Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dixos

Realtek High Definition Audio - nie moge zainstalowac sterownika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem mialem problem z systemem wiec zrobilem formata. Po instalacji systemu przeszedlem do instalacji sterownikow. Sterowniki dźwiękowe instalowalem z orginalnej plytki gigabyte i gdy doszlo do instalacji Realtek High Definition Audio pod sam koniec wyskakuje mi blad instalacji sterownikow i zamyka mi sie. W menadżerze urzadzen mam wykrzyknik na urzadzeniu dzwiekowym prosze o pomoc w rozwiazaniu sprawy.

post-132114-1206995125_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki system?W xp wymagany jest sp2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radku to chodzi ci o realteka ta ? bo czesciej radek mowia na radeona :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vitorek nic nie dalo nawet nie molem tego zainstalowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Co do Radka... miałem na mysli oczywiście Radeona, o chodzi

tu dokładnie o kontroler dźwieku HD na nim... Mam Gigabyte,

i Radka, i miałem dokładnie taki sam problem. NIc nie pomagało...

Znalazłem kilka podpowiedzi na forach, na stronie Ggabyte, i nic...

Dopiero po zainstalowani tych sterow wszystko bylo OK.

Zycze powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli porada z Radkiem nie pomaga to pewnie chodzi o poprawki systemowe. Gigabyte zapomina ze wiekszosc kompów ma XP z SP2. O co chodzi? A no oto ze jak zapuszczasz sterowniki z instalatora to instaluje sie sterownik Microsoft UAA Bus Driver dla Xp z SP1, ktory jest potrzebny do prawidłowego działania kart Realtek HD.

Prawidłowa instalacja (najlepiej na swiezo postawionym XP) to:

1. Otwierasz CD i wchodzisz do katalogu ze sterownikiem dzwieku i powinnien byc plik KB888111 dla SP2!! (autoinstalator domyslnie instaluje dla SP1 i dlatego nie działa nam poprawnie sterownik)

2. Po instalacji KB888111 robisz restart (zignoruj komunikaty po restarcie kompa ze ciagle nie ma sterownika)

3. Zapuszczasz sterownik do Realteka HD z plytki lub najnowszy ze strony Realteka.

 

Gdyby ciagle nie działał sterownik mozliwe ze potrzeba jeszcze KB835221 (pierwsza wersja Microsoft UAA). Wtedy robisz tak:

1. Instalacja KB835221 --->>restartujesz kompa i ignorujesz komunikaty o braku sterownika

2. Instalacja KB888111 dla SP2 (z plytki CD) -->>> restartujesz kompa i ignorujesz komunikaty o braku sterownika

3. Instalujesz sterownik dla Realtek HD z płytki lub najnowszy ze strony Realteka

 

Wazne jest zeby robic to na czystym systemie oraz to zeby za kazdym razem zrestartować kompa po instalacji KB835221 i KB888111.

 

Mam nadzieje ze ci to pomoze bo ja sie meczyłem kutfa z tym sterownikiem pare dni.

 

Good luck :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z radkiem to nie pomogl bo mam gforce :P a co do twojego sposobu madDog to zaraz sie zabiore i zobaczymy co bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj poprawkę do winXP Microsoft UAA bo jest wymagana do kart Realtek z HD bo inaczej steru do niej nie będą działać poprawkę należy zainstalować przed sterami do dźwiękówki .po prostu zrób to co opisał kolega madDog

pozdro :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszym sposobem nie poszlo ;/ wiesz moze z kad pobrac KB835221 bo w googlch nie znalazlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pierwszym sposobem nie poszlo ;/ wiesz moze z kad pobrac KB835221 bo w googlch nie znalazlem

Jeśli instalowałeś sterowniki bez poprawki to ... może być problem z teraźniejszą ich instalacją ...

 

Najpierw się instaluje poprawkę, po instalacji poprawki system zgłasza nowe urządzenie ... i można instalować sterowniki ...

