Skocz do zawartości
Fistach

F.A.Q.: O ile podkręce moje ramy, procesor itp. jaki wybrać system? Czego tak mało GHZ ma mój procesor?

Rekomendowane odpowiedzi

Ale o jakie modele Ci chodzi? Bo i5 na LGA1155 są dwa rodzaje (w sumie trzy nie licząc wersji niskonapięciowych z literką S) - z literą K i bez niej. Te z K (jest na razie tylko 2500K) osiągają zwykle 4,5-4,7 GHz. Te bez K, takie jak i5 2300, i5 2400 itp., itd., możesz podkręcić o 5 mnożników więcej niż wynosi standardowy + kręcenie szyną, co w przypadkunp. i5 2400 pozwoli osiągnąć około 3,7- 3,8 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi właśnie o 2500K 3,3 GHz i 2400 3,1 GHz. Czyli widzę że zdecydowanie warto dopłacić 50 zł do 2500K 3,3 GHz. Dziek BuShMaN za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym się dowiedzieć czy kręcenie Q6600 na płycie gigabyte ga-g31m-s2l jest zdrowe? Chodzi mi tu konkretnie 9x300 czyli 2.7ghz bez zmiany napięcia . Jeśli nie zmienie napięcia to temperatury pozostaną jak na stock (czy się myle)? Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak wysoko musiałbym wykręcić Phenoma X2 aby uzyskać wydajność w grach podobną do Phenoma X4 3,2 Ghz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak wysoko musiałbym wykręcić Phenoma X2 aby uzyskać wydajność w grach podobną do Phenoma X4 3,2 Ghz?

Jeśli gra korzysta efektywnie z 3 i 4 rdzeni, to nie ma takiego taktowania, które mogłoby to nadrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi poleci program typu Orthos,żebym mógł zapuścić na parę godzin i przetestować temperatury?Orthos i7 2600k obciąża na 25-30%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości -

 

i5 750 (LGA 1156), chłodzenie : BOX.

Asus p7p55d

beQuiet purepower 530w

2x2GB GoodRam 1600mhz 1,5v

 

Na ile by stabilnie poszedł? Miałem go już na 3.75 Ghz (używając AutoTune w Biosie ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to dobry temat.

Czy jeżeli trzymam takiego Phenoma na napięciu dajmy na to 1,65V 24/7 (teoretyczny max to 1,5), ale mam jakieś super chłodziwo i trzymam go na niskich temperaturach dajmy max 55*C to może mnie spotkać jakaś przykra niespodzianka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze może.

Realnie zapewne po jakimś czasie przestałby być stabilny i wymagałby zmniejszenia zegara (bo na zwiększenie V już miejsca by nie było).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z podkręceniem procesora.

 

Kiedy opcja ręcznej zmiany zegara jest wyłączona wygląda to tak:

10001909.jpg

 

 

 

Kiedy opcję tę przełączymy, tak:

86085917.jpg

 

 

 

Po jakiejkolwiek zmianie zegara, zapisaniu ustawień i resecie, komputer wyłącza się. Następnie po kilku sekundach sam odpala znowu i wszystko jest tak jak na pierwszym obrazku.

Co się dzieje? Dlaczego nie mogę podkręcić procesora?

 

 

Mam jeszcze pytanie co do opcji niby od zwiększania wydajności:

22693079.jpg

 

65598050.jpg

 

 

Czy one faktycznie coś dają? Warto je przełączać na Turbo/Extreme?

 

Płyta główna to Gigabyte GA-G33M-DS2R

Procesor: Intel Core 2 Duo E5200 2.5GHz

Edytowane przez tishikori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ogólne pytania do tego FAQa do mam swoje pytanie. Czy warto dokładać do lepszych płyt głownych? Jak chipsety przekładają się na wydajność czy działanie kompa? Bo akurat o płytach głownych nie wiem za dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ogólne pytania do tego FAQa do mam swoje pytanie. Czy warto dokładać do lepszych płyt głownych? Jak chipsety przekładają się na wydajność czy działanie kompa? Bo akurat o płytach głownych nie wiem za dużo

Określ dokładnie o jakie płyty Ci chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości -

 

i5 750 (LGA 1156), chłodzenie : BOX.

