Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Męty w ciele szklistym

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

http://pl.wikipedia.org/wiki/Męty_ciała_szklistego

 

Powrócił do mnie bardzo denerwujący problem. Mianowicie są to męty w ciele szklistym.

Super mega hiper denerwujący problem :mad2:

 

Wyobraźcie sobie jak przed oczami co chwile miga wam kupa czarnych punkcików, pólprzezroczystych firanek czy niteczek.

 

Mój problem pojawił się 2 lata temu a co za tym szło: wizyta u okulisty w celu wykluczenia uszkodzeń siatkówki itp. Męczyło mnie to i męczyło ale w pewnym momencie jakoś przzestało dokuczać aż do teraz. Nie wiem, może organizm sie do tego przyzwycaił a może samo się naprawiło.

Od jakiegoś tygodnia mam znowu to samo. Liczę oczywiście, że zniknie albo się do tego znowu przyzwyczaję? :kwasny:

Pierwsze co to zacząłem zjadać kapsułku z wyciągiem z borówki czernicy i z luteiną :E Może da radę. Znowu trzeba iść do okulisty w celu sprawdzenia siatkówki ale się teraz wypytam o szczegóły bo wszytstko się zaczęło odkąd wróciłem do biegania :(. Wkurzę się jak będę miał jakiś zakaz :mad2: Bo w dodatku w przeciągu tych 2 lat czasami miewałem błyski w oczach :P

 

 

Pewnie i tak większość ludzi nie wie o czym piszę itd. Problem ten dotyczy wszytskich ale krótkowidzów dotyczy najbardziej. ja małej wady nie mam, bo jakieś -2.5 czy może 3.0 mam :(

 

Ma tu ktoś podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak mam ale kiedy przymykam oko ( gdy obraz zaczyna sie rozmazywac )

a co do wady to mam 0,0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od zawsze to mam,

 

umiera sie na to czy co :hmm: ... bo ja w tym niewidze żadnej szkodliwosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o, a ja kilka lat sie zastanawiałem co ja mam przed oczami czasami :E jakos nie przejmuję sie tym za bardzo, moze dlatego ze w moim przypadki ni jest to az tak uciążliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
od zawsze to mam,

 

umiera sie na to czy co :hmm: ... bo ja w tym niewidze żadnej szkodliwosci

Nagły wysyp może świadczyć o poważnym uszkodzeniu siatkówki.

Każdy to ma. Niektórzy maja kilka praktycznie nie widocznych nitek (widać jak się mocno przygląda na białym tle). Mnie to lata co chwilę. Jest tego dużo. Na dworze mi tylko ciemne okulary chyba pomogą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laserem usuwa się toto pare miesięcy, ale - jak masz czas i pieniądze - to polecam.

 

Komfort potem jest niesamowity ;).

 

Najgorzej, jeżeli siatkówka zdążyła ci się zmasakrować :F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dokladnie to samo !! ale jedynie malutkie przezroczyste "gluty" :E jakies kropeczki, włoski,ale t oprzezroczyste.Kiedy patrze na jasne ,a bardzie jwidacz z przymruzonym okiem,lecz to co ja widze to jeszcze nie jest nic strasznego czy porzeszkadzajacego,bo t owystepuje w tak nie wielkim stopniu ze zadko kied yzauwazam cz yzwracam uwage.Ale mimo wszystko mam t osamo... A to sie jeszzce potrafi ruszac :E :E :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed oczyma to moze z 5 takich niteczek kropeczek lata, .. na prawym oku ze 3 na lewym 2 ;p

 

nigdy sie tym nieprzejmowalem, tak ma byc i tyle ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też to mam, zresztą jak byłem u okulisty to powiedział, że nie ma na to rady, poprostu znalazły się tam jakieś sysfy i tyle. Trzeba z tym teraz żyć, zresztą nie zagraża to w żadnym stopniu zdrowiu, jednynie można odczuwać pewien dyskomfort. Szczerze mówiąc czasami mnie to wkurza jak patrze na jakieś jasne rzeczy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta... jak mialem pare lat to myslalem, ze widze powietrze :E Jak przymykalem oko to mialem podobne sprawy. Teraz juz nie widze podobnych efektów. Do wesela sie zagoiiiiiii.... (chyba, ze planujesz być ksieciem :E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Laserem usuwa się toto pare miesięcy, ale - jak masz czas i pieniądze - to polecam.

 

Komfort potem jest niesamowity ;).

 

Najgorzej, jeżeli siatkówka zdążyła ci się zmasakrować :F.

Wiem, że laserem się da. Ty miałeś ten problem + usuwanie laserem, czy tylko mówisz mi, że taka możliwośc jest?

 

też to mam, zresztą jak byłem u okulisty to powiedział, że nie ma na to rady, poprostu znalazły się tam jakieś sysfy i tyle. Trzeba z tym teraz żyć, zresztą nie zagraża to w żadnym stopniu zdrowiu, jednynie można odczuwać pewien dyskomfort. Szczerze mówiąc czasami mnie to wkurza jak patrze na jakieś jasne rzeczy :E

Najgorsze jest to, że ja jestem dośc pedantycznym czlowiekiem :E.