 

Pierwszym razem jak popełniłem ten sam błąd to ... mimo walki z tym szybciej mi wyszło zainstalować system od nowa ... i tak to goła instalka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki madDog bardzo mi pomogles ten 2 sposob okazal sie bezbledny. Wywalilelem tego KB888111 bo mialem juz go zainstalowanego i zaczolem wszystko od nowe najpierw zainstalowalem KB835221 restart i jak mowiles zacza wyskakiwac kreator nowego sprzetu zainstalowalem KB888111 restart i pozniej dopiero realteka i bez problemu gra i huczy. Jednak nawet po kilku blednych probach zainstalowania sterownika nie trzeba ponownie reinstalowac systemu tylko wyczyscic stery i na nowo zainstalowac pokoleji tak jak opisal madDog. Jeszcze raz dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

ja tez mam problem z głosem...probowalam juz chyba wszystkiego..i nadal nic..stosowałam sie do wszytskich wskazowek zamieszczonych na tym forum i nic :( nie znam sie na tym wszystkim..blagam pomocy!!!!!

Dla jasnosci mam windows xp sp2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moja rada zainstaluj najnowszą wersję direct x 9 0c a potem po kolei KB835221 i KB888111. Po tym zabiegu bedzie zero problemu sam mialem ten problem juz mialem dosyc i tylko to pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam ten sam problem lecz mam sp3... czy ktos moze mi pomoc? z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten KB888111 rozpakowujemy winrarem i pojawia się nam jakieś pliki i takie tam foldery... ja na SP3 np. miałem PCI Device i nie mogło wyszukać do niego driverów to wlasnie w jednym folderze tej rozpakowanej poprawki... ;] poprawkę znajdziemy w jakimś folderze z driverami od ralteka (rozpakować poprawkę KB888111 w wersji SP2)

Działa na 100% bo już 4 razy ten problem miałem :D:D:D pozdrawiam na płytach

Foxconna, Gigusia etc. ;];] zawsze to samo pomaga bez względu od reszty podzespołów ;]

 

Oczywiście stery ralteka niech będą odinstalowane dopiero po zainstalowaniu tej poprawki tym sposobem zainstalować.... DirectX tez najlepiej po tej operacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak nie mogłem zainstalowac realtek to wystarczyło...

 

włączyć integre w biosie/przełączyć z HD audio na realtec :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odgrzewam ten stary temat choć mój problem jest troche inny. Po reinstalacji win xp sp2 (bez formata) przestał mi działać dźwięk. Sama reinstalacja sterowników nie pomagała, więc usunąłem zarówno sterowniki jak i poprawkę kb888111. Niby wszystko potem się zainstalowalo, ale wygląda to tak jakby system nie widział karty dźwiękowej. Załączam poniżej screeny:

mlmuaa.jpgmlrealtek.jpgmlpanel_sterowania.jpg

Dodam jeszcze, że można odtwarzać dźwięk w winampie, słychać też wszystkie głośniki w menedżerze realteka.

Może ma ktoś pomysł jak pozbyć się tego problemu bez formatowania dysku? Za dużo z tym roboty. Nie raz juz próbowałem instalować poprawki kb888111 dla sp2, kb835221 jak i różne wersje sterowników realteka. Usuwałem nawet ręcznie pozostawione pliki sterowników. Liczę na pomoc.

 

PS. płyta główna to Gigabite GA-945P-S3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też odgrzeję stary temat bo mam problem z dźwiękiem. Realtek HD Audio - Przy końcu instalacji wyskakuje mi błąd "Wystąpił błąd podczas instalacji...!!" Próbowałem już instalacji sterowników ze strony producenta (MSI), oraz z płytki CD dołączonej do mojej płyty głównej K9VGM-V. Mam system Windows XP SP3. Nie wiem jak usunąć śmieci po tych sterownikach, bo jak włączam instalację to mi przerywa praktycznie 3% przy końcu. Skanowałem rejestr i nic nie znalazło po nich. Pomóżcie, format nie wchodzi w grę bo mam dwa systemy i masę plików bez kopii zapasowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę odgrzać. Nie chcę znowu, po raz enty instalować systemu od nowa.. Proszę o pomoc, jak odinstalować te sterowniki : KB888111 i ten KB835221 ? skoro Wam się udało, to musi się dać .

Bardzo proszę o pomoc, inaczej realtek nie pójdzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
    • Czemu od razu zakładasz że biogaz ma pokryć zapotrzebowanie niemalże 1:1 a nie zakładasz masy innych inwestycji, które mają zmniejszyć zapotrzebowanie np. na ciepło, czyli termomodernizacje i wspominane nie raz podwyższanie klas energetycznych budynków. Do tego jak najbardziej istnieje możliwość rozbudowy mniejszych źródeł ciepła instalowanych lokalnie.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...