Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Glorn

Fotorecenzja Creative Aurvana live!

Rekomendowane odpowiedzi

zdecydowanie lepiej już kupić prodigy hd2 do słuchawek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ale jeśli ktoś już ma to musi kombinować z tym co posiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem od miesiąca użytkownikiem tych słuchawek. Przejdę od razu do rzeczy, a mianowicie dźwięku.

Przed wygrzaniem trochę syczały wysokie dźwięki, ale potem to się skończyło. Wszystkie najmniejsze szmery dziejące się na scenie czy też w studio słychać bardzo dokładnie. Wokal jest naprawdę piękny! Każde słowo w środku głowy trochę wysunięte do przodu. Aurvana Live! posiadają ogromną scenę. Na środku wokal, po bokach gitary, a gdzieś za wokalistą perkusja. Każdy dźwięk można łatwo oddzielić, nic się nie zlewa.

 

Filmy, to 5.1 na uszach. Wiele razy obracałem głowę w pokoju, gdy za głównym aktorem ktoś się skradał. Naprawdę jest uczucie, że nie jesteś sam w pomieszczeniu!

 

Grywam w BF2. Teraz słyszę, jak stoję pod flagą bicie serca żołnierza i szmer jaki wydaje flaga wjeżdżająca na górę.

To samo tyczy się kroków wroga, kiedy próbuje mnie załatwić z noża. Ale co jest najlepsze?! Leżę sobie pod flagą i nagle słyszę wyciągnięcie zawleczki... Takie krótkie pyknięcie. I już wiem, że zaraz w miejscu, gdzie leże wyląduje granat. Ale nie zabije mnie, bo ja już jestem przy przeciwniku.

 

Słuchawki kupiłem za 193 zł w TechPlanet. Moja karta dźwiękowa to SB Audigy. Najbardziej czego mi brakuje w słuchawkach to regulacji głośności. Szczególnie w grach by się przydała. Wiem, że opis troszkę chaotyczny... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowanie Aurvan na integrze to trochę profanacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
X-Fi dla Aurvan tylko w ustawieniu Ent/Game 2.1 bez Cmss3d, crystalizera i eaxów

 

 

Osobiście używam słuchawek Aurvana live! na X-Fi właśnie z Cmss3d szczegulnie z Cmss3d, crystalizerem, eax i szczerze mówiąc nie narzekam, ale o gustach się nie dyskutuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Testowanie Aurvan na integrze to trochę profanacja :)

Na razie udało mi się zaopatrzyć w sb live! i poprawa jest widoczna,dźwięk jest czystszy,już się tak nie zlewa jak przedtem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kasacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy ww słuchawek- ile cm ma muszla, a dokładniej jej środkowa część? Gdyby ktoś mógł zmierzyć na szerokość długość. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybaczcie odkop i idiotyczne pytania,

 

1#

 

Czyli regulacja głośności na klawiaturze wreszcie się przyda...? :kwasny: Jak jest z głośnością tych słuchawek? Można przyprawić się o pisk w uszach? (Nigdy nie kupowałem słuchawek bez pociesznego pokrętła :E)

 

2# Jestem zmuszony ryzykować i sprzęt kupować na odległość, a niektóre sklepy mylą Aurvana live! z Zen Aurvana live!, ciśnienie skacze, ktoś z szanownych Formowiczów kupował je przez internet (Słuchawki, nie jakieś Zeny)?

 

Przepraszam za amatorski poziom pytań :E

 

Faktycznie w niektórych sklepach mylą nazwy, np. w tym - http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0&am...amp;&f=more ale cena :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tandetna regulacja na kablu degraduje dźwięk dlatego w co lepszych słuchawkach jej się nie stosuje. Dobry potencjometr jest duży i dość drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zastanawiam się czy można regulować głośność tych słuchawek przez klawiature (np. UltraX). Może ktoś wie albo próbował? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie posiadam klawiaturę ModeCom 7001 (polecam!) z takową regulacją i wszystko działa perfekcyjnie. Bardzo się coś takiego przydaje, bo podłączanie tych słuchawek do głośników, to samobójstwo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, coraz bardziej mnie te słuchawki " pociągają ". Wszystkie recenzje i porównania są na korzyść AL!. Jak one tłumią dźwięki z zewnątrz ? Ma ktoś je i gra w Counter-Strike'a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież napisałem,że jestem raczej amatorem w sprawach dźwięku i to moje pierwsze poważne słuchawki(na mp3 miałem senki mx 400:p),a wcześniej operowałem na głośnikach creativa 2.1.

Także wiedz, że jednym z najważniejszych czynników dobrego dźwięku jest karta muzyczna.

