Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cooler1989

Czy mam już wykształcenie średnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ niedawno ukończyłem szkołę średnią, dręczy mnie jedno pytanie. Czy posiadam pełne wykrztałcenie średnie, czy też jak się spotkałem z określeniem wyk. średnie niepełne, ponieważ nie mam jeszcze zdanej matury ze względu na to, że dopiero do niej podchodzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ niedawno ukończyłem szkołę średnią, dręczy mnie jedno pytanie. Czy posiadam pełne wykrztałcenie średnie, czy też jak się spotkałem z określeniem wyk. średnie niepełne, ponieważ nie mam jeszcze zdanej matury ze względu na to, że dopiero do niej podchodzę.

domyśl się :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zdanej maturce będzie średnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnie masz. Matura, to jest przepustka na studia, a wykształcenie srednie otrzymujesz po samym ukonczeniu liceum lub technikum, nawet jak wogóle nie pójdziesz na mature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ niedawno ukończyłem szkołę średnią, dręczy mnie jedno pytanie. Czy posiadam pełne wykrztałcenie średnie, czy też jak się spotkałem z określeniem wyk. średnie niepełne, ponieważ nie mam jeszcze zdanej matury ze względu na to, że dopiero do niej podchodzę.

Zbyt pełne to ono nie jest.

Dostałeś świadestwo? Jeżeli nie, to nie masz wykształcenia średniego. Jeżli chodziłeś do technikum i masz tytuł zawodowy, to masz wykształcenie średnie nawet bez matury. Po LO chyba dopiero matura uprawnia do takiego określenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jeśli skończył szkołę średnią to ma już wykształcenie średnie...matura to przepustka na studia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziłem do LO. Świadectwo ukończenia szkoły mam z dopiskiem, który przeczyłby niektórym odpowiedziom powyżej: "Świadectwo jest dokumentem potwierdzającym wykształcenie średnie" :D Niestety nie wspomniano nic o pełnym/niepełnym. Wynikałoby jednak że to jest pełne, a jak niektórzy się wypowiadają zdana matura jest dodatkiem, zle nie zgodziłbym się z tym, że przydatnym tylko na studia. Jest bardzo przydatna, z tego co wiem, jeśli szukasz pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodziłem do LO. Świadectwo ukończenia szkoły mam z dopiskiem, który przeczyłby niektórym odpowiedziom powyżej: "Świadectwo jest dokumentem potwierdzającym wykształcenie średnie" :DNiestety nie wspomniano nic o pełnym/niepełnym. Wynikałoby jednak że to jest pełne, a jak niektórzy się wypowiadają zdana matura jest dodatkiem, zle nie zgodziłbym się z tym, że przydatnym tylko na studia. Jest bardzo przydatna, z tego co wiem, jeśli szukasz pracy.

Nie wspomniano, bo nie istnieje cos takiego jak wykształcenie niepełne. Skonczyłes technikum lub liceum i masz średnie i koniec. To sobie ludzie wymyslili takie głupie okreslenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wspomniano, bo nie istnieje cos takiego jak wykształcenie niepełne. Skonczyłes technikum lub liceum i masz średnie i koniec. To sobie ludzie wymyslili takie głupie okreslenie.

tak masz rację ludzie wymyślili sobie wykształcenie niepełne dlatego że ktoś nie skończył studiów, technikum....zastał na którymś tam roku i ma niepełne

 

 

 

edie: jakie wykształcenie jest po szkole policealnej, tz. studium dwu letnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest bardzo przydatna, z tego co wiem, jeśli szukasz pracy.

 

Wymysł naszych chorych pracodawców. Tak samo jakby w sklepie warzywnym wymagali od Ciebie prezerwatywy w portfelu, bo nigdy nie wiadomo do czego możesz użyć marchewki. :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wykształcenie średnie. Matura obecnie nie ma wpływu na wykształcenie, jest tylko przepustką do dalszej nauki na studiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak masz rację ludzie wymyślili sobie wykształcenie niepełne dlatego że ktoś nie skończył studiów, technikum....zastał na którymś tam roku i ma niepełne

 

 

 

edie: jakie wykształcenie jest po szkole policealnej, tz. studium dwu letnie?

