Skocz do zawartości
Fistach

F.A.Q.: O ile podkręce moje ramy, procesor itp. jaki wybrać system? Czego tak mało GHZ ma mój procesor?

Rekomendowane odpowiedzi

no ale czy do crysisa potrzeba teraz 4 rdzenie 4ghz? Czy poprostu grafy sie na nim dławią. Chcialem poczatkowo napisac 5 lat ale potem zmienilem na 4 i dopisalem o uchu:P Swoją drogą to nie wiadomo czy za 5 lat konsole juz nie wyprą bardzo PC z rynku gier bo taki scenariusz rowniez jest mozliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B. dobry PC dzis starczy na 3 lata spokojnie (oczywiscie z wymiana grafy jesli chcemy miec detale zawsze na MAX).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak juz wymieniac, to wypadaloby wymienic wszystich (np. tak jak w temacie o zasilaczach).

Crucial, G.Skill, Mushkin, Team Group i cala reszte, o ktorej aktualnie nie pamietam ;)

 

 

Głupia odpowiedz, bardzo czesto sa pamieci podobne lub identyczne, a wydajnoscia sie roznica i nie zawsze im drożej tym lepiej.

 

 

Ale, ogolnie dobrze, ze w koncu ktos to zsumował do kupy (chociaz i tak codziennie bedzie mozna spokojnie naliczyc 20+ tematow typu "ile podkrece", "co wybrac" etc...)

Naniosłem poprawki, zawsze to o pare tematów mniej i więcej porządku na forum.

 

Przez worda przepuszcze jak wróce ze szkoły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grasz w 800x600 .. gratuluje ... a raczej wspolczuje

Nie każdy musi grać w 1600x1200... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie każdy musi grać w 1600x1200... :E

Ale w 1280x1024 trzeba jednak ;)

 

EDIT#1: Update.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie każdy musi grać w 1600x1200... :E

 

:thumbup:

Ale w 1280x1024 trzeba jednak ;)

 

EDIT#1: Update.

czy trzeba to akurat pojecie wzgledne do niedawna w wiekszosc gier gralem w 800x600 i dobrze sie gralo jeszcze teraz jak jestem u kumpla to na jego kompie gramy w 800x600 i bardzo przyjemnie sie gra...ja nie musze miec wysokiej rozdzielczosci zeby grac...zreszta na moim kompie gram w 1024x768 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jakbym miał grać w jakąś grę na którą się napaliłem to odpaliłbym ją. Ale co za sprzęt to jest, że na 800x600 gracie, nie lepiej obciąć detale i zwiększyć rozdzielczość?

 

@Down: Mogłeś edytować, to nie miejsce na rozmowy nie na temat ;)

Edytowane przez Fistach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście jakbym miał grać w jakąś grę na którą się napaliłem to odpaliłbym ją. Ale co za sprzęt to jest, że na 800x600 gracie, nie lepiej obciąć detale i zwiększyć rozdzielczość?

Dla mnie to detale tworza dobra grafike, rozdzielczosc poprawia tylko ich ostrosc. Ja np ostatnio gram w assassin's creed wlasnie w 800x600 i wszystko full. Wczesniej mialem ustawione 1280x1024, detale niektore na low, niektore na min i uwierz mi - teraz wszystko wyglada zdecydowanie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje. Z tym rozumowaniem to jeszcze spoko z 5 lat posiedzisz na tym klocku. Ciekawe do jakiej rozdzielczości zejdziesz? 320x240 w low? Powtarzam za kilka lat żaden z obecnych procków (2, 3 czy 4 rdzeniowych) nie nada się do sensownego grania...

Jesli dla ciebie sensowne granie rowna sie 1920x1200 i wszystko na maxa, to sie nie dziwie. Tak sie sklada, ze moje "marne" jaderko 2,4GHz radzi sobie elegancko we wszystkich grach, nawet nowych, w 1280x720, a czesto i 1680x1050. Oczywiscie dodatkowa moc zapewni wiecej klatek, ale do plynnego i przyjemnego grania nie sa wcale one az tak potrzebne. Bo wlasciwie co to za roznica czy masz 40 czy 50fps? :) W wiekszosci pozycji sie tego w zaden sposob nie odczuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grasz w 800x600 .. gratuluje ... a raczej wspolczuje

 

ja na moim sempronie 2500+ 1750mhz socket A i ati 9600 gram crysisa na 800x600 15fps ale da sie grać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja na moim sempronie 2500+ 1750mhz socket A i ati 9600 gram crysisa na 800x600 15fps ale da sie grać :)

