Forum PCLab.pl: Ubranie na rower; Porady: Cool max, Termo - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (13 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Ubranie na rower; Porady: Cool max, Termo Opinie o: B'Twin, Rockrider, Liquid, Rogelli, Brubeck Oceń temat: ***** 2 Głosów

#21 Użytkownik jest niedostępny   reed 

• i-VTEC rulezz !!!
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 22 Maj 2008 - 10:13

Zobacz postbenek, o 21 Maj 2008, 16:56, napisał(a):

Za to butki Speca pod SPD :thumbup: polecam, IMO rywalizować z nimi mogą tylko SIDI.

Zapomniałeś o SCOTTach benek. SIDI nie dorasta do pięt wyższym modelom SCOTTa.

Zobacz postbenek, o 21 Maj 2008, 16:56, napisał(a):

Wiesz nawet jakby kask miał kosztować 500 PLN to jest nic wobec tego co masz wewnątrz czaszki. :P A bez kasku to faktycznie, przy niesprzyjających wiatrach mogłbyś potem do końca życia się ślinić. :hmm:

Święte slowa.
Wiekszość nie chce jeździć w kasku "bo głupio wygląda" albo też: "bo jeździ tylko po chodnikach i parkach" Szkoda, że brak im wyobraźni i/lub nie mieli styczności z ludzikami którzy z różnych powodów wydzwonili głową w krawężnik.
Cóż, skoro tak nisko cenią swoją mózgoczaszkę to dlaczego my mamy się tym przejmować? Naturalna selkcja się kłania :P

#22 Użytkownik jest niedostępny   Tomcat 

• uzależniony od % maniak wojskowości
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Maj 2008 - 10:32

Zobacz postSel, o 21 Maj 2008, 15:16, napisał(a):

Zapomnialem ze w sklepie gdzie kupowalem rower (15km od miejsca zamieszkania) sa rzeczy rogelli, uvexa, kellysa, specialized wiec bede mogl poprzymierzac rzeczy i sie poslinic (250zl za kask uvexa czy specialized to dla mnie abstrakcja :P ).

do kasku byś dołożył- ten kellys jakis tan=ki dziki jest. Ja sostatecznei kupiłem za 140zł met formula i raczej wsio ok jest- nawet do paska pod brodą sie przyzwyczaiłem- ogolnie u mnie nawet dopasowane kołnierzyki powodują odruchy wymiotne a tutaj jakoś daje rade :thumbup:

#23 Użytkownik jest niedostępny   benek 

• _ó?o______ó?o_ó?o__ó?o___
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Maj 2008 - 11:01

Zobacz postreed, o 22 Maj 2008, 10:13, napisał(a):

Zapomniałeś o SCOTTach benek. SIDI nie dorasta do pięt wyższym modelom SCOTTa...

Te niestety tylko widziałem w sklepie i przymierzałem Teamy lub Compy nie pamiętam. To trochę za mało na opinię, a nie pamiętam żeby ktoś znajomy je miał.
Tak samo można powiedzieć, że zapomniałem o szosowych Diadorach które tez są niezłe - ale tylko o tym czytałem. :P

#24 Użytkownik jest niedostępny   reed 

• i-VTEC rulezz !!!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Maj 2008 - 12:40

Zobacz postbenek, o 22 Maj 2008, 11:01, napisał(a):

Te niestety tylko widziałem w sklepie i przymierzałem Teamy lub Compy nie pamiętam. To trochę za mało na opinię, a nie pamiętam żeby ktoś znajomy je miał.
Tak samo można powiedzieć, że zapomniałem o szosowych Diadorach które tez są niezłe - ale tylko o tym czytałem. :P

Miałem na myśli te: Dodaj obrazek
Ale nazwy modelu nie wspomnę już. O ile dobrze pamiętam, to rocznik 2005 jest.
Cholernie wygodne (do jazdy, łazi się ciężej) solidnie wykonane. Całe z siatki nylonowej, częściowo natryśniętej jakimś czymś. Dobrze oddychające i stosunkowo miękkie. Podeszwa z tworzywa, włókna szklanego i aluminium, miut normalnie :) Najlepsze jest "zapięcie" z żyłki nawijanej na "disc" Równomiernie napina żyłkę i dobrze obejmuje stopę.
Wytrzymałość niesamowita. Mimo wielu wycieczek offroad i górskich i lat użytkowania niewiele się różnią od czasów nowości. (nie liczę syfu, nie umyte są po ostanim wypadzie :D )

