Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Strutter

LG M228WA-BZ.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc chciałbym zaprezentować Wam mój nowy nabytek : LG M228WA-BZ. Jest to monitor 22 calowy z czasem reakcji 5ms, tunerem TV oraz masą wejść. Przesiadłem się na niego po 6 letnim użytku Samsunga 755DFX. Monitor posiada 3 lata gwarancji oraz dodatkową 30 dniową gwarancję na bad-pixele - wystarczy, że wyskoczy jeden dowolnego typu i można go na koszt LG odesłać do wymiany na nowy. Ma wbudowane głośniki - jako rozwiązanie zastępcze do normalnych głośników sprawdzają się bardzo dobrze - ew. jak ktoś nie ma wysokich wymagań dot. dźwięku.

 

Zdjęcia robione telefonem Sagem my501c, więc dlatego jest taka, a nie inna jakość zdjęć :E.

 

Tak więc monitor przyszedł do mnie :

 

c8adc49b5054685am.jpg

 

 

Oto co jest w środku. Na zdjęciu widać pilot - jak dla mnie bardzo wygodny, zaś obsługiwanie nim menu - intuicyjne :

 

44eee5761abdc711m.jpg

 

Oto panel :

 

82c7ccdeb7280612m.jpg

 

 

Tutaj wejścia monitora :

 

657154142eaa9cb8m.jpg

 

 

Monitor podłączony już do prądu. Mi się podoba :P :

 

d88c020cc7a7968dm.jpg

 

 

A tutaj obraz. Zdjęcia oczywiście nie oddają jego kolorów :P. Po ustawieniu PSM na "Standard" i temperatury kolorów 6500K jest moim zdaniem najlepiej - dobra biel i odcienie szarości też ;). Przeskok jeśli chodzi o 17 cali 4:3, a 22 cale 16:10 - znacznie większa przestrzeń :E.

 

38b393a3ce7a49a0m.jpg

 

 

Tutaj widać podświetlenie monitora. W praktyce nic nie przeszkadza np. podczas oglądania ciemnych filmów.

 

0b6ab6ed4b327198m.jpg

 

 

Tuner TV w tym monitorze - dla mnie bomba :E. Oczywiście można oglądać TV i obsługiwać podłączone do niego inne urządzenia bez włączania komputera :

 

09cb02283ebcb856m.jpg

 

 

Sam zaś wykorzystuję go też do grania na :

 

0c3ff2318695756dm.jpg

 

:E.

 

 

 

Kąty widzenia są jak na reszcie TN3 - jak dla mnie wystarczające. Skalowanie rozdzielczości działa dobrze - sprawdzane przy Colin DIRT I 1280x960 @ 16:10 - jakość obrazu bardzo dobra.

 

 

Jeżeli chodzi o coś co bym jeszcze chciał mieć w tym monitorze : Pivot i PIP. Jednak i tak uważam zakup tego monitora za bardzo udany.

 

 

 

Oczywiście możecie zadawać mi pytania na temat tego monitora i powiedzieć np. co dopisać/opisać/zdjęcie czego mam dodać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten monitor :thumbup: . Ja też niedługo kupuje lcd i może uda mi się namówić starszych na jakiś z tunerem TV np. taki jak Twój bo na moim 15 letnim telewizorze już mało co widać :E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrzcie na to foto z tvn, ten kolo o prawej ma taka twarz dziwna jak ja mialem na 226bw z CMO. oddalem bo jak dla mnie to byla tragednia ;/

zaleta to duzo wejsc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
popatrzcie na to foto z tvn, ten kolo o prawej ma taka twarz dziwna jak ja mialem na 226bw z CMO. oddalem bo jak dla mnie to byla tragednia ;/

zaleta to duzo wejsc :)

 

Przecież te zdjęcia były robione telefonem komórkowym... Już ja bym to zwalił na jakość zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież te zdjęcia były robione telefonem komórkowym... Już ja bym to zwalił na jakość zdjęcia.

 

w takim razie zrob screna i daj tu w tym momencie filmu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w takim razie zrob screna i daj tu w tym momencie filmu :)

 

 

Rozumiem że to miał być żart?