Jak zastał na któryms tam roku lub semestrze w technikum lub liceum, to szkoły nie skonczył i tym samym nie ma swiadectwa jej ukonczenia i nie ma wykształcenia sredniego tylko podstawowe.

 

Po ukonczeniu studium zawodowego jest dalej wyklształcenie srednie, tyle, że masz wyuczony zawód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zastał na któryms tam roku lub semestrze w technikum lub liceum, to szkoły nie skonczył i tym samym nie ma swiadectwa jej ukonczenia i nie ma wykształcenia sredniego tylko podstawowe.

 

Po ukonczeniu studium zawodowego jest dalej wyklształcenie srednie, tyle, że masz wyuczony zawód.

ale jeżeli komuś brakuje rok czy pół roku do skonczenia szkoły i z jakiś tam powodów nie będzie kontynłował nauki to będzie mówić że ma "nie pełne wykształcenie" a w zasadzie nie ma, to jet tylko taki wymysl, no ale tak juz mowia

 

edit: lub jeżeli jesteśmy w trakcie nauki to też mówimy że mamy niepełne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jeżeli komuś brakuje rok czy pół roku do skonczenia szkoły i z jakiś tam powodów nie będzie kontynłował nauki to będzie mówić że ma "nie pełne wykształcenie" a w zasadzie nie ma, to jet tylko taki wymysl, no ale tak juz mowia

No włanie o tym cały czas piszę. To ludzie sobie wymyslili okreslenie niepełne srednie lub niepełne wyzsze, a w swietle prawa cos takiego nie istnieje. Nawet jak zabraknie komus pół roku do skonczenia szkoły i jej nie skonczy, to nie ma wykształcenia sredniego, bo nie otrzymał swiadectwa ukonczenia tej szkoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No włanie o tym cały czas piszę. To ludzie sobie wymyslili okreslenie niepełne srednie lub niepełne wyzsze, a w swietle prawa cos takiego nie istnieje. Nawet jak zabraknie komus pół roku do skonczenia szkoły i jej nie skonczy, to nie ma wykształcenia sredniego, bo nie otrzymał swiadectwa ukonczenia tej szkoły.

no mi też o to chodzi :) w 101% zgadzam się z Tobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo po licencjacie ma sie wyk. wyzsze (i nie zadne wyzsze nie pelne) tylko wyzsze bez tytulu magistra/inzyniera :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z art. 11a ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (według stanu na 11 maja 2007r.) wykształcenie średnie posiada osoba, która:

  1. ukończyła szkołę ponadpodstawową, z wyjątkiem:
	 1. zasadniczej szkoły zawodowej,
	 2. szkoły zasadniczej lub
	 3. innej szkoły im równorzędnej,
  2. ukończyła szkołę ponadgimnazjalną, z wyjątkiem:
	 1. zasadniczej szkoły zawodowej o okresie nauczania nie krótszym niż 2 lata i nie dłuższym niż 3 lata, których ukończenie umożliwia uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe po zdaniu egzaminu, a także dalsze kształcenie w dwuletnich uzupełniających liceach ogólnokształcących i trzyletnich technikach uzupełniających
	 2. trzy letniej szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa potwierdzającego przysposobienie do pracy.