- Fatal1ty Gaming

W jakiej kategorii? Te słuchawki są numerem 1 w kategorii "jakie najgorsze słuchawki? jak najwięcej stracić kasy na badziew?". Bezapelacyjnie wygrywają.

.Na Fatal1ty nawet nie patrz,czytałem recenzję i słuchawki są gorsze niż te u konkurencji w tym przedziale cenowym(Sennheiser HD201/202

Creative czy Logitech, Tracer, TDK itd. nie jest konkurencją Sennheisera od tego zacznijmy.

ani na chwytliwe hasełka ''for DJ''

Akurat to jest dość ważny czynnik, ponieważ słuchawki dla DJ mają ruchome nauszniki dzięki czemu umożliwiają wygodny odsłuch na jedno ucho, jeśli to dla Ciebie znaczy "for DJ".

Znam się (sądzę, że dobrze) na dźwięku, od kilku lat używam sprzętu Creative'a - jak dla mnie mistrzowska firma jeśli chodzi o produkty związane z dźwiękiem.

Taki totalny przykład hipokryty ^^ Nic dodać nic ująć :D

Nie no, audigy 2 i 4 nie jest nawet złe smilies/tongue.gif

A2 jest całkiem ok, A2ZS i A4 są wystarczające do domowego użytku i tanie jak barszcz. Ale np. Audiotrak rozwala jakością dźwięku każdego Creative, to tylko jeden przykład... X-Fi to jest "pro gamerska" seria dźwiękówek, o których nie chce słuchać, jedynie co potrafią to programowo emulować wszelakie efekty od 3D począwszy...

Ja też zastanawiam się czy można regulować głośność tych słuchawek przez klawiature (np. UltraX). Może ktoś wie albo próbował? smilies/smile.gif

A co ma piernik do wiatraka? Na klawiaturze masz defaultowo regulację "master volume" czyli wyjściowego natężenia dźwięku z karty muzycznej, a co będzie do tej karty podłączone nie ma żadnego znaczenia...

Kurcze, coraz bardziej mnie te słuchawki " pociągają ". Wszystkie recenzje i porównania są na korzyść AL!. Jak one tłumią dźwięki z zewnątrz ? Ma ktoś je i gra w Counter-Strike'a ?

Heh, byłeś gdzieś w sklepie słuchałeś Aurvana / Sennheiser / Koss / Beyerdynamic / Audio-Technica / Technics? Od tego zacznij, a tak btw to w CS musisz nauczyć się słuchać, dwa zdobyć doświadczenie i umiejętności, trzy wyćwiczyć instynkt. Grałem długo na HS-600 i tak czy siak ludzie często nazywali mnie cziterem, słuchawki nie dodają skilla, jedynie przyczyniają się do lepszej orientacji w terenie co POŚREDNIO dzięki personalnym umiejętnością wykorzystania wpływa na lepsze wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, coraz bardziej mnie te słuchawki " pociągają ". Wszystkie recenzje i porównania są na korzyść AL!. Jak one tłumią dźwięki z zewnątrz ? Ma ktoś je i gra w Counter-Strike'a ?

Tłumienie dźwięków z zewnątrz to nie jest zaleta AL!Tłumią dźwięki raczej słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heh, byłeś gdzieś w sklepie słuchałeś Aurvana / Sennheiser / Koss / Beyerdynamic / Audio-Technica / Technics? Od tego zacznij, a tak btw to w CS musisz nauczyć się słuchać, dwa zdobyć doświadczenie i umiejętności, trzy wyćwiczyć instynkt. Grałem długo na HS-600 i tak czy siak ludzie często nazywali mnie cziterem, słuchawki nie dodają skilla, jedynie przyczyniają się do lepszej orientacji w terenie co POŚREDNIO dzięki personalnym umiejętnością wykorzystania wpływa na lepsze wyniki.

Ja słuchałem! Słuchałem HD5xx HD2xx i wszystkie inne badziewia, co były wystawione w Saturnie. I co? Najżywsze i najlepsze z piękną sceną miały Creative AL :) O widzę, że jesteś Pro w CS :thumbup: Jakoś nie słyszałem nigdy w e-sporcie o kimś, kto miał ksywkę Lechu1777 :lol2: A jak można nauczyć się słuchać? :hmm: Chyba chciałeś napisać "wsłuchać". Skoro słuchawki przyczyniają się do lepszej orientacji w terenie, to z większa to twoje umiejętności, co wpłwa na wyniki, jak sam napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Weed, a na czym słuchałeś? Pewnie nawet nie wiesz :)

Wg. mnie nauczyć słuchać się można. Ja z czasem zaczynam bardziej doceniać pewne elementy muzyki.