#25 Użytkownik jest niedostępny   Sel 

• Tormentor ;-)
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Maj 2008 - 20:41

Coz do sklepu za szybko sie nie wybiore... dobrze ze taka pogoda to mi nie zal ze w domu musze siedziec (39*C od paru dni) ;)

#26 Użytkownik jest niedostępny   fredzio.mf 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 24 Maj 2008 - 21:12

Po raz pierwszy mam spodenki z wkładką więc nie mam porównania. Spodenki fajne, ale nie mam pewności czy wkładka jest dobrze dopasowana. Jakie sa zasady, by sprawdzić czy jest dobrze dopasowana?
Wydaje mi się, że z przodu jest jej chyba więcej niz z tyłu. Mam wrazenie, że z tyłu odstaje. Jak wysoka z tyłu (na pośladkach) powinna byc wkładka?

Ten post był edytowany przez fredzio.mf dnia: 25 Maj 2008 - 01:06

#27 Użytkownik jest niedostępny   reed 

• i-VTEC rulezz !!!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Maj 2008 - 12:02

fredzio, nie ma z tym większej filozofii. Po prostu własnym doopskiem czujesz czy jest OK, czy też gdzieś uwiera zawija się itp.
Ogólnie rzecz biorąc jeżeli spodenki pasują rozmiarowo, to pampers powinien też pasować. No chyba, że masz nietypową budowę (natura obdarzyła się wieeeelkimi klejnotami bądź większymi niż norma przewiduje okolicami anusa)
BTW, z tyłu zazwyczaj jest wiecej pampersa, w sensie, że szerzej raczej. Ostaje jak trzymasz spodenki w rękach, po założeniu na siebie powinny się ładnie naciągnąć i ponętnie opiąć Twe kształty :P

#28 Użytkownik jest niedostępny   benek 

• PipPipPipPipPip

Napisany 25 Maj 2008 - 12:39

fredzio.mf :E hehehe - to nie ma dobrze wyglądać jak przeglądasz się w lustrze, tylko dawać ulgę 4 literom jak siadasz na rower. Weź pod uwagę pozaycję jaką zajmujesz siadając na siodełku.

Generalnie - dopasowana wkładka to taka która:
- nie wisi jakbyś narobił w gacie ;)
- nie wrzyna się w krocze
- nie uciska klejontów rodowych
- nie obciera (kiepskie szwy)

Norlamlne jest, że z tyłu jest jej mało ale jest szersza (jak staniesz to powinna być pod pośladkami a nie zachodzić na połowe kupra) :E z przodu jest jej więcej = jest długa i wąska. Njaważniejsze jak siadasz to nie podwija się, nie uciska :question: Nie przesuwa się tak że połową tyłka siedzisz na siodełku z pominięciem wkładki :question:

PS.
Jak pomimo wkładki tak samo źle się Tobie siedzi na siodełku to:
- masz źle ustawione siodełko - zły kąt nachylenia noska
- masz niedopasowane siodełko - np za wąskie

Ten post był edytowany przez benek dnia: 25 Maj 2008 - 12:41

#29 Użytkownik jest niedostępny   reed 

• i-VTEC rulezz !!!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Maj 2008 - 13:46

Są za wąskie siodełka ?? :hmm:

#30 Użytkownik jest niedostępny   benek 

• PipPipPipPipPip

Napisany 25 Maj 2008 - 13:55

Nie podpuszczaj :P

A niby po co Spec robi w 3 rozmiarach (szerokość) 130 , 143, 155. Żeby znowu nie być "wyzwanym" od maniaków firmy na S :E kiedyś jak się szło do sklepu po rower/siodełko to sprzedawcy (którym obecni do pięt nie dorastają) mieli różne ustrojstwa do pomiaru kupra - na podstawie wyników dobierali siodełko pod delikwenta ...

