Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

akodo_

Recenzja Monitora Lg W2252tq-pf [foto]

Rekomendowane odpowiedzi

Monitor mozna odchylic do tylu poprzez odkrecenie tych srubek z tylu (lekkie odkrecenie) :)

Niby jak to działa ? Odkąd kupiłem ten monitor zastanawiam się jak go pochylić i mi nie wychodzi :E W instrukcji nie znalazłem żeby było coś napisane na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jaki sposób odchyla się monitor do tyłu? Bo u nie jakoś cięzko to chodzi i boję się oby czegoś nie urwać..

Musisz go wyjac z podstawki i wykrecic 2 srubki z tylu (które nie wypadna pomimo maksymalnego wykrecenia-takie ułatwienie)

 

Mógłby ktoś wstawić foto pełnej okazałości monitora, i najlepiej włączony. Dzięki.

qwerrty.jpg

proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no monitor ma moja "Ciotka" normalnie z porównaniem do mojej 17lcd LG(2letniej+ :E) no to jest po prostu cudo :D zbieram kase ;](co prawda stary monitor też jest dobry ale raczej dla starszych kompów :P nowy komp nowy monitor :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość freak

Właśnie zamówiłem ten monitor za 676zł w morele.net

Wahałem się jeszcze między modelem L227WT, ale ten ma podobnież dużo większego input laga, co dyskwalifikuje go w sieciowych FPSach w które czasem pogrywam.

Wygląd na zdjęciach mi się tylko trochę nie podoba, wolę jednak surowe kanciaste kształty, no i ten srebrny pasek :/ Ale chyba jak za tą cenę nie ma co wybrzydzać. :)

Z niecierpliwością czekam na przesyłkę. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się podoba ten monitor, widzialem wiele jego zdjec, filmikow i widzialem go tez na zywo :) co prawda LG L227 oraz samsung T220 maja lepsze kolory, ale co tam :P

 

pewnie tez wzialbym ten monitor, ale meczy mnie aby miec tv w pokoju, ygh :P musze pomyslec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość freak
co prawda LG L227 oraz samsung T220 maja lepsze kolory, ale co tam :P

To prawda, ale ten ma mniejszego input laga co jest w ważne w szybkich grach sieciowych. No i jest jednak te 150-200zł tańszy. :)

pewnie tez wzialbym ten monitor, ale meczy mnie aby miec tv w pokoju, ygh :P musze pomyslec :D

Myślę, że to nie ma sensu na dzisiaj. Bierz ten monitor, bo nie jest drogi, a za kilka lat jak wejdą na rynek dopracowane OLEDy to kupisz sobie coś wypaśnego. Przynajmniej ja mam taki plan. :P IMO szkoda inwestować dużą kasę w LCDeki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za kilka lat.... :P

tylko mi chodziło o lcd z tunerem - Lg m228-wa (jest recka tutaj). a on kosztuje niecałe 900.

ten jak i inne monitory widzialem na zywo. LG W2252tq, LG L227WT, samsung T220 (glownie na te patrzyłem) samsung miał lepsze kolory od w2252tq, a l227wt mial jakby przesycone/za jaskrawe kolory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość freak

ale te kolory chyba zależą od wykalibrowania ekranu, więc nie można się tak sugerować oglądając monitory w media markcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem. dlatego nie patrzyłęm tylko na nie, a przestawialem wszelkie opcje :D

obok siebie stały Lg - 2252TQ , 227WT i HP W2207h. a pod spodem stał Samsung T240. jeszcze inne staly dalej, ale glownie patrzylem na te i sie nimi bawiłem.

 

najlepszy obraz miał T240, troszke gorszy miał 2252TQ. a na ostatnim miejscu 227WT - przestawiałem w nim rozne opcje, troszke się poprawiło, ale co z tego skoro nadal obraz był dobry. nadal był jakby za jasny, tzn kolory zbyt jaskrawe. ale może jest jakas kombinacja, ktora zrobiłaby lepszy obraz.

moze to co przestawilem w 227WT w domu by mi starczyło, ale w sklepie miałem porownanie obokj do innego lg, samsunga i hp.

szkoda, ze lg 228wa-bz stał dalej, bo chciałem go porownac, ale obok stal samsung T220 HD, to lg miał troszke gorszy obraz.

a HP wymiatał dzięki "szybie", ale jak w innych tez by zrobic szybe to tez pewnie miałyby lepszy obraz. jednak wada- widac ekran, ale sie troche odbija, a szkoda.

 

wszystkie co wymieniłem tutaj to fajne monitory. zakładałem z miesiac temu, ze kupie LG 227WT, ale te problemy z obrazem, ech...