 

@Lechu1777

Nie wydaje mi się żeby np. HD2 miażdżyła X-fi. Słuchałeś obydwóch?

Pozatym w półce low-endowej Sennheiser i Creative konkurują. Wystarczy popatrzeć na to forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Lechu1777

Nie wydaje mi się żeby np. HD2 miażdżyła X-fi. Słuchałeś obydwóch?

Pozatym w półce low-endowej Sennheiser i Creative konkurują. Wystarczy popatrzeć na to forum.

A widzisz gdzieś tu napis "forum profesjonalnego sprzętu audio"? Pokaż mi gdzie tu są rozmowy o porządnych słuchawkach? Większość to topici "słuchawki do 100zł" czy coś w podobie. Nie bierz tego forum jako pkt. odniesienia. Dwa hmm teoretycznie najlepszy model Creative jaki mógł wyjść może konkurować z najsłabszym modelem Sennheiser. Taką zależność mogę potwierdzić.

X-Fi jest dobra tylko w grach, poza tym Audiotrak Prodigy miażdży pod każdym innym względem każdego X-Fi, a w grach wcale jakiś kiepski nie jest, wziąwszy pod uwagę, że wszystko jest dobrze skonfigurowane i karta przełączana na tryb nazwijmy to games (po zainstalowaniu mamy do wyboru dwie sprzętowe karty muzyczne jakby ktoś nie wiedział) Mówię to, bo słuchałem, a także znam osoby, które same miały X-Fi i Prodka i wiadomo co wygrało. Robią wielkie oczy po odsłuchu na Prodigy. X-Fi jest strasznie komercyjne i ma dużo naklejek z wielkimi napisami EAX EAX EAX czy inne "pro gamer edition", taka jest prawda :/

@Weed, a na czym słuchałeś? Pewnie nawet nie wiesz smilies/smile.gif

Wg. mnie nauczyć słuchać się można. Ja z czasem zaczynam bardziej doceniać pewne elementy muzyki.

Można kształcić słuch. Oczywiście, ale raczej słuchając coraz więcej muzy na coraz to bardziej różnych sprzętach nic nie da. Jedynie to wyrobi Twoje subiektywne zdanie na temat danego sprzętu. Słuch dostałeś od matki natury i jeśli słyszysz względnie "wąskie" pasma częstotliwości to tego nie poprawisz. Z wiekiem będzie jeszcze gorzej jak to z całym człowiekiem. Słuch kształci się w szkołach muzycznych np. przy okazji grania na instrumencie po to by np. grać ze słuchu itp. Sam w domu to niewiele zdziałasz.

Ja słuchałem! Słuchałem HD5xx HD2xx i wszystkie inne badziewia, co były wystawione w Saturnie. I co? Najżywsze i najlepsze z piękną sceną miały Creative AL smilies/smile.gif O widzę, że jesteś Pro w CS smilies/thumbup.gif Jakoś nie słyszałem nigdy w e-sporcie o kimś, kto miał ksywkę Lechu1777 smilies/lol2.gif A jak można nauczyć się słuchać? smilies/scratchhead.gif Chyba chciałeś napisać "wsłuchać". Skoro słuchawki przyczyniają się do lepszej orientacji w terenie, to z większa to twoje umiejętności, co wpłwa na wyniki, jak sam napisałeś.

Ale o czym mówisz? Co mają słuchawki do jakości dźwięku? A aplikacja? A karta muzyczna? A konfiguracja? Nie porównasz podchodząc w Saturnie (haha) do działu z zawieszonymi słuchawkami, które są podłączone do mp3 z kawałkami 128kbps... A po co mam być znany? Następny przykład typowego dzieciaka nowego pokolenia. Tylko i wyłączenie sława, kasa, obijanie się i życie ala klipy elo jeżdżę furą z moją dupą. Dajże sobie spokój. Zauważ, że te same osoby prosperują lub mogą to robić w internecie pod setkami pseudonimów.

Jak można nauczyć się słuchać? Idziesz do szkoły muzycznej, najlepiej powiąż to z grą na instrumencie i po paru latach nauczysz się. Tylko, że to nie jest nauka jak wysłuchać kolesia na mapie...

