn? Jak wbijesz na kogoś profil to nie widać, chyba że jest to jakaś ukryta opcja  ale na swoim widać kolorowo  
    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...