Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Napster333

Nie mogę otworzyć zwykłego zdjęcia w formacie JPEG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój problem polega na tym, że ostatnio gdy przegrałem sobie zdjęcia od koleżanki z aparatu cyfrowego na płytkę, po czym skopiowałem je do siebie na dysk stało się coś dziwnego - po prostu nie dało się ich otworzyć.

 

Podczas otwierania Windowsowym "Podgląd obrazów i faksów systemu Windows" pojawia się tylko napis "Podgląd niedostępny"

 

Klikając na zakładkę Właściwości --> Podsumowanie pojawia się napis "Właściwości podsumowujące są niedostępne dla wybranych źródeł"

 

Otwierając za pomocą "Paint'a" wyskakuje napis "Program Paint nie może odczytać tego pliku; To nie jest prawidłowy plik mapy bitowej lub format tego pliku nie jest aktualnie obsługiwany."

 

To same dzieje się podczas otwierania wszystkich 430 zdjęć. Mogę je jakoś odratować? Czy to może być spowodowane przez źle nagraną płytę?

 

Mój sprzęt:

Ram: 1GB DDR2

Procesor: Pentium 4 CPU 3.00GHz

Karta graficzna: ASUS NVIDIA GeForce 7300 GT

Płyta główna: ASUS P5VDC-X

System operacyjny: Windows XP Professional PL SP2

 

Zaznaczam, że taka sytuacja zdarzyła się dopiero pierwszy raz od 10 lat mojego kontaktu z komputerem. Z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy jest to format JPG na 100 %

Jeżeli tak to znaczy że źle przegrałeś te zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zdjęcia się uwaliły...tzn. pliki źle się skopiowały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napewno wina tego, że zdjęcia źle są źle przegrane. Sprawdź jak napisał kolega wyżej czy to format jpg i rozmiar objętnie którego zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to napewno wina tego, że zdjęcia źle są źle przegrane. Sprawdź jak napisał kolega wyżej czy to format jpg i rozmiar objętnie którego zdjęcia

 

No właśnie bo mogłyby być złe rozszerzenia i co wtedy. Sprawdź dobrze ew napisz jeśli nie będzie działało jaki jest prawdziwy format.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby dokładnie sprawdzić rozszerzenie w opcjach folderów ustaw pokazywanie wszystkich rozszerzeń i wszystko będzie jasne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby dokładnie sprawdzić rozszerzenie w opcjach folderów ustaw pokazywanie wszystkich rozszerzeń i wszystko będzie jasne :)

 

Rozszerzenie jest na 100% .JPEG, od zawsze mam ustawione pokazywanie WSZYSTKICH rozszerzeń. Przykładowy rozmiar zdjęcia to: 2,07 MB (bajtów: 2 179 072). Udostępniam wam jedno z tych zdjęć LINK, ale proszę nie wykorzystujcie go do niecnych celów ;)

 

P.S. Nawet nie wiem co na nim jest, mam nadzieję że nie jakaś goła za przeproszeniem dupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnełem zdjęcie i to samo jest co u ciebie. Źle zgrane zdjęcia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ściągnełem zdjęcie i to samo jest co u ciebie. Źle zgrane zdjęcia !

 

Dokładnie, tak jak napisałem na początku...zdjęcia są uwalone...powiedz im PaPa i wykop z dysku, chyba, że chcesz je mieć na pamiątkę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten plik to kompletne zero ;) czyli, że są w nim same zera. Ani jednego innego bajtu :)

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...