Skocz do zawartości
fredzio.mf

Ubranie na rower; Porady: Cool max, Termo

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Po raz pierwszy mam spodenki z wkładką więc nie mam porównania. Spodenki fajne, ale nie mam pewności czy wkładka jest dobrze dopasowana. Jakie sa zasady, by sprawdzić czy jest dobrze dopasowana?

Wydaje mi się, że z przodu jest jej chyba więcej niz z tyłu. Mam wrazenie, że z tyłu odstaje. Jak wysoka z tyłu (na pośladkach) powinna byc wkładka?

Edytowane przez fredzio.mf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fredzio, nie ma z tym większej filozofii. Po prostu własnym doopskiem czujesz czy jest OK, czy też gdzieś uwiera zawija się itp.

Ogólnie rzecz biorąc jeżeli spodenki pasują rozmiarowo, to pampers powinien też pasować. No chyba, że masz nietypową budowę (natura obdarzyła się wieeeelkimi klejnotami bądź większymi niż norma przewiduje okolicami anusa)

BTW, z tyłu zazwyczaj jest wiecej pampersa, w sensie, że szerzej raczej. Ostaje jak trzymasz spodenki w rękach, po założeniu na siebie powinny się ładnie naciągnąć i ponętnie opiąć Twe kształty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

fredzio.mf :E hehehe - to nie ma dobrze wyglądać jak przeglądasz się w lustrze, tylko dawać ulgę 4 literom jak siadasz na rower. Weź pod uwagę pozaycję jaką zajmujesz siadając na siodełku.

 

Generalnie - dopasowana wkładka to taka która:

- nie wisi jakbyś narobił w gacie ;)

- nie wrzyna się w krocze

- nie uciska klejontów rodowych

- nie obciera (kiepskie szwy)

 

Norlamlne jest, że z tyłu jest jej mało ale jest szersza (jak staniesz to powinna być pod pośladkami a nie zachodzić na połowe kupra) :E z przodu jest jej więcej = jest długa i wąska. Njaważniejsze jak siadasz to nie podwija się, nie uciska :question: Nie przesuwa się tak że połową tyłka siedzisz na siodełku z pominięciem wkładki :question:

 

PS.

Jak pomimo wkładki tak samo źle się Tobie siedzi na siodełku to:

- masz źle ustawione siodełko - zły kąt nachylenia noska

- masz niedopasowane siodełko - np za wąskie

Edytowane przez benek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są za wąskie siodełka ?? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podpuszczaj :P

 

A niby po co Spec robi w 3 rozmiarach (szerokość) 130 , 143, 155. Żeby znowu nie być "wyzwanym" od maniaków firmy na S :E kiedyś jak się szło do sklepu po rower/siodełko to sprzedawcy (którym obecni do pięt nie dorastają) mieli różne ustrojstwa do pomiaru kupra - na podstawie wyników dobierali siodełko pod delikwenta ...

 

Jak swego czasu siadłem na Avatara 130 to się czułem jakbym siedział na kawałku rury (za wąsko było z tyłu), a na 143 było świetnie. :P

Każdy ma inny rozmiar miednicy ... z naturą nie wygrasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko pytałem, bez podpuchy ;)

Ja tylko raz miałem pod doopą FIZIKa jakiegoś full carbon, czy inny "plastik" i był faktycznie wąski jak na mą :zadek: Nie wspomnę modelu i rozmiaru.

Może być, że instynktownie kupuję siodła kompatybilne z moim tyłem :gitarzysta:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam więc dobre spodenki (krótkie, obcisłe) oraz koszulkę z krótkim rękawem. Jednak na bardziej zimno, potrzeba chyba jeszcze, jakąś bluzę z długim rękawem - A potem długie spodnie.

Interesuje mnie jak się np ubrać na temperaturę ok 10-15 stopni?

W krótkich spodenkach, chyba można jeszcze jeździć w takiej temperaturze? I co lepsze na krótką koszulkę: jakaś bluza czy kurtka? (Jeśli bluza prosiłbym o jakis przykład).