Wsłuchać? Nie da się wsłuchać w słuchawki, które zlewają pasma i nierealnie odwzorowują dźwięki. Miałem długo Creative więc wiem. Aurvana na pewno są lepsze, ale to także nie ma wiele wspólnego ze słuchawkami pierwszej klasy. Aurvany są dobre po prostu jak na firmę Creative, powiedzmy też, że na ich cenę, ale od razu nie wywyższaj tego co masz lub co Ci koledzy naopowiadali. To się troche inaczej odbywa. Jakbyś zobaczył jak się słuchawki Creative składa, z czego się składa to może byś trochę inaczej do tego podszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam tylko,że Creative nie zrobił Aurvan,dlatego są takie dobre i często stawiane w szranki z produktami konkurencji 3x droższymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś możliwoś porównania tych Aurvan z GRADO SR 60?

Właśnie się napaliłem na nie, bo z tego co o nich poczytałem, to kolejne słuchawki, które przy niedużej cenie (~270zł) grają lepiej niż sprzęt 2-3 razy droższy. A przy tym pono Grado graja inaczej niż większośc słuchawek, czyli nie ma się wrażenia, że dźwięk jest wewnątrz głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dorwałem nowe Aurvanki Live za 120 zyla :P:D

mam je dopiero kilka dni ale mogę powiedzieć że wszystko co wyżej opisane potwierdza sie w 101%

bardzo czyste brzmienie co ważne na prawdę da sie wyczuć różnicę jak słucha sie lepszej lub gorszej jakości plików

stosunek cena a jakość chyba najlepszy na rynku nic tylko polecać :thumbup:

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A widzisz gdzieś tu napis "forum profesjonalnego sprzętu audio"? Pokaż mi gdzie tu są rozmowy o porządnych słuchawkach? Większość to topici "słuchawki do 100zł" czy coś w podobie. Nie bierz tego forum jako pkt. odniesienia. Dwa hmm teoretycznie najlepszy model Creative jaki mógł wyjść może konkurować z najsłabszym modelem Sennheiser. Taką zależność mogę potwierdzić.

1. A jaki to ma związek z tym co napisałem. Przeczytaj to jeszcze raz.

2. Jeden z ostatnich topiców w dziale audio, ale dalej nie rozumiem jaki to ma związek z tym co napisałem.

3. Nie biorę żadnego forum jako punktu odniesienie, jedynie opinie niektórych osób są dla mnie istotne.

4. Teoretycznie to ja nie mam zamiaru z Tobą gawędzić. Praktycznie Ci powiem, że Aurvany Live są konkurencyjne dla Beyerdynamiców DT150, a Grado SR80 są od nich słabsze (Masz przy okazji Asturas porównanie). Aa, słuchałem jednych tanich Sennheiserów. Były to HD202. Jeden z najgorszych modeli Sennheisera. Wg tego co mówisz powinny konkurować z Aurvana (najlepszy model Crea). A nie są w stanie z nimi zawalczyć pod żadnym względem. Nie wrzucaj całego Creativa do jednego wora.

 

X-Fi jest dobra tylko w grach, poza tym Audiotrak Prodigy miażdży pod każdym innym względem każdego X-Fi, a w grach wcale jakiś kiepski nie jest, wziąwszy pod uwagę, że wszystko jest dobrze skonfigurowane i karta przełączana na tryb nazwijmy to games (po zainstalowaniu mamy do wyboru dwie sprzętowe karty muzyczne jakby ktoś nie wiedział) Mówię to, bo słuchałem, a także znam osoby, które same miały X-Fi i Prodka i wiadomo co wygrało. Robią wielkie oczy po odsłuchu na Prodigy. X-Fi jest strasznie komercyjne i ma dużo naklejek z wielkimi napisami EAX EAX EAX czy inne "pro gamer edition", taka jest prawda :/

Miałem HD2 i nie uważam jej za jakąś rewelacyjną kartę. Jest dobra i tyle. Wcześniej miałem Audigy 1, ale nie pamiętam jej dźwięku. Mam nadzieje, że HD2 nie zagrała Ci miażdżąco lepiej od X-fi tylko dlatego, że ta druga ma nalepkę Creative i EAX.

 

Można kształcić słuch. Oczywiście, ale raczej słuchając coraz więcej muzy na coraz to bardziej różnych sprzętach nic nie da.

Ja uważam inaczej.

 

 

Edit: Jakbyś mógł i pamiętasz dźwięk X-fi oraz HD2 to opisz w szczegółach na czym te różnice polegają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem kilka dni temu x-fi xtrememusic na Xonar DX. Slucham muzy na Creative G500 i posiadam sluchawki dousze Creative EP-630. I tak sie zastanawiam czy odczuje duza różnice kupując AL! ? Nie slucham techno i tym podobnych tylko normalnej muzyki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem laikiem w tych tematach ale czy na tych słuchawkach nie ma regulacji głośności?? Chodzi mi o ten pilocik co jest na kablu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...