Asus p7p55d

beQuiet purepower 530w

2x2GB GoodRam 1600mhz 1,5v

 

Na ile by stabilnie poszedł? Miałem go już na 3.75 Ghz (używając AutoTune w Biosie ;) )

U mnie smiga super na 4.0 a max na ile podkrecilem było 4.6, komp stoi cały czas na balkonie więc przy minusowych temp

Sprawuje się wyśmienicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zacząłem wczoraj się bawić moim Athlonem (pierwsze starcie z podkręcaniem AM3) i jakoś na razie lipa. Od razu do rzeczy, bo pewnie coś źle robię, albo jakąś padakę mam. Gdy próbuję zrobić 3,6GHz jest niebieski ekran po ok. 10 min. w OCCT, ustawienia: 240x15, ram akurat mogę wtedy ustawić na równe 1600MHz jak teraz, czyli fabrycznie, NB i HT po 2160MHz, napięcie na procku ustawiam 1,425V, chociaż podczas testu OCCT pokazuje nawet 1,46V. Drugie podejście na 3,5GHz: 235x15, ram 1567MHz, NB i HT 2115MHz, napięcie 1,425V, później 1,421V (OCCT dalej pokazuje 1,46V), no i co ciekawe przejdzie OCCT na pół godziny (więcej mi się nie chciało czekać), "smarka" 06 też, ale w Vantage z powrotem niebieski ekran. I tu moje pytanie co przestawić, albo co źle robię? Nie wiem jak z tym napięciem, bo właśnie programy pokazują dosyć dużo, tak jak OCCT, a 1,46V to chyba trochę dużo moim zdaniem jakby tak miał pracować na co dzień przez ponad rok; tyle że w biosie ustawiam te 1,425V i liczę się ze skokami pod obciążeniem, ale aż tyle?. Temperatury, które oczywiście jeszcze monitorowałem, to przy 3,6GHz wynosiły 47 stopni dla procesora i po 37 stopni dla każdego z rdzeni. Sprzęt w sygnaturce, jakieś porady?

 

P.S. Jak zły temat to sry.

 

Edit.: Proszę o usunięcie tego posta, bo znalazłem chyba właściwy temat o podkręcaniu AM3: KLIK.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ponieważ ten temat to FAQ więc pytam:

 

Dlaczego NIE podkręcać procesora programami? Prosze o konkretne wyjasnienie - w sieci znajduje się wiele poradników jak to robić z poziomu Windowsa ale to tu, to tam czytałem, że nie należy tak czynić ale koniecznie robić to z poziomu BIOSA...

 

(?)

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nic (kosz)

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuję ztuningowac mojego della inspirion 1525, ciekawe co z tego wyjdzie, ostatnio jak kombinowałam to zaczął się sam wyłączać, może tym razem się uda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam procesor i5 3450s i chciałbym go troszkę podkręcić aby poczuć lekki skok wydajności. Posiadam boxowe chłodzenie. Jak myślicie ile dam rady podkręcić na boxowym tak, a żeby nie inwestować na razie w nowy cooler. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz podkręcać to kup nowy cooler, na boxowym się nie podkręca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, bawię się w podkręcanie starego trupa Phenom x2 555 na płycie Ga-MA78LMT-US2H, w tym momencie mam 3,9ghz bez odblokowanych rdzeni i ciekawi mnie jedna rzecz, element zaznaczony na screenie to chyba cewki? grzeje się bardzo mocno, palcem przytrzymam 3 sekundy i już parzy. Mam się obawiać? Sprzęt i tak do niczego nie jest potrzebny. Temperatura pod obciążeniem OCCT to max 58 stopni przy napięciu 1,52(może trochę dużo ale na mniej nie chce 3,9ghz odpalić)

2IVaOis.png

Edytowane przez Mgk123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe, że mój R7 1700 potrzebuje przy podkręceniu na 3.9 Ghz ponad 1.3V? Najpierw ustawiłem napięcie na 1.275V, to po 2 minutach testowania OCCT nastąpił zwis systemu, czarny ekran i komp się wyłączył bez żadnych komunikatów. Ustawiłem napięcie na 1.3V, to też parę minut testowania, tym razem pojawiły się błedy w OCCT i za chwile niebieski ekran i reset systemu. Pamięć RAM podkręcona do 3400 Mhz na timingach 14, 17, 15, 15 przy napięciu 1.44V i SoC na 1.1V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...