Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

robbiko

Thundrebird jak wykonać eksport poczty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy ktoś może mi opisać jak wykonać eksport poczty i adresów w THUNDERBIRDZIE do zarchiwizowania i następnie zaimportowanie go w tym samym programie bądź innym no. Outloku?

 

Szukałem na forum i niestety nie ma jakieś konkretnej i pewnej instrukcji jak to bezpiecznie zrobić.

 

Ponadto gdzieś przeczytałem że są do tego jakieś programy które sie dodatkowo instaluje..... proszę o opis napewno nie tylko ja mam z tym problem, a przejrzysta instrukcja przyda sie wielu użytkownikom tego programu.

 

pozdrawiam :)

 

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można chyba tylko cały katalog przegrać

 

Np:

C:\Documents and Settings\xxx\Dane aplikacji\Thunderbird\Profiles\leqi3j2n.default\Mail\xxxxxxxxx.xx.xx.xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można chyba tylko cały katalog przegrać

 

Np:

C:\Documents and Settings\xxx\Dane aplikacji\Thunderbird\Profiles\leqi3j2n.default\Mail\xxxxxxxxx.xx.xx.xx

 

 

Też tak początkowo myślałem ale niestety nie mogę odnaleźć takich plików, coś jest jedynie w C:\Program Files\Mozilla Firefox. W Outloku mozna pojedyncze listy przenosi i kopiowa tutaj nic ... klapa a ja musze sformatowac partycje C, gdzie z pewnoscia jest ukryta moja korespondencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo musisz włączyć narzędzia > opcje folderów > Widok > pokaż ukryte pliki i foldery (musisz to włączyć)

 

dalej podałem ci ścieżkę gdzie tego szukać na dysku c

 

Wystarczy że skopiujesz cały katalog Profiles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w ostateczności użyłem MozBackup 1.4.6 sprawdziłem wyeksportowany plik i jest cała poczta wraz z konfiguracją konta - SUPER!

 

Na tą chwilę mnie to zadowala lecz W dalszym ciągu nurtuje mnie pytanie jak wyeksportować do innych programów, czy ten plik który tworzy w/w program jest rozpoznawalny przez OE?

 

 

 

Dzięki Panowie!!!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miałby być... jeżeli chcesz kombinować z OE to szukaj narzędzi do niego przeznaczonych. Może same opcje w OE to oferują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego miałby być... jeżeli chcesz kombinować z OE to szukaj narzędzi do niego przeznaczonych. Może same opcje w OE to oferują.

 

 

Ta, tak masz racje mam ściągniętą pocztę do THUNDERBIRDA i na razie też chcę go używać - więc nie ma problemu.

Problem będzie w momencie jak zamienię go na OE lub MO kupując np pakiet oficca, bo nie da się ukryć że jest on bogatszy w różne funkcję. Czy da się coś wtedy zrobić z plikiem z THUNDERBIRDA aby widział go któryś z pozostałych programów, czy może jest program który przekonwertuje na kompatybilny plik?

 

podsumowując - na tą chwilę problem mam rozwiązany - DZIEKI :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem chcialem dokonac przed reinstalka backup emaily i kicha, mozbackup nie pozwala mi zaznaczyc w procesie zabezpieczania danych samych e-maily, moge zapisac tylko rozne. Dopiero znalazlaem ten program jak i samego thunderbirda, bo dotychczas uzywalem outlooka 2003 a to chyba jedyna darmowa aplikacja ktora pozwala dokonac z niego importu wiadomosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A może zaczniesz czytać ze zrozumieniem? Widzę że trafiło na operatora drona i jak już napisane że czegoś nie wolno to emocje biorą górę... Nawet pogrubiłem Ci i podkreśliłem mega istotne stwierdzenie, czyli:  jeżeli zdjęcie jest na tyle wyraźne żeby można było ich rozpoznać lub ustalić inne szczegóły. Zatem oczywistym jest, że jak wykorzystujesz drona do takich zdjęć jakie dałeś, to nie ma ono przesłanek do naruszenia prywatności, bo nie da się rozpoznać szczegółów. Lecz drony można wykorzystywać w różny sposób a cała dyskusja zaczęła się od tego, że ja to napisałem, ale uwaga! w odniesieniu do nagrania z drona jakie pokazała TV Republika z przeszukania domu Ziobry, gdzie: 1. Działania operacyjne prowadziły służby specjalne 2. Nagranie pokazywało dość wyraźnie osoby wykonujące te działania.   Co do licencji to ok, użyłem niewłaściwego określenia, ale raczej powinieneś wiedzieć, że chodzi o uprawnienia, które musisz odnawiać co 5 lat, jeżeli latasz dronem o masie powyżej 250g i jako operator musisz być zarejestrowany, a dron musi mieć naniesiony numer operatora. Też o tym już pisałem, więc użycie określenia "licencja" było skrótem myślowym, bo myślałem, że to ogarniesz.  Pisałem już też o tym, że można od googla ubiegać się o wymazanie obiektów prywatnych, o to samo może upomnieć się jednostka wojskowa. To jest ich sposób po prostu na polubowne załatwianie takich spraw, bez zbędnych dróg prawnych. To co innego niż zdjęcia z drona wykonywane przez osoby prywatne lub firmy, których zleceniem była jakaś konkretna działalność. Wtedy taka jednostka może iść do operatora drona i zażądać usunięcia zdjęć lub wymazania konkretnych obiektów i ma do tego prawo, jak nie to sprawa kończy się rozstrzygnięciem w sądzie. Nie, nie pisałeś i wiem o strefach, ale podałem po prostu dosadny przykład by zobrazować jak wygląda Twoje myślenie w tym temacie, że jak coś nie jest wprost zakazane to jest dozwolone. Nie, to tak nie działa, bo to co robisz musi być wykonywane z poszanowaniem praw innych osób czy Ci się to podoba czy nie.  
    • Horizon na PS5 ma tryb 40fps, tzw balans, bo sam grałem na tym klatkarzu na moim monitorze 1440p. Dla pewności można zobaczyć OSD na monitorze, które pokazuje wyświetlany jest aktualnie obraz, plus zmiana między trybami graficznymi zawsze obraz mignie, bo zmienia się 60hz na 120hz.
    • Ale to już nie pierwsza taka sytuacja, głupie to strasznie taka scheda po konsolach gdzie zawsze jest biedne anizo najczęściej x4 
    • Nie wiem czy HFW tak ma, ale niektóre studia Sony robią tryb 40 fps właśnie z myślą o tv 120 Hz ale to garstka gier
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...