Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

robbiko

Thundrebird jak wykonać eksport poczty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy ktoś może mi opisać jak wykonać eksport poczty i adresów w THUNDERBIRDZIE do zarchiwizowania i następnie zaimportowanie go w tym samym programie bądź innym no. Outloku?

 

Szukałem na forum i niestety nie ma jakieś konkretnej i pewnej instrukcji jak to bezpiecznie zrobić.

 

Ponadto gdzieś przeczytałem że są do tego jakieś programy które sie dodatkowo instaluje..... proszę o opis napewno nie tylko ja mam z tym problem, a przejrzysta instrukcja przyda sie wielu użytkownikom tego programu.

 

pozdrawiam :)

 

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można chyba tylko cały katalog przegrać

 

Np:

C:\Documents and Settings\xxx\Dane aplikacji\Thunderbird\Profiles\leqi3j2n.default\Mail\xxxxxxxxx.xx.xx.xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można chyba tylko cały katalog przegrać

 

Np:

C:\Documents and Settings\xxx\Dane aplikacji\Thunderbird\Profiles\leqi3j2n.default\Mail\xxxxxxxxx.xx.xx.xx

 

 

Też tak początkowo myślałem ale niestety nie mogę odnaleźć takich plików, coś jest jedynie w C:\Program Files\Mozilla Firefox. W Outloku mozna pojedyncze listy przenosi i kopiowa tutaj nic ... klapa a ja musze sformatowac partycje C, gdzie z pewnoscia jest ukryta moja korespondencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo musisz włączyć narzędzia > opcje folderów > Widok > pokaż ukryte pliki i foldery (musisz to włączyć)

 

dalej podałem ci ścieżkę gdzie tego szukać na dysku c

 

Wystarczy że skopiujesz cały katalog Profiles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w ostateczności użyłem MozBackup 1.4.6 sprawdziłem wyeksportowany plik i jest cała poczta wraz z konfiguracją konta - SUPER!

 

Na tą chwilę mnie to zadowala lecz W dalszym ciągu nurtuje mnie pytanie jak wyeksportować do innych programów, czy ten plik który tworzy w/w program jest rozpoznawalny przez OE?

 

 

 

Dzięki Panowie!!!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miałby być... jeżeli chcesz kombinować z OE to szukaj narzędzi do niego przeznaczonych. Może same opcje w OE to oferują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego miałby być... jeżeli chcesz kombinować z OE to szukaj narzędzi do niego przeznaczonych. Może same opcje w OE to oferują.

 

 

Ta, tak masz racje mam ściągniętą pocztę do THUNDERBIRDA i na razie też chcę go używać - więc nie ma problemu.

Problem będzie w momencie jak zamienię go na OE lub MO kupując np pakiet oficca, bo nie da się ukryć że jest on bogatszy w różne funkcję. Czy da się coś wtedy zrobić z plikiem z THUNDERBIRDA aby widział go któryś z pozostałych programów, czy może jest program który przekonwertuje na kompatybilny plik?

 

podsumowując - na tą chwilę problem mam rozwiązany - DZIEKI :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem chcialem dokonac przed reinstalka backup emaily i kicha, mozbackup nie pozwala mi zaznaczyc w procesie zabezpieczania danych samych e-maily, moge zapisac tylko rozne. Dopiero znalazlaem ten program jak i samego thunderbirda, bo dotychczas uzywalem outlooka 2003 a to chyba jedyna darmowa aplikacja ktora pozwala dokonac z niego importu wiadomosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...