Skocz do zawartości
JMKS

3DMark Vantage a punkty zań

Rekomendowane odpowiedzi

Powód jest nad wyraz prozaiczny - NIE SĄ DARMOWE [1 przebieg to se można :E, a już za jakąkolwiek "wielouruchomieniową" wersję trzeba zapłacić 6,95$ bodaj].

Lipa :P.

A temat jak temat, można cośtam wspomnieć skoro już takie subforum jest [:Up_to_s:].

 

I mój osobisty sprzeciw wobec Vantage'ów - wymagają Visty, nie DX10. Szkoda że nie np. MacOSX'a, równie chętnie bym na niego migrował :E [dla jasności - Windows Server 2008 jest dla mnie jedynym wartym uwagi systemem z DX10].

 

Temat gorący [premiera w poniedziałek że niby] to se przykleję :P.

 

Co sądzicie?

Edytowane przez JMKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 3DMark będzie tak samo prowadzony jak PCMark to żenada kompletna. Dobrze, że tlen umożliwia posiadanie kilku adresów mailowych, to w miarę przeprowadziłem testy PCMark Vantage. Poza tym co z tego, że zapłacisz, by zobaczyć wynik i tak musisz się łączyć z ich stroną. Że niby ma promować migrację na Vistę. Ale to samo można by uzyskać na Windows XP, czy też Windows 2000. Masz rację JMKS - wyniki nie powinny być zliczane do klasyfikacji HWBot'a.

Miast tego można by dodać Everest'a, z tym, że wybierze się jedną, konkretną wersję oficjalną (nie betę), bo każda wersja zmienia wynik testów, przez co nie można ich porównywać pomiędzy sobą. Uważam, że Everest 4.50 jest już na tyle dopracowany, że można by go użyć.

Z darmowych benchmarków pojawił się M-Pi

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=179066

czyli odpowiednik SuperPi dla procesorów wielordzeniowych.

Jest Cinebench,

Performance Test, który choć w wersji trial (30 dni) także bada wydajność całego komputera.

http://www.passmark.com/products/pt.htm

Edytowane przez Alejajca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tj. mnie się wydaje że to będzie mniej więcej tak: serial do Vantage zdobyć to zapewne problem nie będzie :E, więc wszyscy jak wyniki robili tak robić będą itp itd, wszyscy się praktycznie na niego przerzucą mimo wszystko, overclockerzy również niewątpliwie. Ale punktów za to niezbyt być może właśnie z uwagi na to że co do zasady darmowy jest tylko 1 przebieg.

Wątpię żeby im to jakoś wybitnie sprzedaż podbiło, ot po prostu mniej ludzi będzie miało legalnie :E.

 

Generalnie idea takiego benchmarka to jak najwięcej testów, jak najwięcej ludzi, wyników, sprzętów. Osobiście nie widzę zbytnio człowieka który ściągnie z zamiarem tylko jednego przebiegu - raczej poszuka seriala właśnie...

 

Mam wielką nadzieję że ktoś coś jednak zmodyfikuje [jakieś .msi czy .ini] i będzie się to dało pod 2008 odpalić normalnie, bo dla jednego bencha zVisty instalować [pal sześć że się na MSDN AA załapałem i mam legalną za darmo, i tak seriala będę się starał nie wpisać :E, bo to się OEM robi z tego wtedy :P] to nie mam zamiaru [co nie przeszkadza że pewnie to zrobię... :P].

 

To nie jest mój wymysł że punktów nie będzie [tj. dyskusja nie ma na celu wspomożenie HWBota w podjęciu decyzji], tylko to na HWB już było dyskutowane. Myślę że jednak Futuremark będzie zmuszony się złamać, bo tak to ja generalnie tego bencha widzę "do czasu wycieknięcie pierwszego seriala do sieci" czyli pewnie kilka dni... temu :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie?