 

Bo chyba nie chcesz porównywać jakości obrazu na LCD przez printscreeny? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle na printscreen'y, co na zdjęcie z telefonu :E. Przecież widać, że nawet pulpit na zdjęciu z telefonu wygląda słabo, a jest to wina właśnie telefonu, a nie monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w takim razie zrob screna i daj tu w tym momencie filmu smilies/smile.gif

 

Buahahahaha a to dobre... :E

 

Lepiej skołować dobry aparat i cyknąc kilka fotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie ta recka jets bez sensu bo co mi po tym ze zobacze okropne fotki? napewno po tej receznjj nie zdecydowalbym sie go kupic :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja to nie tylko zdjęcia. Zdjęcia były po to, by pokazać monitor. Wrażenia też się liczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor z tunerem ma przewagę nad połączeniem monitor + tuner - można oglądać TV i np. grać na konsoli bez włączania komputera, bądź grać za jednym razem w grę na PC i konsoli i oglądać TV :E.

 

PS. No i pilot do tego LG M228WA-BZ jest fajny :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze jedan rzecz a manowicie czy jakosc obrazu LG M228WA-BZ (kontrast 3000:1 DFC) jest duzo gorsza od np. monitora ktory ma kontrast 10000 :1 tak jak ten do ktorego podalem link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zbyt wysoki kontrast kole w oczy :E. Poza tym te 10000:1 w LG L227, to też DFC. Ja na obraz w swoim LG M228WA-BZ naprawdę nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Recenzja to nie tylko zdjęcia. Zdjęcia były po to, by pokazać monitor. Wrażenia też się liczą.

 

z tym ze nie mam pewnosci ze jestes obiektywny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tym ze nie mam pewnosci ze jestes obiektywny

 

Masz jakiś problem ? Skoro nie masz pewności, to Twoja sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli oglada sie na monitorze telewizie to głos jest emitowany z glośników z mnoitora czy tez z glosnikow podlaczonych pod komputer??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić jak się chce. Ja mam zrobione, że wszystko leci z głośników Creative (nie tych z monitora).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w takim razie ta recka jets bez sensu bo co mi po tym ze zobacze okropne fotki? napewno po tej receznjj nie zdecydowalbym sie go kupic smilies/szczerbaty.gif

 

Bezsensu to jest pokazywanie jakości wyświetlania obrazu po screenach, które robione są na sygnale grafiki a nie na matrycy monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Skłaniam się do kupna tego monitorka (M228WA-BZ). Czy mógłby ktoś wszystkie elementy, które otrzymuje się wraz z monitorkiem (kable, etc). I orientujecie się może, jakie wyposażenie posiada bliźniaczy model M228WD-BZ? Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja, płyta ze sterownikiem i instrukcją w PDF, kabel DVI, VGA, kabel do podłączenia do wyjścia głośnikowego w komputerze (by później podłączyć głośniki komputerowe do monitora i by one grały dźwięki z komputera), gwarancja no i chyba to wszystko.

 

No i jeszcze Pilot + baterie do niego.

 

WD-BZ różni się tym, że ma HDMI i DVB-T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche martwi mnie nieobecnośc w modelu WD-BZ złącza DVI. Czy poprzez przejściówke bede mógł podłączyć PCta do tego monitora przez wejscie HDMI i cieszyć się cyfrową jakością obrazu (karta PowerColor Radeon x1950 pro 256mb pci-e)?

Który model według Was jest lepszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troche martwi mnie nieobecnośc w modelu WD-BZ złącza DVI. Czy poprzez przejściówke bede mógł podłączyć PCta do tego monitora przez wejscie HDMI i cieszyć się cyfrową jakością obrazu (karta PowerColor Radeon x1950 pro 256mb pci-e)?

Który model według Was jest lepszym wyborem?

 

Dajesz przejściówkę i działa jak trzeba - jakośc jest ta sama. Co do modelu - jak Ci HDMI nie jest potrzebne (np. do konsoli) to bierz z DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A będę mógł XBOXa360 podłączyć przez HDMI do WA-BZ? Oczywiscie poprzez przejściówke do DVI. Wiem że nie będzie głosu, ale czy obraz będzie OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...