Skocz do zawartości
Stjepan

Doom (2016)

Rekomendowane odpowiedzi

Doom 4 w produkcji

 

Tak, nie mylicie się - Doom 4 nadchodzi. Id Software ogłosiło wczoraj rozpoczęcie produkcji kolejnej odsłony kultowej już serii. Prace nad "czwórką" dopiero się rozpoczęły, a firma już poszukuje młodych, zdolnych ludzi, których zdolności pozwoliłyby stworzyć tytuł na miarę legendy. Wszystkich zainteresowanych pracą dla Idsoftware odsyłam do strony http://www.idsoftware.com/business/jobs/index.php gdzie znajdują się wszelkie niezbędne informacje.

 

Wracając jednak do samego Doom'a 4 - niestety, na chwile obecną brak jakichkolwiek konkretów co do tego jak będzie wyglądała gra i jakich zmian należy się spodziewać. Jedyną pewną informacją podaną przez twórców to, iż akcja najnowszej "Zagłady" będzie rozgrywała się na Ziemi. Jednocześnie przypuszczać należy, iż sama gra poza PC wydana zostanie na konsole nowej generacji, tj. XBOX 360 i PS3.

 

 

 

Co o tym myślicie, po nieudanej trójce wróci czas legendy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, mnie poprzedni Doom sprawił naprawde wiele radochy :E I dobrze, że był do bólu oskryptowany, z klaustrofobicznymi wręcz terenami. Takie same były poprzednie częsci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
benchmark.pl

 

 

Co o tym myślicie, po nieudanej trójce wróci czas legendy??

 

Ja wcale nie uważam jakoby 3 część była jak na tamte czasy nieudana. Pierwsza gra z dobrą grafą.

 

Tak na marginesie to super, że wyjdzie ciekawe tylko ile lat będziemy na to czekać i co się zmieni w silniku.

Edytowane przez mikew_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, czy do D4 użyją swego najnowszego silnika :>

 

PS. D3 była dobrą grą do jednokrotnego przejścia, tak samo jak jego poprzednie gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem ciekaw, czy do D4 użyją swego najnowszego silnika smilies/Up_to_something.gif

 

Mi się wydaję że użyją IDTech5 do D4. Grafa będzie ciekawa, chociaż chciałbym trochę momentami poczuć D2 w D4. I jakieś supraisy by się przydały w stylu np. uciętej głowy w jakimś miejscu głównego bohatera Prey :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
benchmark.pl

 

 

Co o tym myślicie, po nieudanej trójce wróci czas legendy??

 

mi tam D3 także baaaaardzo się podobał. W sam raz do pogrania wieczorkiem- rewelacyjny klimat :thumbup: Aczkolwiek Prey podobal mi sie jeszcze bardziej ;) Najpewniej mozemy się spodziewać gry za jakieś dwa/trzy lata, troche przed końcem świata ;)

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwsza gra z dobrą grafą.

A Far Cry to pies? Wyszedł wcześniej i bił D3 pod względem grafiki na łeb na szyje. O fizyce nie wspominając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
A Far Cry to pies? Wyszedł wcześniej i bił D3 pod względem grafiki na łeb na szyje. O fizyce nie wspominając.

 

jeżeli chodzi o zamknięte pomieszczenia, silnik D3 lepiej wypada. Mi osobiście ten silnik bardziej pasi od tego nowego U3 :)

Zresztą jest to silnik z 2004 roku, a spokojnie by mogli zrobić na nim jeszcze jakąś gre i zlej oprawy by nie miała ;)

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
A Far Cry to pies? Wyszedł wcześniej i bił D3 pod względem grafiki na łeb na szyje. O fizyce nie wspominając.

 

Że niby Far Cry ma lepszą grafę od Doom 3 ? Chyba raczysz żartować. Właśnie w Far Cry grafa to to co mnie od tej gry odpycha. Taka sztuczna i komiksowa. W Doomie 3 mogliby postacie lepiej dopracować, ale poza tym ok.

 

Szczerze powiedziawszy to nie spodziewałem się, że wyjdzie jeszcze jakiś Doom.

 

Wpieniają mnie ludzie, którzy krytykują Dooma bo nie lubią takiego klimatu.

Edytowane przez mikew_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli chodzi o zamknięte pomieszczenia, silnik D3 lepiej wypada. Mi osobiście ten silnik bardziej pasi od tego nowego U3 :)

Odniosłem inne wrażenie. FC oferował co najmniej równie dobre oświetlenie, do tego nigdy nie straszył teksturami rodem z pierwszego HL, i miał kupe ładnych shaderków na ścianach i podłogach, które można było podziwiać nawet w ciemnych lokacjach bo twórcy nie musieli ukrywać niedoskonalości grafiki pod nieprzeniknioną czernią.

 

Że niby Far Cry ma lepszą grafę od Doom 3 ? Chyba raczysz żartować. Właśnie w Far Cry grafa to to co mnie od tej gry odpycha. Taka sztuczna i komiksowa. W Doomie 3 mogliby postacie lepiej dopracować, ale poza tym ok.