Od jakich temperatur ubierać długie spodnie? Najlepiej jeszcze dokupić osobno drugie długie spodnie z wkładką, czy coś ubrać na spodenki krótkie z wkładką?

Edytowane przez fredzio.mf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na pytanie w pierwotnej wersji (czytałem rano w pracy ale nie loguję sie z dziwnych miejsc) :E

 

Faktycznie po przymiarce wszytkich moich portek z wkładką mogę powiedzieć że Rogelli ma ją troche bardziej do przodu przesuniętą - jednak nigdy mi to nie przeszkadzało (skoro nie zwróciłem uwagi) :hmm:

 

________________________________________________________

 

Odpowiadam na pytanie w obecnej wersji

 

Częściową odpowiedź masz w poście #17 dla K!pps'a. Na ta porę roku na prawdę nie warto kupować kurtek (chyba ze tanią przeciwdeszczówkę) ;)

Bluza IMO nie jest tak elastycznym rozwiązaniem jak koszulka termiczna + koszulka kolarska + rękawki. Jeżeli chodzi o dół to polecam nogawki - o ile rekawki moga być z cienkiego Superrubaix'u to nogawek na lato tak ciepłych nie polecam - IMO stykną lycrowe. Jak Tobie zimno po brzuchu lub nerkach to masz 2 wyjścia spodenki gimnastyczne (jak wyżej sugerowałem) lub długie portki bez wkładki (nie muszą byc tez zbyt grube bo się ugotujesz - może takie jak noszą biegacze - sama lycra bez wkładek itp - nakładałbyś na te obciślaki z wkładką). :hmm:

 

Chcesz typ bluzy (raczej koszuli z długim/krótkim rękawem) na lato - Biemme Fondo (ma odsuwane rękawy) przymierzałem ale nie kupiłem - nie przekonała mnie do siebie ;) , za to w tym roku chyba łyknę jakiś bezrękawnik - bo w chłodniejsze nocki latem na samą koszulkę termiczną + koszulke kolarską ciut za chłodno (pęd powietrza trochę daję po klacie) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A niby po co Spec robi w 3 rozmiarach (szerokość) 130 , 143, 155. Żeby znowu nie być "wyzwanym" od maniaków firmy na S :E kiedyś jak się szło do sklepu po rower/siodełko to sprzedawcy (którym obecni do pięt nie dorastają) mieli różne ustrojstwa do pomiaru kupra - na podstawie wyników dobierali siodełko pod delikwenta ...

Teraz to nazwali Body Geometry i trzeba odpowiednio zapłacić.

 

Interesuje mnie jak się np ubrać na temperaturę ok 10-15 stopni?

W krótkich spodenkach, chyba można jeszcze jeździć w takiej temperaturze? I co lepsze na krótką koszulkę: jakaś bluza czy kurtka? (Jeśli bluza prosiłbym o jakis przykład).

Od jakich temperatur ubierać długie spodnie? Najlepiej jeszcze dokupić osobno drugie długie spodnie z wkładką, czy coś ubrać na spodenki krótkie z wkładką?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, każdy odczuwa temperaturę inaczej.

Poniżej 20°C wole mieć coś na nogach. Może będzie mi momentami za ciepło, ale o kolana trzeba dbać. Przy temperaturze w okolicach 10° zakładam pod nogawki coś cieplejszego i dodatkowo skarpety na kolana. Jak jeszcze zimniej, to dochodzą zwykłe spodnie na wierzch. Niestety im więcej warstw, tym mniejsza swoboda ruchu i na dłuższych dystansach niewygodne.

Uniwersalnym rozwiązaniem są nogawki, które można łatwo założyć lub zdjąć bez rozbierania się do 0 ;) . Do 15 proponuję cienkie, poniżej cieplejsze. Dodatkowo jakieś ocieplacze na kolana. Potem to już chyba coś typowo zimowego z membraną (nie miałem okazji testować :( ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Bluza IMO nie jest tak elastycznym rozwiązaniem jak koszulka termiczna + koszulka kolarska + rękawki. Jeżeli chodzi o dół to polecam nogawki...

Pyt1) Zawsze jeździsz w koszulce termoaktywnej, i na to kolarska krótki rękaw (czy np na upał wystarczy sama kolarska)?

 

Pyt2) Nakolanniki a nogawki: Czy nakolanniki zakłada się raczej tylko na nogawki, tak jak Bono[uG] pisał, że nakłada je, gdy jest zimno; Czy można jeździć w samych nakolannikach? Poprostu tak co/jak kto lubi?

 

Poniższe powinny mi starczyć tak do temp powżej 10*?

http://www.rowersport.pl/produkt/1424_isolfil_nogawki

http://www.rowersport.pl/produkt/1425_isolfil_rekawki

 

Pyt3) Czy na koszulkę Biemme Basic http://www.twomark.pl/index.php?s=produkt&...8&id_typu=1 kopno takiej samej z długim rękawem http://www.twomark.pl/index.php?s=produkt&...8&id_typu=1 mija się z celem?

 

Pyt4) Czy takie rajtuzy są dobre? http://www.rowersport.pl/produkt/1744_verona

Rozumiem że mogę założyć je na krótkie kolarki i koszulkę kolarską (tzn rajtuzy na kolarki, a koszulka na rajtuzy)?

Prosiłbym jakiś przykład podobnych getrów

 

Takie są w dobrej cenie ale chyba za ciepłe, na jakie temperatury, mogą one być?

http://www.mikesport.pl/p/pl/1757/liquid+z...z+membrany.html

 

Pyt5)

Przy temperaturze w okolicach 10° zakładam pod nogawki coś cieplejszego i dodatkowo skarpety na kolana. Jak jeszcze zimniej, to dochodzą zwykłe spodnie na wierzch.

Czyli rozumiem, że w długich spodniach kolarskich, przy 13* stopniach moge się zbyt pocić?

Edytowane przez fredzio.mf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1 - no co Ty - przy upale np 30*C 2 warstwy to przynajmniej o 1 za dużo :E

 

ad 2 - nakolanniki są różne - niektórzy używają getrów naciągniętych na kolana, inni bandaży elastycznych, a niektórzy dedykowanych ocieplaczy

http://www.kellys-bicycles.com/index.php?m...6&pID=10231

http://www.kellys-bicycles.com/index.php?m...6&pID=15804

http://www.rowersport.pl/produkt/1429_supe...aix_nakolanniki

 

jak kupisz z membraną to nie puszczają wiatru, jak kupisz ocieplane to zatrzymują ciepło - najlepsze byłyby z membraną z przodu a ocieplane z tyłu - ale to na lato dla ludzi co maja problemy z kolanami - przegrzewanie stawów przy wysiłku jest tak samo szkodliwe jak ich wyziębianie

 

IsolFile - niespecjalnie trzymją ciepło, raczej odprowadzają pot - nogawek nie mam, ale mam rękawki - są dobre jak idziesz rano na rower a wiesz że za chwile będzie ciepło

 

ad 3 - nie robiłem tak że zakładałem 2 rowerowe koszulki - więc nie wiem - wolałem kupic termiczne (całkiem przylegające do ciała) bo są na cały rok - latem na nocki i chłodne dni, przełom wiosna/lato i przełom lato/jesień pod koszulkę, zimą pod kurtkę

 

ad 4 - te 2 co podałeś to raczej na chłodniejsze dni - nie miałem przyjemności z tą firmą więc nie wiem jak z jakością, natomiast te Verony powinny być OK - ale zaznaczam to tylko gdybanie - nie mam takich cienkich gaci bez wkładki (jak pisałem jak mi za chłodno to zakładam obiciślaki + spodenki + nogawki Rogelli Superrubaix - zawsz łatwiej się dopasować do pogody)

 

ad 5 - a z czego te spodnie :question::P

 

