Forum PCLab.pl: Czy studia zaoczne licza sie do stazu pracy? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Czy studia zaoczne licza sie do stazu pracy? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   yano24 Ikona

  • Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze
  • Postów: 51
  • Dołączył: Pt, 07 Mar 08

Napisany 19 Marzec 2008 - 21:32

Czy studia zaoczne licza sie do stazu w pozniejszej pracy?

Orientuje sie ktos?

#2 Użytkownik jest niedostępny   boszek Ikona

  • Orator
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze
  • Postów: 827
  • Dołączył: Cz, 14 Gru 06

Napisany 19 Marzec 2008 - 21:36

Czy chodzi Ci o przyjęcie na staż jako, że teoretycznie powinieneś być zorientowany w danym zagadnieniu dzięki studiom?

Wszystko zależy jaki staż, jaka szkoła zaoczna i kierunek.. Np w takiej Polsko-Japońskiej... podejrzewam, że jest znacznie łatwej niż w Wyższej szkole bounce'u i lansu i Technik Informacyjnych...

#3 Użytkownik jest niedostępny   grayman Ikona

  • Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze
  • Postów: 1661
  • Dołączył: Pn, 13 Cze 05

Napisany 19 Marzec 2008 - 21:43

Jemu o coś innego chodzi.
Studia zaoczne wiec pewnie pracujesz czyli nie ma to znaczenia ale wygląda to tak ze w przypadku studiów dziennych przy obliczaniu emerytury są one brane pod uwagę i traktowane jako tzw. okres bez składkowy.Natomiast studia brane są także pod uwagę przy liczeniu stażu do urlopów.

I tak do stażu pracy przy liczeniu urlopów liczy sie:

* zasadniczej lub innej równorzędnej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 3 lata
* średniej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 5 lat
* średniej szkoły zawodowej dla absolwentów zasadniczych (równorzędnych) szkół zawodowych - 5 lat
* średniej szkoły ogólnokształcącej - 4 lata
* szkoły policealnej - 6 lat
* szkoły wyższej - 8 lat.

I teraz najważniejsze dla ciebie:

Okresy nauki nie podlegają sumowaniu. Jeżeli pracownik pobierał naukę w czasie zatrudnienia, do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się bądź okres zatrudnienia, w którym była pobierana nauka, bądź okres nauki, zależnie od tego, co jest korzystniejsze dla pracownika.


Zgodnie z brzmieniem art. 154 § 1 k. p. wymiar urlopu wynosi:

* 20 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat
* 26 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony co najmniej 10 lat

No i to tyle.

#4 Użytkownik jest niedostępny   yano24 Ikona

  • Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze
  • Postów: 51
  • Dołączył: Pt, 07 Mar 08

Napisany 19 Marzec 2008 - 21:57

Zobacz postgrayman, o 19 Marzec 2008, 21:43, napisał(a):

Jemu o coś innego chodzi.
Studia zaoczne wiec pewnie pracujesz czyli nie ma to znaczenia ale wygląda to tak ze w przypadku studiów dziennych przy obliczaniu emerytury są one brane pod uwagę i traktowane jako tzw. okres bez składkowy.Natomiast studia brane są także pod uwagę przy liczeniu stażu do urlopów.

I tak do stażu pracy przy liczeniu urlopów liczy sie:

* zasadniczej lub innej równorzędnej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 3 lata
* średniej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 5 lat
* średniej szkoły zawodowej dla absolwentów zasadniczych (równorzędnych) szkół zawodowych - 5 lat
* średniej szkoły ogólnokształcącej - 4 lata
* szkoły policealnej - 6 lat
* szkoły wyższej - 8 lat.

I teraz najważniejsze dla ciebie:

Okresy nauki nie podlegają sumowaniu. Jeżeli pracownik pobierał naukę w czasie zatrudnienia, do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się bądź okres zatrudnienia, w którym była pobierana nauka, bądź okres nauki, zależnie od tego, co jest korzystniejsze dla pracownika.


Zgodnie z brzmieniem art. 154 § 1 k. p. wymiar urlopu wynosi:

* 20 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat
* 26 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony co najmniej 10 lat

No i to tyle.


Tak dokladnie o to mi chodzilo. Pytam, bo jestem zatrudniony na zlecenie (nie przysluguja mi urlopy, tylko dni wolne ale bezplatne). Do tego ucze sie zaocznie. Dzieki.

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

1 Użytkowników czyta ten temat
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych