Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Asturas

Microlab SOLO 7C - mini fotorecenzja

Rekomendowane odpowiedzi

a jednak

 

niech żyje "wolność słowa"

 

wiecie czemu lubie pclab?bo ma ciekawe newsy...

forum to już...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczom nie wierzę :E

Wściekła moderka oddała mi posta :o

Co to się wyrabia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy maja moze te glosniczki wejscie na zewnetrzny wzmacniacz czy tylko i wylacznie wejsce z PC ??

 

poprostu zastanwialem sie czy oprocz PC mozna podlaczyc po nie amplituner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można

Dodatkowo ML mają podwójne wejście RCA x2 więc można je jednocześnie podpiąć pod dwa źródła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko, bo szukam mocnych głośników i dobrych i zastanawiam się nad Genius 2000x, tylko że one mają mała moc, albo jakis zestawik glosniki stereo + wzmak, ale tu natrafiłem na te głośniczki i tu moje pytanie czy warto kupić te głośniki, nigdzie nie mogę się doszukać s przodu regulacji głośności, a to się przydaje, i mam jeszszcze jedno pytanie cczy te głośnicki da się jakby co podłączyć do wzmacniacza. A i czy jak się już ustawi na duża głośność czy nie trzeszczą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Głośność/natężenie treble i bass/wybór źródła regulujesz za pomocą bezprzewodowego pilota. Potencjonometr (cyfrowy - więc nie ma problemu jak, np. w pilotach Creative'a) masz dodatkowy z tyłu kolumny.

2. Można podpiąć do wzmaka (jak klasyczne kolumny pasywne) - ale nie ma takiej potrzeby - głośniki w jednym z porządnych testów były podpinane pod wzmak osobny.

3. Nie trzeszczą jak masz dobrą dźwiękówkę i dobry plik/audio cd. Aczkolwiek wiadomym jest, że przesadzanie z podbiciem basów (skala 8 stopniowa, normalnie słucha się na 0, góra +2 bo nie ma potrzeby dawać więcej) w niektórych utworach powoduje trzeszczenie...

4. Głośniki grają na tyle głośno, że 15min z głośnością 60/60 (dźwiękówka 75%) z plikiem nie grającym cicho powoduje ból głowy... i to nie z powodu trzeszczenia czy tego typu podobnych zjawisk....

 

Dla mnie są to bardzo dobre kolumny dla kogoś zainteresowanego czymś więcej niż tanim plastikiem popularnych marek a przy okazji nie jest jeszcze gotowy na zabawę z używanym sprzętem czy dopasowywaniem kolumn do wzmaka itd. Dostajemy odrazu kolumny z wzmacniaczem, dopasowane do siebie, nowe, na gwarancji - w przyzwoitej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jeszcze jedno, może ktoś zrobić fotkę pilota i wstawić tu na forum, bo ciekawi mnie jego wygląd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciągle mi nie daja spokoju te glosniki i nie wiem czy brać 7C czy 6C. 6C na pewno są wygodniejsze do postawienia gdzies, tylko nie wiem czy wszystkie parametry sa zachowane. Ma ktos jakies porownanie miedzy 6c i 7c w glosnosci i jakosci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku ta sama/podobna bo to te same głośniki użyte.

7C mają drugą parę strojoną na niższe pasma (tzn, przykładowe te dolne mają robić od 45 do 7500hz, górne od 75 do 8000hz...) stąd niższy i głębszy.

Głośność - 7C niewiele głośniejsze.

 

Ogólnie wśród nas, userów ML panuje zasada - jak masz miejsce to bierz 7C.

Jak nie - 6C - i tak będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słucham głównie różnych gatunków metalu, choć czasem też słucham rocka i muzy spokojniejsze typu Karl Sanders itp. Przeczytałem sporo opinii na temat tych głośników i wyglądają bardzo interesująco na tle innych. Moje logi z-2300 już mnie męczą, ponieważ słabo słychać gitary, a to czasem coś innego itp. Generalnie mogę powiedzieć, że nadają się do gier i do filmów.

 

Czy te microlaby solo 7c będą lepsze niż te logi z-2300? Będą służyły tylko do słuchania muzyki (od Behemotha do Karla Sandersa i muzy z niektórych gier).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiej muzyki będą o wiele lepsze od Z-2300.

Z-2300 spisze się w prostych rytmach: hh,techno itd.

 

tam gdzie potrzeba zrównoważonego pasma, szczegółowszej średnicy czy góry... tylko Microlaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o Microlab PRO3 2.0 chyba są lepsze niż Microlab SOLO7C 2.0 te PRO 3 mają Bassreflex czyli wiąże się to z lepszym basem, głośniczki też wyglądają na solidne chyba jest teraz niezła konkurencja dla solowek7, te Pro są trochę cichsze ale też dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po dzień dzisiejszy mam Creative Cambridge DTT2200 5.1 ;)

czas sięgnąć po 7C :) tylko gdzie je dostać?

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja po dzień dzisiejszy mam Creative Cambridge DTT2200 5.1 ;)

czas sięgnąć po 7C :) tylko gdzie je dostać?

 

POzdr.

Mi odpisali, że za 4 miechy będą, więc wczoraj kupilem 6c i dziś je kurier ma. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnosnie tych glosnikow. Maja one moze na tylnej sciance, jakies otwory, uchwyty, etc, co kolwiek co pozwolilo by je zamocowac na scianie na specjalnych wieszakach kolumnowych? Ze wzgledu na brak mijsca na postawienie czegokolwiek, jedyne sensowne rozwiazanie to wlasnie podwieszenie na wysokosci okolo 180 tych glosnikow. Jakbys mogl pstryknac fotke tylu, bede wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko odnosnie tych glosnikow. Maja one moze na tylnej sciance, jakies otwory, uchwyty, etc, co kolwiek co pozwolilo by je zamocowac na scianie na specjalnych wieszakach kolumnowych? Ze wzgledu na brak mijsca na postawienie czegokolwiek, jedyne sensowne rozwiazanie to wlasnie podwieszenie na wysokosci okolo 180 tych glosnikow. Jakbys mogl pstryknac fotke tylu, bede wdzieczny.

Z tego co wiem one mają bass reflex i nie wiesza sie ich na ścianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Panie. Mam informację że solo 6c i 7c będą w jednym ze sklepów internetowych. Nie chce robić reklamy. Ale mają być na 100% Podobno sporo sztuk. aa nie powiedziałem kiedy... koło listopada. W innym sklepie dostałem informację, że za 4 miesiące dopiero będą ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Można podpiąć do wzmaka (jak klasyczne kolumny pasywne) - ale nie ma takiej potrzeby - głośniki w jednym z porządnych testów były podpinane pod wzmak osobny.

W jaki sposób można to zrobić tzn są już do tego przystosowane wejścia czy "ingerencja w konstrukcje" tzn przerabianie na własną ręke :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolumną pasywną nie ma problemu (podłącza się do zacisków), jednak kolumnę z wbudowanym wzmacniaczem trzeba rozkręcać - żeby go ominąć. Podłączanie Solo do zewnętrznego wzmaka nie ma więc raczej sensu, już lepiej podłączyć do PRO3. Tam nie trzeba nic rozkręcać, bo fabryczny wzmacniacz jest jako oddzielne pudło, więc obie kolumny są "pasywne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie na miejscu pytanie: "Gdzie taniej", teraz to: "Gdzie je w ogóle można dorwać?" ;)

 

325zł kosztowały ~kwiecień/maj kiedy to każdy wyzywał je od egzotycznego padła, zbyt tandetnego aby zaryzykować zakup w ciemno ;)

 

Więc jak ktoś je sprowadzi do PL to tanio ich nie puści :E

 

Tak to masz:

Inermax

Infosoft

Electro-Midas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to ja mam też kilka pytań bo już sie pogubiłem ;)