 

Szczerze powiedziawszy to nie spodziewałem się, że wyjdzie jeszcze jakiś Doom.

No to żeś przywalił. Może czas abyś odświeżył wspomnienia (tak pamięć działa, że sobie upiększa...) i spojrzał jaka grafika w D3 była plastikowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
No to żeś przywalił. Może czas abyś odświeżył wspomnienia (tak pamięć działa, że sobie upiększa...) i spojrzał jaka grafika w D3 była plastikowa.

 

własnie gram w Preya, grafika jest rewelacyjna. spokojnie TERAZ by mogli zrobić na tym silniku jeszcze gre, a przeciez ma on 4 lata ;) Co by nie mówić FC też bardzo mi się podobal i to pod wzgledem grafiki jak i grywalnosci ;)

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że nie będzie taki monotonny jak 3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się tam D3 podobał, właśnie przez te ciasne korytarze itp. bo nie wiele jest takich gier. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dooma 3 raz przeszedłem ale setki razy zaczynałem i nie kończyłem bo gra przynudzała w późniejszych etapach zdecydowanie dodatek dużo lepszy był :)

 

A grafika no cóż była ładna, ale plastikowa do FC nie ma co porównywać. W doomie cienie robiły ogromne wrażenie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ta, pamiętam jak miał zmieść wszystko co było do tej pory...

Edytowane przez giez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

farcry20060702222900464xaa16xafyt5.jpg

 

Doom_3_pic.jpg

 

Ja uważam że nie ma o czym dyskutować jeśli chodzi o grafę zatem skoncentrujmy się na tym co wiadomo na temat D4, a w zasadzie nic nie wiadomo więc temat tak jakby do zamknięcia się kwalifikuje. :P

 

a jeśli chodzi o wspomnienia... grałem w D3 2 tygodnie temu na full detalach i w far cry też jakiś czas temu na full, moim zdaniem nie ma o czym dyskutować wyższość grafiki d3 nad fc jest oczywistą oczywistością :P

Edytowane przez mikew_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
własnie gram w Preya, grafika jest rewelacyjna. spokojnie TERAZ by mogli zrobić na tym silniku jeszcze gre, a przeciez ma on 4 lata ;) Co by nie mówić FC też bardzo mi się podobal i to pod wzgledem grafiki jak i grywalnosci ;)

Prey to w ogóle ewenement bo chodzi lepiej od D3 jednocześnie wyglądając lepiej, mimo tego samego engine. Grywalnością też IMHO bije D3 na głowę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Silnik D3 pomieszczenia

 

D3

doom3_01.jpg

 

D3: Resurection of Evil

doom3roe_06.jpg

 

Quake 4

q3.jpg

 

Prey

10.jpg

 

Silnik FC pomieszczenia

 

screen251.jpg

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tych czterech, oczywiscie, Prey najładniejszy i najlepiej zoptymalizowany. :)

 

Co do silnika Dooma 4 - to będzie to Id Tech 5, ten, który zostanie uzyty w Rage'u. :)

 

jan dzban - tak, riddick nie jest na silniku firmy ID Software. :)

Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w Doomie nie chodziło tyle o grafe co o klimat piekło+ciemność+dźwięki+klaustrofobia (ciężko zrobić pole 10 ha w bazie kosmicznej, tam się liczy oszczędność przestrzeni, jakby chcieli zrobić grę rozgrywającą się na ziemi to pewnie inaczej by to wyglądało). Nie ma co krytykować Dooma, jak ktoś nie lubi takich klimatów to niech się po prostu do tego przyzna, a nie jedzie po dobrej grze. Moim zdaniem Far Cry to dobry pomysł na grę, ale wykorzystali go w pełni dopiero w Crysisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
mi tam D3 także baaaaardzo się podobał. W sam raz do pogrania wieczorkiem- rewelacyjny klimat :thumbup:

Mi tak samo, zaj**ista gra. Przeszedłem ją kilka razy, cieszy mnie wiadomość o kontynuacji. Dodatek jak to dodatek, nudnawy. Z dodatkami do takich gier jak doom jest zawsze ten sam problem, twórcy jak najmniejszym nakładem pracy chcą dać graczom jak najdłuższy czas gry. Co na ogół kończy się tym, że robią ładną lokacje i zamiast jednej fali oskryptowanych potworów robią kilka, a fabuła (jeśli takowa jest) i klimat zawsze na tym cierpią.

 

Ciężko mi porównywać preya do dooma. Prey jest o wiele bardziej na luzie a doom ma poważniejsze aspiracje. Ale fakt, że w preyu pokazali na co stać ten ich silnik.

 

edit:

 

Z tego co mi wiadomo to riddick nie jest na silniku z id tylko na jakimś autorskim.

