Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BlackSon

Pliki .PLT i ich drukowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem. Muszę wykonać pewne obliczenia i wykresy na dosyć archaicznych programach pisanych w latach 90-tych, pisanym jeszcze pod DOS'a. Jeden z tych programów umożliwia drukowanie, jednak nie posiada czegoś takiego jak wyszukuwanie zainstalowanych drukarek i portów. Moja drukarka jak i port USB rzecz jasna nie znajduje się na liście dostępnych sprzętów :D Jednak zanim wszystko się zaczyna drukować, program tworzy małe pliki *.PLT

 

Czy wie ktoś czy istnieje jakieś oprogramowanie pozwalające na otwieranie plików PLT i ich drukowanie? (oczywiście z uprzednią zmianą drukarki na taką jaką mam, a nie na zapisaną pewnie w pliku drukarkę z listy programu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten program powinien pomóc.

Hehe, niestety. Wydrukowało mi zawartość pliku ;) Chyba źle się wyraziłem.

 

Plik określa parametry do wydruku wykresu (czy to do drukarki, czy do plotera), tworzy go ten program przy okazji ustalania jakie i ile wykresów ma się znaleźć na wydruku, ich pozycje etc. Ja chce wydrukować wykres, a nie zawartość pliku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pliki PLT można bez problemu otworzyć za pomocą CorelDRAW - możesz mi te pliki podesłać, a ja przerobię je na coś "normalnego" (pdf?)

chyba że sam masz dostęp do Corela :) za pomocą opcji "Importuj" sobie poradzisz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możesz spróbować programem view companion standard (chyba jest free na necie)

 

http://www.brothersoft.com/viewcompanion-standard-308.html

 

za pomocą niego wszystkie pliki za cad'a zapisuje w pdf i tak mogę drukować gdziekolwiek bez oprogr. cad'owskiego,

mam nadzieje ze to Ci pomoze

 

pozdrawiam

człowieku, to było prawie rok temu :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...