Aktualnie mam Creativy 2.1 i słuchaweczki Aurvany live ,

myślałem o zakupie solo 7c + kartę Asusa Xonar DX ale

1. Czy Asus bedzie sie to tego nadawać , jest to raczej dźwiękówka bardziej uniwersalna jak creative ale czy do muzy 2.0 łącząc je z solo bedzie sie nadawać ( bo gier to u mnie raczej nie wiele )

 

2 Co do podłączenia mam jeszcze trochę wątpliwości , z tego co doczytałem to głośniki ML pod kartę dźwiękowa a to co mam czyli 2.1 i moje AL pod integre tak jak jest w sumie teraz i wtedy wszystko sterowane jest softem , tylko czy to sie nie będzie gryzło i powodowało pogarszania jakości

W sumie fajnie by było podłączyć Aurvany pod dźwiękówkę tylko nie wiem czy ona ma 2 wyjścia a ciągle sie bawić w przekładanie kabli to średni interes :E

 

Pytam bo jak już kupię to chciał bym to od razu mieć rozplanowane co i jak , podłączyć i cieszyć się muzą a nie kombinować :P

 

3 pytanko bo tak mysle jak je rozplanować , bedę chyba musiał skołować jakieś podstawki z 40 cm wysokie ( na razie mam 2 taborety hehe upatrzone ) tak żeby nie stały za nisko

ale czy 1 metr od miejsca siedzenia z lewa i prawa starczy ?

 

 

tu sporo fotek znalazłem http://forum.donanimhaber.com/m_19888363/mpage_1/key_/tm.htm

POZDRO i dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus będzie jak najbardziej do nich się nadawał - ba, będzie je trochę łagodził, u mnie na HD2 czasem nazwijmy to 'wierność' (bo to wierność... do końca nie jest i nie będzie na sprzęcie tej klasy) dobija

 

Co do podłączenia:

Ja tak miałem - tzn SOLO pod HD2, pod integrę 2.1, no i Ty ew. chcesz kombinować ze słuchawkami.

Stery do obu dźwiękówek, ustawiasz jako główne źródło odtwarzania w ust. dźwięku integrę.

W Foobarze czy tam inny playerze muzycznym ustawiasz Asusa... winno prądzić.

 

Podstawki napewno, wysokości - zasada jest taka, że wysoko-tonowe winneś mieć na wysokości uszu, ew lekko niżej.

Rozstawienie:

Moje 7C są rozstawione na ~1.6m od siebie, lekko pod kątem do siebie, na "podstawkach". Słucham muzy siedząc normalnie przy biurku (~1m do kolumny od ucha).

 

Jest dobrze - nic mi nie świszczy, bas nie dudni... aczkolwiek pełnie basu można usłyszeć zazwyczaj siedząc dalej od nich -> ja mam za sobą skos (pokój na poddaszu) - i musi to jednak coś dawać, czytając wypowiedzi innych nt. odległości od 7C.

 

Aczkolwiek zaznaczam, że obecnie 7C z wysyłką to koszt ~500zł.

Co dalej jest oczywiście okazją, bo nie złoży się sprzętu za 500zł (łatwo), który dopasuje się do siebie i zagra na ich (7C) poziomie.

 

Aczkolwiek 7C to 20m2 pokój minimum... przy 12-15m2 się duszą... w bloku to sąsiedzi słyszeli bas... nie ja. (12m2 pokój)

 

Optymalnym modelem będą SOLO-6C.

 

Ale ich też nie ma.

Jest dobrze - nie du

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serwal4 , pokój mam ok 16m2 , głośniki też bym rozstawił podobnie jak ty ok 1 m ,

co do opłacalności to fakt tyle na pewno nie dam , wstrzymuje sie chyba do końca roku , to samo z dźwiękówka kosztuje 280 zł( wersja D1 na PCI ) to jakieś przegięcie przecież :kwasny: . Zobaczymy jak spanie euro i dolar , albo ci pazerni sprzedawcy sobie po magazynują trochę głośników to może puszcza po mniejszej cenie , bo sporo osób pewnie sobie odpuści bo to chyba z 50% podwyżki

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...