Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Napster333

Nie mogę otworzyć zwykłego zdjęcia w formacie JPEG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój problem polega na tym, że ostatnio gdy przegrałem sobie zdjęcia od koleżanki z aparatu cyfrowego na płytkę, po czym skopiowałem je do siebie na dysk stało się coś dziwnego - po prostu nie dało się ich otworzyć.

 

Podczas otwierania Windowsowym "Podgląd obrazów i faksów systemu Windows" pojawia się tylko napis "Podgląd niedostępny"

 

Klikając na zakładkę Właściwości --> Podsumowanie pojawia się napis "Właściwości podsumowujące są niedostępne dla wybranych źródeł"

 

Otwierając za pomocą "Paint'a" wyskakuje napis "Program Paint nie może odczytać tego pliku; To nie jest prawidłowy plik mapy bitowej lub format tego pliku nie jest aktualnie obsługiwany."

 

To same dzieje się podczas otwierania wszystkich 430 zdjęć. Mogę je jakoś odratować? Czy to może być spowodowane przez źle nagraną płytę?

 

Mój sprzęt:

Ram: 1GB DDR2

Procesor: Pentium 4 CPU 3.00GHz

Karta graficzna: ASUS NVIDIA GeForce 7300 GT

Płyta główna: ASUS P5VDC-X

System operacyjny: Windows XP Professional PL SP2

 

Zaznaczam, że taka sytuacja zdarzyła się dopiero pierwszy raz od 10 lat mojego kontaktu z komputerem. Z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy jest to format JPG na 100 %

Jeżeli tak to znaczy że źle przegrałeś te zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zdjęcia się uwaliły...tzn. pliki źle się skopiowały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napewno wina tego, że zdjęcia źle są źle przegrane. Sprawdź jak napisał kolega wyżej czy to format jpg i rozmiar objętnie którego zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to napewno wina tego, że zdjęcia źle są źle przegrane. Sprawdź jak napisał kolega wyżej czy to format jpg i rozmiar objętnie którego zdjęcia

 

No właśnie bo mogłyby być złe rozszerzenia i co wtedy. Sprawdź dobrze ew napisz jeśli nie będzie działało jaki jest prawdziwy format.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby dokładnie sprawdzić rozszerzenie w opcjach folderów ustaw pokazywanie wszystkich rozszerzeń i wszystko będzie jasne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby dokładnie sprawdzić rozszerzenie w opcjach folderów ustaw pokazywanie wszystkich rozszerzeń i wszystko będzie jasne :)

 

Rozszerzenie jest na 100% .JPEG, od zawsze mam ustawione pokazywanie WSZYSTKICH rozszerzeń. Przykładowy rozmiar zdjęcia to: 2,07 MB (bajtów: 2 179 072). Udostępniam wam jedno z tych zdjęć LINK, ale proszę nie wykorzystujcie go do niecnych celów ;)

 

P.S. Nawet nie wiem co na nim jest, mam nadzieję że nie jakaś goła za przeproszeniem dupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnełem zdjęcie i to samo jest co u ciebie. Źle zgrane zdjęcia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ściągnełem zdjęcie i to samo jest co u ciebie. Źle zgrane zdjęcia !

 

Dokładnie, tak jak napisałem na początku...zdjęcia są uwalone...powiedz im PaPa i wykop z dysku, chyba, że chcesz je mieć na pamiątkę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten plik to kompletne zero ;) czyli, że są w nim same zera. Ani jednego innego bajtu :)

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...