imho szukanie dziury w calym ;) vista, to vista system dla domu, chyba nie sadziesz, ze fm zacznie promowac srv2008 :) a z tym "banowaniem" na hwb, to tez tylko kwestia czasu, nawet podzial na kategorie zrobia. ze niby fm peknie, bo na hwb nie bedzie rankingow, wybacz, ale pusty smiech mnie ogarnia :) a co do placenia - nikt nie zmusza, chcesz to placisz, nie to nie. nigdy nie rozumialem tego "sapania" o oplaty - zrobili swoje to oczekuja zaplaty, a 20$ to nie majatek. ja tam szanuje ich robote ;) i zdaje sie nie tylko ja, patrzac na linki orb proocerow. w ciagu roku i tak jako budle beda rozdawac 3dmv

Edytowane przez SuLac0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nakłanianie wręcz do oszustwa, kradzieży. Dlaczego nie zrobią tak, jak postąpili w przypadku poprzednich benchmarków. Nie podanie seriala wyświetla reklamy oraz ogranicza testy do kompletnego minimum, byle tylko wynik ogólny był. Chciałeś znać dokładne wyniki dla poszczególnych elementów (PCMark), albo bardziej szczegółowe testy (3DMark), to płaciłeś za serial i miałeś pełną wersje benchmarka.

Portale będzie stać kupić pełną wersję 3DMark'a - bo jakby to było, gdyby zabrakło wyników z niego w trakcie testów grafik. Ale zwykłego śmiertelnika, bijącego sie o punkty na hwbot-cie? Na pewno nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to nakłanianie wręcz do oszustwa, kradzieży. Dlaczego nie zrobią tak, jak postąpili w przypadku poprzednich benchmarków. Nie podanie seriala wyświetla reklamy oraz ogranicza testy do kompletnego minimum, byle tylko wynik ogólny był. Chciałeś znać dokładne wyniki dla poszczególnych elementów (PCMark), albo bardziej szczegółowe testy (3DMark), to płaciłeś za serial i miałeś pełną wersje benchmarka.

imho zwykla chlodna kalkulacja. fm sie rozwija, potrzebuja tez mocnego zaplecza, aby uciagnac np. nowego orb'a w obecnej formie, kiedys im moze wystarczyly $ z reklam, teraz musieli siegnac dalej, aby to wszystko utrzymac.

 

Portale będzie stać kupić pełną wersję 3DMark'a - bo jakby to było, gdyby zabrakło wyników z niego w trakcie testów grafik. Ale zwykłego śmiertelnika, bijącego sie o punkty na hwbot-cie? Na pewno nie.

imho zadne tlumaczenie - do nowego marka potrzeba vista i w miare sensownego kompa, to na 7$ nie bedzie go stac? przesada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
imho zadne tlumaczenie - do nowego marka potrzeba vista i w miare sensownego kompa, to na 7$ nie bedzie go stac? przesada

Chcesz płacić 7$ za coś, co w poprzednich wersjach miałeś za darmo? Bo płacąc owe 7$ będziesz miał reklamy oraz podstawowy wynik, który zobaczysz na stronie futuremark. Jedyna różnica, że będziesz mógł do woli robić testy. Jest w tym sens? Poza tym już to widzę, jak rzesza Polaków płaci owe 7$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest dokładnie, ale 7$ zapłacić to jest zdecydowanie trudniej niż np. wysłać 2 SMSy pod 79xx [9zł+VAT] - osobiście nie mam pojęcia jak "zapłacić 7$". Chociaż może się na tą bardziej ambitną wersję jakoś legalnie załapię, mam parę pomysłów ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcesz płacić 7$ za coś, co w poprzednich wersjach miałeś za darmo? Bo płacąc owe 7$ będziesz miał reklamy oraz podstawowy wynik, który zobaczysz na stronie futuremark. Jedyna różnica, że będziesz mógł do woli robić testy. Jest w tym sens? Poza tym już to widzę, jak rzesza Polaków płaci owe 7$.