A na podsumowanie - jazda na rowerze to nie wybieg dla modelek, każdy powinien się ubierać jak mu wygodniej. Ubranie rowerowe nie ma dobrze wyglądać (ale przy okazji może) ;) tylko przede wszytkim ma spełniać ściśle określone zadania - w zaleznosci od pory roku odprowadzać pot i/lub utrzymywac ciepłotę ciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zakupy odchodza w daleeeka przyszlosc.. na rower to ja wroce moze we wrzesniu (shit happens)... dobrze tylko ze ze szpitala mnie puscili ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fredzio.mf i co ostatecznie zakupiłeś? Aktualnie zastanawiam się nad Rogelli Marsala + Rogelli Reggio/Biemme Classic, więc Twoja ocena byłaby dla mnie bardzo pomocna, ponieważ miałeś podobny dylemat.

 

Ktoś wie gdzie w okolicach Krk/Katowic można przymierzyć ubrania Rogelli?

Edytowane przez Przemekc1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fredzio.mf i co ostatecznie zakupiłeś?

Kupiłem Biemme Basic. Tylko nie znacznie drozsza a ma Coolmax i troszke wyższa jest pod szyją (od Rogelli Paris), co mi bardziej odpowiada.

Ale Rogelli jest miła w dotyku i chyba bardziej przewiewna, kup co chcesz.

 

Ktoś wie gdzie w okolicach Krk/Katowic można przymierzyć ubrania Rogelli?

 

Biemme i Rogelli jest na pewno w Rudzie Ślaskiej w Aktiva Sport [zaraz obok Plazy] Ich stronka http://www.rower.com.pl/

Samo Biemme mają także w Twomark w [Chorzowie na ul. Gałeczki i Bielsku] Ich stronka http://www.twomark.pl/

Ciekawy sklep w Krakowie, Mikesport maja Rogelli i troche Biemme. Ich stronka http://www.mikesport.pl/

 

Jeszcze taki sklep internetowy MK BIKE http://www.dobrerowery.com/

Sprawdz w http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=9717014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie moge polecic jeszcze koszulki firmy Solen, niedobitki wisza w sklepach a firma niestety zbankrutowala ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fredzio.mf a przymierzałeś również Reggio? DynaCool to gorszy materiał od CoolMax? Co do tej koszulki Biemme to czy również masz takie wrażenie jak Benek odnośnie pofałdowanego zamka w czasie schylania się?

Co do spodenek to, które wybrałeś ostatecznie? Ja zastanawiam się nad Rogelli Marsala, może miałeś z nimi styczność. Jeszcze gdybyś mógł mi podać swoje wymiary, a rozmiary ubrać jakie wybrałeś to byłbym bardzo wdzięczny.

 

Wiem, że sporo pytań, ale chciałbym dobrze zagospodarowac te pieniądze, które bądz co bądz, jak dla mnie nie sa małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reggio niestety nie przymierzałem, wiesz to były moje pierwsze ciuchy więc nie mam doświadczenia w materiałach.

Odnosnie pofałdowanego zamka mi to w ogóle nie przeszkadza. Jest lekko pofałdowany, a ja mam spory brzuszek i nawet te fałdki to chyba troche kamuflują.

Poprostu przymierzyłem i czyje sie w niej OK. Mam rozmiar XXL. Gdy ogladałem Rogelli to wg ich rozmiarówki koszulki pasowały.

 

Spodenki wybrałem Biemme Special [były tanie w sklepie w którym kupowałem koszulkę], klasyczne obcisłe.

W spodniach obcisłych Rogelli podoba mi się fajna guma (chyba silikonowa) w nogawkach, fajnie przylega i nie obciska za mocno.

 

Rogelli Buccino oraz Marsala mi się podobają, ale jak pisałem wybrałem klasyczne obcisłe.

