Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

juzion

jaka szkołe wybrać po gimnazjum>?

Rekomendowane odpowiedzi

ja bede miec srednio okolo 4,2 + mysle ze z 75pkt z ocen to bedzie jakies 115pkt na samym koncu, starczy mi na dostanie sie do najlepszego liceum w bialymstoku za 2 podejsciem do klasy, gdzie idzie najmniej uczniow - zapewne mat-fiz-rosyjski :) dla chcacego nic trudnego, potem klase mozna zmienic... jednakze ja do najlepszej nie ide, zloze podanie do 11lo w bialym tam na 100% sie dostane ;] ale to srednie liceum nawet nie wiem czy oplaca sie isc do sredniego liceum czy do dobrego technikum

 

Fajnie się składa bo ja też jestem z Białegostoku, moim zdaniem nie warto pchać się do najlepszego liceum, bo później ciężko się utrzymać, ja też miałem iść do dobrego (czyt. 4 LO), ale jakoś tak los pokierował, że ucze się w V LO :). Moja koleżanka, miała ~170 punktów ogółem i uczy się ze mną w klasie ( ja miałem coś ponad 100 :P średnią 4.5, ale egzamin słabo poszedł :mad2: ). Imo jak ktoś jest mądry, chce coś wynieść ze szkoły, to nawet z najsłabszego tech/lic dostanie się na studia dzienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy informatycy... ilu już jest informatyków? ;)

może dlatego że to forum komputerowe?? :P

na pocieszenie powiem że jestem ekonomistą :E ....ale..... jak się uda to pójdę na studia informatyczne :lol2:

 

Tak czytam co niektoer posty i wydaje mi sie ze niektorzy nei siedza w temacie obecnie do kazdej szkoly jest sie latwo dostac trudniej z utrzymaniem. Naprawde przesadzacie z tym ze od 120 PKT są jakikolwiek szanse na dostanie sie do technikum/Liceum

:thumbup: prawdę mówisz. Są szkoły dla elity, dobrych, średnich i kiepskich itd.... Są nawet szkoły dla elity i to bez wymagań... tyle że później z roku na rok klasa się kurczy(ja tak mam...prawie mi klase rozwiązali przez pomniejszanie się klasy... :mad2: )

Zapomniałem że są szkoły z wymaganiami, ale później okazuje się że są totalnie kiepskie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema ludziska:)

Mam srednia okolo 4.5

czyli tak 60pkt z ocen = dajmy na to 70 z testu

Daj to jakies 130 Jak myslicie czy dostane sie do jakiegos lo?

Jest ktos z Myslenic?(małopolskie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Raczej powinieneś się dostać do jakiegoś lo ale to zależy też od pkt z rekrutacji (tzn. w moim województwie do dobrego lo trzeba mieć około 12o pkt ale za to dostaje się mniej pkt za oceny).

 

A jakie szkoły polecilibście w Bydgoszczy :D ? Ja waham się pomiędzy elektronikiem (technik informatyk) a jakimś liceum profilowanym (mat-fiz/mat-inf). Z testu celuje na około 80 pkt + jakieś 50-55 z ocen +10 za pasek i +5 za zachowanie wzorowe :E razem ~ 140-150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość myszGT
ja bede miec srednio okolo 4,2 + mysle ze z 75pkt z ocen to bedzie jakies 115pkt na samym koncu, starczy mi na dostanie sie do najlepszego liceum w bialymstoku za 2 podejsciem do klasy, gdzie idzie najmniej uczniow - zapewne mat-fiz-rosyjski :) dla chcacego nic trudnego, potem klase mozna zmienic... jednakze ja do najlepszej nie ide, zloze podanie do 11lo w bialym tam na 100% sie dostane ;] ale to srednie liceum nawet nie wiem czy oplaca sie isc do sredniego liceum czy do dobrego technikum

majac 115 pkt nie bylbym takie pewny dostania sie do 11lo chociaz mozliwe ze sie dostaniesz

na podobnym poziomie sa 5lo i 8lo(?) ale to 8 to chyba bardziej humanistyczne?

 

o 1,2,3,4(?),6 lo mozesz raczej zapomniec ;p

 

a jakie to dobre technikum w bstoku? chyba nie mowisz o elektryku? tam sie spokojnie dostaniesz;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siema ludziska:)

Mam srednia okolo 4.5

czyli tak 60pkt z ocen = dajmy na to 70 z testu

Daj to jakies 130 Jak myslicie czy dostane sie do jakiegos lo?