Jak swego czasu siadłem na Avatara 130 to się czułem jakbym siedział na kawałku rury (za wąsko było z tyłu), a na 143 było świetnie. :P
Każdy ma inny rozmiar miednicy ... z naturą nie wygrasz ;)

#31 Użytkownik jest niedostępny   reed 

• i-VTEC rulezz !!!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Maj 2008 - 15:11

Tak tylko pytałem, bez podpuchy ;)
Ja tylko raz miałem pod doopą FIZIKa jakiegoś full carbon, czy inny "plastik" i był faktycznie wąski jak na mą :zadek: Nie wspomnę modelu i rozmiaru.
Może być, że instynktownie kupuję siodła kompatybilne z moim tyłem :gitarzysta:

#32 Użytkownik jest niedostępny   fredzio.mf 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 25 Maj 2008 - 17:43

Mam więc dobre spodenki (krótkie, obcisłe) oraz koszulkę z krótkim rękawem. Jednak na bardziej zimno, potrzeba chyba jeszcze, jakąś bluzę z długim rękawem - A potem długie spodnie.
Interesuje mnie jak się np ubrać na temperaturę ok 10-15 stopni?
W krótkich spodenkach, chyba można jeszcze jeździć w takiej temperaturze? I co lepsze na krótką koszulkę: jakaś bluza czy kurtka? (Jeśli bluza prosiłbym o jakis przykład).
Od jakich temperatur ubierać długie spodnie? Najlepiej jeszcze dokupić osobno drugie długie spodnie z wkładką, czy coś ubrać na spodenki krótkie z wkładką?

Ten post był edytowany przez fredzio.mf dnia: 26 Maj 2008 - 12:37

#33 Użytkownik jest niedostępny   benek 

• PipPipPipPipPip

Napisany 26 Maj 2008 - 16:18

Odpowiadam na pytanie w pierwotnej wersji (czytałem rano w pracy ale nie loguję sie z dziwnych miejsc) :E

Faktycznie po przymiarce wszytkich moich portek z wkładką mogę powiedzieć że Rogelli ma ją troche bardziej do przodu przesuniętą - jednak nigdy mi to nie przeszkadzało (skoro nie zwróciłem uwagi) :hmm:

Odpowiadam na pytanie w obecnej wersji

Częściową odpowiedź masz w poście #17 dla K!pps'a. Na ta porę roku na prawdę nie warto kupować kurtek (chyba ze tanią przeciwdeszczówkę) ;)
Bluza IMO nie jest tak elastycznym rozwiązaniem jak koszulka termiczna + koszulka kolarska + rękawki. Jeżeli chodzi o dół to polecam nogawki - o ile rekawki moga być z cienkiego Superrubaix'u to nogawek na lato tak ciepłych nie polecam - IMO stykną lycrowe. Jak Tobie zimno po brzuchu lub nerkach to masz 2 wyjścia spodenki gimnastyczne (jak wyżej sugerowałem) lub długie portki bez wkładki (nie muszą byc tez zbyt grube bo się ugotujesz - może takie jak noszą biegacze - sama lycra bez wkładek itp - nakładałbyś na te obciślaki z wkładką). :hmm:

Chcesz typ bluzy (raczej koszuli z długim/krótkim rękawem) na lato - Biemme Fondo (ma odsuwane rękawy) przymierzałem ale nie kupiłem - nie przekonała mnie do siebie ;) , za to w tym roku chyba łyknę jakiś bezrękawnik - bo w chłodniejsze nocki latem na samą koszulkę termiczną + koszulke kolarską ciut za chłodno (pęd powietrza trochę daję po klacie) :P

#34 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Maj 2008 - 17:46

Zobacz postbenek, o 25 Maj 2008, 13:55, napisał(a):

A niby po co Spec robi w 3 rozmiarach (szerokość) 130 , 143, 155. Żeby znowu nie być "wyzwanym" od maniaków firmy na S :E kiedyś jak się szło do sklepu po rower/siodełko to sprzedawcy (którym obecni do pięt nie dorastają) mieli różne ustrojstwa do pomiaru kupra - na podstawie wyników dobierali siodełko pod delikwenta ...

Teraz to nazwali Body Geometry i trzeba odpowiednio zapłacić.