Masz oczy kobry czy co? Przecież w strzelanine nie da się przy tym grać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fistach

Może jestem namolny... ale dam ci zajęcie: popraw babole (niewiele... ale np. "jakbysmy, megaherze, cieńką, jakiejść")

 

 

 

A tak w ogóle to raz napisałem że gram w 800x600 w jeden tytuł(bo teoretycznie nawet minimalne nie są spełnione i nie chciało mi się sprawdzać jak jest w wyższych rozdziałkach :P ), a tu zaraz taka odezwa.... :lol2:

Zresztą rozdzielczość nie musi oznaczać że nie będziemy się dobrze bawić-osobiście to zaraz po tym jak kupiłem kompa(i wtedy to była cud maszyna...........) to włączyłem Carmagedona... :E pikseloza straszna.... 320x240..... ale po 10 minutach frajda dla mnie większa niż przy 97% nowych gier.... :) (carmagedona lubię za rozbijanie się samochodami i klimat, nie za rozjeżdżanie przechodniów :P:lol2: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś ile można dać V Brisbane, żeby bylo bezpiercznie? Standardowo mam 1,3 czy 1,375V jest jeszcze bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest to bezpieczne, do 1.4V powinno być jeszcze dobrze, choć nie wiem czy będziesz potrzebował aż takiej mocy na Brisbane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na 1,35V mam 3GHz na 1,375V mam 3,12 GHz. Kupie pentagrama HP100 AlCu Lite i zobacze jakie temp będą jak za wysokie to wystarczy mi 2,9 - 3,0 jak będą w miare możliwe to moze pokusze się o 3,12 GHz

 

Znam osobę, która ma 1,575V na Brisbane ;)

Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PL_kolek

Jeśli chodzi o ogólne pytania do tego FAQa do mam swoje pytanie. Czy warto dokładać do lepszych płyt głownych? Jak chipsety przekładają się na wydajność czy działanie kompa? Bo akurat o płytach głownych nie wiem za dużo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No poszukam troche w necie, pomyślę i napiszę.

 

@DownDown

 

Ja coś pisałem o pisaniu bzdurnych postów, kłóćcie się na PM.

 

BTW. Może mi ktoś pomóc z F.A.Q.?

Edytowane przez Fistach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko temacik dla mało zorientowanych newbies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Nie ma czegoś takiego jak komputer do gier na lata.

2. W chwili obecnej gry nie wykorzystają 4 rdzeni a za klika lat Quad z 2008 roku i tak sobie nie poradzi z żadną grą...

 

Moja sugestia:

Komp do gier - mocne 2 rdzenie

Komp do grafiki, obróbki wideo itp - 4 rdzenie

bzdura .u mnie nawet gry z 2006 r wykorzystują 4 rdzenie.mam viste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bzdura .u mnie nawet gry z 2006 r wykorzystują 4 rdzenie.mam viste.

 

a które gry ci wykorzystują? bo z 2006 to nie pamiętam żeby były gry obsługujące i wykorzystujące quad core. mam wrażenie że chcesz flame rozpocząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bzdura .u mnie nawet gry z 2006 r wykorzystują 4 rdzenie.mam viste.

 

WTF?

 

Wykorzystują, to według Ciebie, działają?

 

Chodzi tu oto, ze gra/program, jest w stanie wykorzystać cały potencjał, jaki daje czterojajeczny procesor, a nie czy gra/program w ogóle sie uruchomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuje, że zaraz zawołam moderatora - nie mogłeś tego napisać na PM? Tylko tutaj to pisać?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz oczy kobry czy co? Przecież w strzelanine nie da się przy tym grać :E

ja w crisisa przy 10fps grałem i sie grało przyjemnie... dla mnie płynnie to jest powyżej 10fps:D a przy 30 już jest za dużo :/

 

ja gram cały czas na 1024/768 i wyżej nie trzeba wcale:D

Edytowane przez Jacek1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,5GB ram dla WWW, Office itp. pod XP to aż nadto. Ja mam tyle i przy normalnej pracy mam 1GB wolny, więc 1GB spokojnie wystarczy dla ww. zastosowań pod XP, a nawet będzie się miało zapas. Ja tyle ramu dokupiłem głównie ze względu na gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam kompa PENTIUM 4 2,4@2,8 ghz , 512 ram , radeona 9200 128mb.. i mam w ET stale 76 fps ale gra mi się tnie.. nie wiem zupełnie co mam zrobić? ludzie prosze pomóżcie..... tnie mi się ta gra strasznie po jakims 20 minutach gry... warpi gra mimo ze na lagometrze jest wszystko ok !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...