Tylko uważaj sprzedawca mi mówił, że Buccino na normalną rozmiarówkę, a Marsala przekłamaną. W przypadku Marsali trzeba wybrać rozmiar większy. Czyli jak masz wg tabeli L to wybierasz XL. [Ja mam standartowo XXL więc musiałbym kupic 3XL a takiego nie było]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako początkujący .... (Zaczynam się powtarzać ;-) )

 

Ok to tak lektura tego tematu bardzo fajna, między innymi dzieki niej kupiłem koszulkę

Rogelli Pisa, a jako ze nie można wszystkiego od razu (ahh te fundusze), trzeba się powoli dozbrajać.

 

Niby lato ale rano potrafi byc zimno od 10-20 stopni i sama koszulka Kolarska jest niestety beznadziejna.

Organy trzeba chronić, a nogi rozgrzane prawie nic nie odczuwają. W takich przypadkach zawsze zakładałem Polar.

Jest to pewne rozwiązanie ale nie za dobre. Sam polar bez żadnego WS przewiewa lekko. Ogólnie jest

on dobry ale jako warstwa wewnętrzna, a nie zewnętrzna.

 

Jako że rozwiązanie z Koszulka termoaktywna (Potówka), + Koszulka + rękawki to ciekawe rozwiązanie

można troszkę chłodniejsze niż Bluza ocieplana + koszulka termoaktywna, ale bardziej uniwersalne na Lato

 

noto tak:

1) Jaką koszulkę termoaktywna polecacie:

http://www.mikesport.pl/p/pl/2819/rogelli+...otki+rekaw.html

Czy takie coś by wystarczyły? czy trzeba dać więcej ?

 

2) Jakie rękawki ? pewnie im droższe tym leprze

 

-Lycra

-Isofill

-Lycra ocieplana

-Superroubaix

 

Skłaniam się ku KLICK

Edytowane przez Dankan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako początkujący, to polar powinien wystarczyć, a że przewiewa lekko, to chyba dobrze, przynajmniej nie spocisz się za bardzo.

 

Na około 15° wystarczy zwykła lycra, poniżej lepiej już coś ocieplanego. Nie zapominaj o nogach, im też należy się ochrona (kolana), nie wiem czy nie lepsza niż ramionom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako początkujący, to polar powinien wystarczyć, a że przewiewa lekko, to chyba dobrze, przynajmniej nie spocisz się za bardzo.

 

Ma to swoje zalety i ma to swoje wady. Niestety Polar słabo odprowadza pot i po 30 min człowiek jest cały mokry.

Choć lekko przewiewa nie mam uczucia zimna, ale jest to uczucie wilgoci. Po zatrzymaniu się na chwile (światła, zakręt itp.)

Wtedy Polar działa i zaczyna mi być bardzo gorąco, tak że musiałbym się rozebrać. Ale pod spodem jestem

cały mokry i nie mogę (przeziębienie zaraz gotowe :P ).

 

Nie zapominaj o nogach, im też należy się ochrona (kolana), nie wiem czy nie lepsza niż ramionom.

 

Tak wiem, choć nie wszyscy maja z tym problemy (jak wiemy nogi się bardzo nagrzewają, ale nie kolana tylko Mięśnie),

ale ja będę dmuchał na zimnie i jak będę kupował spodenki odrazu jakieś nakolanniki dokupię.

Na raie mam szorty aż do kolan wiec chronią mnie przed wiatrem.

Edytowane przez Dankan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ocieplane rękawki powinny być OK - ja co prawda mam rekawki Biemme (superrubaix), ale nogawki mam Rogelli i są ciutke cieńsze (materiał) ale i tak ciepłe. Zwykła Lycra działa podobnie jak Isolfil - po prostu daje uczucie suchości bez zbytniego ocieplenia (może występować takie uczucie bo po prostu pęd powietrza nie smaga skóry)

 

Z podkoszulek termicznych polecam coś z Merylu - pisałem (chyba na priv fredziowi) że mam 2 podkoszulki Expedus - jedną 50/50 MerylSkinlife/Poliamid a druga z kilku % domieszką Lycry. Obie bomba, a ta z domieszką Lycry jest taka mięsista (przyjemniejsza w dotyku), mam porównanie np z Quechua i te nie mają startu do Expedus-a. Nie podam dokładnych modeli bo wywaliłem pudełka - wydaje mi się że to SL/K-M/001 (czerwona + czarna z czerwonymi obszyciami). Kosztowały w graniczach 70-80 PLN/szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rękawek Rogelli to są troszkę za cienkie, myślę ze taki materiał jest dobry na nogi

bo dobrze odprowadza wilgoć i chroni przed wiatrem, ale na rękawki jednak coś cieplejszego.