Zobacz postfredzio.mf, o 25 Maj 2008, 17:43, napisał(a):

Interesuje mnie jak się np ubrać na temperaturę ok 10-15 stopni?
W krótkich spodenkach, chyba można jeszcze jeździć w takiej temperaturze? I co lepsze na krótką koszulkę: jakaś bluza czy kurtka? (Jeśli bluza prosiłbym o jakis przykład).
Od jakich temperatur ubierać długie spodnie? Najlepiej jeszcze dokupić osobno drugie długie spodnie z wkładką, czy coś ubrać na spodenki krótkie z wkładką?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, każdy odczuwa temperaturę inaczej.
Poniżej 20°C wole mieć coś na nogach. Może będzie mi momentami za ciepło, ale o kolana trzeba dbać. Przy temperaturze w okolicach 10° zakładam pod nogawki coś cieplejszego i dodatkowo skarpety na kolana. Jak jeszcze zimniej, to dochodzą zwykłe spodnie na wierzch. Niestety im więcej warstw, tym mniejsza swoboda ruchu i na dłuższych dystansach niewygodne.
Uniwersalnym rozwiązaniem są nogawki, które można łatwo założyć lub zdjąć bez rozbierania się do 0 ;) . Do 15 proponuję cienkie, poniżej cieplejsze. Dodatkowo jakieś ocieplacze na kolana. Potem to już chyba coś typowo zimowego z membraną (nie miałem okazji testować :( ).

#35 Użytkownik jest niedostępny   fredzio.mf 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 26 Maj 2008 - 19:17

Zobacz postbenek, o 26 Maj 2008, 16:18, napisał(a):

Bluza IMO nie jest tak elastycznym rozwiązaniem jak koszulka termiczna + koszulka kolarska + rękawki. Jeżeli chodzi o dół to polecam nogawki...

Pyt1) Zawsze jeździsz w koszulce termoaktywnej, i na to kolarska krótki rękaw (czy np na upał wystarczy sama kolarska)?

Pyt2) Nakolanniki a nogawki: Czy nakolanniki zakłada się raczej tylko na nogawki, tak jak Bono[UG] pisał, że nakłada je, gdy jest zimno; Czy można jeździć w samych nakolannikach? Poprostu tak co/jak kto lubi?

Poniższe powinny mi starczyć tak do temp powżej 10*?
http://www.rowerspor...isolfil_nogawki
http://www.rowerspor...isolfil_rekawki

Pyt3) Czy na koszulkę Biemme Basic http://www.twomark.p...&...8&id_typu=1 kopno takiej samej z długim rękawem http://www.twomark.p...&...8&id_typu=1 mija się z celem?

Pyt4) Czy takie rajtuzy są dobre? http://www.rowerspor...ukt/1744_verona
Rozumiem że mogę założyć je na krótkie kolarki i koszulkę kolarską (tzn rajtuzy na kolarki, a koszulka na rajtuzy)?
Prosiłbym jakiś przykład podobnych getrów

Takie są w dobrej cenie ale chyba za ciepłe, na jakie temperatury, mogą one być?
http://www.mikesport...z membrany.html

Pyt5)

Zobacz postBono[UG], o 26 Maj 2008, 17:46, napisał(a):

Przy temperaturze w okolicach 10° zakładam pod nogawki coś cieplejszego i dodatkowo skarpety na kolana. Jak jeszcze zimniej, to dochodzą zwykłe spodnie na wierzch.

Czyli rozumiem, że w długich spodniach kolarskich, przy 13* stopniach moge się zbyt pocić?

Ten post był edytowany przez fredzio.mf dnia: 26 Maj 2008 - 19:21

#36 Użytkownik jest niedostępny   benek 

• PipPipPipPipPip

Napisany 26 Maj 2008 - 19:53

ad 1 - no co Ty - przy upale np 30*C 2 warstwy to przynajmniej o 1 za dużo :E

ad 2 - nakolanniki są różne - niektórzy używają getrów naciągniętych na kolana, inni bandaży elastycznych, a niektórzy dedykowanych ocieplaczy
http://www.kellys-bi...m...6&pID=10231
http://www.kellys-bi...m...6&pID=15804
http://www.rowerspor...aix_nakolanniki

jak kupisz z membraną to nie puszczają wiatru, jak kupisz ocieplane to zatrzymują ciepło - najlepsze byłyby z membraną z przodu a ocieplane z tyłu - ale to na lato dla ludzi co maja problemy z kolanami - przegrzewanie stawów przy wysiłku jest tak samo szkodliwe jak ich wyziębianie