Jest ktos z Myslenic?(małopolskie)

Ja jestem :cool: (teoretycznie, bo tam sie ucze) w tamtym roku od ok 130 brali na Zarabie, pare profili w LO, w Reju od ok 80/90

Technika to: budowlanka od 130, mechanik od okolic 100, ekonomik tez jakos 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bede miec srednio okolo 4,2 + mysle ze z 75pkt z ocen to bedzie jakies 115pkt na samym koncu, starczy mi na dostanie sie do najlepszego liceum w bialymstoku za 2 podejsciem do klasy, gdzie idzie najmniej uczniow - zapewne mat-fiz-rosyjski :) dla chcacego nic trudnego, potem klase mozna zmienic... jednakze ja do najlepszej nie ide, zloze podanie do 11lo w bialym tam na 100% sie dostane ;] ale to srednie liceum nawet nie wiem czy oplaca sie isc do sredniego liceum czy do dobrego technikum

U mnie w mieście (Gdyni) żeby dostać się do najlepszego liceum trzeba było mieć co najmniej 161pkt. A do najlepszego liceum w trójmieście z tego co wyczytałem to 227 pkt. :mad2: Jeszcze trzeba wybrać szkołe o poziomie adekwatnym do swoich umiejętności. U mnie w klasie(rozszerzona matma, geografia i angielski) przez jakiś błąd systemu dostało się kilka osób ze mniejszą ilością punktów i efektem jest 5 osób z jedynkami z matematyki w chwili obecnej przy puli punktów(punktowy system oceniania) wynoszącej ~500pkt. prawie nie realne jest nadrobienie tego... Ja z testu miałem 82 punkty, oceny też dobre, i miałem problem z dostaniem się do w miarę dobrego liceum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawie pierwszą klasę Technikum Informatycznego za sobą i cieszę się, że się dostałem. Ci co chcą iść na takie szkoły to powiem wam, że tak 100pkt. z ocenkami musicie liczyć najmniej.

Ci co mieli kiepskie oceny w gimn. to powiem wam, że lepiej oglądajcie się za czymś innym bo nie jest łatwo. A żeby iść i po półroczu wylecieć to to też nie ma sensu.

 

ps. ja woj. Śląskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a najśmieszniejsze jest to :D

 

srednia 4,5 a z egzaminu po 50-70 pff...

 

 

po prostu, są tacy co zakuwają dla ocen a jak przyjdzie pomyśleć to klapa, znam takie przypadki że kolesie mieli średnią 2.5 ~ 3 a z egzaminu 80-90pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po prostu, są tacy co zakuwają dla ocen a jak przyjdzie pomyśleć to klapa, znam takie przypadki że kolesie mieli średnią 2.5 ~ 3 a z egzaminu 80-90pkt.

Bzdura...(Oczywiście moim zdaniem...) Oceny mają dobre bo poziom w szkole jest niski... Ja po rozszerzonej matmie(miałem mocną 4) w gimnazjum spcejalnie wybrałem profil w LO z takim rozszerzeniem i nie mam najmniejszych problemów żeby utrzymywać sie w granicy 75-80%. A są tacy co mieli 5 w gimnazjum a jadą teraz na samych 1 i 2... Ale może to tylko ja spotkałem sie z takimi przypadkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,bo niedługo muszę wybrać szkołę i chciałabym zapytać czy mam jakąś szansę żeby dostać się do liceum jeżeli prawdopodobnie będę miała średnią 3,9 albo 4,0 a z egzaminu przewiduję ok.60-70punktów i z ocen to chyba 21 bo liczy się tylko te które będą rozszerzone tak? to by było tak ok 81-91 punktów ?? co radzicie tylko szczerze prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak myślałam o LO im Zeromskiego profil humanistyczno-językowy lub L profilowane na zarządzanie informacją czy LP to dobry wybór??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jeżeli popytasz się jak było w poprzednim roku na danych rozszerzeniach, np. na NK czy znajdziesz info na stronie szkoły, czy gdziekolwiek w internecie, bywały zestawienia dot. mazowieckiego i szkół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najśmieszniejsze jest to :D

 

srednia 4,5 a z egzaminu po 50-70 pff...

Poziom szkoły... ja mam 4.3 a z egzaminu nie będę miał więcej jak te 65-70 pkt. I co ciekawe, był to jeden z wyższych wyników w klasie (bodajże 4 :E), z drugiej strony w domu nie uczyłem się zbyt wiele :E Ale jak czytam jak niektórzy zdobywają te 90 pkt przy sredniej poniżej 4 to ciarki przechodzą, jaką słabą mam szkołe.

 

Ja idę do II LO w Starogardzie Gd., próg jakoś 95-100pkt więc chyba na luzie się dostanę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...