 

chciałbym włączyc lcd i sie cieszyc, a nie spedzac dluzszy czas na ustawieniu obrazu, ktory nadal nie bedzie jakis super (ale jak pisalem wyzej, moze jest jakas konfiguracja, ktora zmieni to dobrze)

chyba wybrałbym 2252TQ, albo samsunga. ale ten 1 jest o ok 150 (czasem 200) zł tanszy od samsunga.

musze pomyslec na tym pare dni

 

 

sorry jesli zrobiłem off-topa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za trochę nie do końca właściwy topic ale pomyślałem że się wtrące i ktoś może mi pomoże.

 

Chciałbym kupić monitor 22 cale, panoramiczny oczywiście, w standardowej rozdzielczości 1680x1050 i z technologią GLARE czyli błyszczący.

 

Czy mógłby mi ktoś coś polecić?

 

Zastanawiam się na NEC 22WMGX cena 1000zł

 

proszę o pomoc i radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość freak

Jeżeli chodzi o 22" z szybką wszyscy na forum polecają HP W2207h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzisz o tym NECu? mam aktualnie monitor tej firmy i można rzec się przywiązałem, a co do HP to często słyszę ogólne złe opinie, chociaż mogą się mylić

 

jeszcze jak można trochę więcej o plusach i minusach technologi GLARE - błyszcząca szybka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co sądzisz o tym NECu? mam aktualnie monitor tej firmy i można rzec się przywiązałem, a co do HP to często słyszę ogólne złe opinie, chociaż mogą się mylić

 

jeszcze jak można trochę więcej o plusach i minusach technologi GLARE - błyszcząca szybka

Największa wada monitorów z szybką jest to, że jak masz jasny pokój możesz widzieć swoje odbicie. Ja właśnie ze względu na to nie wziąłem takiego monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat tego jednego jestem świadomy. Ale uważam że moje warunki będą dobre do tego monitora. Co jeszcze mógłbyś mi doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka skromnych słów i zdjęć, ale bardzo się przydało :) Jeżeli nie zaśpiewają mi w miejscowym komputerowym jakiejś drakońskiej ceny, w przyszłym tygodniu pochwalę się wrażeniami z użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje kupowac na morele , ja wlasnie kupilem w2252tq :)

 

Rekomendowany Partner LG Electronics

 

Dzięki temu certyfikatowi klient moze mieć pewność, że kupując u nas produkty firmy LG kupuje sprzęt oryginalny z legalnej dystrybucji, posiadający gwarancję na terenie RP.

Pracownicy Morele.net dysponują odpowiednią wiedzą na temat oferowanych produktów LG i są wstanie doradzić nawet tym najbardziej wymagajacym klientom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość freak
proponuje kupowac na morele , ja wlasnie kupilem w2252tq :)

Mam do Ciebie kilka pytań. W jaki sposób był zapakowany monitor? W jakim pudełku? Czy był w środku paragon zakupu i karta z darmową klawą i myszką?

Do mnie przyszedł w oryginalnym pudle oklejony zwykłą przezroczystą folią bez paragonu i tego kuponu i coś czuje, że coś jest nie tak.

Napisałem już maila w tej sprawie do morele i do czasu wyjaśnienia sprawy nie polecam tej firmy i/lub ich przewoźnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E lol

monitor jest odpowiednio zabezpieczony, wiec nie potrzeba go pakowac w dodatkowy karton. a firmy kurierske nie depcza paczek xD

paragon powinien byc na tej folii, taka przyklejona przezroczysta koperta i w niej paragon. jesli nie bylo to napisz, to Ci wysla listownie za free.

a kupony to sobie sam musisz druknac.

polecam morele.net :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość freak

Co w tym śmiesznego?

W tej kopercie była tylko niewypełniona karta gwarancyjna bez paragonu. Do tego pudło od monitora było odklejone zwykła przeźroczystą taśmą bez żadnych napisów. To normalne w tym sklepie? Bo jak zamawiałem towar w innych sklepach każdy miał swoją firmową taśmę.

Monitor jest sprawny, nie ma bad pixeli, ale przy zmniejszaniu jasności zaczyna piszczeć, co prawda cicho, ale da się usłyszeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe, ze popelnili błąd. dobrze, ze do nich napisałeś. ja dostalem paragon i od nich zawsze paczka byla oklejona firmowa tasma. moze im sie skonczyla, moze akurat byla zwykla pod reka itd itp.

a buczenie... no niestety w wielu monitorach wystepuje przy zmniejszaniu jasnosci, w swoim tez tak mam.

mozliwe, ze tez bede kupowal ten monitor.

 

pamietaj, ze oni maja mase zamowien i czasami popelniaja blad.

w ogole jestes zadowolony z tego monitora? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co w tym śmiesznego?