(Pewnie jeszcze coś dokupię np. Superroubaix od Biemme)

 

Co do podkoszulki kupiłem Accent Portofino

materiał to 67% Poliamid / 25% Poliester i 8% Lycra (Oczywiście wykonana z materiału MERYL® SKINLIFE)

Zewnętrzna warstwa Lycra chroni przed wiatrem + lepiej zakłada się inne ciuchy

 

Przetestowałem wczoraj ten zestaw razem z koszulką Rogelli Pisa w Beskidach ok 4 godzin jazdy

Podjazdy, zjazdy i szosa w każdym przypadku było dobrze. Komfort termiczny świetny.

Wszystko szybko wysycha i niema uczucia Mokrych ciuchów ani zimna wywołanego przez wiatr.

Jedynie rękawki mogły by być cieplejsze

 

Zdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz taką wersję zmechaconą od spodu :question: Jeżeli tak to IMO nie ma sensu kupować ciut grubszych Biemme, bo na prawdę są tylko ciut grubsze. Prędziej będzie Tobie zimno w klatę niz poważnie zmarzną ręce w tych rękawkach. Moim skromnym zdaniem zapolowalbym na jakąs kurteczkę wiosenno-jesienną (z membraną) z odpinanymi rękawami. Bedzie z tego większy pożytek niż z 2 pary ciut cieplejszych rękawków. Chyba, ze masz jakąś pożądną kamizelkę "przeciwwietrzną" ... :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi też sie nie uśmiecha kupno drugich. Tak są to rękawki z lekkim polarem, ale wydaje mi się

ze kupiłem o rozmiar za małe, przez to materiał jest bardzo rozciągnięty i cieńszy.

 

Następnym ruchem będzie jakaś kurka np deszczówka i bluza/kurtka z membraną.

Ale to narazie przyszłościowe plany ;-)

 

teraz myśle od pasa w dół, na pewno bielizna tez z Poliestru może nawet tez z Accenta.

Bardzo dobrze wykonana podkoszulka. Nie wiem jeszcze czy z wkładka czy bez.

Mam dość miękkie siodełko WTB Gel V Speed i jak na razie diupia ma sie dobrze, nie boli i nic nie uciska.

Nawet po ostatnich wybojach jak z DH ma sie bardzo dobrze :P

 

Jakie macie rozwiązania od pasa w dół ? (chodzi mi o całość bez stóp)

 

Batki - Obiślaki z wkładką - Szorty - nogawki

Edytowane przez Dankan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje "dolne" rozwiązania:

- szorty Decathlon RR5 (wypięte wewnetrzne gacie bo suwały sie po dupsku = wkładka układała sie jak chciała) + slipy Accent Corso (wkładka taka sobie, bo płaska)

- szorty FOX Mid Ranger Short '07 zajebiaszcza wkładka, super wyprofilowana

- spodenki bez szelek Rogelli Econ słaba wkładka bo nieprofilowana, ale i tak tych gaci uzywam tylko na trenażerku

- spodenki z szelkami Biemme - najprostszy model (chyba nazywa się Special) z wkładką FxPro - super wkładeczka :P

- spodenki z szelkami Kelly's Race Pro - wkładka się już lekko wyprasowała, ale i tak daleko jej było do tej z Biemme

- nogawki Rogelli te cieplejsze (nie Lycrowe)

- ciepłe majty na szelkach Biemme Blues - wkładka FZ też jest extra

 

to chyba wszystko, nie chce mi sie szafy przewracać do góry nogami :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...