Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pawel404

Sterowniki PCI Device

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam dźwięku w komputerze, bo jak wchodzę w "dodaj sprzęt" w panelu sterowania, to jest taki wykrzyknik na żółtym.

Jest tam napisane, że urządzenie nie działa poprawnie bo nie wykryto sterowników. Skąd je wziąć?

 

 

AMD Athlon 64, 3800+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam dźwięku w komputerze, bo jak wchodzę w "dodaj sprzęt" w panelu sterowania, to jest taki wykrzyknik na żółtym.

Jest tam napisane, że urządzenie nie działa poprawnie bo nie wykryto sterowników. Skąd je wziąć?

 

 

AMD Athlon 64, 3800+

nie jestwm złłośliwy :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O co Ci chodzi - nie spamuj!

 

Do Autora:

 

Sciągnij UAA - Uniwersal Audio Architecture, ten może być:

 

http://www.download.net.pl/17005/HP-Compaq...dio-Windows-XP/

 

I zainstaluj.

 

;)

z całym szacuneczkiem ale nie spamuje:) jedynie wyrażam pewne wątpliwości co do słuszności zakładania takiego tematu. Informacje które zawarł w temacie są conajmniej chude jak kon na polanie. A Ty gdybys zaoferowal mi UAA na moj system byłbym zawiedziony:0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzywymax nie dostał żadnych wiadomości na temat mojego sprzętu, a wiedział, że potrzebuję akurat tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z całym szacuneczkiem ale nie spamuje:) jedynie wyrażam pewne wątpliwości co do słuszności zakładania takiego tematu. Informacje które zawarł w temacie są conajmniej chude jak kon na polanie. A Ty gdybys zaoferowal mi UAA na moj system byłbym zawiedziony:0

 

Widzisz, ale ja mu pomogłem i od razu wiedziałem o co chodzi... nie musiał podawać więcej informacji, a gdybym je chciał to bym o nie poprosił.

Autorowi chodziło o HD Audio (w laptopie prawdopodobnie, lub integrze na pł. gł.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzisz, ale ja mu pomogłem i od razu wiedziałem o co chodzi... nie musiał podawać więcej informacji, a gdybym je chciał to bym o nie poprosił.

Autorowi chodziło o HD Audio (w laptopie prawdopodobnie, lub integrze na pł. gł.).

Dobrze. A mi chodziło jedynie o to by temat był treściwy musi zawierać więcej informacji(przynajmniej system). Jeżeli mu pomogłeś to naprawdę gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze. A mi chodziło jedynie o to by temat był treściwy musi zawierać więcej informacji(przynajmniej system). Jeżeli mu pomogłeś to naprawdę gratuluję.

 

Spoko, nie ważne, czy ja czy ktoś inny, poprostu z autopsji wiedziałem, że to może być to - sam już miałem z tym setki razy doczynienia, że np. w laptopie nie było dźwięku i modem się nie instalował bo potrzebne było UAA - czyli Universal Audio Architecture. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej szukać sterów do Audio na stronie producenta płyty głównej. W zdecydowanej większości przypadków będzie to Realtek, rzadziej SoundMAX.

Warto też sprawdzić w biosie, czy Audio jest uruchomione i jaki sterownik audio jest aktywowany: AC97, czy HD Audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak sprawdzić czy w biosie audio włączone?

 

A jaka to płyta główna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak sprawdzić czy w biosie audio włączone?

 

 

To pytanie jest z serii glupich, czy podchwytliwych ? :kwasny:

 

Wejsc do biosu i zajrzec w odpowiednia opcje, ktora powie nam czy jest wlaczone czy nie ??? Do pomocy moze przydac sie instrukcja obslugi od plyty, ktorej zapewne producent nie zapomnial dodac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AMD Athlon 64

 

Rzeczywyście chyba się nie dogadamy - podajesz cały czas typ procesora, a mi chodzi o płytę główna (ta rzecz, na której są umiejscowione pamięci, karty i procesor).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, PCI Device już nie ma z wykrzyknikiem, ale są jeszcze 2 inne rzeczy, które chyba też potrzebne do dźwięku, bo go jeszcze nie ma :/

 

xoo.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z plyta glowna dostales CD ze sterownikami . odwiedzilo te CD Twoj cd-rom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proszę o odpowiedź:)

 

 

wez kompa pod pache, i kilkadziesiat zlociszy w reke i idz do jakiegos serwisu to Ci zainstaluja. Bo widze ze zielony totalnie w te klocki jestes i nie masz pojecia o podstawowych rzeczach. No chyba ze znajda sie magicy na forum ktorzy telepatycznie Ci pomoga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...