ale takie sa prawa rynku. ja tam osobiscie nie widze problemu, aby im dac nawet te 20$ - bedzie nastepna ikonka ;) w 3dm "gram" czesciej niz w niejedna gre za ktora dalem min 2x wiecej i jakos nie mam tutaj "kaca". ot takie hobby sobie wybralem ;) dlaczego nikt nie bojkotuje np. blizzarda za WoW, ze trzeba placic, tylko mln graczy potulnie placa? przeciez przy takiej ilosci graczy to abo powienien kosztowac max 2$, a nie 15$. ba. powinno byc za darmo tak jak np. GW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z sms-em jest godny uwagi. Gdybym miał zapłacić dwie takie 10zł, już by mi odpowiadało. Ale nadal pozostaje kwestia tego, co się w zamian uzyskuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie strzelaja w noge, pojda na dno razem z Vista i wspanialym DX10... Mam placic za to zeby zobaczyc pare efektow 3D i na koncu magie liczb... chyba im rozum odebralo totalnie. Te programy zrobily sie zbyt popularne i chyba ta popularnosc im do glowy udezyla, no nic szybko zejda na ziemie jak im wszyscy palec pokaza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy oglądając te screen’y faktycznie szału nie ma grafika jest ładna, ale nie powala natomiast wymagania i owszem. Nie chcę oceniać „książki po okładce”, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że nowa odsłona 3DMark’a raczej niczym nas nie zachwyci. Coraz bardziej zaczynam wątpić też w możliwości DirectX 10(.1) grafika kompletnie niczym nie różni się od poczciwego DirectX 9.0c mało tego głównym założeniem dziesiątki było przyspieszenie i zwiększenie wydajności trójwymiarowej grafiki a w praktyce jest zupełnie inaczej. Przypomnijcie sobie, jaki skok, w jakości grafiki był za czasów 3DMarka 2001SE następnie 2003 niestety z każdą nowszą odsłoną testy robią coraz mniejsze wrażenie 3DM05 nie oszałamiał nieco lepiej wygląda jego poprawiona wersja, 06 ale szału nie było i nie ma.

 

Wstępne wyniki testów:

 

Windows XP Home Edition x86/32bit SP2 + paltforma z sygnaturki i GeForce 8800GTS 320MB G80 - wynik testu

 

3dmark08vantageci9.th.jpg

 

wymagania nie zostały spełnione

 

Windows Vista Home Premium x86/32bit SP1 + paltforma z sygnaturki i HD3870 512MB RV670 - wynik testu

 

3dmvha2.th.jpg

 

wszystkie wymagania zostały spełnione

 

Futuremark ogłosiło, że wielce oczekiwana nowa edycja popularnej linii benchmarków, 3DMark Vantage, została ukończona i zostanie oficjalnie wydana w poniedziałek, 28 kwietnia około godziny 14.00.

 

Siódma edycja benchmarku z serii 3DMark wprowadzi zupełnie nowe testy kart graficznych, procesorów oraz kart do obliczeń fizyki, a także cztery różne profile wydajności. 3DMark Vantage będzie dostępny w czterech wersjach - Trial, Basic, Advanced i Professional, spośród których tylko pierwsza będzie zupełnie darmowa, umożliwiając niestety przeprowadzenie tylko jednokrotnego testu. Edycja Basic będzie kosztować 6.95 $ i umożliwi przeprowadzenie nieskończonej ilości testów, jednak korzystając wyłącznie z profilu "Performance". Z kolei za wersję Advanced będzie trzeba zapłacić już 19.95 $, jednak w zamian otrzymamy w pełni funkcjonalną aplikację. Najdroższa edycja, Professional, przeznaczona jest do użytku komercyjnego i kosztować będzie 495 $.

 

Minimalne wymagania 3DMark Vantage prezentują się następująco:

-jednordzeniowy procesor zgodny z architekturą x86/x64, wspierający instrukcje multimedialne SSE2 i charakteryzujący się wydajnością nie mniejszą niż Intel Pentium D 3.2 GHz,

-karta graficzna zgodna z DirectX 10 i Shader Model 4.0, wyposażona w 128 MB pamięci graficznej

-1 GB pamięci RAM,

-2 GB wolnego miejsca na dysku twardym,

-system operacyjny Windows Vista (nie dotyczy edycji Server).

 

Wymagania zalecane:

-procesor Intel Core 2 Duo E6600 lub odpowiedni produkt AMD,

-karta graficzna zgodna z DirectX 10 i Shader Model 4.0, wyposażona w 512 MB pamięci graficznej,

-2 GB pamięci RAM,

-2 GB wolnego miejsca na dysku twardym,

-system operacyjny Windows Vista (nie dotyczy edycji Server).

