Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hiszam1987

jak podłączyć radio nowe do starego samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem już radio to: http://moto.allegro.pl/item348924517_odtwa...nowy_gw_fv.html

 

 

 

 

i teraz problem lub nie problem z podłączeniem, pełno jest przewodów. Radio będzie montowane w skodzie Favorit( na jakiś czas bo potem będę kupował Golfa III) w skodzię są 2 głośniki przednie(lewy i prawy) i przewody są bez końcówek i teraz problem jak je podłaczyć. Bo w sumie chyba będę musiał podłączyć tylko antene, 2 głośniki i zasilanie 12V( kostka iso jest w radiu) w aucie nie mam więc co będe musiał ją kupić czy jak?? czy będę musiał dokupić końcówki do przewodów w skodzie?? Wybaczcie za takie może dla was glupie pytania ale jestem zielony w tych sprawach...

 

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz kupić kostkę iso i podpiąć przewody które masz w aucie , poszukaj najlepiej kostki która ma opisane przewody wtedy nie pomylisz się przy podłączaniu , przewody albo lutujesz (jeżeli masz możliwości) albo łączysz na kostkach elektrycznych (bardziej zawodne może coś się rozpiąć) ewentualnie poskręcać ze sobą kabelki i dobrze zaizolować (też może się rozpiąć jak coś niedokładnie połączysz) i potem podpinasz radio i jak się nie pomylisz to będzie ładnie grało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czywi wystraczy kupic kostke iso tak?? są standardowe nie ma zadnych odmian?? Tak wogólę Dzięki za odp pozdrawiam piwko stawiam :D:D wirtualne :D z tego co widzilem mam w radiu kostke ISO czyli musze kupic dodatkową do samochodu??

 

http://moto.allegro.pl/item352018451_kostk...skoda_0022.html taka może być czy wystraczy ta co mam w RADIU?? moge wysłać zdjęcie jeśli to by było potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilka zdjęć "tyłu radia" i kostki ISO może to rozwieje wątpliwości jakiego typu ona jest i jakie przedwody mam w radiu( czy nie będę musiał kupywać do do głośników końcówek) głośniki są stare fabryczne skosy favorit.

 

Jak byście mogli odpisać jak najszybciej bo jutro chce iść na GIEŁDE SAMOCHODOWĄ kupić odrazu do radia kieszeń i kostke ISO(lub tą kostkę kupie na allegro) ale musi pasować

 

d896d1f72ba79c02m.jpg

 

 

87d999ced97c1270m.jpg

 

 

 

334d16283eefbcebm.jpg

 

 

e2e49a3a28d8423em.jpg

 

 

152b94b98c126f4em.jpg

 

 

df38876df9de00a4m.jpg

 

 

a689d16a7ed5582em.jpg

 

 

dccafc7f0ad731bcm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz taką wtyczkę jak podał garth, jeśli nie miałeś takowej razem z radiem. Podłączasz do niej przewody od autka. Na radiu powinien być schemat który przewód jest od czego, musisz też dowiedzieć się jak są pokolorowane przewody w aucie bo nie będą to te same kolory co w radiu. Co do tej wtyczki to ma ona 2 części, do tej z większa ilością bolcy podłączasz głośniki, do tej drugiej zasilania i uziemienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok Wielkie dzięki pozdrawiam serdecznie teraz zoabczyłem że w linku z allegro podany przez garth jedna część kostki ISO ma wszyskie bolce jak w mojej a druga ma 5 bolców a w mojej jest ich 4...czy to w niczym nie przeszkadza?? bo chce złorzyć zamówienie na ta kostkę zaraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź na schemacie w radyjku od czego są to kable. możliwe ze masz tylko jedno zasilanie bezpośrednio spod aku, bo drugie zasilanie idzie przez stacyjkę(może po prostu tego nie ma). Jak masz podpięte przez stacyjkę to radio możesz odpalić tylko wtedy jak będziesz miał włączony zapłon.

 

Edit:

A nie masz w pobliżu jakiegoś sklepu typu MM i mu podobnych. Taka kostka kosztuje grosze i miał byś ją od razu, a jak kupisz na allegro to będziesz musiał czekać zanim to przyślą no i za przesyłkę pewnie zapłacisz tyle co za kostkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojdę do elektryka samochodowego mam u siebie i on najwyzej zrobi pewnie będzie miał taką kostkę w warsztacie... z 30 zł podłaczenie będzie kosztować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pojdę do elektryka samochodowego mam u siebie i on najwyzej zrobi pewnie będzie miał taką kostkę w warsztacie... z 30 zł podłaczenie będzie kosztować...

Słuszna decyzja :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...