IsolFile - niespecjalnie trzymją ciepło, raczej odprowadzają pot - nogawek nie mam, ale mam rękawki - są dobre jak idziesz rano na rower a wiesz że za chwile będzie ciepło

ad 3 - nie robiłem tak że zakładałem 2 rowerowe koszulki - więc nie wiem - wolałem kupic termiczne (całkiem przylegające do ciała) bo są na cały rok - latem na nocki i chłodne dni, przełom wiosna/lato i przełom lato/jesień pod koszulkę, zimą pod kurtkę

ad 4 - te 2 co podałeś to raczej na chłodniejsze dni - nie miałem przyjemności z tą firmą więc nie wiem jak z jakością, natomiast te Verony powinny być OK - ale zaznaczam to tylko gdybanie - nie mam takich cienkich gaci bez wkładki (jak pisałem jak mi za chłodno to zakładam obiciślaki + spodenki + nogawki Rogelli Superrubaix - zawsz łatwiej się dopasować do pogody)

ad 5 - a z czego te spodnie :question: :P

A na podsumowanie - jazda na rowerze to nie wybieg dla modelek, każdy powinien się ubierać jak mu wygodniej. Ubranie rowerowe nie ma dobrze wyglądać (ale przy okazji może) ;) tylko przede wszytkim ma spełniać ściśle określone zadania - w zaleznosci od pory roku odprowadzać pot i/lub utrzymywac ciepłotę ciała.

#37 Użytkownik jest niedostępny   Sel 

• Tormentor ;-)
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Maj 2008 - 20:13

Moje zakupy odchodza w daleeeka przyszlosc.. na rower to ja wroce moze we wrzesniu (shit happens)... dobrze tylko ze ze szpitala mnie puscili ^^

#38 Użytkownik jest niedostępny   Przemekc1 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 03 Sierpień 2008 - 18:20

fredzio.mf i co ostatecznie zakupiłeś? Aktualnie zastanawiam się nad Rogelli Marsala + Rogelli Reggio/Biemme Classic, więc Twoja ocena byłaby dla mnie bardzo pomocna, ponieważ miałeś podobny dylemat.

Ktoś wie gdzie w okolicach Krk/Katowic można przymierzyć ubrania Rogelli?

Ten post był edytowany przez Przemekc1 dnia: 03 Sierpień 2008 - 18:26

#39 Użytkownik jest niedostępny   fredzio.mf 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 03 Sierpień 2008 - 20:41

Zobacz postPrzemekc1, o 3 Sierpień 2008, 19:20, napisał(a):

fredzio.mf i co ostatecznie zakupiłeś?

Kupiłem Biemme Basic. Tylko nie znacznie drozsza a ma Coolmax i troszke wyższa jest pod szyją (od Rogelli Paris), co mi bardziej odpowiada.
Ale Rogelli jest miła w dotyku i chyba bardziej przewiewna, kup co chcesz.

Ktoś wie gdzie w okolicach Krk/Katowic można przymierzyć ubrania Rogelli?

Biemme i Rogelli jest na pewno w Rudzie Ślaskiej w Aktiva Sport [zaraz obok Plazy] Ich stronka http://www.rower.com.pl/
Samo Biemme mają także w Twomark w [Chorzowie na ul. Gałeczki i Bielsku] Ich stronka http://www.twomark.pl/
Ciekawy sklep w Krakowie, Mikesport maja Rogelli i troche Biemme. Ich stronka http://www.mikesport.pl/

Jeszcze taki sklep internetowy MK BIKE http://www.dobrerowery.com/
Sprawdz w http://www.allegro.p...php?uid=9717014

#40 Użytkownik jest niedostępny   Sel 

• Tormentor ;-)
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Sierpień 2008 - 00:04

Od siebie moge polecic jeszcze koszulki firmy Solen, niedobitki wisza w sklepach a firma niestety zbankrutowala ;/

• (13 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »