Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cooler1989

Czy mam już wykształcenie średnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ niedawno ukończyłem szkołę średnią, dręczy mnie jedno pytanie. Czy posiadam pełne wykrztałcenie średnie, czy też jak się spotkałem z określeniem wyk. średnie niepełne, ponieważ nie mam jeszcze zdanej matury ze względu na to, że dopiero do niej podchodzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ niedawno ukończyłem szkołę średnią, dręczy mnie jedno pytanie. Czy posiadam pełne wykrztałcenie średnie, czy też jak się spotkałem z określeniem wyk. średnie niepełne, ponieważ nie mam jeszcze zdanej matury ze względu na to, że dopiero do niej podchodzę.

domyśl się :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zdanej maturce będzie średnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnie masz. Matura, to jest przepustka na studia, a wykształcenie srednie otrzymujesz po samym ukonczeniu liceum lub technikum, nawet jak wogóle nie pójdziesz na mature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ niedawno ukończyłem szkołę średnią, dręczy mnie jedno pytanie. Czy posiadam pełne wykrztałcenie średnie, czy też jak się spotkałem z określeniem wyk. średnie niepełne, ponieważ nie mam jeszcze zdanej matury ze względu na to, że dopiero do niej podchodzę.

Zbyt pełne to ono nie jest.

Dostałeś świadestwo? Jeżeli nie, to nie masz wykształcenia średniego. Jeżli chodziłeś do technikum i masz tytuł zawodowy, to masz wykształcenie średnie nawet bez matury. Po LO chyba dopiero matura uprawnia do takiego określenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jeśli skończył szkołę średnią to ma już wykształcenie średnie...matura to przepustka na studia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziłem do LO. Świadectwo ukończenia szkoły mam z dopiskiem, który przeczyłby niektórym odpowiedziom powyżej: "Świadectwo jest dokumentem potwierdzającym wykształcenie średnie" :D Niestety nie wspomniano nic o pełnym/niepełnym. Wynikałoby jednak że to jest pełne, a jak niektórzy się wypowiadają zdana matura jest dodatkiem, zle nie zgodziłbym się z tym, że przydatnym tylko na studia. Jest bardzo przydatna, z tego co wiem, jeśli szukasz pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodziłem do LO. Świadectwo ukończenia szkoły mam z dopiskiem, który przeczyłby niektórym odpowiedziom powyżej: "Świadectwo jest dokumentem potwierdzającym wykształcenie średnie" :DNiestety nie wspomniano nic o pełnym/niepełnym. Wynikałoby jednak że to jest pełne, a jak niektórzy się wypowiadają zdana matura jest dodatkiem, zle nie zgodziłbym się z tym, że przydatnym tylko na studia. Jest bardzo przydatna, z tego co wiem, jeśli szukasz pracy.

Nie wspomniano, bo nie istnieje cos takiego jak wykształcenie niepełne. Skonczyłes technikum lub liceum i masz średnie i koniec. To sobie ludzie wymyslili takie głupie okreslenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wspomniano, bo nie istnieje cos takiego jak wykształcenie niepełne. Skonczyłes technikum lub liceum i masz średnie i koniec. To sobie ludzie wymyslili takie głupie okreslenie.

tak masz rację ludzie wymyślili sobie wykształcenie niepełne dlatego że ktoś nie skończył studiów, technikum....zastał na którymś tam roku i ma niepełne

 

 

 

edie: jakie wykształcenie jest po szkole policealnej, tz. studium dwu letnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest bardzo przydatna, z tego co wiem, jeśli szukasz pracy.

 

Wymysł naszych chorych pracodawców. Tak samo jakby w sklepie warzywnym wymagali od Ciebie prezerwatywy w portfelu, bo nigdy nie wiadomo do czego możesz użyć marchewki. :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wykształcenie średnie. Matura obecnie nie ma wpływu na wykształcenie, jest tylko przepustką do dalszej nauki na studiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak masz rację ludzie wymyślili sobie wykształcenie niepełne dlatego że ktoś nie skończył studiów, technikum....zastał na którymś tam roku i ma niepełne

 

 

 

edie: jakie wykształcenie jest po szkole policealnej, tz. studium dwu letnie?

Jak zastał na któryms tam roku lub semestrze w technikum lub liceum, to szkoły nie skonczył i tym samym nie ma swiadectwa jej ukonczenia i nie ma wykształcenia sredniego tylko podstawowe.

 

Po ukonczeniu studium zawodowego jest dalej wyklształcenie srednie, tyle, że masz wyuczony zawód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zastał na któryms tam roku lub semestrze w technikum lub liceum, to szkoły nie skonczył i tym samym nie ma swiadectwa jej ukonczenia i nie ma wykształcenia sredniego tylko podstawowe.

 

Po ukonczeniu studium zawodowego jest dalej wyklształcenie srednie, tyle, że masz wyuczony zawód.

ale jeżeli komuś brakuje rok czy pół roku do skonczenia szkoły i z jakiś tam powodów nie będzie kontynłował nauki to będzie mówić że ma "nie pełne wykształcenie" a w zasadzie nie ma, to jet tylko taki wymysl, no ale tak juz mowia

 

edit: lub jeżeli jesteśmy w trakcie nauki to też mówimy że mamy niepełne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jeżeli komuś brakuje rok czy pół roku do skonczenia szkoły i z jakiś tam powodów nie będzie kontynłował nauki to będzie mówić że ma "nie pełne wykształcenie" a w zasadzie nie ma, to jet tylko taki wymysl, no ale tak juz mowia

No włanie o tym cały czas piszę. To ludzie sobie wymyslili okreslenie niepełne srednie lub niepełne wyzsze, a w swietle prawa cos takiego nie istnieje. Nawet jak zabraknie komus pół roku do skonczenia szkoły i jej nie skonczy, to nie ma wykształcenia sredniego, bo nie otrzymał swiadectwa ukonczenia tej szkoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No włanie o tym cały czas piszę. To ludzie sobie wymyslili okreslenie niepełne srednie lub niepełne wyzsze, a w swietle prawa cos takiego nie istnieje. Nawet jak zabraknie komus pół roku do skonczenia szkoły i jej nie skonczy, to nie ma wykształcenia sredniego, bo nie otrzymał swiadectwa ukonczenia tej szkoły.

no mi też o to chodzi :) w 101% zgadzam się z Tobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo po licencjacie ma sie wyk. wyzsze (i nie zadne wyzsze nie pelne) tylko wyzsze bez tytulu magistra/inzyniera :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z art. 11a ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (według stanu na 11 maja 2007r.) wykształcenie średnie posiada osoba, która:

  1. ukończyła szkołę ponadpodstawową, z wyjątkiem:
	 1. zasadniczej szkoły zawodowej,
	 2. szkoły zasadniczej lub
	 3. innej szkoły im równorzędnej,
  2. ukończyła szkołę ponadgimnazjalną, z wyjątkiem:
	 1. zasadniczej szkoły zawodowej o okresie nauczania nie krótszym niż 2 lata i nie dłuższym niż 3 lata, których ukończenie umożliwia uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe po zdaniu egzaminu, a także dalsze kształcenie w dwuletnich uzupełniających liceach ogólnokształcących i trzyletnich technikach uzupełniających
	 2. trzy letniej szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa potwierdzającego przysposobienie do pracy.

 

źródło: WIKIPEDIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...