W tej kopercie była tylko niewypełniona karta gwarancyjna bez paragonu. Do tego pudło od monitora było odklejone zwykła przeźroczystą taśmą bez żadnych napisów. To normalne w tym sklepie? Bo jak zamawiałem towar w innych sklepach każdy miał swoją firmową taśmę.

Monitor jest sprawny, nie ma bad pixeli, ale przy zmniejszaniu jasności zaczyna piszczeć, co prawda cicho, ale da się usłyszeć.

 

Pudlo od monitora nie powinno byc otwierane przez sklep wiec nie maja zadnego wplywu na tasme jaka jest zaklejony, jak wiec mial by sie w srodku znalezc paragon? W pudelku jest to co daje producent a oni powinni przyslac Ci dokumenty (pafagon albo faktura) a promocja z klawiatura i myszka to na stronie http://www.lgry.pl//index.php?view=Article&id=563 masz opisane co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość freak
w ogole jestes zadowolony z tego monitora? :)

Z wyglądu mi się podoba mimo, że przed zakupem miałem odmienne zdanie. Wygląda dużo lepiej niż na obrazkach. Co do jakości obrazu muszę jeszcze kilka dni go potestować. Pierwsze wrażenie po przesiadce z CRT 22" Iiyamy bez rewelacji.

 

Na jakich ustawieniach użytkujecie ten monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z wyglądu mi się podoba mimo, że przed zakupem miałem odmienne zdanie. Wygląda dużo lepiej niż na obrazkach. Co do jakości obrazu muszę jeszcze kilka dni go potestować. Pierwsze wrażenie po przesiadce z CRT 22" Iiyamy bez rewelacji.

 

Na jakich ustawieniach użytkujecie ten monitor?

Ja przesiadłem się z CRT 19'' LG (dokładnie F900B). Generalnie monitor jest ok ale też nie mogę dobrze trafić z ustawieniami. Na chwile obecną mam:

- jasność: 40

- kontrast: 40

- gama: 0

- czerwony: 55

- zielony: 60

- niebieski: 62

Jak oglądam jakiś film podbijam jasność i/lub kontrast. A Ty jakie masz ustawienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Kiedy premiera ? Kupię na pewno super gierka
    • https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-04-18/do-tusk-najblizsze-tygodnie-moga-rozstrzygnac-o-losach-wojny-w-ukrainie-sytuacja-jest-krytyczna/ https://www.money.pl/gospodarka/cudzoziemcy-w-policji-ruszyla-analiza-7018246868503488a.html Jak do policji przyjmą Białorusinów z wrogiego nam państwa pod butem Rosji to policjant będzie zatrzymywał policjanta ? Ukraina upada ? Przecież Rosja miała upaść w 3 dni ? To jak to z tym jest ?
    • https://rozrywka.dorzeczy.pl/show-biznes/575775/kubicka-wsciekla-na-lekarza-z-ukrainy-nie-mowil-po-polsku.html Ostatecznie Kubicka w zaawansowanej ciąży, sprowadziła swoją mamę do prywatnego warszawskiego szpitala, gdzie lekarze nie kryli zdumienia tym, że nie wykonano jej odpowiednich badań. Tam właśnie zamierza kontynuować leczenie. czyli standard , gdzie są zwolennicy publicznej "służby zdrowia" ? @kanon7  https://polin.pl/pl/aktualnosci/2016/07/05/prezydent-andrzej-duda-w-kielcach
    • allegro lepsze i drozsze ale wiesz czemu bo jak kupisz nawet od prywatnego to na 99% dostaniesz item, i to nie chodzi o to ze cie oszukaja, kupilem 3 plyty glowne, jeden odrzucił zakup bo juz nieaktualne, dwoch pozostalych nie zaakceptowalo i 24h x2 nie mialem srodkow, do tego musisz czekac te 24/7 bo nawet jak zwroca srodki to tracisz caly jeden dzien bo przeciez nie kupisz 5 roznych rzeczy bo potem tego nie zwrocisz  
    • Siemka, Mam takie pytanie, co w obecnej sytuacji bardziej opłaca się kupić, LG C3 42 czy AW2725DF   LG C3 obsługuje 4k i można go kupić już za 3600zl  AW2725DF obsługuje 1440p i jest droższy , kosztuje 4000zl.   Obecnie mam komputer który nie jest gotowy do grania w 4k, ale też trochę bez sensu płacić więcej za monitor który teoretycznie jest gorszy, bo obsługuje mniejsza rozdzielczość. A z tego co słyszałem LG C3 radzi sobie ze skalowaniem obrazu do 1440p bardzo dobrze. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...