Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jakub_93

> Adres IP, Maska podsieci, Brama

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Muszę się dowiedzieć, jakie mam te 3 dane. Mój modem jest firmy Webstar. Nie znam adresu "liczbowego" tego sprzęt żeby móc zobaczyć te dane no i właśnie tu rodzi się moje pytanie: Czy mogę to zobaczyć gdzie w Windowsie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W wierszu poleceń wpisz polecenie ipconfig lub ipconfig /all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz podłączony modem (przez które gniazdo)? Bo ipconfig może nie pokazać właściwego.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli interesuje cie tylko adres ip, to wejdz sobie na google.com i wpisz my ip, na pierwszej lepszej stronie bedziesz mial pokazany swoj adres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro ma podac jeszcze maske i brame, to chyba jednak chodzi o ip wewnetrzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro ma podac jeszcze maske i brame, to chyba jednak chodzi o ip wewnetrzne.

Dokładnie. Pewnie jest w sieci lokalnej, która łaczy sie z internetem przez serwer główny. Skontaktuj sie z adminem sieci i poda Ci wszystkie potrzebne dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba w to angażować admina ;)

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie trzeba w to angażować admina ;)

 

 

Pozdrawiam.

W takich sieciach lokalnych IP bramy, to zazwyczaj: 192.168.0.1, maska podsieci, to zazwyczaj: 255.255.255.0

 

Ja tez tak miałem jak byłem kiedys w sieci osiedlowej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takich sieciach lokalnych IP bramy, to zazwyczaj: 192.168.0.1, maska podsieci, to zazwyczaj: 255.255.255.0

 

Ja tez tak miałem jak byłem kiedys w sieci osiedlowej.

mozliwosci sa tysiace, a fakt ze ty tak miales, naprawde nie swiadczy ze tak bedzie w kazdej sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozliwosci sa tysiace, a fakt ze ty tak miales, naprawde nie swiadczy ze tak bedzie w kazdej sieci.

Mozliwosci jest wiele, ale ta jest najczęstsza. Jak chce wiedziec na 100% jak jest, to niech skontaktuje sie z adminem sieci, a jak chce prubowac, to ta opcja, która podałem wystepuje najczesciej w sieciach lokalnych. Co do IP wenetrznego komputera, to tez poczatek adresu najczesciej to 192.168. Dalej, to już tez ustala admin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawel, nie pisz bzdur jak cie prosze. nawet jesli to jest najczestsza wersja i wystepuje w 5% przypadkow, to chyba nie chcesz strzelac, ze wlasnie tak jest?? a co z 10.x.x.x? a co z 172.16.x.x a co z 192.168.x.x z maska 255.255.0.0? Mowie, ze fakt, ze ty dostales taki adres ip o niczym nie swiadczy.

Najprawdopodobniej rozwiazanie webmastera okaze sie wystarczajace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pawel, nie pisz bzdur jak cie prosze. nawet jesli to jest najczestsza wersja i wystepuje w 5% przypadkow, to chyba nie chcesz strzelac, ze wlasnie tak jest?? a co z 10.x.x.x? a co z 172.16.x.x a co z 192.168.x.x z maska 255.255.0.0? Mowie, ze fakt, ze ty dostales taki adres ip o niczym nie swiadczy.

Najprawdopodobniej rozwiazanie webmastera okaze sie wystarczajace.

Ja nie pisze bzdur tylko podałem opcje najczesciej wystepujacą, zdecydowanie czesciej jak w 5% sieci lokalnych i nigdzie nie napisałem, że u niego tez tak jest, tylko, że jest taka mozliwośc, bo ten przykład, który podałem jest najczęstszy. A poza tym jak ma wszystko skonfigurowane i net mu działa, to co za problem wejsc we własciwosci połączenia i sprawdzić to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec wlasnie on pyta jak to sprawdzic... A ty mu mowisz najczesciej wystepujaca opcje (jesli)?

Jak ktos sie spyta jaki jego rodzice maja samochod to mu powiesz ze to pewnie golf 3, bo to najczesciej wystepujacy samochod na polskich drogach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...