 

źródło: WIKIPEDIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zawsze czegoś brakuje ale już tu nie kilka razy a kilkadziesiąt czytałem że coś bardzo rychłego się może zaraz stać i tyle rozczarowań... Ja może też jestem tym już zmęczony ale widzę że inni jeszcze w innym sensie bo jakby pijani Jak im czinczyki dają zdjęcia ze swoich szpiegowskich satelit to zaraz pewnie zobaczę jakąś modyfikacje na aliexpess tych dronów co mi w kółko wciskają że jakieś Temu oddaje za darmo Ale mądrego dobrze posłuchać jaki jest twój pogląd na kierunek w którym ten konflikt zmierza. Ukraińcy zaskoczą? Czy Francja zacznie tłuc ruskich na Ukrainie?    
    • Widać młody jeszcze jesteś, życia mało znasz. Na prawdziwej wonie prawie zawsze czegoś brakuje, z czymś jest problem i trzeba kombinować.
    • 4090 i gra na low?  Ouch...
    • Racja, rozsądkiem jest skakanie co 2-3 gen procków. Poczekam na Zen 5 i zobaczymy co dalej. Myślałem pogonić 5800X i dołożyć do używki 5800X3D. Za parę stówek wyczerpałbym możliwości na AM4, chociaż tym prockom na tyle blisko, że nie jest to jakiś zauważalny przeskok. Dawało się używki za 1k kupić, a teraz rzeczywiście drożej. Słusznie. Jak kupowałem 5800X to chodziły po 2k, oema trafiłem za ok. 1670zł gdzie za 5600X trzeba było dać 1400zł. Gdybym teraz siedział na 5600X byłby większy sens przeskoku.   Z multi to CS2 z detalami na Ultra High 1440p bez upscalingu. Obecnie klatkarz to tak 250-300+ na tym ustawieniu. Procki X3D dają kopa w tym tytule ale czy mi zrobi różnicę te +50-100 FPS?   A nie kręciłem tych memek, ponoć słabo się kręcą ale nie sprawdzałem. Chyba wybiję sobie z głowy zmiany. Warto chyba czekać na ZEN 5 - z tego co widziałem przyrost ma być na poziomie 40% co mnie zaciekawiło. Na intela nawet się nie oglądam. Ostatni raz miałem 6-7 gen i styka
    • Już te pisanie że czegoś zabraknie mi gotuje krew w żyłach... Miał Putin zdechnąć a żyje. Miały sankcje udusić Rosję a tu sami Amerykanie ganiają Ukrainę za ataki na rosyjskie przetwórnie ropy. Miało zabraknąć czołgów, wychodzi że produkują/restaurują kolejne. Miało zabraknąć amunicji wychodzi że sobie z tych dyktatorskich państewek pościągali szybciej niż zachód się zrzucił na źródełko Czech, nim sami swoją gospodarkę przestawili w tryb wojenny. Jest tak jak Wolski mówił w ostatnim raporcie że prędzej chudy zdechnie niż gruby schudnie. Przy braku błyskotliwej i wręcz cudownej kontrofensywy i postawieniu na odbitym terenie sytych oddziałach w sensie ilości to plan jaki ten Ławrow wyjawił w tym wywiadzie(polecam choćby tego poczytać jak nie martwi się ktoś że mu zalasuję mózg) jest bliżej do finiszu. Zostanie kaleka bez możliwości wejścia do tego NATO i UE a ciekawe ile to potrwa nim się nie rozpadnie bo raczej nie zwróci się z powrotem na wschód do najbliższego sąsiada. Pik produkcyjny w Rosji minie po 26 roku czyli jeszcze 2.5 roku walki o co. Z Chersońszczyzną skończyły się jakiekolwiek postępy i nawet chyba nadzieje na nie, a tylko była pokerowa rozgrywka gdzie krupier / cała publika raczej nie pomagała dostatecznie wystraszyć agresora. Niech ścierają agresora by szybko nie przyszło do głowy to powtórzyć to jest chyba jedyny cel teraz. Ostatni szczebel eskalacji z wyczerpania raczej też średnio wygląda. Teraz jest problem by te drony zwalczać na terytorium własnym by nie sprzedawały pozycji opl i lotnictwa to chyba raczej pod koniec nie będą ich tak lekkomyślnie używać.    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...