 

Ponadto, zależnie od użytego profilu, wymagania będą się zmieniać w następujący sposób:

- Entry - karta graficzna zgodna z DirectX 10 i Shader Model 4.0, wyposażona w 128 MB pamięci graficznej oraz monitor obsługujący rozdzielczość 1280x1024,

- Performance - karta graficzna zgodna z DirectX 10 i Shader Model 4.0, wyposażona w 256 MB pamięci graficznej oraz monitor obsługujący rozdzielczość 1280x1024,

- High - karta graficzna zgodna z DirectX 10 i Shader Model 4.0, wyposażona w 512 MB pamięci graficznej oraz monitor obsługujący rozdzielczość 1680x1050,

- Extreme - karta graficzna zgodna z DirectX 10 i Shader Model 4.0, wyposażona w 512 MB pamięci graficznej oraz monitor obsługujący rozdzielczość 1920x1200.

 

Życzę sukcesu Panom z Futuremark’a :lol2:

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac ze moc obliczeniowa potrzebna do stworzenia wyraznie lepszej grafiki jest niewystarcajaca, a te cale DX10 wyraznie im sie odbija czkawka caly czas, byc moze jest to tylko poczate kcalej zabawy... ale pamietajmy ze DX10 praktycznie daje nam ta sama grafike jaka jest na DX9c... niech ktos mi teraz powie ze DX9 nie zacznie byc spychany na sile w kat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testy przeprowadzone

 

HD3850 - 4032 punkty

3dmarkvantagehd3850hr4.th.jpg

GeForce 9600 GT - 3973 punktów

3dmarkvantage9600gthr0.th.jpg

 

Zauważcie, że bezpośrednim konkurentem GeForce 9600GT jest HD3870 a nie HD3850, więc dla NVIDII to zapewne spory policzek ze strony ATI.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że w tym 3DMarku jest 1 test używający DX 10.1, przez co Radki będą miały więcej pkt, bo na NV ten test po prostu nie będzie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno test DX10.1 nie jest wliczany do ogulnej punktacji, tylko jako dodatek.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gracie w marki czy w gry? no jasne lepiej kupic grafe, ktora ma 100 pktow wiecej w smarku a w grach jest o wiele slabsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w 3dmarka06, fajna muzka tam jest w tej gierce :) (kojazy mi sie z MGS 3) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten test DX10.1 przypomina sytuację GF6xxx kontra Radeon serii6xx/7xx/8xx w 3DMark06. Jak wiadomo Radeony 800/850 wcale nie ustępowały miejsca grafikom GF6800, ale przez niemożność zaliczenia testu SM3.0/HDR miały znacznie mnie końcowych punktów. Teraz choć sytuacja lekko się odwraca, ale jednak powróciła. Grafiki GF8xxx, choć są wydajniejsze w niektórych sytuacjach od Radeonów HD3xxx, będą miały mniej punktów. A na to patrzą laicy, nie znający niuansów świata grafik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, 3DMark to jednak 3DMark, i o ile PCMark "odpadł w przedbiegach" to 3D prawdopodobnie jednak zostanie przyjęty punktowo w trybie Performance [czyli koszt 7$].

 

http://hwbot.org/hwbot.post.do?postId=858 - news na ten temat [pojęcia nie mam czemu dopiero dzisiaj :hmm:]

 

http://hwbot.org/forum/showthread.php?p=19284#post19284 - a tu sobie nawet zagłosować można ;)

 

Generalnie to sobie jednak nie wyobrażam żeby tego Marka w punktujących aplikacjach zabrakło - by musiał być jakiś totalnie zryty [typu system punktacji], ale z tego co ludzie piszą to raczej jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem czegoś, co aktualnie bardzo osłabia sensowność 3DM V na HWBocie - zapis do pliku [w celu późniejszego wysłania do ORBa] jest dostępny tylko dla wersji za 500$ - rozumiem gdyby nie dla darmowej tylko dla tej za 20$ od biedy, ale 500$ za coś co jest absolutną podstawą w takim benchu - przegięli :thumbdown:

 

edit: Ha! Działa na 2008! [wyniku nie będzie bo nie bawi mnie one laptop per chil.... eee, 1 wynik na 1 konto e-mail.