 

Spokój był 2 lata, teraz wróciło. Są to chyba te same męty co były wcześniej ale mózgowi chyba się odwidziało je ignorować :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męty w ciele szklistym to mam jak mi ktoś do kieliszka poleje ruską wódkę :E

A tak serio to też mi latają czasami takie farfocle przed oczami (ale mało i dość rzadko). Czasem się tym bawię, nauczyłem się tym sterować :E Ale, żeby to operacyjnie usuwać? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huh, mam to samo ;) Widze takie wężyki i gałązki winogronek jak sobie lataja... z tym że ostatnio chyba się to pogłębiło i mnie to martwi...

 

zresztą wkurza mnie jak np. patrze na kogoś i mu jakiś męt lata po mordzie :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja je mam, ale nie w takim stopniu jak ty, czasami sobie polatają, ale staram się na to nie zwracac uwagi.

 

Mam małą wadę wzroku (krótkowzrocznosc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Męty w ciele szklistym to mam jak mi ktoś do kieliszka poleje ruską wódkę :E

A tak serio to też mi latają czasami takie farfocle przed oczami (ale mało i dość rzadko). Czasem się tym bawię, nauczyłem się tym sterować :E Ale, żeby to operacyjnie usuwać? :hmm:

wiesz jak zacznie Ci tego troche latać przed oczami to może być bardzo niekomfortowe i do tego niebezpieczne, bo to troche rozprasza, zwłaszcza jak skupisz wzrok na jednym miejscu.

Mi takie coś lata coś pojedyńczego tylko w lewym oku, ale jak o tym nie myśle to mi nie przeszkadza. Gorzej jak ktoś mi o tym przypomni ( dzięki Kretoslav :E ) to mnie zaczyna drażnić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od zawsze mam, ale bardzo rzadko zauwazam, jest ich malo i mi nie przeszkadzaja w ogole. aha, tez sie nimi bawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam. Jak byłem mały widziałem to często i denerwowało to ogromnie. Ale teraz występuje już bardzo rzadko i przyzwyczaiłem się z tym żyć :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Też mam. Jak byłem mały widziałem to często i denerwowało to ogromnie. Ale teraz występuje już bardzo rzadko i przyzwyczaiłem się z tym żyć :P.

Innego wyjścia nie ma. Laser albo wirektomia pozostaje jeszcze :E. Pewnie zam iesiąc sam o tym zapomnę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Gorzej jak ktoś mi o tym przypomni ( dzięki Kretoslav :E ) to mnie zaczyna drażnić :E

Voila. Służę uprzejmie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem męty nie znikają ale stosując odpowiednią dietę można ograniczyć tworzenie się nowych. Chodzi głównie o dostarczenie antyutleniaczy, bo to głównie procesy utleniania powodują powstawanie mętów i niekorzystne zmiany w oku.

:E Tak przynajmniej zrozumiałem z tego co wyczytałem w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
O ile wiem męty nie znikają ale stosując odpowiednią dietę można ograniczyć tworzenie się nowych. Chodzi głównie o dostarczenie antyutleniaczy, bo to głównie procesy utleniania powodują powstawanie mętów i niekorzystne zmiany w oku.

:E Tak przynajmniej zrozumiałem z tego co wyczytałem w internecie.

Zielona herbata jest u mnie podstawą codziennej diety :E

 

Sprawdzic mozna jeszcze głodówkę leczniczą. Może pomoże :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jak sobie o tym przypomniałem, to widzę, że dostrzegam tych mętów znacznie mniej niż kiedyś :P

Zawsze się tym ,,bawiłem'', bo tak latało sobie :E Teraz nawet nie mogę tego dostrzec :(

Dałbyś mi trochę, Kretoslav ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, jak sobie o tym przypomniałem, to widzę, że dostrzegam tych mętów znacznie mniej niż kiedyś :P

Zawsze się tym ,,bawiłem'', bo tak latało sobie :E Teraz nawet nie mogę tego dostrzec :(

Dałbyś mi trochę, Kretoslav ? :E

Oddałbym bez żalu :E

 

Albo mi się wydaje albo się rozmazują i stają bardziej niewyraźne. Oby!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że laserem się da. Ty miałeś ten problem + usuwanie laserem, czy tylko mówisz mi, że taka możliwośc jest?

Miałem coś takiego :cool:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Spl97 to znaczy że jak mam rachunki prognozowane a już zapłaciłem po starej wyższej cenie to teraz elektrownia odda mi pieniądze  Co to za państwo z kartonu gdzie z dnia na dzień takie rzeczy się dzieją  @Camis nie ma czegoś takiego jak lewy podpis Są jakieś konkrety co podpisali ? Jakie polecenia wydawali ? Bo np policja bez wymaganej ustawy nakładała mandaty karne na ludzi chodzących bez maski to za takie coś powinien wylecieć komendant główny i wszyscy wojewódzcy i powiatowi
    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. 3 pinowy wentyl daję możliwość regulacji obrotów ? Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
    • Silnik 8tys zł + rozrząd ORI + płyny + robocizna = 13tys zł  Tyle zapłacił znajomy za wymianę silnika w 5 letnim MK5. Robił mu miejscowy mechanik.  Skrzynia automat PS kompletny remont części+ robocizna ~14tys zł. DPF jest niezniszczalne w tym aucie. Wypala się nawet na biegu jałowym.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...