Edytowane przez jan dzban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MalcolmX

Hurrrrrraaa. Doom4, no naprawdę dobra wiadomość jeśli chodzi o gry. Szkoda tylko że trzeba będzie poczekać parę lat :(

Akurat w długi weekend relaksowałem się przy Doom3, naprawdę miło spędzony czas. Obecnie tłukę jeszcze w dodatek :thumbup:

 

Wielu ludzi psioczy na dooma3 że ssie itp, dla mnie to ścisła czołówka, ta gra ma to coś. Choć słabsze pod pewnym względem psychicznie osoby mogły wyściąść i zniechęcić się, zwłaszcza na początku gry.

 

 

PS. D3 była dobrą grą do jednokrotnego przejścia, tak samo jak jego poprzednie gry.

Ja wracam do niej srednio raz na 8 miesięcy, ze względu na jej terapeutyczne walory, ale to w przypadku mojej osoby, nie wiem jak inni. Czy ktoś lubił się przy tej grze wyszumieć ;)

 

 

A Far Cry to pies? Wyszedł wcześniej i bił D3 pod względem grafiki na łeb na szyje. O fizyce nie wspominając.

Fizyka owszem, ale model graficzny modelowi nierówny.

Oba wyglądały na swój sposób sztucznie, czy to interior czy exterior. Ale klimatem Doom bije FC na głowę. Far Cry... no dobrze się gra, ale do czasu.

 

 

jeżeli chodzi o zamknięte pomieszczenia, silnik D3 lepiej wypada. Mi osobiście ten silnik bardziej pasi od tego nowego U3 :)

Zresztą jest to silnik z 2004 roku, a spokojnie by mogli zrobić na nim jeszcze jakąś gre i zlej oprawy by nie miała ;)

1. zgadzam się jak nigdy

2. U3 to konsolowy bubel, byleby ładnie, byleb cukierkowo, byleby kolorowo. Przesadzili z tymi filtrami, no przecież :wymiotuje: można

 

Licze na taki sam chlam jak D3...

Oceniasz Dooma ze złej strony, jeśli go porównać do HL2 to faktycznie, jest dość.. prosty :]

Jednak i tak pozostaje dla mnie gra jedyną w swoimi rodzaju, i tak trzeb ją traktować ;)

 

 

 

 

Z tego co mi wiadomo to riddick nie jest na silniku z id tylko na jakimś autorskim.

 

Potwierdzam. Przecież nawet na gefrocach robił problemy, potrzebny był fix. No idSoft by tego na pewno nie robił:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mi również Doom 3 bardzo się podobał. Nawet nie przeszkadzały mi impy wyskakujące z szafy obok armoru ;)

 

Wiadomość o kontynuacji nie jest specjalnie szokująca - już jakiś czas temu czytałem w wywiadzie z Carmack'iem chyba, w którym to była wzmianka o D4. Pytałem kiedyś mejlowo John'a czy można liczyć na single playerową kontynuację Quake'a 4, na co uzyskałem odpowiedź w stylu "wcześniej zrobimy Doom'a 4, Quake też z pewnością jeszcze powróci, ale to dalsza przyszłość" :)

 

Patrząc na zapowiedzi Rage można mieć nadzieję, że Doom 4 nie będzie taki ciemny - trochę to jednak przeszkadzało, szszczególnie, kiedy człek przypomni sobie pradawne informacje typu "zastanawiamy się, czy w grze będzie latarka" :P

 

edit - acha, zapomniałem też wspomnieć o "plastikowości" Doom'a 3. Nie wiem co Wy bierzecie, ale jak bym na grafikę w D3 nie patrzył, jest ona dla mnie "metalowa"... a mając na uwadzę to, że w D3 niemal wszystko jest z metalu, to chyba dobrze ;) Zdaje się, że kiedy w grach zaczął na poważnie pojawiać się bump mapping, również był krytykowany przez masę osób, że wygląda plastikowo.

 

edit 2 - ciekawe... jeśli idsoftware oficjalnie ogłasza rozpoczęcie prac na D4, czy może to oznaczać, że Rage jest już na ukończeniu i lada chwila zagości na naszych twardych dyskach? :) Pamiętajmy, że studio id jest bardzo małe, parokrotnie mniejsze od np. Valve, dlatego nie sądzę, aby byli w stanie pracować nad dwoma tak dużymi tytułami.

Edytowane przez Soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patrząc na zapowiedzi Rage można mieć nadzieję, że Doom 4 nie będzie taki ciemny - trochę to jednak przeszkadzało, szszczególnie, kiedy człek przypomni sobie pradawne informacje typu "zastanawiamy się, czy w grze będzie latarka"

Musi być ciemny, bez tego nie będzie miał tego klimatu.

 

acha, zapomniałem też wspomnieć o "plastikowości" Doom'a 3. Nie wiem co Wy bierzecie, ale jak bym na grafikę w D3 nie patrzył, jest ona dla mnie "metalowa"... a mając na uwadzę to, że w D3 niemal wszystko jest z metalu, to chyba dobrze

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...