Czyli nie wszystko stracone, bo zVisty nie miałem zamiaru instalować na stałe dla jednego benchu [tym benchem zostanie PCMark Vantage chyba w takim razie, tj. tym który na 2008 nie działa zdaje się] - całe szczęście, bo 2008 zdążyłem polubić :).

Edytowane przez JMKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne stanowisko + tłumaczenie [w takiej roli jeszcze nie występowałem, ale załóżmy żeby być bardziej juzer frijendli :P]:

 

Okay, after reading all your comments we will take these actions:

 

- we'll add both 3DMark Vantage Performance and Extreme Preset.

- both without hwboints initially

- we'll contact fm to see whether they want to improve their product in order to make it more suitable for overclockers. The 7$ version should be able to:

a) show score without going online

b) save score

c) if possible, submit on winxp machine

 

The fact that it requires Vista is very annoying for many for us, but it should not be the deciding factor, as it's (officially) the only OS that supports DX10. It would be great if they release it on winxp too, but that's not something we can ask.

 

If either FM makes it more suitable for overclockers, or if it turns out 3Dmark vantage is well accepted in the community after a few months (unlike pcmark vantage), we'll enable hwboints.

 

1. Rankingi jakie się pojawią to wersja jednostrzałowa czyli Performance oraz ta dla posiadaczy dużej ilości pamięci na grafie i dziko dużych monitorów, czyli Extreme.

2. Póki co bez punktów.

3. Skontaktują się z FutureMarkiem i spróbują wywalczyć dla wersji za 7$ następujące opcje:

a)wyświetlanie wyniku offline

b)zapisywanie wyniku do pliku [tak jak we wszystkich wcześniejszych wersjach, tutaj póki co ta opcja jest wyłacznie dla wersji za 500$]

c)najlepiej możliwość wysłania takiego wyniku z XP

 

To że wymaga zVisty nie może być decydującym czynnikiem żeby odrzucić ten benchmark, skoro Vista to jedyny system obsłgujący DX10 [od siebie dodam, że na 2008 jednak działa :], więc ja tam osobiścue "rozgrzeszam" tego Marka, nie jest jak PCMark Vantage że wymaga "konkretnie" Visty, a tylko DX10]

Fajnie by było gdyby się pod XP pojawił, ale nie można tego żądać.

 

Jeśli Futuremark zgodzi się na pewne ustępstwa, ewentualnie 3DMark Vantage stanie się poważany przez społeczność overclockerów, za parę miesięcy uaktywnimy punkty za ten benchmark.

 

Tyle na dziś, tj. z rzeczy oczywistych - pojawi się bot do Extreme również [bo czemu nie ;)], przy czym aktualnie niestety bot nie działa [tj. nie działa edycja pierwszego posta, wyniki są zbierane i segregowane], ale to na pewno się bardzo niedługo naprawi :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grafiki GF8xxx, choć są wydajniejsze w niektórych sytuacjach od Radeonów HD3xxx, będą miały mniej punktów. A na to patrzą laicy, nie znający niuansów świata grafik.

Czyżbyś wyczuł spisek? no tak, najpierw radki wyczhodzą z DX10.1, potem wychodzi Vantage tylko pod Vistę... do tego w pierwszym teście widać chamsko logo Sapphire na łódce pani agent... oj nieładnie AMD :naughty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, nie mam Visty żeby przetestować ;) a w najbliższym czasie nie planuje migrować z XP na Viste, jeszcze żeby jakiś powód sensowny był- dla jednego benchmarka nie będę sie meczył z Vistą.

 

A tak apropo, bo trochę nie kumam- on jest darmowy?? Tj. darmowy tylko raz{jedne przejście} ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, "darmowy tylko raz".

Jeśli wypali co ma wypalić, to ja Win 2008 Server [bo nie Vistę na pewno :P] będę zapewne miał zainstalowany, więc można będzie zrobić, tyle że oczywiście Quad by się przydał, a z tym cięzko [chyba że Racuch ma jakieś Q6600 z odzysku?], chociaż na non-SLI to może i od wielkiej biedy starczy te 2x~5,2GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...